دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۵۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب گئورگ زيمل فیدی‌پلاس

کتاب گئورگ زيمل

نسخه الکترونیک کتاب گئورگ زيمل به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب گئورگ زيمل

‌"گئورگ زیمل" از جمله جامعه‌شناسانی است که معاصر ماکس وبر و امیل دورکیم بود. او چهره‌ای اصلی در رشد و تحول جامعه‌شناسی مدرن و یکی از نخستین کسانی بود که جامعه‌شناسی را به مثابه رشته‌ای جدا شناسایی کرد. ایده‌های او بر وبر، مکتب شیکاگو و بسیاری از جامعه‌شناسان بعدی تأثیر‌گذار بود. ارائه پاره‌ای از مفاهیم اصلی جامعه‌شناسی، از قبیل مبادله، تعامل و تفکیک، توسط او برهانی است بر اعتبار فکری او و اهمیت فراگیر آثارش. نویسنده در این کتاب نه تنها مقدمه‌ای بر نوشته های جامعه‌شناختی اصلی این چهره برجسته به دست می‌دهد، بلکه از بازنگری آثار او دفاع می‌کند. "فریزبی" خطوط اصلی بستر فرهنگی و تاریخی‌ای را که زیمل در آن کار کرده است ترسیم و مهم‌ترین نوشته‌های گئورگ زیمل را نقد و بررسی می‌کند. مترجم کتاب خانم شهناز مسمی‌پرست از مترجمانی است که در زمینه علوم اجتماعی چندین کتاب از جمله "ماکس وبر و کارل مارکس"، "فهم علم اجتماعی" و "ماکس وبر" را ترجمه کرده است.‌

ادامه...

مشخصات کتاب گئورگ زيمل

نظرات کاربران درباره کتاب گئورگ زيمل

زیمل یک نابغه خردمند در حوزه علوم اجتماعی است و دیدگاهش درباره شکل جوامع در طول تاریخ بسیار وزین است. زیمل جهان بینی ادم را دگرگون می کند. خانم مسمی پرست ترجمه بسیار خوب و روانی را درآورده اند. دست مریزاد.
در ۴ سال پیش توسط 912...291 ( | )
از انجایی که اندیشه و قلم بیمل، پیچیده است خواندن بی مقدمه متن اثارش میتواند ازاردهنده باشد اما خواندن کتاب هایی نظیر این، زمینه خوبی برای فهم اثار فراهم میکنند. خصوصا خواندن فصل پنج که درباره اقبال جدید به اثار اوست، پیش از فصل های دیگر میتواند جالب باشد. برخی معادل ها در ترجمه بعضا متفاوت با دیگر اثار ترحمه شده زیمل هستند که ارتباط گرفتن با متن را کاه سخت میکند و اگر در پاورقی، اصل انها موجود بود کمک خوبی میشد. به این شیوه که فیدیبو پاورقی را در همان صفحه نمیزند این مسیله سخت تر هم میشود. در مجموع مقدمه خوبی برای شروع اثار زیمل است و متن روانی هم دارد.
در ۲ سال پیش توسط gha...n.m ( | )
مدخلی بسیار مفید برای آشنایی با کار زیمیل و فلسفه پول و ترجمه ای روان ، شیوا و شیرین ...
در ۲ سال پیش توسط bor...ri7 ( | )