دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب سیاست خارجی جهانی و منطقه‌ای چین در قرن بیست­‌و­یکم

کتاب سیاست خارجی جهانی و منطقه‌ای چین در قرن بیست­‌و­یکم

نسخه الکترونیک کتاب سیاست خارجی جهانی و منطقه‌ای چین در قرن بیست­‌و­یکم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب سیاست خارجی جهانی و منطقه‌ای چین در قرن بیست­‌و­یکم

در این کتاب مطالب در سه بخش کلی تنظیم شده است: در بخش نخست که به مبانی سیاست خارجی چین اختصاص یافته در قالب سه فصل سازماندهی شده است. در فصل نخست با استفاده از رویکرد سطح تحلیل، مهم­ترین مؤلفه­های اثرگذار بر سیاستگذاری خارجی چین بررسی شده است. در فصل دوم نیز با تمرکز بر نقش کانون­­های تفکر در سیاستگذاری خارجی چین، ضمن پرداختن به نحوۀ اثرگذاری کانون­های تفکر در این کشور، به مهم­ترین کانون­های تفکر تأثیرگذار در حوزۀ سیاستگذاری خارجی توجه شده است. در فصل سوم نیز به علل و عوامل رشد و توسعۀ چین می­پردازد. بخش دوم کتاب به روابط چین با قدرت­های بزرگ نظام بین­الملل اختصاص یافته است. در این بخش که در قالب چهار فصل تنظیم شده، روابط جمهوری خلق چین با ایالات متحدۀ آمریکا، اتحادیۀ اروپا، روسیه و ژاپن بررسی و مهم­ترین عوامل اثرگذار بر فراز و فرود مناسبات آن‌ها ارائه شده است. بخش سوم کتاب هم به روابط خارجی چین با مناطق مختلف و روابط با برخی مناطق مهم و اثرگذار در سیاست خارجی این کشور از جمله شرق آسیا، جنوب آسیا، جنوب­شرق آسیا، خلیج­ فارس و آمریکای لاتین بررسی شده است. روابط چین با آسیای مرکزی در قالب فصل روابط چین و روسیه مورد توجه قرار گرفته و فصل مجزایی به آن اختصاص نیافته است. شایان ذکر است که تدوین و نگارش این اثر نتیجۀ چند سال تمرکز مطالعاتی نویسندگان بر ابعاد مختلف سیاست خارجی چین است و بی‌شک تمامی کم و کاستی­های اثر پیش­رو متوجه نویسندگان است.

ادامه...

مشخصات کتاب سیاست خارجی جهانی و منطقه‌ای چین در قرن بیست­‌و­یکم

بخشی از کتاب سیاست خارجی جهانی و منطقه‌ای چین در قرن بیست­‌و­یکم

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب سیاست خارجی جهانی و منطقه‌ای چین در قرن بیست­‌و­یکم

من خوشم اومد
در ۱ سال پیش توسط مهسا قرقانی ( | )