فیدیبو نماینده قانونی کارخانه محتوا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
میکروبوک تحول

میکروبوک تحول

نسخه الکترونیک میکروبوک تحول به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره میکروبوک تحول

کتاب تحول (۲۰۱۶) روش‌هایی کاربردی برای تغییر مداوم در کار و زندگی ارائه می‌کند تا به واسطه‌ی آن بتوانید راه موفقیت خود را بسازید. نویسنده‌ی کتاب جیمز آلتوچر با استفاده از داستان زندگی رهبران مذهبی، هنرمندان و کارآفرینان میلیاردر، به شما کمک می‌کند خودتان را متحول کنید. این کتاب برای افراد زیر مناسب است: - افراد متخصصی که در زمینه‌ی شغلی شکست خورده‌اند و قصد دارند کسب‌وکار جدیدی شروع کنند؛ اما از شروع دوباره می‌ترسند. - افرادی که می‌خواهند مهارت جدیدی بیاموزند. - کارآفرینان ورشکسته‌ای که می‌خواهند از به استقلال و امنیت مالی برسند. میکروبو‌ک‌ ها خلاصه‌ ای کوتاه از کتاب‌ ها هستند که می توان آن ها را در مدت زمان کمی خواند و عادت به مطالعه روزانه را از طریق آن ها در خود شکل داد. برای تولید میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند تا بتوانند توجه مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند. هم چنین با دقت فراوان گزیده ای از محتوای اصلی کتاب گلچین شده، به گونه ای که به شالوده اصلی آن لطمه وارد نشود و هدف غایی نویسنده به خواننده به طور کامل منتقل گردد.گاهی از میکروبوک ها با عنوان کتابچه یا کتاب کوتاه یاد می‌شود. با دانلود میکرو بوک می توانید به صورت اجمالی در کمتر از ۲۰ دقیقه برترین کتاب های جهان را مطالعه کرده و لذت ببرید. سایت و اپلیکیشن فیدیبو با صدها نسخه صوتی و الکترونیکی از میکرو بوک ها، تجربه ای متفاوت از کتابخوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ادامه...

بخشی از میکروبوک تحول

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

اجازه ندهید عنوان یا مقام شغلی شخصیت شما را تعریف کند، از مشاور استفاده کنید

زمانی موفقیت بسیار ساده بود: درس می خواندید، مدرک می گرفتید، شغل ثابتی پیدا کرده و برای روزهای بازنشستگی خود پول ذخیره می کردید. این روش زندگی قدیمی شده است؛ اما همچنان بعضی از افراد سعی دارند از آن استفاده کنند. این افراد خود را درگیر وام های دانشجویی و کارت های اعتباری می کنند تا هزینه های زندگی شان تامین شود.
این روش زندگی قدیمی شده و قابل استفاده نیست. در زندگی امروزی امکان پیمودن راهی ثابت و از پیش تعیین شده برای موفقیت وجود ندارد؛ باید راه مخصوص خود را پیدا کرده و از آن برای پیشرفت استفاده کنید.
برای این کار ابتدا نباید اجازه دهید مدرک تحصیلی یا عنوان شغلی، هویت شما را تعریف کند. کمپانی گوگل راه بسیار خوبی را در این راستا پیش گرفته است. روزی نویسنده ی کتاب از دوستش که در گوگل کار می کرد، پرسید: «اخیرا کمپانی روی چه پروژه هایی کار می کند؟»
او انتظار داشت که این شرکت روی موتور جست وجو و بهبود آن کار کند؛ اما اشتباه می کرد. پروژه های این شرکت شامل ساخت خودروی اتوماتیک، ساخت دست بندی برای درمان سرطان و تعبیه ی بالن های هوایی برای انتقال اینترنت به مناطق دورافتاده بودند. به بیان دیگر، گوگل اجازه نمی دهد «شغل»ش، یعنی فراهم کردن موتور جست وجو هویتش را تعیین کند.
لری پیج (Larry Page) اجازه نداده است مدرک تحصیلی هویتش را تعریف کند. او متخصص علوم کامپیوتری است؛ اما کارش به طراحی نرم افزار ختم نمی شود. او سعی دارد مشکلات بزرگ و همگانی را حل کند.
البته رهایی از قیدوبند مدرک تحصیلی و عنوان شغلی کار بسیار سختی است. خوشبختانه نیازی نیست که راه منحصربه فرد خود را برای موفقیت به تنهایی پیدا کنید؛ افرادی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند. در ادامه، مراحل پیداکردن این گونه اشخاص را توضیح می دهیم.
اول درباره ی کسی که به عنوان شخصی موفق قبولش دارید، کمی تحقیق انجام دهید و زندگی نامه اش را بخوانید. مصاحبه هایش و مقالاتی را که نوشته است، مطالعه کنید. سپس از هر طریقی که می توانید (تلفن، ایمیل، پیام و...) با او ارتباط برقرار کرده و نظر خود را به او بگویید.
مثلا زمانی که نویسنده به دنبال مشاور و راهنما می گشت، به شخص موردنظرش بازخوردهایی دررابطه با مقاله اش داد تا او را تحت تاثیر قرار دهد. این امر باعث شد بتواند با او ارتباط برقرار کند.
زمانی که توانستید مشاور خود را انتخاب کنید و از او راهکار بپرسید، روند تغییرات خود را هر سه ماه یکبار به او گزارش دهید. این امر باعث می شود بتواند تاثیری را که روی شما گذاشته است متوجه شود و احساس خوبی داشته باشد.
نهایتا، روی پیداکردن فرصتی برای دیدن مربی خود تمرکز نکنید؛ این فرصت را خودتان ایجاد کنید. شاید ارزشش را داشته باشد که به کشور دیگری بروید یا از او با ارسال ایمیل دعوت کنید تا به دیدنتان بیاید و راجع به موضوعی صحبت کنید.

سعی کنید کارهای روزانه را با عشق انجام دهید و علایق دوران کودکی خود را به یاد بیاورید.

با نگاهی به زندگی افراد خلاق متوجه می شویم که بسیار فعال بوده اند. پابلو پیکاسو پنجاه هزار اثر هنری، یعنی به طور میانگین روزی دو عدد، از خود به جا گذاشته است. جیمی هندریکس علی رغم ۲۷ سال زندگی، به حدی موسیقی ضبط کرده است که می توان ۷۰ آلبوم جداگانه از آن ها استخراج کرد.
برای خلاقیت نیازی نیست تا هر دقیقه کاری جدید انجام دهید؛ اما تکرار زیاد یک کار باعث می شود استعدادهای خود را بهبود بخشید. به قول معروف، کار نیکو کردن از پر کردن است.
باربارا کارتلند مثال بسیار خوبی است. در سال ۱۹۸۳ او توانست ۲۳ کتاب بنویسد و رکورد نوشتن رمان را بشکند.
او به نوشتن داستان های عاشقانه علاقه داشت و این کار را هر روز انجام می داد. به لطف این کار ۷۲۳ رمان منتشر کرد و ۶۰۰ میلیون نسخه از آن ها را به فروش رساند.
خواننده ی رپ معروف، کولیو (Coolio)، هم مثال خوب دیگری است. او در بچگی آرزو داشت رپر معروفی شود. برای این کار در چهارده سالگی شروع به نوشتن متن هایی با موضوعات روزمره کرد. او برای هفده سال به تمرین پرداخت.
نهایتا در سال ۱۹۹۴ با آهنگ معروف (Fantastic Voyage) به نتیجه ای که می خواست رسید. سال بعد نیز (Gangster’s Paradise) که توسط او ساخته شده بود، به بهترین آهنگ سال در دنیا تبدیل شد.
با توجه به این مثال باید تمام استعدادهای خود را پیدا کرده و آن قدر تلاش کنید که آن ها را به نتیجه برسانید؛ اما باید کدام یک از این استعدادها را انتخاب کنید؟ چگونه باید متوجه شوید چه استعدادی شما را در پیشرفت همراهی می کند؟
می توانید به کودکی خود فکر کرده و از خودتان بپرسید که در آن زمان چه کاری را دوست داشتید؟ کدام یک از فعالیت ها را به حدی دوست داشتید که با انجام آن ها گذر زمان را حس نمی کردید؟ شاید بچگانه به نظر برسد؛ اما برای شروع، قدم بزرگی است.
چیپ کنلی سرپرست میزبانان ایربی ان بی (Airbnb، وب سایتی در زمینه ی اقامت مکان های اقامتی)، این سمت را با استفاده از این تکنیک به دست آورد. او در کودکی، ساعت ها نقش یک رستوران دار را بازی می کرد. یکی از دوستان چیپ شغلش را از وکالت که در آن راضی و موفق نبود، تغییر داد و به یکی از مشهورترین شیرینی پزهای دنیا تبدیل شد. این شخص در دوران کودکی با گل های بازی شیرینی درست می کرد.

تحول

جیمز آلتوچر

گروه مترجمان


حق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ است

خلاصه:

کتاب تحول (۲۰۱۶) روش هایی کاربردی برای تغییر مداوم در کار و زندگی ارائه می کند تا به واسطه ی آن بتوانید راه موفقیت خود را بسازید. نویسنده ی کتاب جیمز آلتوچر با استفاده از داستان زندگی رهبران مذهبی، هنرمندان و کارآفرینان میلیاردر، به شما کمک می کند خودتان را متحول کنید.


این کتاب برای افراد زیر مناسب است:

  • افراد متخصصی که در زمینه ی شغلی شکست خورده اند و قصد دارند کسب وکار جدیدی شروع کنند؛ اما از شروع دوباره می ترسند.
  • افرادی که می خواهند مهارت جدیدی بیاموزند.
  • کارآفرینان ورشکسته ای که می خواهند از به استقلال و امنیت مالی برسند.

نظرات کاربران درباره میکروبوک تحول