فیدیبو نماینده قانونی کارخانه محتوا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
میکروبوک کنار آمدن با افراد بدقلق

میکروبوک کنار آمدن با افراد بدقلق

نسخه الکترونیک میکروبوک کنار آمدن با افراد بدقلق به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۸۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره میکروبوک کنار آمدن با افراد بدقلق

ازآنجایی‌که در دنیای کسب‌وکار هر فردی می‌تواند یک مشتری احتمالی باشد، با این افراد زیاد سروکار خواهید داشت. پس برای روی پا نگه داشت کسب‌وکار و تبدیل کردن آن به یک پروژه موفق، باید توانایی کنار آمدن با افراد بدقلق را داشته باشید. از همه بدتر هم افرادی هستند که اصطلاحاً روی اعصابتان راه می‌روند و وقت و سرمایه‌تان را هدر می‌دهند. توانایی‌هایی که در کتاب کنار آمدن با آدم‌های بدقلق می‌آموزید و تمرین می‌کنید، برای موفق شدن در هر نوع کسب‌وکار حیاتی هستند. در این کتاب این توانایی‌ها تدریس و تمرین می‌شوند. ازاین‌رو وظایفی برایتان تعریف می‌شود که اهمیت داشتن توانایی کنار آمدن با آدم‌های بدقلق را برایتان روشن می‌کند. توجه داشته باشید که این توانایی‌ها در تمام جنبه‌های زندگی کاربرد دارند و می‌توانند روابط شما را بهبود ببخشند. میکروبو‌ک‌ ها خلاصه‌ ای کوتاه از کتاب‌ ها هستند که می توان آن ها را در مدت زمان کمی خواند و عادت به مطالعه روزانه را از طریق آن ها در خود شکل داد. برای تولید میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند تا بتوانند توجه مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند. هم چنین با دقت فراوان گزیده ای از محتوای اصلی کتاب گلچین شده، به گونه ای که به شالوده اصلی آن لطمه وارد نشود و هدف غایی نویسنده به خواننده به طور کامل منتقل گردد.گاهی از میکروبوک ها با عنوان کتابچه یا کتاب کوتاه یاد می‌شود. با دانلود میکرو بوک می توانید به صورت اجمالی در کمتر از ۲۰ دقیقه برترین کتاب های جهان را مطالعه کرده و لذت ببرید. سایت و اپلیکیشن فیدیبو با صدها نسخه صوتی و الکترونیکی از میکرو بوک ها، تجربه ای متفاوت از کتابخوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ادامه...

بخشی از میکروبوک کنار آمدن با افراد بدقلق

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمه

یادتان می آید که پدر و مادرتان همیشه فکر می کردند می توانید با هرکسی کنار بیایید؟ به همین دلیل هم با خیال راحت شما را وارد جامعه کرده اند. آن ها مطمئن بودند که با گذر زمان یاد می گیرید چطور با آدم های اعصاب خردکن و بدقلق کنار بیایید.
گذشته از این تمام کسانی که تابه حال شما را استخدام کرده اند یا در آینده استخدام می کنند هم همین طرز فکر را دارند. پس احتمالاً افراد زیادی این پیش فرض را دارند که می توان با افرادی که به نظر اعصاب خردکن می آیند هم ارتباط برقرار کرد. راستش رو بخواهید من هم جزو همین افراد هستم!
ازآنجایی که در دنیای کسب وکار هر فردی می تواند یک مشتری احتمالی باشد، با این افراد زیاد سروکار خواهید داشت. پس برای روی پا نگه داشت کسب وکار و تبدیل کردن آن به یک پروژه موفق، باید توانایی کنار آمدن با افراد بدقلق را داشته باشید. از همه بدتر هم افرادی هستند که اصطلاحاً روی اعصابتان راه می روند و وقت و سرمایه تان را هدر می دهند.
توانایی هایی که در کتاب کنار آمدن با آدم های بدقلق می آموزید و تمرین می کنید، برای موفق شدن در هر نوع کسب وکار حیاتی هستند. در این کتاب این توانایی ها تدریس و تمرین می شوند. ازاین رو وظایفی برایتان تعریف می شود که اهمیت داشتن توانایی کنار آمدن با آدم های بدقلق را برایتان روشن می کند. توجه داشته باشید که این توانایی ها در تمام جنبه های زندگی کاربرد دارند و می توانند روابط شما را بهبود ببخشند. جالب است بدانید بیشتر آدم های بدقلق و اعصاب خردکنی که من می شناسم جزو اقوامم هستند.
در پایان باید به این نکته اشاره کنم که تحقیقات نشان می دهد هر بار که می خندیم، یک نکته ی مهم می آموزیم. به همین دلیل است که انسان ها عاشق طنز هستند. طنز در واقع نگاه کردن به یک موقعیت از دیدگاهی نو و منحصربه فرد است. این دیدگاه منحصربه فرد برای ما جالب است و ازآنجایی که به دانسته های ما می افزاید، آن را می آموزیم. طنز و شوخی هم نکته های آموزشی مهمی در خود نهفته دارد. طنز در واقع ابزار یادگیری قدرتمندی است که گاهی اوقات از آن استفاده می کنیم.

اهداف اصلی کنار آمدن با آدم های بدقلق

کنار آمدن با آدم های بدقلق ثابت می کند که می توان با هر نوع آدم ارتباط برقرار کرد و نحوه ی انجام این کار را نیز آموزش می دهد.

خب بیایید شروع کنیم! این کتاب سه هدف اصلی دارد:
۱) کمک به درک آدم های بدقلق.
۲) معرفی ضوابط و ابزار کنار آمدن با آدم های بدقلق و آموزش و تمرین آن ها.
۳) رسیدن به این باور که می توان با تمام افراد ارتباط برقرار کرد.

فصل اول - مهم ترین نکته در رفتار با آدم های بدقلق دیدگاه است

داشتن دیدی گسترده

اولین کاری که باید انجام دهید باز کردن دیدتان است. تا به امروز ۴۶۲۸ رفتار منحصربه فرد کشف شده است. رفتار های جدید نیز مثل توییت کردن و بلاگینگ در حال اضافه شدن این لیست هستند. به طبع این مشخصه های رفتاری حداقل به یکی از ما کمک کرده اند به زندگی ادامه دهیم و در لحظه کاربردی مفید داشته اند. هر فرهنگ و هر فردی که در آن فرهنگ رشد کرده است، بر اساس ارزش های تعریف شده روی مشخصه های رفتاری برچسب خوب و بد می زند. برای مثال عاداتی مثل سیگار کشیدن و گوشت خوردن می توانند بسته به شخصی که با او صحبت می کنید یا جایی که زندگی می کنید خوب یا بد باشند.
اما در واقعیت این عادات رفتاری هیچ کدام نه خوب هستند و نه بد. بلکه در موقعیت های خاصی برای افرادی مفید واقع شده اند. پس می شود گفت هر رفتاری نه خوب است نه بد یا این که هم می تواند خوب باشد هم بد. این نکته ی مهمی است چون وقتی رفتار افراد بدقلق را بررسی می کنیم و متوجه می شویم نه خوب هستند نه بد، می توانیم بهتر با آن ها کنار بیاییم.

تکلیف شماره ۱ – سه رفتار اعصاب خردکن اصلی شناسایی کنید

هر فرد به خاطر تجربیاتی که در طول زندگی خود داشته است، هر کدام از ۴۶۲۸ مشخصه ی رفتاری شناسایی شده را در یکی از دو دسته ی خوب و بد قرار داده است. اولین تکلیف شما این است که یک لیست سه موردی از آزاردهنده ترین، گستاخانه ترین و اعصاب خردکن ترین مشخصه ها و عادات رفتاری شخصی که باعث شده این کتاب را بخوانید تهیه کنید. این لیست می تواند بسیار مفید باشد پس هنگام خواندن این کتاب آن را روی میز خود قرار دهید.

سه حقیقت غیرقابل تغییر زندگی

گفته می شود در زندگی دو حقیقت غیرقابل تغییر وجود دارد....مرگ و مالیات. این جمله درست است، اما کامل نیست. مهم ترین حقیقت زندگی که به آن اشاره نشده تکامل است. اکثر مردم تکامل را به چارلز داروین ربط می دهند. با این که لوئیز دولو هم به اندازه ی داروین اهمیت دارد.
همه ی ما بخشی از جهان و به شکلی در حال تکامل پیدا کردن هستیم. لوئیز دولو بیولوژیست بلژیکی سال ها پیش کشف کرد که تکامل نیز یکی از حقایق و قوانین غیرقابل تغییر زندگی است. اکثر افرادی که می شناسیم از این قانون اطلاعی ندارند یا به آن اعتناء نمی کنند. قانون دولو می گوید انسان یک ماشین یادگیری است و نمی تواند از تجربه های زندگی چیزی یاد نگیرد و تکامل پیدا نکند.

حقیقت من

می خواهم بر اساس قانون دولو یک حقیقت غیرقابل تغییر دیگر نیز به حقایق قبلی اضافه کند. می توانید مطمئن باشید بعد از خواندن این کتاب قادر خواهید بود رفتار هر آدم بدقلقی را برای خود توضیح دهید. امیدوارم به من اعتماد نکنید چون این یعنی فکر می کنید و کنجکاو هستید و این دو، محرک های یادگیری فوق العاده ای هستند.

شناختن نبوغ خود

به دستی که با آن می نویسید نگاه کنید. آیا می دانید شما هم از نوع بشر هستید و دست تان مثل همه ی آدم های دیگر از جمله آلبرت انیشتین است؟ پس اگر دست تان مثل دست انیشتین است، مغزتان هم مثل مغز اوست و همان ظرفیت را دارد. اگر شک دارید، می توانید کتاب Possessing Genius – The Bizarre Odyssey Of Einestein’s Brain اثر کارولین آبراهام را بخوانید. او در این کتاب داستان توماس هاروی را روایت می کند که سال ها سعی کرد ثابت کند مغز انیشتین متفاوت بوده است. اما نتوانست چیزی پیدا کند که مغز انیشتین را از مغز سایر انسان ها متمایز کند.
در واقع نبوغ مثل زیبایی است و همیشه تنها توسط مخاطب دیده می شود. من یک تعمیرکار می شناسم که به نظرم نابغه است. او می تواند تنها با گوش کردن به صدای اتومبیل من تشخیص دهد مشکلش چیست. او به قدری مجرب و باتجربه است که در زمینه ی تعمیر اتومبیل به یک نابغه تبدیل شده است.
آلبرت انیشتین هم هیچ وقت دبیرستان را تمام نکرد و آن قدر شاگرد بدی بود که او را از مدرسه اخراج کردند. بااین حال از دید اکثر مردم او یک نابغه است. پس اگر نبوغ هم مثل زیبایی تنها توسط مخاطب دیده می شود، باید به این فکر کنید که نبوغ شما کجا پنهان شده است.

اگر....

سوال هایی که با اگر شروع می شوند معمولاً در مورد آینده هستند، جایی که تمام ترس های ما انباشته شده اند. اما اگر شما هم نبوغی داشته باشید و بتوانید آن را به دنیا نشان دهید چطور؟ شاید کنار آمدن با آدم های بدقلق یکی از انواع نبوغ شما باشد که امروز می توانید آن را پر و بال دهید.
اگر پس از تمام کردن این کتاب آدم قبلی نبودید چطور؟
اگر پس از خواندن این کتاب متوجه شدید که در ارتباط برقرار کردن با دیگران استعداد دارید چطور؟
اگر این کتاب باعث شده متوجه شوید در حوزه ی ارتباط عمومی یک نابغه هستید چطور؟
نابغه بودن به کنار آمدن با آدم های بدقلق چه ربطی دارد؟ این دو کاملاً مرتبط هستند. برای نابغه شدن در هر کاری به خلاقیت، ذهنی باز و تعهد نیاز است. فرقی نمی کند در حوزه ی فیزیک کوانتوم باشد یا کنار آمدن با آدم های بدقلق.

انگیزه برای زندگی کردن

آیا می دانید با این باور که نابغه هستید به دنیا می آیید؟ این یک واقعیت است! این باور در دی ان ای هر نوزادی که به دنیا می آید نهفته است. در روانشناسی به این باور «انگیزه ی زندگی» یا «انگیزه ی زنده مان» می گویند. شما با این باور که می توانید هر چیزی باشید، هرکاری بکنید و هر چیزی را داشته باشید متولد می شوید.
تحقیقات مختلفی که در حوزه های متفاوت انجام شده این ادعا را ثابت می کند. همین باور است که انگیزه ی غلت خوردن، چهار دست وپا حرکت کردن، راه رفتن و صحبت کردن را در شما ایجاد کرده است. اگر شک دارید، می توانید از هر کودک دو ساله ای بپرسید می تواند کاری که از نظر شما غیرممکن است را انجام دهد یا خیر. من یک بار از یک کودک سه ساله پرسیدم «می توانی رئیس کانادا شوی؟» او خیلی سریع و در کمال آرامش جواب داد «بله!».
حتماً کاری وجود دارد که شما در آن نابغه هستید، چیزی که شما در موردش اطلاعات زیادی دارید، بیشتر از هر کس دیگر. شما در مورد خودتان یک نابغه هستید. هیچ کس شما را بهتر از خودتان نمی شناسد. این در واقع غیرممکن است. هیچ کس از رویاها، اهداف، رنج ها، لذت ها، تخیلات و آرمان های شما خبر ندارد.

توهین آمیزترین جمله

توهین آمیزترین جمله در هر زبانی «من تو رو می شناسم» است. ازآنجایی که هیچ کس نمی تواند ذهن شما را بخواند، هیچ کس هم نمی تواند شما را بشناسد. شما تنها بخشی از خود را با افرادی به اشتراک می گذارد. اما هیچ کس نمی تواند بفهمد کجا بوده اید، الآن کی هستید و قرار است کجا بروید. حتی اگر این جمله با نیت خوب استفاده شود، توهین آمیزترین جمله ی ممکن است.
شاید مردم بتوانند جواب سوالات مطرح شده را حدس بزنند، اما این فقط شما هستید که جواب آن ها را می دانید. شما یک فرد در حال تکامل هستید، یک هدف متحرک که همواره برای وقف دادن خود با محیط اطراف در حال تغییر است. در واقع شغل اصلی شما در زندگی شناختن خود و زیر نظر داشتن فرایند زنده ماندن و تکامل است.
آلبرت انیشتین حتی مدرسه را به پایان نرساند و با این حال از دید اکثر مردم در حوزه های مختلف حتی غیر از فیزیک نیز یک نابغه است. او حتی جمله ای در رابطه با کنار آمدن با آدم های بدقلق نیز دارد.«یا تا الان به کارهایی که مرتب انجام می دهید تبدیل شده اید، یا به آن ها تبدیل خواهید شد.»

نظرات کاربران درباره میکروبوک کنار آمدن با افراد بدقلق

عالی بود ... من به دنبال راه حلی جدید برای روابط مشکل ساز بودم . تمامی کتابهایی که تا به حال خونده بودم راه حل رو "همدردی " بیان کرده بودن . این کتاب هم همدردی رو بیان میکنه اما وجه تمایزش اینکه اونو به خوبی باز کرده و با جزییات توضیح داده . این کتاب کاربردیتر از بقیه کتابهایی بود که تا حالا خونده بودم . مچکرم
در 3 ماه پیش توسط asa koohestani
خیلی خوب است 👏👏💕 خداوند متعال شمارا حفظ کنه قدردانی فراوان
در 5 ماه پیش توسط