دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب نیهیلیسم ابسورد در ادبیات داستانی غرب

کتاب نیهیلیسم ابسورد در ادبیات داستانی غرب

نسخه الکترونیک کتاب نیهیلیسم ابسورد در ادبیات داستانی غرب به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب نیهیلیسم ابسورد در ادبیات داستانی غرب

نیهیلیسم یا نیست‌انگاری صفت ذات «غرب» و از آن جدایی‌ناپذیر است. مقصود از غرب، معنای مرسوم سیاسی آن در جنگ سرد یا معانی عرفانی ـ تمثیلی و جغرافیایی این کلمه نیست؛ بلکه مقصود ما غرب به عنوان یک عالَم تاریخی است که در حدود قرن هشتم پیش از میلاد در یونان باستان ظهور یافت و اکنون در پایان نخستین دهه قرن ۲۱، بیش از صد سال است که گرفتار بحران انحطاطی گردیده است و دوران زوال خود را می‌گذراند تا به نقطه انقراض نهایی برسد. عالم غرب در سیر بسط و تطور تاریخی خود، سه دوره اصلی را طی کرده است: الف) دوره غرب یونانی ـ رومی (غرب باستان). ب) دوره غرب قرون وسطایی مسیحی (مقصود مسیحیت تاریخی است، نه تعالیم حقیقی حضرت عیسی(ع) به عنوان یک پیامبر توحیدی که مورد غفلت قرار گرفت و تحریف شد). ج) دوره غرب مدرن (غرب اومانیست) که اینک در دوران انحطاط خود به سر می‌بَرد و با ورود به دوران پسامدرنیسم، نشانه‌های احتضار تمامیت عالم غرب تدریجاً در حال ظاهرشدن است. درواقع با ظهور و به تمامیت‌رسیدن عالم مدرن، همه امکان‌های غرب به عنوان یک عالم تاریخی، از قوه به فعل درآمد؛ بدین‌سان غرب به عنوان یک تاریخ به تمامیت رسید و چشم‌انداز و امکانی برای گشایش افق جدیدی در چارچوب تاریخ غرب دیگر وجود ندارد. البته بی‌شک زندگی مردمان در مغرب‌زمین ادامه خواهد یافت؛ ولی به دنبال انقراض نهایی غرب مدرن، تداوم این زندگی دیگر در ذیل تاریخ غرب و به تبع آن غرب مدرن نخواهد بود؛ بلکه در ذیل عالم اسلامی که وحدت‌بخش همه بشریت در فرجام تاریخ می‌باشد، رنگ و بو و حقیقت دیگری یافته و به گونه دیگری جریان می‌یابد.

ادامه...

مشخصات کتاب نیهیلیسم ابسورد در ادبیات داستانی غرب

بخشی از کتاب نیهیلیسم ابسورد در ادبیات داستانی غرب

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب نیهیلیسم ابسورد در ادبیات داستانی غرب

لطفا همه ی کتابای شهریار زرشناس رو اضافه کنید
در ۳ سال پیش توسط mehdi gi ( | )
چرا از دکتر زرشناس فقط یک کتاب موجوده؟ اضافه کنید...
در ۳ سال پیش توسط عرفان سبحانی پور ( | )
کتاب های دیگر استاد زرشناس رو اضافه کنید
در ۳ سال پیش توسط ire...995 ( | )
بسیار عالی ، فقط کتابای دکتر زرشناس تنها همین یک کتاب نباشه و بقیه هم اضافه شه ، ممنون.
در ۲ سال پیش توسط 922...584 ( | )
عالی و پر مغز و کامل. خداقوت دکتر. ایشان اینهمه کتاب دارن فقط یک کتاب؟
در ۲ سال پیش توسط سعید زمانی ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • بعدی ›
  • آخرین ››