فیدیبو نماینده قانونی انتشارات البرز و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب این کتاب شما را موفق می‌کند

کتاب این کتاب شما را موفق می‌کند

نسخه الکترونیک کتاب این کتاب شما را موفق می‌کند به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب این کتاب شما را موفق می‌کند

این کتاب شما را موفق می‌کند، کتابی راهنما برای رسیدن به آن‌چیزی است که در زندگی می‌خواهید. این کتاب با بررسی‌های عمیق و گسترده، همراه با مصاحبه با روان درمانگرها و مشاوران شغلی، مذاکره‌کنندگان با تجربه و اشخاص حرفه‌ای و صاحب‌نظر در زمینه‌های مختلف راهکارهایی را به شما ارائه می‌کند تا در کار و در زندگی روزانه به توفیق برسید. در این کتاب به نکته‌ها، ابزارها و راهکارهایی اشاره شده است که شما را در رسیدن به هدف‌های‌تان یاری می‌دهد. می‌آموزید که چگونه سیاست‌مدارتر باشید، می‌آموزید که سازمان‌دهنده و مذاکره‌کننده‌ای خوب باشید. می‌آموزید که چگونه انتقادهای سازنده بکنید و مورد انتقاد سازنده قرار بگیرید. می‌آموزید چگونه کارتان را سروقت تمام کنید. می‌آموزید چگونه بموقع تقاضای کمک کنید. که این به هیچ‌وجه نقطه ضعف نیست. راهکارهایی برای انگیزه پیدا کردن و انگیزه دادن، بالا بردن عزت‌نفس در خود و در دیگران و فاصله گرفتن از سانحه و اتلاف وقت ارائه شده است. درباره شبکه‌سازی، زبان بدن و فریب نخوردن بحث می‌کنیم.

ادامه...

بخشی از کتاب این کتاب شما را موفق می‌کند

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:این کتاب شما را موفق می کند برگردانی است از:
This book will make you successful
By
Jo usmer

۱.داستان توفیق شما

«توفیق» برای شما چه معنایی دارد؟ شما به راستی از زندگی خود چه می خواهید؟ این فصل به شما می آموزد تا برای خود هدف های ارزشمند در نظر بگیرید که از حرکت به سمت آن ها لذت ببرید، اگر لذتی در کار نباشد توفیق و کامیابی چه فایده ای دارد.

به راستی چه می خواهید؟

تصور کنید که در بیابان چراغ جادویی زنگار گرفته ای پیدا می کنید. برای تمیز کردنش به آن دست می کشید، غولی به صورت دود از آن بیرون می آید و به شما می گوید به سه آرزوی تان جامه عمل می پوشاند. شما دهان تان را باز می کنید که چیزی بگویید، امّا حرفی از آن بیرون نمی آید. در یک لحظه احساس می کنید نمی دانید که چه می خواهید. پول، قدرت، احترام، وفاداری، شهرت، عشق، یا وقت آزاد. باید بدانید در نظر شما «توفیق» چیست؟
همان گونه که در مقدمه کتاب دیدیم، توفیق یا کامیابی موضوعی کاملاً شخصی است. ممکن است ندانید که توفیق چیست شاید توفیقی که به دنبال آن می گردید، کامیابی ما در شما باشد، از آن شما نباشد خدا را شکر که غول چراغ جادویی بی صبر و طاقت بالای سر شما گشت نمی زند و شما کمی وقت دارید در این باره تصمیم بگیرید. وقتی نوبت به هدف می رسد، باید بدانید که کامیابی برای شما چه معنایی دارد. از خودتان بپرسید که چه عاملی سبب می شود احساس توفیق، کامیابی و رضایت کنید؟ در اینجا شرح می دهیم چگونه آغاز کنید.

تعیین هدف های هوشمند

«می خواهم ثروتمند شوم»، «می خواهم هنرپیشه ای مشهور شوم»، «می خواهم هم ترازهایم مرا تحسین کنند»، امّا یک لحظه صبر کن ـ چقدر ثروت می خواهی؟ می خواهی هنرپیشه ای تا چه اندازه مشهور شوی. هدف هایی که شما بیان کردید چشمگیرند، امّا بسیار مبهم هستند. چگونه می توانید احساس توفیق کنید؟ از کجا می فهمید موفق شده اید؟ اینجاست که هدف های هوشمند پا به عرصه وجود می گذارند.
ممکن است اسم هدف های هوشمند پیش تر به گوشتان خورده باشد. توجه داشته باشید که هدف باید ویژگی های زیر را داشته باشد:
* خاص
* قابل اندازه گیری
* دست یافتنی
* مناسب
* زمان دار
* جاه طلبانه
* دلهره آور
* رضایت بخش

خاص بودن

در اینجاست که «می خواهم ثروتمند شوم، «می خواهم قدرتمند شوم»، «می خواهم دوستم بدارند» ما را به جایی نمی رساند. شما به طور خاص می خواهید چه چیزی به دست آورید؟ برای مثال هدف هایی که در زیر می خوانید، جملگی مشخص هستند: «من می خواهم ماه آینده ۰۰۰/ ۶۰۰۰ دلار پول در بیاورم» «می خواهم با فلان کس که به راستی دوستنش دارم، نامزد کنم».

قابل اندازه گرفتن

هر هدف خاص باید قابل اندازه گیری باشد تا بدانید چه زمانی به هدف خود رسیده اید.

دست یافتنی

دست یافتنی بودن بدین معناست که واقع بینانه باشد. بسیاری می پرسند چرا هدف ها باید واقع بینانه باشد؟ آیا استیو جابز هدف های واقع بینانه داشت؟ اشکالی ندارد که هدف بلندپروازانه باشد. تنها با هدف های بلندپروازانه می توان دنیا را دگرگون کرد. امّا کسی ناگهان صبح از خواب بیدار نمی شود که یکباره دنیا را دگرگون کند. همه چیز قدم به قدم صورت می گیرد. هر قدمی که بردارید، برداشتن قدم بعدی ساده تر می شود. این یک فرآیند است. اگر هدف شما این است که ملکی داشته باشید، امّا پس اندازی ندارید و اصولاً نمی دانید وثیقه به چه معنایی است، هدف تان واقع بینانه نخواهد بود. تقسیم کردن هدف تان به بخش های دست یافتنی، بخش ضروری از توفیق است. وقتی هدف تان را به بخش های مختلف تقسیم می کنید، می توانید موانع و مشکلات را دور بزنید.

مناسب

منظور از «مناسب» در اینجا، ارزشمند بودن است و این مهم ترین نکته از بحث ماست که تاکنون آن را بررسی کرده ایم. هر هدفی که به سمت آن بروید باید معنا و مفهومی برای شما داشته باشد. اگر بدون معنا و مفهوم باشد، چه فایده ای دارد؟ اگر برای تان اهمیت نداشته باشد از انجام دادن آن لذت نخواهید برد. باغبان شدن به این دلیل که پدر بزرگتان باغبان بود، اقدامی برای رسیدن به شکست است. این گونه، به شادی و شادمانی نمی رسید. به همین شکل، اگر عقیده دارید که می خواهید مشهور شوید، تنها به این دلیل که دنیا افراد مشهور را دوست دارد، مسخره است. باید متوجه هدف هایتان باشید. هدف باید به شما پاداشی بدهد که شما به راستی بر آن ارج می گذارید.

زمان دار

تا چه زمانی می خواهید به هدف خود برسید. بدون زمان مشخص برای رسیدن به هدف بسیاری از طرح ها و هدف ها ناپدید می شوند و در نهایت، گه گاه خودشان را نشان می دهند تا شما احساس گناه کنید. وقتی هدف تان را به اجزای مختلف بخش کردید، برای تمام شدن هر بخش زمانی را در نظر بگیرید. می توانید هدف های چندساله در نظر بگیرید و بعد هر هدف را به بخش های کوچک تر، مانند ماه، تقسیم کنید. می توانید هدف های بزرگ تر سالیانه را به بخش های کوچک تر، هفته و روز، تقسیم کنید.

بلندپروازی

عقب نشینی نکنید. باشد، دنیا مکانی استرس زاست، رقابت آمیز است و شما امکان دارد شکست بخورید. امّا خیلی بهتر است که کاری صورت دهید تا بعدها ناراحت نشوید که چرا اقدامی صورت ندادید. وقتی هدف بزرگ را به هدف های کوچک تر تقسیم می کنید، در آغاز چیزی نباید جاه طلبانه به شمار آید.

ترسناک

بترسید. به خودتان فشار آورید. خودتان را بیازمایید همه استرس ها بد نیستند وقتی زیر فشار باشیم به اوج کارکرد خود می رسیم (مراجعه کنید به فصل ۵). این نشان می دهد که شما اهمیت می دهید. اگر به چیزی اهمیت ندهید، از آن نمی ترسید و بنابراین هرگز به اوج نمی رسید و در کارتان عالی نمی شوید. وقتی به خودتان فشار می آورید، وقتی دست به خطر می زنید، معنایش این است که مطالبی جدید یاد می گیرید. احساس الهام می کنید، احساس می کنید انگیزه پیدا کرده اید، اشتیاق دارید، علاقه مندید.

رضایت بخش

ببینید که به راستی می خواهید به کجا برسید. متقاعد شوید که این کار ارزش تلاش کردن را دارد. هدف تان را به اجزای کوچک تری تقسیم کنید. برای خودتان مهلت در نظر بگیرید. چه کاری ممکن است از این جالب تر باشد؟

هشت راز کامیابی

ریچارد سینت جان، تحلیل گر و نویسنده، معتقد است که دستیابی به توفیق و کامیابی هشت راز دارد. این هشت کلمه را در دفترچه خود یادداشت کنید و یا آن ها را بر روی یک برگه کاغذ بنویسید و به آینه اتاق تان بچسبانید و هرگاه احساس نیاز کردید، آن ها را بخوانید.

۱ـ اشتیاق. کاری را که می کنید عاشقانه دوست بدارید.

۲ـ کار. کار و تلاش کنید. کمی توفیق را درون بشقاب به شما هدیه نمی کند.

۳ـ تمرکز و توجه. اگر به راستی چیزی را می خواهید، بر آن متمرکز شوید.

۴ـ فشار. به خودتان فشار آورید. به سختی. شما با موانع و ترس هایی رویارو خواهید شد.

۵ـ طرح ها. کنجکاو باشید، سوال کنید، مسائل را حل کنید، ذهن گشوده داشته باشید.

۶ـ بهبود. تمرین کنید. کارتان را به خوبی انجام دهید.

۷ـ خدمت. به دیگران خدمت کنید تا همیشه موفق شوید.

۸ ـ پایداری. در برابر انتقاد، پذیرفته نشدن، فشارها و حرف های مفت پایداری داشته باشید.

نظرات کاربران درباره کتاب این کتاب شما را موفق می‌کند