دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب چکیده مقالات همایش بین‌المللی سیدجمال­الدین حسینی اسدآبادی

کتاب چکیده مقالات همایش بین‌المللی سیدجمال­الدین حسینی اسدآبادی
الافغانی

نسخه الکترونیک کتاب چکیده مقالات همایش بین‌المللی سیدجمال­الدین حسینی اسدآبادی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب چکیده مقالات همایش بین‌المللی سیدجمال­الدین حسینی اسدآبادی

سیدجمال الدین اسدآبادی بر بنیاد دانش وسیع خود از میراث فکری اسلام به تأمل در باب اندیشه‌ها و مکتب‌های مغرب زمین پرداخت. او بنیاد اسلام را بر عقلانیت می‌دانست و برای عنصر خِرد و عقل در اسلام جایگاه خاصی قائل بود. اسلام از نظر او یگانه دینی بود که ضمن اعتقاد بلادلیل و اتباع ظنون می‌کرد و تقلید و پیروی بی دلیل و برهان را مردود می‌دانست. او بر این باور بود که در اسلام برای هیچ گروهی قداست و امتیاز خاصی وجود ندارد و تمامی سعادت و افتخار از نتایج خِردوروزی است. سیدجمال بر این باور بود که پروتستانتیسم مسیحی تحت تأثیر اصول اسلامی بود و لوتر با تأثیرپذیری از اسلام به نفی مرجعیت کلیسایی، واسطه‌گری کشیشان میان خدا و خلق پرداخت. سیدجمال در عین باور به خردورزی و عقلانیت به نقادی اندیشه‌های جدید مغربی پرداخت و متفکران عصر روشنگری را بنیانگذاران طبیعت‌گرایی جدید می‌دانست که سنن فکری اپیکوریان یا نیچریان قدیم را احیا کرده‌اند و پایه‌های فکری خود را بر انکار خدا و ادیان الهی استوار کرده‌اند و به همین خاطر زمینه تخریب بنیان‌های فکری دینی اروپایی را فراهم ساخته است.

ادامه...

مشخصات کتاب چکیده مقالات همایش بین‌المللی سیدجمال­الدین حسینی اسدآبادی

بخشی از کتاب چکیده مقالات همایش بین‌المللی سیدجمال­الدین حسینی اسدآبادی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب چکیده مقالات همایش بین‌المللی سیدجمال­الدین حسینی اسدآبادی