فیدیبو نماینده قانونی نوآوران سینا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب کسب و کار در مسیر گوگل

کتاب کسب و کار در مسیر گوگل

نسخه الکترونیک کتاب کسب و کار در مسیر گوگل به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب کسب و کار در مسیر گوگل

اگر بخواهم عظمت گوگل را به شما بگویم. این است که گوگل تقریباً یک نسخه از تمامی اطلاعات سایت‌های جهانی را در پایگاه داده خودش دارد. گوگل به این شکل کار می‌کند، روبات‌های گوگل هر روز به سایت‌ها سر می‌زنند و اطلاعات آنان را جمع‌آوری می‌کنند و سپس به مرکز داده گوگل می برند. آن‌جا اول گوگل تشخیص می‌دهد که سایت شما در چه زمینه ای فعالیت می کنند و به هر صفحه سایت شما یک امتیازی می‌دهد که فعلا نمی‌خواهم در مورد آن زیاد صحبت کنم در فصل‌های آینده متوجه می شوید که گوگل دقیقاً چه‌طور کار می‌کند. حالا زمانی که ما عبارتی را در گوگل جستجو می کنیم گوگل آن عبارت را در پایگاه داده خود جستجو می‌کند و بر اساس اطلاعاتی که تا کنون جمع‌آوری کرده است بر اساس الگوریتم خود بهترین سایت‌هایی را که به عبارت ما مرتبط هستند لیست می‌کند. موتور جستجوی گوگل همیشه دوست دارد بهترین نتایج را به مخاطبین خود نمایش دهد اگر دقت کنید زمانی که عبارتی را در گوگل جستجو می کنید در همان صفحه اول نتایج گوگل می‌توانید نیاز خود را برطرف کنید یعنی در همان ۵ رتبه اول نیاز شما بر طرف می شود فرایندی که باعث می‌شود این رتبه بندی ایجاد شود الگوریتم نام دارد. هر روز گوگل میلیون ها نفر را به سمت سایت ها هدایت می کند و تمامی این ترافیک ها به صورت رایگان توسط گوگل دریافت می شود و این یک فرصت بی نظیر برای صاحبان وب سایت است اگر شما در کلمه کلیدی مورد نظرتان رتبه یک باشید مخاطبینی که در جستجوی خدمات و محصولات شما هستند به آسانی می توانند شما را پیدا کنند و خدمات و محصولات شما استفاده کنند. بنابراین بسیاری از سایت ها هر روز در تلاشند که بتوانند با روش های فریب دهنده موتور جستجوی گوگل را فریب دهند و بتوانند خودشان را در رتبه‌های بالا در کلمه کلیدی مورد نظر قرار دهند.

ادامه...
  • ناشر نوآوران سینا
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.34 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۸۷ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب کسب و کار در مسیر گوگل

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:فصل اول: اولین گام برای بهینه سازی سایتیکی از مهم ترین مشکلات هر کتاب آموزش بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو، این است که این صنعت هر روز در حال تغییر است و بنابراین هر تکنیکی قبل از این که جوهر آن خشک بشود تغییر می کند. موفق ترین تکنیک ها در طول زمان، ابزار های بهینه سازی در حال بهتر شدن هستند، یا حذف شده اند و یا با نوع دیگری تغییر پیدا کرده اند.
در نتیجه من دو نکته را برای خوانندگان این کتاب متذکر می شوم:
اول: این که این سری مقالات بر اساس آخرین مشاهدات و بررسی های این جانب در زمینه بهینه سازی سایت می باشد.
دوم: این است که در هر زمانی که تغییراتی در این زمینه انجام شود سریعاً از طریق سایت مدیر سایت(۳) به شما اعلام می کنم. امکانات زیر به شما روش های به روز بودن در این زمینه را کمک می کند و هم چنین شما این امکان را دارید که مستقیماً با من تماس بگیرید.
بخش وبلاگ سایت: در این بخش شما می توانید آخرین اخبار را در زمینه گوگل، سوال کنید و پاسخ های خودتان در زمینه سایت و بهینه سازی سایت را دریافت کنید. با استفاده از RSS سایت می توانید از آخرین مطالب وبلاگ نیز با خبر شوید.
همواره در حال تحقیق هستم: تقریباً در تمامی وب سایت هایی که در زمینه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت می کنند عضو فعال هستم و از آخرین اخبار و تکنیک های این زمینه هر روز با خبر می شوم. پس شما می توانید چکیده کاملی از آخرین مطالب را در سایت مطالعه کنید.
موتور های جستجو به چه دلیل ایجاد شدند
قبل از شروع باید نکته فکر کنیم که موتور های جستجو گر به چه دلیل ایجاد شدند و نحوه عمل کرد آن ها چه گونه است.
همان طور که می دانید اطلاعات سایت ها بر روی کامپیوتر های سراسر جهان قرار دارد. حتی خود شما هم می توانید با داشتن یک آی پی(۴) در منزل یا محل کارتان به شبکه جهانی وب وصل شوید و سایت خودتان را در کامپیوتر شخصی تان راه اندازی کنید.
اما نکته مهم این است که هر روز صاحبان وب سایت اطلاعات جدیدی را در سایت خودشان قرار می دهند اگر موتورهای جستجو نبودند ما مجبور بودیم پرسان پرسان از دوستان و یا سایت هایی که می شناسمی این سایت ها را پیدا کنیم و هر روز به آن ها مراجعه کنیم تا بتوانیم اطلاعاتی که نیاز داریم را به دست آوریم موتورهای جستجو دقیقاً برای این نیاز ما ساخته شده اند.
موتورهای جستجو به ما کمک می کنند که بتوانیم به آن چه که می خواهیم در کوتاه ترین زمان دسترسی داشته باشیم. برای این که موتور جست وجو بتواند متوجه شود که شما دقیقاً به چه چیزی نیاز دارید از یک الگوریتم پیشرفته استفاده می کنند.
اما اجازه دهید که به زبانی ساده به شما بگویم که موتور جست وجوی مانند گوگل چه گونه کار می کند.
گوگل چگونه کار می کند:
اگر بخواهم عظمت گوگل را به شما بگویم. این است که گوگل تقریباً یک نسخه از تمامی اطلاعات سایت های جهانی را در پایگاه داده(۵) خودش دارد.
گوگل به این شکل کار می کند، روبات های گوگل هر روز به سایت ها سر می زنند و اطلاعات آنان را جمع آوری می کنند و سپس به مرکز داده گوگل می برند.
آن جا اول گوگل تشخیص می دهد که سایت شما در چه زمینه ای فعالیت می کنند و به هر صفحه سایت شما یک امتیازی می دهد که فعلا نمی خواهم در مورد آن زیاد صحبت کنم در فصل های آینده متوجه می شوید که گوگل دقیقاً چه طور کار می کند.
حالا زمانی که ما عبارتی را در گوگل جستجو می کنیم گوگل آن عبارت را در پایگاه داده خود جستجو می کند و بر اساس اطلاعاتی که تا کنون جمع آوری کرده است بر اساس الگوریتم خود بهترین سایت هایی را که به عبارت ما مرتبط هستند لیست می کند.
موتور جستجوی گوگل همیشه دوست دارد بهترین نتایج را به مخاطبین خود نمایش دهد اگر دقت کنید زمانی که عبارتی را در گوگل جستجو می کنید در همان صفحه اول نتایج گوگل می توانید نیاز خود را برطرف کنید یعنی در همان ۵ رتبه اول نیاز شما بر طرف می شود فرایندی که باعث می شود این رتبه بندی ایجاد شود الگوریتم(۶) نام دارد.
هر روز گوگل میلیون ها نفر را به سمت سایت ها هدایت می کند و تمامی این ترافیک ها به صورت رایگان توسط گوگل دریافت می شود و این یک فرصت بی نظیر برای صاحبان وب سایت است اگر شما در کلمه کلیدی مورد نظرتان رتبه یک باشید مخاطبینی که در جستجوی خدمات و محصولات شما هستند به آسانی می توانند شما را پیدا کنند و خدمات و محصولات شما استفاده کنند.
بنابراین بسیاری از سایت ها هر روز در تلاشند که بتوانند با روش های فریب دهنده موتور جستجوی گوگل را فریب دهند و بتوانند خودشان را در رتبه های بالا در کلمه کلیدی مورد نظر قرار دهند.
گوگل یک تیم از متخصصین و ریاضیدانان حرفه ای دارد که هر روز روی این موضوع کار می کنند که جلوی تقلب و فریب را بگیرند بنابراین گوگل همیشه الگوریتم خود را تغییر می دهد تا بتواند سایت های فریب کار را تشخیص دهد و اجازه دهد سایت هایی که واقعا خدمات و کیفیت خوبی دارند بتوانند در صدر نتایج گوگل قرار بگیرند.
اگر به نکاتی که در این کتاب به شما می گویم عمل کنید قول می دهم که بتوانید به صورت طبیعی رتبه های خوب گوگل را کسب کنید و روزانه افرادی را که در جستجوی خدمات و محصولات شما هستند به سایت خودتان جذب کنید.
توجه داشته باشید که برخی مواقع می توانید با تکنیک هایی گوگل را فریب دهید ولی من این کار را به دوستانم توصیه نمی کنم به این دلیل که اگر روزی گوگل الگوریتم خود را تغییر داد و فهمید سایت شما در حال فریب گوگل است سایت را جریمه کرده و ممکن است کار شما سخت شود و یا هیچ گاه نتوانید به رتبه های گوگل برگردید.
بنابراین تمام تلاش خودتان را روی این موضوع قرار دهید که با روش های اصولی سایت تان را بهینه کنید این امر ممکن است کمی زمان بر باشد ولی در بلند مدت می توانید نتایج فوق العاده از گوگل بگیرید.
خوب حالا متوجه شدیم که گوگل چه طور کار می کند حالا می خواهیم در مورد مفاهیم اولیه بهینه سازی سایت صحبت می کنیم برای این که شما بتوانید در گوگل رتبه بگیرید اول باید روی معماری سایت تان و کلمات کلیدی خودتان کار کنید باید به گوگل بفهمانید که سایت شما در چه زمینه ای فعالیت می کنند در گام اول باید کلمات کلیدی مورد نظر را پیدا کنید در بخش مقدمه کتاب یک صفحه از سایت را معرفی کردم که با ورود به آن می توانید در دوره رایگان بهینه سازی سایت شرکت کنید و بیش از ۴ ساعت آموزش تخصصی سئو را دریافت کنید از آن جایی که همیشه گوگل امکانات نرم افزار خودش را تغییر می دهد من در این کتاب بر روی اصول بهینه سازی سایت متمرکز شدم و به آموزش ابزارهای گوگل پرداختم شما همواره می توانید با مراجعه به آن صفحه جدیدترین آموزش های ابزارهای گوگل دسترسی داشته باشید در هر زمان گوگل تغییری در ابزار ایجاد کند و آن صفحه را به روز رسانی می کنم.
انتخاب کلمات کلیدی مناسب
وقتی کاربری وارد موتور جستجو می شود، کلماتی را در آن وارد می کند تا به آن اطلاعاتی که می خواهند دسترسی پیدا کند. به این کلمات در واقع کلمات کلیدی می گوییم.
فرض کنید بهینه سازی سایت مانند پخت یک غذا می باشد، بنابر این کلمات کلیدی از عناصر سازنده آن می باشند. آیا شما بدون رعایت کردن دستورالعمل های لازم اقدام به این کار می کنید؟ آیا بدون جمع آوری کردن مواد مورد نیاز این کار را شروع می کنید؟
در قیاس کاری ما، کلمات کلیدی مواد لازم و هفت خوان سئو در حقیقت دستورالعمل می باشد.
به صورت ایده آل شما باید در زمان ثبت دامنه خود به این نکته توجه کنید. هم چنین به ساختار سایت تان و ایجاد مطالب آن توجه داشته باشید.
به هر حال، همیشه این امر امکان پذیر نیست، معمولا صاحبان سایت بعد از طراحی و پیاده سازی سایت وارد مبحث سئو می شوند.
حتی اگر در حال حاضر سایتی دارید، پیدا کردن و بررسی کلمات کلیدی یک امر حیاتی و انرژی بر برای شما می باشد. اگر چه ممکن است که این پروسه شما را گیج کند، به نظر من ۲۰% تلاش شما برای بهینه سازی بستگی به این بخش دارد. اگر از کلمات ضعیف استفاده کنید، انرژی شما برای ۸۰% مابقی تلف خواهد شد و سایت شما مانند خیابان بسیار شیکی و خوبی خواهد شد که هیچ ماشینی از آن عبور نخواهد کرد. و این می تواند باعث نا امیدی شما در گام های بعدی باشد.
فراموش نکنید که یکی از منابع مهم کلمات کلیدی شما وبلاگ شما است. این امر همواره به رشد امتیاز شما در گوگل کمک می کند. در بخش آنالیز توسط گوگل به نرم افزار آنالیز گوگل(۷) می پردازیم. در آن جا مشاهده می کنید که از چه کلمات کلیدی بیش تر کاربران وارد سایت شما خواهند شد.
۸۴% جستجو کنندگان هرگز بر روی گزینه صفحه دوم موتور های جستجو کلیک نمی کنند. فقط برای یک لحظه به این نکته توجه کنید. فرض کنید که اینترنت یک شهر بزرگ است، با فروشگاه های فراوانی که در آن وجود دارد. بودن سایت شما در ۱۰ نتیجه اول یعنی داشتند یک مغازه بر خیابان اصلی شهر و بودن در رتبه های بعد از ۲۰ مانند مغازه های انتهای بازار هستند. وقتی شما مغازه های بر را داشته باشید، خریداران بیش تری نسبت به مغازه های انتهائی دارند، همین مصداق هم مانند سایت شما در نتایج جستجو می باشند.
آمار بررسی های اخیر در زمینه جستجو بیانگر این است که بیش از ۸۴% کاربران به صفحه دوم مراجعه نمی کنند. ظاهرا، آمار نشان داده که کاربرانی که از طریق موتور های جستجو سایت را پیدا می کنند احتمال خرید آن های بیش تر از سایت هایی است که سایت شان را در جاهای دیگر تبلیغ می کنند.
فرض کنید در زمینه کاری شما هر روز کاربران جدید به دنبال خدمات شما هستند، ولی رقیبان شما با پیشی گرفتن در هر لحظه مشتریان شما را در دست می گیرند. پس اولین کاری که باید انجام دهید این است که رقیبان خود را بررسی کنید.
اولین کار برای بهینه سازی انتخاب کلمات کلیدی مناسب است.
بیش ترین اشتباهی که مدیران سایت می کنند این است که کلماتی را انتخاب می کنند که از نظر آن ها مهم است. و در آن کلمه در رتبه اول قرار دارند. ولی کاربران آن کلمه را جستجو نمی کنند. بله نکته مهم این جا است که شما باید کلماتی را انتخاب کنید که کاربران آن ها را جستجو می کنند.
در آموزش انتخاب کلمه کلیدی به شما تک تک تکنیک های انتخاب کلمات کلیدی را آموزش خواهم داد.
مهم ترین نکته در زمینه انتخاب کلمه کلیدی مناسب انتخاب نام سایت و دامنه سایت است. پس در انتخاب نام تجاری خود وسواس به خرج دهید.
ما زمانی که می خواهیم یک کلمه کلیدی را انتخاب کنیم همان طور که گفته ام برای طراحی سایت نباید بنویسیم طراحی سایت خوب این کلمه کلیدی خوب معلوم است که شرکت های زیادی هستند که حداقل در ۱۰۰ رتبه اول گوگل دارند تلاش های زیادی می کنند که بی آیید صفحه اول گوگل و شما خیلی باید هزینه کنید و خیلی باید انرژی بگذارید تا بتوانید با این واژه به صفحه اول گوگل بی آیید.
الآن شرکت های خیلی معتبری هستند که صفحه سوم و چهارم هستند و تلاش می کنند که به صفحه اول بیایند. بنابراین باید یک کلمه کلیدی صحیح را شما در کارتان انتخاب کنید؛ همان طور که گفته ام حالتی را فرض کنید، که یک کلمه کلیدی دارد زیاد جستجو می شود رقابتش هم بالا است اما یک سری کلمات کلیدی هستند که در کنار آن هستند و در آن زمینه هستند و رقابت خیلی پایینی دارند و خیلی هم کم جستجو می شوند ولی اتفاقاً اگر کاربران با آن کلمه کلیدی جستجو کنند و به داخل سایت شما بیایند احتمال مشتری شدنشان خیلی بیش تر است.
اهداف در سئو
هدف در ۲ فاز اول کارمان برای بهینه سازی سایت، در زمینه پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب برای جایگاه تجاری شما است، و سپس ترتیبی می دهیم تا این کلمات در جایگاه مناسب در سایت شما قرار بگیرند.
در گام اول مشتریان شما را می شناسیم و بررسی می کنیم که شما چه چیزی را به آن ها می توانید به صورت آنلاین ارائه کنید. پس باید حتما رقبای خود را بررسی کنید.
افراد و شرکت های زیادی برای شروع راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود ابتدا یک دامنه را ثبت می کنند. که بیش تر نزدیک به نام تجاری اصلی شان است. و به دنبال آن طراحی یک وبسایت که بیش از یک بروشور ارزش دارد.
خیلی از این صاحبان تجارت به بهینه سازی سایت فکر نمی کنند و فقط در جهت سلیقه خودشان وب سایت را طراحی می کنند. ولی بعضی از آن ها به صورت دراز مدت فکر می کنند، یعنی رقیبان آنلاین خود را همواره مورد بررسی قرار می دهند، و همواره با بررسی آنلاین رقیبان به پیشی گرفتن از آن را در تلاش اند. تا از فواید اینترنت برای کسب و کار خود استفاده کنند. حتما شما هم می خواهید از این روش تبلیغاتی برای سایت خود نیز استفاده کنید.
مهم ترین نکته در زمینه کلمات کلیدی سایت این است که شما کلماتی را انتخاب کنید که کاربران آن را جستجو می کنند. و سپس صفحه فروش خود را قوی طراحی کنید تا کاربر از شما خرید کند.

مراحل صحیح انتخاب کلمات کلیدی

ساخت فهرست اصلی
باید یک فهرست کلیدی در مورد کلمات کلیدی آن داشته باشیم؛ الآن دیگر به این شکل نیست که صفحه اول سایت مان را بهینه سازی کنیم، برای یک سری کلمات این دیگر بهینه سازی قدیم است، حتی سایت های خیلی بزرگ را صفحه اولشان فقط اسم برندشان است، کاری که دارند انجام می دهند این است که فهرستی از کلمات کلیدی که دارند و زمانی که می خواهند یک مقاله بنویسند از این فهرست کلمه کلیدی انتخاب می کنند و بر مبنای آن محتوا را می نویسند و کارهای بهینه سازی دیگر را انجام می دهند. زمانی که یکی «برترین» یا «بهترین شرکت بهینه سازی سایت» را جستجو می کند و داخل سایتی یک شرکتی که یک مقاله ای نوشته و این که ویژگی های یک شرکت بهینه سازی سایت چیست؟ خیلی خوب هم از خودش تعریف کرده و کاربر مشتری می شود.
بنابراین باید اقدام به ساخت فهرست اصلی کنیم به یک فهرست کلمات کلیدی داشته باشیم شاید فعلاً نخواهیم در سایت مان استفاده کنیم ولی در آینده نویسنده های مان زمانی که می خواهند برای ما بنویسند باید از این فهرست برای ما استفاده کنند.
انتخاب بهترین عبارات
بهترین عبارات آن هایی هستند که کاربران جستجو می کنند حتی اگر تعداد جستجوها زیاد نباشد ولی مهم این است که جستجو می شود و اگر در رتبه اول باشیم می توانیم فروش خیلی خوبی داشته باشیم.
نیاز کاربران: در حقیقت ما باید نیاز کاربر را بدانیم، نیاز یک کاربری که شرکت طراحی سایت می خواهد یک بار خودتان جستجو کنید؛ «طراحی وب سایت حرفه ای»؛ «شرکت طراحی وب سایت حرفه ای»؛ کاربران چنین عباراتی را جستجو می کنند پس اگر شما یک محتوای حرفه ای بنویسید براساس این نیاز کاربر می توانید ورودی خیلی خوبی بگیرید چون کاربری که با این کلمه کلیدی وارد سایت شما می شود به شما اعتماد می کند.
ایده: خیلی از کاربران دنبال ایده هستند به آن ها در حوزه کاری خودتان ایده بدهید.

سوال: چرا، چگونه، کجا، سوالاتی است که اول خیلی از کلمات کلیدی می آید پس اگر شما بتوانید یک موضوع سوالی بسازید داخل سایت تان می توانید ترافیک خیلی خوبی بگیرید.
تحقیقات: خیلی از کاربران تحقیق می کنند، پروژه های دانشجویی و این که می خواهند مثلاً فلان جا خانه بخرند و کجا چه طور است و اگر بتوانیم بر مبنای تحقیقات شان هم محتوا تولید کنیم و کلمات کلیدی مناسب انتخاب کنیم، می توانیم ورودی خیلی خوبی بگیریم.
گام اول- نوشتن کلمات
فرض کنید که درحوزه بدن سازی می خواهید فعالیت کنید یا مبلمان اداری، سلامت، تفریح، سفر، موسیقی یا هر چیزی؛ در داخل یک فایل اکسل بنویسیدکه کاربر چه چیزی را می تواند جستجو کند تا به سایت من برسد.
تاکید می کنم که این «پایه» شما در بحث بهینه سازی سایت است. این بخش را اصلاً نادیده نگیرید اگر این کار را درست انجام ندهید تمام بخش های دیگر بهینه سازی سایت تان را می توانم بگویم که وقت تلف کردن است اگر می خواهید روی آن ها انرژی بگذارید، باید این بخش را خوب انجام بدهید.
گام دوم- پرسش از حداقل ۱۰ نفر
از دوستان، فامیل، آشنا و... بپرسید که اگر سایت بنده را با این موضوع پیدا کنید چه چیزی را جستجو می کنید، و آن موقع خواهید دید که چه قدر ایده های متفاوتی به شما می دهند و به آن ها کمک کنید بگوید که من فلان محصول را دارم که این کار را می کند و فلان محصول را دارم که این کار را انجام می دهد و حالا از آن ها بپرسید که چه طوری جستجو می کنید تا من را پیدا کنید؟ تمامی این موارد را بنویسید به هر فردی که می رسید بپرسید، زیرا به شما کمک زیادی می کند.
گام سوم- جمع آوری
تمامی اطلاعات را جمع آوری کنید و در یک فایل اکسل ذخیره سازی کنید.

نظرات کاربران درباره کتاب کسب و کار در مسیر گوگل