فیدیبو نماینده قانونی کتابسرای بیان و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب فکرت را تغییر بده تا زندگیت تغییر کند

کتاب فکرت را تغییر بده تا زندگیت تغییر کند
استفاده درست از تمام توانايی خود برای رسيدن به موفقيت

نسخه الکترونیک کتاب فکرت را تغییر بده تا زندگیت تغییر کند به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب فکرت را تغییر بده تا زندگیت تغییر کند

اگر آماده‌اید که به موفقیت و نتایج چشمگیری در زندگی‌تان برسید، راه درستی را انتخاب کرده‌اید. اکنون DNA آینده خود را پیش‌رویتان دارید. برای داشتن آینده‌ای درخشان، این کتاب را بخوانید و تصمیم بگیرید چطور می‌خواهید از مطالب آن در زندگی استفاده کنید. یک برنامه بنویسید و سپس آن را با اشتیاق پیگیری کنید و به آن جامه عمل بپوشانید. باید موضوعی را اعتراف کنم. من یکی از طرفداران پر و پا قرص برایان بودم. آثار برجسته او را مطالعه کردم و به نتایج درخشانی رسیدم. همچنین یکی از دوستان و همکاران نزدیک او هستم. ما همکاری‌های زیادی با هم داشتیم و در موقعیت‌های فراوانی با هم گفت‌وگو کرده‌ایم. برایان یکی از متفکران و نویسندگان بزرگ در حوزه موفقیت شخصی در جهان است. من نیز بیش از ۸۲ میلیون نسخه کتاب او را با هدف کمک به مردم، برای رسیدن به موفقیت به فروش رسانده‌ام. «فکرت را تغییر بده تا زندگی‌ات تغییر کند» نشان می‌دهد چطور منابع شگفت‌انگیز درونی خود را کشف کرده و از نیروهای خارق‌العاده خود بهره‌برداری کنید. یاد خواهید گرفت که چطور افراد و منابع لازم برای رسیدن به هدفتان را به زندگی خود جذب کنید. با به‌کارگیری این مفاهیم و ایده‌ها در کارهای خود، به نتایج بهتری خواهید رسید که شما را حیرت‌زده خواهد کرد. این موارد، همان مفاهیمی هستند که موفق‌ترین و ثروتمندترین افراد و رهبران بزرگ دنیا در هر زمینه‌ای استفاده کرده‌اند. در این کتاب، فرایند آسان و گام به گام برای رسیدن به موفقیت را خواهید آموخت. این استراتژی موفقیت به قدری منطقی، جالب و سودمند است که جهشی بزرگ در مدیریت رفتار و شخصیت به شمار می‌رود. چرا برای رسیدن به نتایج بزرگ، افکار بزرگی در سر ندارید؟ برایان تریسی، چهره‌ای برجسته در جهان نویسندگی و سخنوری است. او به نتایج چشمگیر و حیرت‌انگیزی برای خود و صدها هزار نفر دیگر رسیده است. تفکر او در این کتاب الهام‌بخش شما خواهد بود. برای سفری ماجراجویانه به ذهن خود آماده شوید! تجربه خوبی خواهید داشت.

ادامه...

بخشی از کتاب فکرت را تغییر بده تا زندگیت تغییر کند

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:پیشگفتار

اگر آماده اید که به موفقیت و نتایج چشمگیری در زندگی تان برسید، راه درستی را انتخاب کرده اید. اکنون DNA آینده خود را پیش رویتان دارید. برای داشتن آینده ای درخشان، این کتاب را بخوانید و تصمیم بگیرید چطور می خواهید از مطالب آن در زندگی استفاده کنید. یک برنامه بنویسید و سپس آن را با اشتیاق پیگیری کنید و به آن جامه عمل بپوشانید.
باید موضوعی را اعتراف کنم. من یکی از طرفداران پر و پا قرص برایان بودم. آثار برجسته او را مطالعه کردم و به نتایج درخشانی رسیدم. همچنین یکی از دوستان و همکاران نزدیک او هستم. ما همکاری های زیادی با هم داشتیم و در موقعیت های فراوانی با هم گفت وگو کرده ایم.
برایان یکی از متفکران و نویسندگان بزرگ در حوزه موفقیت شخصی در جهان است. من نیز بیش از ۸۲ میلیون نسخه کتاب او را با هدف کمک به مردم، برای رسیدن به موفقیت به فروش رسانده ام.
«فکرت را تغییر بده تا زندگی ات تغییر کند» نشان می دهد چطور منابع شگفت انگیز درونی خود را کشف کرده و از نیروهای خارق العاده خود بهره برداری کنید. یاد خواهید گرفت که چطور افراد و منابع لازم برای رسیدن به هدفتان را به زندگی خود جذب کنید.
با به کارگیری این مفاهیم و ایده ها در کارهای خود، به نتایج بهتری خواهید رسید که شما را حیرت زده خواهد کرد. این موارد، همان مفاهیمی هستند که موفق ترین و ثروتمندترین افراد و رهبران بزرگ دنیا در هر زمینه ای استفاده کرده اند.
در این کتاب، فرایند آسان و گام به گام برای رسیدن به موفقیت را خواهید آموخت. این استراتژی موفقیت به قدری منطقی، جالب و سودمند است که جهشی بزرگ در مدیریت رفتار و شخصیت به شمار می رود.
چرا برای رسیدن به نتایج بزرگ، افکار بزرگی در سر ندارید؟ برایان تریسی، چهره ای برجسته در جهان نویسندگی و سخنوری است. او به نتایج چشمگیر و حیرت انگیزی برای خود و صدها هزار نفر دیگر رسیده است. تفکر او در این کتاب الهام بخش شما خواهد بود. برای سفری ماجراجویانه به ذهن خود آماده شوید! تجربه خوبی خواهید داشت.

مارک ویکتور هانسن، نویسنده سوپ جوجه برای روح
***

درباره نویسنده

برایان تریسی؛ راهنما، مشاور و سخنران
او یکی از موفق ترین افراد و یکی از برترین سخنرانان حرفه ای در دنیاست که حدود ۲۲ شغل مختلف را تجربه و مدیریت کرده است. هر ساله بیش از ۰۰۰/ ۲۵۰ نفر در سراسر امریکا، کانادا، اروپا، استرالیا و آسیا مخاطب او هستند.
سخنرانی ها و نطق های او برای هر قشر خاصی متفاوت، الهام بخش، آموزنده و انگیزه بخش است. او با بیش از ۵۰۰ شرکت همکاری داشته و بیش از ۲۰۰۰ سخنرانی انجام داده است. بیشتر از ۲ میلیون نفر سخنان او را گوش کرده اند. برخی سمینارها و سخنرانی های او عبارتند از:
رهبری در هزاره جدید: چطور در هر بخش از زندگی حرفه ای خود، رهبری تاثیرگذار باشیم. قدرتمندترین استراتژی های رهبری کاربردی را که تا کنون به کار گرفته شده، سرلوحه کار خود قرار دهید تا به نتایج بهتری برسید.
تفکر قرن بیست و یکم: چطور در عرصه رقابت به درستی فکر کرده، برنامه ریزی و عمل کنیم. یاد بگیریم در محیط رو به تغییر و رقابتی تجارت، چطور به نتایج بهتری برسیم.
روان شناسی افراد موفق: افراد موفق چطور در هر حوزه ای از زندگی حرفه ای و شخصی، فکر و عمل می کنند. مجموعه ای از استراتژی ها و روش های کاربردی و ثابت شده را برای رسیدن به اوج بیاموزید.
استراتژی های فروش بالا: چطور بیشتر، سریع تر و آسان تر به مشتریان خود در بازارهای رقابتی، خدمات ارائه دهیم. بیاموزیم که چطور کالاها و خدمات گران قیمت خود را به مشتریان کم درآمدتر بفروشیم.
***

مقدمه

«در این دنیا به هر چیزی می رسید، به شرط آن که ابتدا در ذهن خود بپذیرید که می توانید آن را داشته باشید.»
رابرت کولیر
واقعیتی درباره شما
شما انسان خوبی هستید و لیاقت یک زندگی خوب و سرشار از موفقیت، خوشبختی، لذت و شادی را دارید. شما شایسته داشتن یک رابطه شاد، سلامت کامل، کار مناسب و استقلال مالی هستید. این موارد حق مسلم شما هستند و زندگی شما باید این چنین باشد.
شما برای رسیدن به موفقیت و سطوح بالای عزت نفس، احترام و غرور خلق شده اید. شما خارق العاده اید؛ هرگز کسی مثل شما در طول تاریخ بشر وجود نداشته است. توانایی ها و مهارت های شگفت انگیزی دارید که وقتی به درستی به کار بگیرید، به تمام خواسته هایتان می رسید.
شما در بهترین زمان در تاریخ بشر زندگی می کنید. فرصت های فراوانی پیش روی شماست که می توانید از آن ها برای عملی کردن رویاهایتان استفاده کنید. تنها محدودیت شما چیزی است که با تفکر خود می سازید. آینده شما نامحدود است.
واقعیت را بدانید!
واکنش شما نسبت به سه پاراگراف بالا چه بود؟ احتمال دو پاسخ وجود دارد: اول، از مطالب آن خوشتان آمد و از صمیم قلب آرزو کردید که برایتان اتفاق بیفتد. اما پاسخ دوم مبتنی بر تردید و ناباوری است. اگرچه تمایل زیادی دارید که زندگی تان سرشار از سلامتی، شادی و خوشبختی باشد، اما هنگام خواندن این مطالب، دچار تردید و ترس می شوید که آیا ممکن است به این رویاها و اهداف برسید یا خیر. پس با ما همراه شوید!
سال ها پیش من نیز دقیقا همین احساس را داشتم. گرچه می خواستم به موفقیت های بزرگی در زندگی ام برسم، اما مهارت، تحصیلات و کار مناسبی نداشتم. نمی دانستم برای بهبود موقعیت خود چه کار می توانم بکنم. بین ایده های بزرگ و فرصت ها و منابع محدود گیر کرده بودم. سپس مجموعه اصولی را کشف کرده بودم که موفقیت و دستاوردهای بزرگی را به همراه داشتند و این چنین بود که زندگی ام تغییر کرد.
پس از اثبات این قوانین و اصول در زندگی خود، شروع به سخنرانی و آموزش دیگران برای به کارگیری این عقاید کردم. از آن زمان، بیش از دو هزار سخنرانی و سمینارهای چهار روزه در ۲۴ کشور جهان و برای بیش از دو میلیون نفر برگزار کردم. بیشتر این افراد وقتی برای اولین بار با ایده های مربوط به خوش بینی برخورد می کردند، دچار تردید می شدند، اما شما با خواندن این کتاب آن چه را که لازم است، خواهید آموخت. این عقاید زندگی آن ها را تغییر داد، پس زندگی شما را نیز تغییر خواهد داد.
اصل بزرگ
شاید مهم ترین اصل ذهنی و معنوی که تاکنون کشف شده است، این باشد که به همان کسی تبدیل خواهید شد که همیشه به آن فکر می کنید. جهان خارج مانند آینه ای از دنیای درون شماست. آن چه در خارج اتفاق می افتد، انعکاسی از چیزی است که در درون شما روی می دهد. می توانید با نگاه کردن به شرایط خارجی زندگی یک نفر، بگویید در درون او چه می گذرد. غیر از این نمی تواند باشد.
افکار مانند اشیاء هستند
ذهن شما بسیار قدرتمند است. افکار شما تمام رویدادهای زندگی تان را کنترل و تعیین می کنند. می توانند ضربان قلبتان را افزایش یا کاهش دهند، بر هاضمه و خواب شما تاثیر مثبت یا منفی بگذارند یا ترکیبات شیمیایی خونتان را تغییر دهند.
افکار می توانند در یک چشم به هم زدن، شما را شاد یا غمگین کنند. می توانند شما را آگاه و گوش به زنگ یا پریشان و افسرده سازند. می توانند شما را محبوب یا منفور، مثبت یا منفی، آسوده خاطر یا نامطمئن کنند. افکار موجب می شوند حس کنید فردی قدرتمند یا ضعیف، قربانی یا پیروز، قهرمان یا ترسو هستید.
در زندگی مادی، افکار می توانند موجب موفقیت یا شکست، خوشبختی یا فقر، احترام یا عزلت شما شوند. افکار و اعمال ناشی از آن ها مسیر زندگی شما را تعیین می کنند و نکته مثبت این است که همه آن ها تحت کنترل شما هستند.
افکار، احساسات و خواسته ها
شما مجموعه ای از افکار، احساسات، حالات، خواسته ها، تصاویر، ترس ها، امیدها، تردیدها، عقاید و جاه طلبی هایی هستید که همواره در حال تغییر، حتی تغییراتی لحظه به لحظه هستند. هریک از این عناصر شخصیتی بر دیگر عناصر تاثیر می گذارد که گاهی نمی توان این تاثیرات را پیش بینی کرد. کل زندگی نتیجه تبادل و تعامل و رابطه این عوامل است. افکار، تصاویر و احساساتی را می سازند. این تصاویر و احساسات، به نوبه خود حالات و اعمالی را موجب می شوند؛ اعمال شما نیز نتایج و پیامدهایی دارد.
اگر به موفقیت و اطمینان خاطر فکر کنید، احساس قدرت و شایستگی می کنید و در تمام کارهایتان بهتر عمل خواهید کرد. اگر به اشتباهات خود فکر کنید، یا شرمسار باشید، ضعیف عمل خواهید کرد و نمی توانید از توانایی های خود به خوبی استفاده کنید.
تصاویر، از تخیل یا تاثیرات خارجی ناشی شده و ایده ها، احساسات و حالاتی را موجب می شوند که به آن ها واکنش نشان می دهند. سپس اعمالی انجام می دهید که نتایج خاصی را در پی دارند. فکر کردن به یک شخص یا موقعیت می تواند شما را ناگهان شاد یا غمگین کند.
حالات، اعمال و احساسات
حالات شما، مثبت یا منفی، سازنده یا مخرب، موجب احساسات و اعمالی می شود که بر زندگی و روابط تان تاثیر می گذارد. حالات شما به نوبه خود بر تجربیات گذشته و فرضیات شما در خصوص رویدادهای آینده استوار است.
اعمال شما، احساسات و حالاتی را برمی انگیزد که با آن ها هماهنگ باشد. بر اساس قانون «برگشت پذیری» می توانید به روشی هماهنگ با اعمالتان، با احساسات خود رفتار کنید. اگر طوری رفتار کنید که گویی شاد، مثبت اندیش و مطمئن هستید، خیلی زود در درون خود به آن احساس خواهید رسید. اعمال شما تحت کنترل مستقیم خودتان هستند، اما احساسات تان این طور نیستند.
جنبه های خارجی زندگی، خنثی هستند، شما به آن ها معنا می دهید و حالات، عقاید، احساسات و واکنش ها را تعیین می کنید. اگر تفکر خود را در خصوص هر بخش از زندگی تغییر دهید، نوع احساس و رفتار خود را نیز تغییر خواهید داد و از آن جایی که فقط می توانید تصمیم بگیرید چطور فکر کنید، توانایی کنترل کردن زندگی تان را نیز خواهید داشت.
باورهای خود را بررسی کنید
قانون باور می گوید: به هر چه که باور راسخی داشته باشید، به واقعیت تبدیل می شود. همیشه رفتاری هماهنگ با باورهای عمیق خود دارید، قطع نظر از این که باورها درست هستند یا خیر.
باورهای شما در تعیین واقعیت نقش بسزایی دارند. آن چه را که می بینید، باور ندارید، بلکه چیزی را می بینید که باور دارید. می توانید باورهایی داشته باشید که زندگی تان را ارتقا دهند و شما را شاد و خوش بین سازند. اگر باورهای منفی در خصوص خود و توانایی هایتان داشته باشید، مانع تحقق رویدادهایی می شوند که احتمال وقوعشان بسیار بالا است.
باورهای خود محدودکننده، مضرترین باورها هستند. این باورها درباره خود و توانایی هایتان، شما را عقب نگه می دارند. بیشتر آن ها درست نیستند و نتیجه اطلاعاتی هستند که بدون تحقیق و حتی از دوران کودکی پذیرفته اید. حتی اگر این باورها کاملاً نادرست باشند، اگر خود را در داشتن سلامتی کامل و خوشبختی و درآمد بالا، دچار محدودیت بدانید، این طور خواهید شد. ریچارد بچ(۱) در کتاب «اوهام» می گوید: «محدودیت های خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که آیا واقعا وجود دارند یا خیر.»
شما یک میدان مغناطیسی زنده هستید
قانون جاذبه می گوید: شما یک «میدان مغناطیسی زنده» هستید که مردم، ایده ها، فرصت ها و شرایط هماهنگ با افکار غالب در ذهن تان را به خود جذب می کنید.
وقتی افکاری مثبت و خوش بینانه در خصوص موفقیت داشته باشید، میدان مغناطیسی قدرتمندی می سازید که احساسات و چیزهایی را که واقعا به آن می اندیشید، به خود جذب می کند. این قانون توضیح می دهد که چرا نباید نگران منشا خوبی های خود باشید. اگر بتوانید ذهن تان را بر خواسته هایتان متمرکز کنید و نگذارید به چیزهای نامطلوب فکر کند، دقیقا زمانی که آماده هستید، چیزی را به دست خواهید آورد که برای رسیدن به اهدافتان نیاز دارید. تفکر خود را تغییر دهید تا زندگی تان تغییر کند.
تنها معیار واقعی
برتراند راسل، فیلسوف انگلیسی، گفته است: «بهترین راه اثبات این که می توان کاری را انجام داد، این است که دیگران هم آن را انجام داده اند.» در انجیل می خوانیم که عیسی (ع) راه سنجش حقیقت هر اصلی را آموزش می داد: «با نگاه کردن به اعمال خود می توانید آن ها را بشناسید.»
به عبارت دیگر، تنها سوالی که باید درباره هر ایده ای مطرح شود این است که «آیا این ایده عملی است؟» آیا نتایج مطلوبی به همراه دارد؟ میلتون فریدمن(۲)، برنده جایزه نوبل اقتصادی می گوید: «تنها معیار واقعی یک نظریه یا ایده، توانایی شما برای پیش بینی دقیق آینده بر مبنای آن است.»
خبر خوب این است که ایده ها و اصولی که می خواهید در این کتاب بیاموزید، در زندگی و تجربیات میلیون ها نفر دیگر امتحان و اثبات شده است. این ایده ها مانند هر اصل طبیعی دیگری، خنثی هستند. طبیعت اهل پارتی بازی نیست و با همه یکسان رفتار می کند. هر بذری که در زمین بکارید، طبیعت آن را پرورش می دهد. بذر هر تفکری را که در ذهن خود بکارید، طبیعت پرورش می دهد. این مسئله کاملاً به شما مربوط است.
افکارتان را انتخاب کنید
افراد موفق کسانی هستند که از افراد ناموفق موثرتر می اندیشند. آن ها متفاوت با دیگران با زندگی، روابط، اهداف، مشکلات و تجربیاتشان برخورد می کنند. آن ها بذرهای بهتری می کارند و در نتیجه زندگی بهتری را درو می کنند. اگر یاد بگیرید چطور مانند افراد موفق، شاد، سالم و خوشبخت فکر کنید، حتما مانند آن ها به زندگی خوبی دست می یابید. وقتی تفکر خود را تغییر می دهید، زندگی تان تغییر می کند.

طبیعت هیچ شوخی و کنایه ای را نمی فهمد. همیشه حقیقی، جدی و سرسخت است. همیشه حق با اوست و خطاها و اشتباهات همواره از جانب انسان بوده است. انسانی را که نتواند قدردانی کند، حقیر می داند و فقط انسان های پاک و واقعی را برمی گزیند و رازهایش را برای آن ها بازگو می کند.

یوهان ولفگانگ گوته
***

نظرات کاربران درباره کتاب فکرت را تغییر بده تا زندگیت تغییر کند

تا اینجا که خوندم کتاب موثری بوده و تاکید بر دیدگاه و نحوه نگرش به اتفاقات هست اینکه میشه با یه تغییر چقدر زندگی آروم و بهتری داشت.
در 2 ماه پیش توسط فرد نادریان