Loading

چند لحظه ...
کتاب بهتر بخوانیم

کتاب بهتر بخوانیم
راه‌کار‌هایي برای بهبود درک مطلب و انگیزش خواندن

نسخه الکترونیک کتاب بهتر بخوانیم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب بهتر بخوانیم

خواندن یک فرایند پیچیده ی شناختی برای ساختن و رسیدن به معنا است. این فرایند دربردارنده ی تعامل همه سویه بین " نوشته" و "خواننده" و دانش، تجربه‌ها و نگرش‌های پیشین وی است که در بستری فرهنگی و اجتماعی رخ می‌دهد. در فرایند خواندن، "درک مطلب" به میزان فهم پیام متن اشاره دارد که به خواننده کمک می‌کند تا بتواند مفاهیم را با یکدیگر ارتباط دهد، تحلیل و تفسیر کند و به یک معنای شخصی از آن چه خوانده برسد و بتواند آن را در زمینه ی دیگرنیز به کار گیرد. "انگیزش خواندن" به نیروی رانشی برای خواندن اشاره دارد که موجب راه اندازی و نگهداری کنش خواندن می‌شود و پیامد آن بهبود شرایط یادگیری است. مهارت‌های خواندن آموختنی است و نیازمند تمرین، رشد و ناب سازی مداوم است. یادگیری ی خواندن نه تنها توانایی‌ها بلکه انگیزش افراد را نیز برای آموختن افزایش می‌دهد. این در حالی است که اهمیت مهارت‌های خواندن از ابتدای آموزش‌های رسمی‌عمومی‌تا دانشگاهی ناشناخته مانده و به حال خود رها شده تا آموزنده گان خود برای فراگیری آن تدبیری بیاندیشند. مروری بر پژوهش‌های برون مرزی در این زمینه نیز آشکار ساخت که اگرچه گاه و بی گاه توجه به "خواندن" در دوره‌های گوناگون اوج گرفته ولی هر بار به زودی تاکید از خواندن برداشته شده و به آن در قالب‌های دیگری چون؛ راهبرد‌های یادگیری، یادگیری معنادار، رویکردهای عمیق و سطحی و نظیر آن پرداخته شده است. کتاب پیش رو به عنوان یک منبع کمک درسی، تلاشی است برای جلب توجه آموزشکاران به اهمیت آموزش‌های خواندن و فراهم کردن زمینه ی آشنایی آنها با رویکردها و نظریه‌های نوین در باره ی خواندن، درک مطلب و انگیزش خواندن و ارایه ی الگویی مناسب برای پرورش توانایی‌های آن. علاوه بر این محتوای کتاب، برای استفاده ی دانش آموزان و دانشجویان در دوره‌ها و رشته‌های گوناگون و هر خواننده ی علاقه مند دیگر نیز سودمند است. زیرا بهبود مهارت‌های خواندن پیش نیاز و زمینه ساز پیشرفت در همه ی زمینه‌های علمی‌وآموزشی است.

ادامه...

مشخصات کتاب بهتر بخوانیم

  • ناشر انتشارات آوای نور
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۱۱,۵۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.75 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۰۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب بهتر بخوانیم

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب بهتر بخوانیم