Loading

چند لحظه ...
کتاب مقدمه‌ای بر مفاهیم پایه اکولوژی سیمای سرزمین با کاربرد در برنامه‌ریزی محیط ‌زیست

کتاب مقدمه‌ای بر مفاهیم پایه اکولوژی سیمای سرزمین با کاربرد در برنامه‌ریزی محیط ‌زیست

نسخه الکترونیک کتاب مقدمه‌ای بر مفاهیم پایه اکولوژی سیمای سرزمین با کاربرد در برنامه‌ریزی محیط ‌زیست به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۶,۵۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب مقدمه‌ای بر مفاهیم پایه اکولوژی سیمای سرزمین با کاربرد در برنامه‌ریزی محیط ‌زیست

جامعه بشری درحال حاضر با یک وضعیت گذار روبرو است که در آن بحران‌های شدید اکولوژیکی، اقتصادی- اجتماعی و فرهنگی فراوانی ایجاد شده و زمان اندکی برای تصمیم‌گیری به منظور هدایت این تغییرات به سمت یک فروپاشی و یا حرکت به سوی جهانی پایدار باقی مانده است. قرارگیری در جهت صحیح تنها می‌تواند از طریق یک انقلاب پایداری در ابعاد اکولوژیکی، اقتصادی- اجتماعی و فرهنگی به‌دست آید که در آن به جای تهی‌سازی روزافزون منابع طبیعی، هدف، استفاده‌های پایدار و عاقلانه و حتی رهاکردن و فرصت دادن به آن‌ها جهت تجدید و احیاء است. به این ترتیب، وجود رقابت بین تقاضاهای گسترده بشر برای استفاده از سرزمین و منابع موجود در آن از یک سو و افزایش دامنه و پیچیدگی معضلات محیط زیستی از سوی دیگر، نیاز به دانش در مورد نظام‌های اکولوژیک را با استفاده از یک روش جامع، کامل و چند جانبه نگر برای برنامه‌ریزی و مدیریت سرزمین روشن‌تر کرده است. علم اکولوژی امکان درک مجموعه‌ای از روابط متقابل گیاهان و جانوران و محیط پیرامون آن‌ها را فراهم می‌آورد. اکولوژی مطالعه علمی روابطی است که تعیین‌کننده پراکنش و فراوانی موجودات زنده است. دانش اکولوژی در ۳ زمینه امکان مطالعات روابط بین موجودات زنده و محیط پیرامون آن‌ها را فراهم می‌کند: - شناسایی اثرات محیط بر موجودات زنده (اثر اقلیم، سنگ بستر....) - شناسایی اثرات موجودات زنده بر محیط (تداخل در چرخه‌های مواد و انرژی....) - شناسایی روابط متقابل بین موجودات زنده (صید و صیادی، انگلی.....)

ادامه...

مشخصات کتاب مقدمه‌ای بر مفاهیم پایه اکولوژی سیمای سرزمین با کاربرد در برنامه‌ریزی محیط ‌زیست

بخشی از کتاب مقدمه‌ای بر مفاهیم پایه اکولوژی سیمای سرزمین با کاربرد در برنامه‌ریزی محیط ‌زیست

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب مقدمه‌ای بر مفاهیم پایه اکولوژی سیمای سرزمین با کاربرد در برنامه‌ریزی محیط ‌زیست

سلام ممنون
در ۲ سال پیش توسط نورمحمد نعمتی ( | )