پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب جهان مذهبی

کتاب جهان مذهبی
اديان در جهان امروز

نسخه الکترونیک کتاب جهان مذهبی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب جهان مذهبی

بررسی و مطالعه ادیان جهان انسانهای مسئول را به ابزاری از اطلاعات اساسی و زیربنایی، درک بهتر از محتوای فرهنگی و آگاهی از احساسات و عواطف شخصی ــ که جملگی از لوازم اساسی هرگونه اقدام عاقلانه و مسئولانه است ــ مجهز خواهد کرد. دلایل مطالعه دین در دنیای جدید کاملاً با دلایلی که بسیاری از مردم، بر اساس آن در گذشته به مطالعه دین پرداخته‌اند، تفاوت دارد. امّا هدف ما این نبوده است که کتابی بنویسیم که مؤمنان به یک دین خاصّ، یا پیروان آن دین مورد مطالعه قرار دهند، بلکه این کتاب به این منظور نگارش یافته که ما معتقدیم مطالعه دین لازمه فهم و درک کامل و همه‌جانبه از فرهنگ بشری است. امروزه نیز هر کس کمترین توجّهی به اخبار داشته باشد، به سهولت درمی‌یابد که هنوز هم دین از نیروهای مهم و قابل توجّه عصر حاضر است. اگر دین تا این درجه اهمیت دارد، باید دید ماهیت آن چیست و این موضوعِ مورد مطالعه خویش را چگونه باید تعریف کنیم پیشنهاد ما این است که به عنوان یک روش سودمند در فهم و درک ادیان جهان، در مورد هر یک از ادیانی که مورد نظر و بحث ما است، تعدادی سؤال اساسی مطرح کنیم. در پاره‌ای از موارد، خود این سؤالات فهرست خلاصه جامع و مناسبی برای برخورد با دین موردنظر به‌دست می‌دهند.

ادامه...

مشخصات کتاب جهان مذهبی

بخشی از کتاب جهان مذهبی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب جهان مذهبی