پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب آرايه‌های ادبی در كلام زينب عليهاالسلام

کتاب آرايه‌های ادبی در كلام زينب عليهاالسلام

نسخه الکترونیک کتاب آرايه‌های ادبی در كلام زينب عليهاالسلام به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب آرايه‌های ادبی در كلام زينب عليهاالسلام

یکی از شگفت‌انگیزترین تدبیرهای امام حسین علیه‌السلام در انقلاب بزرگش، همراه نمودن زینب و سایر زنان اهل بیت علیهم‌السلام بود. حضرت می‌دانست چه سختیها و مصائبی بر آنان در این سفر فرو خواهد آمد همانگونه که به نقش محوری آنان در تکمیل نهضت و روشنگریهای آنان در تبیین خونفشانیها و نشر اصول و اهداف نهضت واقف بود. زنان اهل بیت علیهم‌السلام سکون و خمودی جامعه عصر اموی را در هم شکستند و هیبت حاکمان را فروریختند و باب جهاد و انقلاب را گشودند. حضرت در خطابات و اجابات خویش بلاغت کلام و کلمه را به هم آمیخت و با ایراد سخنانی مطابق با مقتضای حال مخاطب در شرایط و موقعیتهای گوناگون و متفاوت؛ زیباترین نمود فصاحت و بلاغت را به تصویر کشید و بار دیگر ندای علی علیه‌السلام را در گوشها طنین‌انداز نمود چنانکه «حذلم بن کثیر» (از فصحای عرب) از شجاعت و زبان‌آوری زینب اظهار شگفتی می‌کند و تنها همتای او را در سخن‌آوری پدرش می‌داند و می‌گوید: «گویا زینب از زبان علی داد سخن می‌داد.»

ادامه...

مشخصات کتاب آرايه‌های ادبی در كلام زينب عليهاالسلام

بخشی از کتاب آرايه‌های ادبی در كلام زينب عليهاالسلام

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب آرايه‌های ادبی در كلام زينب عليهاالسلام