پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب اصلاحات

کتاب اصلاحات

نسخه الکترونیک کتاب اصلاحات به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب اصلاحات

روشن است که سرچشمه و خاستگاه همه کژیها، انحرافها، ویرانیها، تباهیها و نابسامانیها، نوع بینش و تفکر و ذهنیت افراد و جامعه است. انسانها بدانگونه که می‌اندیشند عمل می‌کنند، و اگر اندیشه‌ها و بینشها دچار انحرافاتی اصولی بود، همه کارکردها بی‌نتیجه است و یا نتایجی واژگونه و انحرافی دارد. برای نمونه، اگر فرد یا افرادی معیارهای تفکر اقتصاد سرمایه‌داری را پذیرفته بودند، عملکرد آنان در خدمت همین تفکر قرار می‌گیرد، و همه مسائل جامعه را به سود سرمایه‌داری و بخش خصوصی، و به سوی اهداف آن هدایت می‌کند. الگوی مصرف و نظام تولید و توزیع را به شیوه سرمایه‌داری می‌سازند، و جامعه را در گردونه ویرانگرِ «رشد تولید برای رشد مصرف و رشد مصرف برای رشد تولید» می‌افکنند، و محیط زیست و منابع طبیعی را با بیشترین تخریب روبرو خواهند ساخت. زیرا که سرمایه‌داری به چیزی جز رشد سود و سرمایه و افزایش قدرت اقتصادی نمی‌اندیشد، و به احداث کارخانه‌ها و تخریب جنگلها و مصرف روزافزون و فرسایندهِ مواد طبیعی دست می‌زند و معیارهای زیست‌محیطی را رعایت نمی‌کند. حتی برای این هدفها در فرهنگ و مراکز فکری جامعه نیز نفوذ می‌کند و از این راهها روش و معیارهای خود را به ذهنیت جامعه می‌دهد. آزادی این موهبت بزرگ الهی نیز در خدمت سرمایه‌داری قرار می‌گیرد و به معنای آزادی در نظام تولید و توزیع و مصرف تفسیر می‌شود؛ یعنی هر چه را سودآور بود تولید کند؛ گرچه ویرانگر محیط زیست و تباهگرِ نسل انسانی باشد، و توزیع نیز با شیوه‌های انحصاری و احتکاری صورت گیرد نرخگذاری بر روی مواد خام و کالاهای صنعتی نیز با شیوه‌های انحصاراتی سرمایه‌داری انجام می‌یابد.

ادامه...

مشخصات کتاب اصلاحات

بخشی از کتاب اصلاحات

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب اصلاحات