پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب اهداف تربیت‌بدنی و دیدگاهای تربیتی اسلام

کتاب اهداف تربیت‌بدنی و دیدگاهای تربیتی اسلام

نسخه الکترونیک کتاب اهداف تربیت‌بدنی و دیدگاهای تربیتی اسلام به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب اهداف تربیت‌بدنی و دیدگاهای تربیتی اسلام

سرعت انتقال از جمله اموری است که در قلمرو «هوش» قرار دارد. یادآوری می‌نماید که هوش از عقل جداست. عقل وظیفه تحلیل مسائل جزئی و کلی را به عهده دارد، اما هوش از راه برقرار نمودن ارتباط بین پدیده‌ها و امور مختلف با یکدیگر، دریچه‌های تازه‌ای را به روی انسان می‌گشاید. تمدن صنعتی امروزه، حاصل هوش است و مربوط به شأن عقل نیست. بهتر است تفاوت بین عقل و هوش را با ذکر مثالی روشن‌تر سازیم: مثلاً شما در اتاقی نشسته‌اید و در بسته است، یک سینی مسی، از بالای پشت بام به صحن حیاط می‌افتد، صدای برخورد ناشی از این حادثه نشانگر جنس شی‌ء ساقط شده است به‌طوری که قطعا فلز بودن آن را تشخیص می‌دهید. حال اگر یک کاسه چینی از پشت بام افتاده بود نیز از راه صدا جنس آن را می‌شناختید. این قدرت تشخیص، ناشی از هوش است. به طور خلاصه شناخت یک پدیده از راه پدیده دیگر که بر اثر انتقال سریع اطلاعات صورت گیرد محصول هوش می‌باشد. خردسالان هنگام بازیهای تیمی مثلاً برای رساندن توپ به هدف می‌کوشند تا بهترین، نزدیک‌ترین و سریع‌ترین راه را شناسایی نمایند. این عمل در واقع راهی برای تقویت هوش و سرعت انتقال به حساب می‌آید.

ادامه...

مشخصات کتاب اهداف تربیت‌بدنی و دیدگاهای تربیتی اسلام

بخشی از کتاب اهداف تربیت‌بدنی و دیدگاهای تربیتی اسلام

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب اهداف تربیت‌بدنی و دیدگاهای تربیتی اسلام