فیدیبو نماینده قانونی فیدیبو و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
میکروبوک بنویس تا اتفاق بیفتد

میکروبوک بنویس تا اتفاق بیفتد

نسخه الکترونیک میکروبوک بنویس تا اتفاق بیفتد به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره میکروبوک بنویس تا اتفاق بیفتد

اگر داستان زندگی شما یک رمان بود و شما نویسنده بودید، چطور شروع به نوشتن می‌کردید؟ شما نویسنده داستان خودتان هستید. تصور کنید واقعا می‌خواهید چنین کاری انجام دهید، به عمیق‌ترین آرزوها و اهداف خود گوش می‌سپارید و آنها را روی کاغذ می‌آورید. در ادامه خواهید دید که این ایده چندان هم عجیب و دیوانه‌وار نیست. در واقع، مشخص کردن دقیق رویاها کمک می‌کند به واقعیت نزدیک‌تر شوند. از آنچه در نتیجه نوشتن رویاهایتان رخ می‌دهد، شگفت‌زده خواهید شد. در این میکروبوک خواهید آموخت که چطور یک چک خودنوشته باعث شد جیم کری اولین ۱۰ میلیون دلار زندگی‌اش را به دست آورد؛ چرا تقریبا همه خودروها تویوتا یاریس نقره‌ای هستند؛ و چطور تک‌چرخ سواری به یادگرفتن زبان فرانسه کمک می‌کند. میکروبو‌ک‌ ها خلاصه‌ ای کوتاه از کتاب‌ ها هستند که می توان آن ها را در مدت زمان کمی خواند و عادت به مطالعه روزانه را از طریق آن ها در خود شکل داد. برای تولید میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند تا بتوانند توجه مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند. هم چنین با دقت فراوان گزیده ای از محتوای اصلی کتاب گلچین شده، به گونه ای که به شالوده اصلی آن لطمه وارد نشود و هدف غایی نویسنده به خواننده به طور کامل منتقل گردد.گاهی از میکروبوک ها با عنوان کتابچه یا کتاب کوتاه یاد می‌شود. با دانلود میکرو بوک می توانید به صورت اجمالی در کمتر از ۲۰ دقیقه برترین کتاب های جهان را مطالعه کرده و لذت ببرید. سایت و اپلیکیشن فیدیبو با صدها نسخه صوتی و الکترونیکی از میکرو بوک ها، تجربه ای متفاوت از کتابخوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ادامه...
  • ناشر فیدیبو
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.13 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۰ صفحه

بخشی از میکروبوک بنویس تا اتفاق بیفتد

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:بنویس تا اتفاق بیفتد

بدانید چه می خواهید و به دستش آورید!

هنریت آنه کلاوسر

ترجمه:سمیرا توسلیحق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ است

فایده این میکروبوک چیست؟
رویاهای خود را هدف بگیرید و آنها را محقق کنید.
اگر داستان زندگی شما یک رمان بود و شما نویسنده بودید، چطور شروع به نوشتن می کردید؟ شما نویسنده داستان خودتان هستید. تصور کنید واقعا می خواهید چنین کاری انجام دهید، به عمیق ترین آرزوها و اهداف خود گوش می سپارید و آنها را روی کاغذ می آورید.
در ادامه خواهید دید که این ایده چندان هم عجیب و دیوانه وار نیست. در واقع، مشخص کردن دقیق رویاها کمک می کند به واقعیت نزدیک تر شوند. از آنچه در نتیجه نوشتن رویاهایتان رخ می دهد، شگفت زده خواهید شد.

در این میکروبوک خواهید آموخت که
  • چطور یک چک خودنوشته باعث شد جیم کری اولین ۱۰ میلیون دلار زندگی اش را به دست آورد؛
  • چرا تقریبا همه خودروها تویوتا یاریس نقره ای هستند؛ و
  • چطور تک چرخ سواری به یادگرفتن زبان فرانسه کمک می کند.
برای رسیدن به اهدافتان، باید دقیقا بنویسید چه می خواهید.
بسیاری از افراد فقط ایده های مبهم در مورد خواسته هایشان دارند. فقط آرزوی پول بیشتر، شغل بهتر، رابطه عاشقانه و سفرهای هیجان انگیز دارند.
شاید شما هم آرزوهای مشابهی داشته باشید. اما اگر بخواهید تحقق یابند، باید دقیق باشید.
پس به جای اینکه بگویید «پول می خواهم» بگویید «پول کافی برای باز کردن یک رستوران می خواهم.» و در مورد عشق، باید دقیقا مشخص کنید به دنبال چه کسی هستید. شاید کسی که بامزه و مهربان باشد و فرزند داشتن هم برایش مهم نباشد.
این اندازه دقت شاید غیرضروری به نظر برسد، اما اگر می خواهید به اهداف خود برسید و از مسیر منحرف نشوید، باید دقیقا بدانید چه می خواهید. وقتی اهداف خود را روشن کردید، آنها را بنویسید.
داستان های موفقیت افراد مختلف، قدرت نوشتن رویاها را نشان می دهد.
شاید داستان چک ۱۰ میلیون دلاری که جیم کری برای خودش نوشت، شنیده باشید. او در آن زمان تازه کار بازیگری را شروع کرده بود. سال ها بعد او دقیقا دستمزدی معادل ۱۰ میلیون دلار برای هر فیلم دریافت می کرد.
و فوتبالیستی به نام لو هولتز که نه یکی بلکه ۱۰۷ هدف مختلف در زندگی داشت- او همه آنها را تک تک نوشت. او این کار را در سال ۱۹۶۶ انجام داد، وقتی که ۲۸ ساله و بیکار بود. بعضی از اهداف او عبارت بودند از: دیدار با رییس جمهور آمریکا، مربیگری یک تیم فوتبال و انداختن توپ در سوراخ با یک ضربه در بازی گلف.
۵۰ سال بعد، یعنی اکنون، هولتز تقریبا به همه اهدافش رسیده است. در وب سایت او عکس هایی از دیدار با رییس جمهور و پاپ دیده می شود؛ او به عنوان مربی تیم فوتبال نتردام برنده جام قهرمانی ملی ۱۹۸۸ شد؛ و در بازی گلف هم تاکنون دو بار چنان ضربه ای را به ثمر رسانده است.
وقتی اهداف ملموس و دقیق برای خود تعیین کنید، دیگر محدودیتی برای کسب آنها ندارید. اما برای اینکه شکتان در این مورد کاملا برطرف شود، نگاهی دقیق تر به قدرت قلم و کاغذ خواهیم داشت.
می توانید مغز خود را برای شناسایی فرصت های کسب اهداف تنظیم کنید.
این موقعیت احتمالا برایتان آشنا است: مادرتان زنگ می زند که بگوید خودروی جدیدی خریده- یک تویوتا یاریس نقره ای- که شما را متعجب می کند چون تا به حال اسم این مدل را نشنیده اید.
اما روز بعد هرجا می روید دقیقا همان اتومبیل را می بینید و بسیاری از آنها هم نقره ای هستند! چطور چنین چیزی ممکن است؟
این جادوی سیستم فیلترینگ مغز شما است که به آن سیستم فعال سازی مشبک یا RAS می گویند.
این سیستم به ما امکان می دهد توجه خود را دقیق تر کرده و به چیزهای مشخصی توجه کنیم یا نکنیم.
والدین نوزادان با RAS آشنا هستند، چون به آنها امکان می دهد با هر سروصدایی از جمله سروصدای خیابان یا تلویزیون بخوابند، اما با کوچک ترین صدایی از طرف نوزاد از خواب بیدار شوند. سیستم RAS آنها به صورت بیولوژیک برای شنیدن صدای نوزاد تنظیم می شود.
با همین مکانیزم است که می توانید در یک مهمانی شلوغ اسم خود را بشنوید و به سمت فرد صدا کننده برگردید. یا قادرید با وجود صدای موسیقی و ده ها مکالمه ای که همزمان در مهمانی میان افراد جریان دارند، مکالمه موردنظرتان را بشنوید و خوب درک کنید
علاوه بر این، RAS به کسب اهداف هم کمک می کند. وقتی اهداف دقیق تعیین شده خود را روی کاغذ می نویسید، مغز خود را تنظیم می کنید تا به صورت ناخودآگاه روی پروژه کار کند.
بعد از اینکه اهدافتان را نوشتید، فیلتر RAS به کار افتاده و دائما پیام ها یا اطلاعاتی که به کسب هدف کمک می کنند شناسایی می کند. بنابراین بعد از اینکه روی کاغذ نوشتید که می خواهید پول کافی برای باز کردن یک رستوران به دست آورید، مغزتان آماده شنیدن حرف های فردی می شود که در یک مهمانی شلوغ در مورد سرمایه گذاری در رستوران صحبت می کند. در غیر این صورت هرگز توجهتان به چنین مکالمه ای جلب نمی شد.
در بخش بعد، خواهیم دید چطور می توانید بر ترس هایی که مانع تحقق رویاها می شوند غلبه کنید.

نظرات کاربران درباره میکروبوک بنویس تا اتفاق بیفتد

کتابی کم‌حجم، و در عین حال، قابل تأمل و پُر مغز. خلاصه و مفیــد. با این همه، مبلغ ۱۴۰۰ تومان برای یک نسخهٔ الکترونیکِ حدوداً ۱۶ صفحه‌ای (یا با فونت بزرگتر، حدوداً ۲۰ صفحه‌ای) ، نسبتاً زیاد به نظر می‌رسد. البته من این مبلغ را پرداخت کردم. اما نکتهٔ مهم در مورد تمام موضوعات این‌چنینی (یعنی تکنولوژیهای نرمِ تبدیلِ رؤیا به واقعیت) ، این است که: اتفاقاتِ آفت‌گونهٔ بسیاری هستند که برنامه‌های دقیق و نادقیقِ آدمی را به هم می‌ریزند، و رؤیاهای کوچک و بزرگ او را به باد فنا می‌سپرند. مثلاً یک سانحهٔ رانندگی در یک لحظه، و فلج‌شدنِ پاها برای یک عمر! این دست کتابها، معمولاً شامل ارجاعات به چند نفر از کسانی‌ست که «موفق» شده‌اند؛ امّا غالباً از انبوه آدمیانی که سر به سنگ خورده‌اند و با وجود همهٔ محاسبات پیچیدهٔ‌شان، به جای «کعبه» مسیرشان به «تُرکستان» ختم شده است، سخنی به میان نمی‌آید!! در پایان، با دو بیت از مثنوی معنوی (مولانا) ، این نوشته را به پایان می‌برم: «تا خدا خواهد» نگفتند از بطـر؛ تا خـدا بِنٰمودِشـان عجز بشـــر از قضــا سرکنجبین، صفرا فزود! روغن بادام، خشکی می‌نُمـــود! . . .
در 11 ماه پیش توسط Arm...300
کتاب عالی و مفید و سبکی و کاربردی بوداین کتابو تو طرح فیدیباکس,مترو گرفتم واقعا خوب بود ممنونم
در 12 ماه پیش توسط rom...lia
بسیار عالی
در 9 ماه پیش توسط رامین نمازی
کم حجم و خواندنی، موضوعی که برای اهدافت بهش احتیاج داری
در 2 ماه پیش توسط فریبا شریفی
خیلی کم حجم و مفید بود
در 6 ماه پیش توسط فائزه فراهانی
کتاب مفید و بسیار عالی
در 2 ماه پیش توسط bcl...oob