Loading

چند لحظه ...
کتاب روانشناسی و آموزش افراد استثنایی

کتاب روانشناسی و آموزش افراد استثنایی

نسخه الکترونیک کتاب روانشناسی و آموزش افراد استثنایی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۸,۲۵۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب روانشناسی و آموزش افراد استثنایی

روان‌شناسی جدید علم مطالعه رفتار انسان و حیوان است. علمی است که رویدادهای ذهنی و اعمال آشکار موجود زنده که قابل مشاهده و ارزیابی است را مطالعه می‌کند و زمانی که رفتار آدمی با سطح هنجار مطابقت نکند، به او برچسب غیرعادی زده می‌شود. رفتارهای غیرعادی دو جنبۀ مهم دارند. اختلال‌های عصبی خفیف (روان‌آزردگی شامل اضطراب، وسواس و هراس) و اختلال‌های عصبی شدید (روان‌گسستگی) شامل اختلال‌های جدی‌ترکه به صورت قطع رابطه با واقعیت، هذیان، توهم و اغتشاش فکری، مشخص می‌شود. مطالعه رفتار غیرعادی سابقۀ طولانی دارد و گاه بر عقاید فلسفی و مذهبی تحریف شده استوار است. ابتدا تصور می‌شد که آشفتگی‌های روان‌شناختی نتیجۀ نفوذ شیاطین و نیروهای ماوراءالطبیعی هستند. در جوامعی که چنین یاوه‌هایی را می‌پذیرند درمان غالب عبارت است از، بیرون کشیدن ارواح شرور توسط جادوگر یا طبیب از درون فرد. در تاریخ مطالعه رفتار غیرعادی رویکرد دیگری هم وجود دارد، بدین معنی که رفتارهای عجیب و غریب بعضی مردم ناشی از اختلال در کارکرد بدن آن­هاست. در این‌جا تبیین رفتار غیرانطباقی به واسطۀنقایص عضوی که نه در همۀ بدن، بلکه تنها در یک عضو خاص به وجود می‌آید، مطرح می‌شود، مانند سوراخ کردن جمجمه به روش درمانی بسیار کهن که ظاهراً متخصص رهایی ارواح شرور از طریق ایجاد سوراخی در جمجمه بود. رویکرد سوم، در مورد رفتار غیرعادی دیدگاه روان‌شناختی است. بر طبق این دیدگاه آشفتگی‌های رفتاری معلول نارسایی در طرز تفکر، احساس و ادراک فرد از دنیا به حساب می‌آید.

ادامه...

مشخصات کتاب روانشناسی و آموزش افراد استثنایی

بخشی از کتاب روانشناسی و آموزش افراد استثنایی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب روانشناسی و آموزش افراد استثنایی