دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب حضرت معصومه (ع) و شهر قم

کتاب حضرت معصومه (ع) و شهر قم

نسخه الکترونیک کتاب حضرت معصومه (ع) و شهر قم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب حضرت معصومه (ع) و شهر قم

در مدت چهار سالی که در شهر قم و در جوار آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه «ع» به سر بردم، همواره در این اندیشه بودم که نعمتها و موهبتها و الطاف بیکرانه این بانو را چگونه شکر گزارم، و وظیفه بندگی خویش را چگونه ادا کنم. گهگاه نیز به این شهر و موقعیت آن و شرایط زندگی در آن و چگونگی آب و هوا و موقعیت جغرافیایی و وضعیت شهری آن اندیشیده‌ام، که این شهر که در جوار این مرقد مطهر واقع است، و با این مرکزیت و آوازه جهانی که دارد لازم است از چگونگیهای مادی و معنوی شایسته‌تری برخوردار باشد، تا با موقعیت جهانی که دارد تناسب بیشتری یابد، و مردمانی که از دور و نزدیک، شیوه رفتار و اخلاق اجتماعی مردم آن را می‌بینند، بیشتر علاقه‌مند شوند، و در هر سفر به این سرزمین ره‌توشه‌های مادی و معنویِ ارزنده‌ای با خود به ارمغان ببرند، و فرهنگ و اخلاق عمومی، نظافت، بهداشت و تربیت و رفتار انسانی و دیگر مسائل این شهر، درس آموز دیگر آبادیها و مردمان گردد. در این باره‌ها مسائل و مطالبی بنظر می‌رسید؛ تا اینکه توفیق دست داد تا در فرصتی شتابزده، گزاره‌ای کوتاه، از عظمت و منزلت خدایی دخت والاگهر حضرت موسی بن جعفر«ع» به نگارش آورم، و با این قلم نارسا، اندکی در معرفی این چهره بزرگ از خاندان پیامبر «ص» بکوشم. گرچه متأسفانه دوران خفقان هارونی، کمتر امکان تجلّی و شکوفایی به فرزندان امام کاظم«ع» داد، و آنان همواره تحت نظر و مراقبت قرار داشتند و نتوانستند آشکارا در جامعه وارد شوند و دانش و معنویت و انسانیتهای خود را در میان مردمان بگسترانند و جامعه‌های آرمانی و انسانهای با فرهنگ و تربیت شده‌ای بسازند.

ادامه...

مشخصات کتاب حضرت معصومه (ع) و شهر قم

بخشی از کتاب حضرت معصومه (ع) و شهر قم

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب حضرت معصومه (ع) و شهر قم