دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب فرمانِ خاتون

کتاب فرمانِ خاتون
مجموعه نمایشنامه

نسخه الکترونیک کتاب فرمانِ خاتون به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب فرمانِ خاتون

روی صحنه، نطع یک خیمه‌شب‌باز در گذری عمومی. مرشد (خیمه‌شب‌باز) ضربی در زیر بغل به همراه کمانچه‌کش، در حال نواختن قطعه‌‌‌ای و خواندن تصنیف سنتی زیر که عروسک‌ها روی صحنه‌ نطع در ضمن رقصیدن، تک‌خوانی مرشد را نیز پاسخ می‌‌دهند و در حقیقت قصد پایان دادن به اجرای نمایشی عروسکی را دارند. مرشد: گله از چرخ ستمگر بکنم یا نکنم؟ عروسک‌ها: می‌‌‌‌خوای بکن، می‌‌‌‌خوای نکن. مرشد: شکوه از بخت بد اختر بکنم یا نکنم؟ عروسک‌ها: می‌‌‌‌خوای بکن، می‌‌‌‌خوای نکن. مرشد: ترک دلداده و دلبر بکنم یا نکنم؟ عروسک‌ها: می‌‌‌‌خوای بکن، می‌‌‌‌خوای نکن. مرشد: گریه‌‌ها در غم او سر بکنم یا نکنم؟ عروسک‌ها: می‌‌‌‌خوای بکن، می‌‌‌‌خوای نکن. مرشد: آه و فریاد به افلاک بکشم یا نکشم؟ عروسک‌ها: می‌‌‌‌خوای بکش، می‌‌‌‌خوای نکش. مرشد: دل دیوانه‌رو در خاک بکشم یا نکشم؟ عروسک‌ها: می‌‌‌‌خوای بکش، می‌‌‌‌خوای نکش. مرشد: سینه دردکشم را بدرم یا ندرم؟ عروسک‌ها: می‌‌‌‌خوای بدر، می‌‌‌‌خوای ندر... به این طریق نمایش عروسکی مزبور پایان می‌‌گیرد و ما بلافاصله شاهد کف‌زدن عده‌‌‌ای تماشاگر می‌‌شویم که حضور فیزیکی ندارند. در این میان مرشد ضرب را کنار خیمه نهاده بلند شده و به سوی تماشاگران می‌‌آید.

ادامه...

مشخصات کتاب فرمانِ خاتون

بخشی از کتاب فرمانِ خاتون

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب فرمانِ خاتون