فیدیبو نماینده قانونی انتشارات مناره و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب مجازات توهین به مقدسات

کتاب مجازات توهین به مقدسات
بررسی مبانی فقهی مجازات توهین به مقدسات دینی و مقامات مذکور در قانون مجازات

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲,۷۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب مجازات توهین به مقدسات

تمییز اهانت از مفاهیم مشابه، معانی لغوی و اصطلاحی آن، مفهوم یابی واژه مقدسات با تکیه بر معاجم لغوی، آیات و روایات، بیان مقدّسات در ادیان و اسلام و نیز مصادیق آن و همچنین مبانی فقهی جرم اهانت به مقدسات و مقامات مذکور و پاره ای از احکام دیگر، مواردی است که در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفته است. نگارنزده معتقد است جهت تشخیص مقدسات بایستی به ملاک های عرفی مراجعه نمود و با توجه به نوع اهانت، برای مرتکب جرم اهانت به مقدسات، گاهی مجازات تعزیری در نظر گرفته و در برخی موارد، وجود عوامل خاص، باعث تشدید مجازات می‌شود که در قالب اهانت منجر به سب النبی و همچنین اهانت منجر به ارتداد مطرح است. حفظ حرمت و عدم توهین به مقامات مذکور در قانون مجازات اسلامی ایران که از اشخاص دارای حرمت می باشند از جمله امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری، مراجع تقلید، روسای سه قوه از آن جهت ضروری است که خلاف اخلاق و وجدان بشری و کاری زشت و ناپسند است، و می‌تواند موجب اخلال در امنیت و آسایش داخلی گردد که در پژوهش حاضر به ادله مربوط به این نتایج می پردازیم.

ادامه...

بخشی از کتاب مجازات توهین به مقدسات

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران

تقدس گرایی سر منشا دیکتاتوری و استبداد است. هر چیزی که مقدس نامیده می شود . یعنی شما دیگر حق ندارید به راحتی در باره ی آن اظهار نظر کنید و کوچکترین انتقاد به آن هزینه سنگینی در پی خواهد داشت. این مقدس می تواند هر چیزی باشد.. یک کتاب، یک انسان، یک بنا، یک نظر و... هیچ کس و هیچ چیز آنقدر مقدس نیست نتوان آن را به نقد کشید... نیچه
در 1 سال پیش توسط meh...449
اگر ملاک مقدس بودن رو عرف در نظر بگیرید در هندوستان گاو یا فضله موش هم مقدسه و کسی که به اونها توهین کنه رو باید مجازات کرد.
در 2 سال پیش توسط مح م