دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب رفتارهای برنامه‌ریزی شده فیدی‌پلاس

کتاب رفتارهای برنامه‌ریزی شده
رابطه میان اندیشه‌ی انسان و کنش او

نسخه الکترونیک کتاب رفتارهای برنامه‌ریزی شده به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب رفتارهای برنامه‌ریزی شده

رفتار از نظرگاهی – بی‌توجه به مأموریت آن‌ها- مجموعه‌ای از حرکت‌ها و کنش‌هاست. این کنش‌ها زمانی که به صورت منظم و دقیق به اجرا درآیند مهارت‌ها را به‌وجود می‌آورند، و اگر در یک محدوده یا سنخ معین ارایه شوند الگوهای حرکتی را عرضه خواهند کرد. از دیدگاهی دیگر یک رفتار زمانی عرضه می‌شود که بتواند تعادلی را به وجود آورد، و یا نیازی را کاهش دهد. از نگاه ریخت گرایان مجموعه‌ی رفتاری هر فرد تابعی از ریخت و یا شکل بدنی اوست؛ مثلاً شوخ طبعی یا ساده‌گیری رفتارهائی هستند که با شاکله‌ی افراد چاق وکوتاه قد بیش‌تر جور در می‌آید. و یا متفکر و جدی بودن و همین طور داشتن رفتار وسواسی مرتبط با کسانی مطرح می‌شود که قد بلند و ضمناً لاغر‌ی داشته باشند. ونیز افراد عضلانی و درشت استخوان که با اقتدارطلبی و هدایت کسان دیگر بیش‌ترسنخیت خواهد داشت. رفتارگرایان محرک‌های محیطی را عامل به‌وجودآورنده‌ی رفتار دانسته و انسان را موجودی منفعل در برابر تبلیغات و شکل‌دهی‌های رسانه‌ای معرفی می‌کنند. و گروهی دیگراز عامل‌های وراثتی به دفاع پرداخته‌اند. اینان پدیده‌هایی چون درون‌گرایی و برون‌گرایی، اجتماعی بودن و جامعه گریزی را با کارکرد ژن‌ها مرتبط دانسته، داشتن ثبات و یا عدم ثبات شخصیتی، تعادل روانی، کمال طلبی، خودشیفتگی، بدگمانی و غیره را به ژن‌ها ربط می‌دهند. وبه همین‌سان عامل بسیاری از اختلالات شخصیتی و سلوکی، پرهوشی و عقب ماندگی ذهنی- که تعدادشان به ۳۵۰ نوع بالغ می شود- را به عملکرد ژن‌ها نسبت می‌دهند و پدیده‌هایی چون فزون کاری و نقص توجه، رفتار مقابله‌ای، اُتیسم و بسیاری از اختلالاتی که اغلب کودکان و نوجوانان گرفتار آن‌ها هستند، نشأت گرفته از کارکرد ژن‌ها معرفی می کنند.

ادامه...

مشخصات کتاب رفتارهای برنامه‌ریزی شده

  • ناشر نشر موغام
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۱۸,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.09 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۰۴ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب رفتارهای برنامه‌ریزی شده

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب رفتارهای برنامه‌ریزی شده