فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نگاه نوین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب فقط این هفت کار را انجام بده و موفق شو

کتاب فقط این هفت کار را انجام بده و موفق شو

نسخه الکترونیک کتاب فقط این هفت کار را انجام بده و موفق شو به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب فقط این هفت کار را انجام بده و موفق شو

احتمالا استعداد و توانایی شما خیلی بیش‌تر از آن‌چیزی‌ست که می‌توانید در طول صد سال زندگی از آن استفاده کنید. همین حالا، شما تمام هوش و توانایی لازم را برای یادگرفتن هر موضوعی در جهت رسیدن به اهداف‌تان دارید. برای آن‌چه می‌توانید باشید، انجام دهید و داشته باشید به جز محدودیت‌هایی که خودتان در ذهن‌ خودتان به وجود می‌آورید، هیچ محدودیت دیگری ندارید. در این کتاب، من یک روش ساده، کاربردی، اثبات‌شده و هفت قسمتی را با شما به اشتراک می‌گذارم که دستاوردهای خیلی بیش‌تری در چند ماه و چند سال آینده در مقایسه با دستاوردهای بسیاری از مردم در کل زندگی‌شان، برای شما به وجود می‌آورد. برایان تریسی

ادامه...
  • ناشر انتشارات نگاه نوین
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.53 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۱۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب فقط این هفت کار را انجام بده و موفق شو

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمه: پیروزی برای برندگان است

قدرت هایی خفته در عمق وجود انسان ساکن شده اند؛ قدرت هایی که شگفت زده اش می کنند، او هیچ وقت آن ها را در خواب هم نمی دید؛ نیروهایی که اگر تحریک شوند و به مرحله ی عمل دربیایند، زندگی اش را متحول می کنند.

اوریسون اسوت ماردن

احتمالا استعداد و توانایی شما خیلی بیش تر از آن چیزی ست که می توانید در طول صد سال زندگی از آن استفاده کنید. همین حالا، شما تمام هوش و توانایی لازم را برای یادگرفتن هر موضوعی در جهت رسیدن به اهداف تان دارید. برای آن چه می توانید باشید، انجام دهید و داشته باشید به جز محدودیت هایی که خودتان در ذهن خودتان به وجود می آورید، هیچ محدودیت دیگری ندارید.

سوال مهم

چند سال پیش، پرسیدن این سوال را شروع کردم: «چرا بعضی ها موفق تر از بقیه هستند؟»
مهم ترین جواب، شگفت زده ام کرد؛ همان طور که اغلب مردم را شگفت زده می کند. ساده است. موفقیت شما بستگی دارد به کاری که انجام می دهید، نتیجه ای که می گیرد و این که با چه سرعت و کارآمدی آن نتایج را محقق می کنید.
این موفقیت به چیزی بستگی ندارد که به زبان می آورید یا در آرزویش هستید یا امیدوارید و بعضی وقت ها قصد انجام دادنش را در آینده دارید.
موفقیت فقط بر اساس کاری ست که شما همین حالا و در همین لحظه انجام می دهید. همان طور که هنری فورد گفته است: «شما نمی توانید بابت کاری که قرار است در آینده انجامش دهید، شهرت و اعتباری برای خودتان بسازید.»
ما در دوره ی سریع ترین جهش، بیش ترین آشفتگی و تخریب بازار و شرایطی غیرقابل پیش بینی در کل تاریخ بشر زندگی می کنیم. این نوع تغییر سریع، اغلب باعث می شود مردم، پریشان، نامطمئن، ناامن و بی انگیزه شوند. در نتیجه، افت می کنند، گوشه ای می نشینند و کارایی خیلی کمی دارند.

با ارزش ترین دارایی

با ارزش ترین دارایی یک شرکت چیست؟ بر اساس نظر مدرسه ی کسب وکار هاروارد، با ارزش ترین دارایی یک شرکت، شهرت و اعتبار آن است.
با ارزش ترین دارایی یک شرکت چیزی ست که مردم درباره ی آن شرکت، محصولات و خدماتش به دیگر مشتری ها یا مشتریان بالقوه می گویند.
چون هم تکنولوژی و هم اطلاعات و سلیقه ی مشتری به سرعت تغییر می کنند، بنابراین محصولات و خدمات هم سریع تر از همیشه در حال تغییر است. ولی شهرت و اعتبار باقی می ماند. در واقع، شهرت همه چیز است. شرکت هایی مثل اپل و گوگل را در نظر بگیرید. شهرت و اعتبار آن ها به قدری عالی ست که در تولید محصول و خدماتی که ارائه می دهند، رهبران بازار هستند.
حالا از شما می پرسم که با ارزش ترین دارایی تان چیست؟ با ارزش ترین دارایی شما هم، شهرت تان است. همان چیزی ست که مردم درباره ی شما فکر می کنند و وقتی حضور ندارید درباره تان می گویند. یعنی همان کلماتی که مردم برای توصیف شما استفاده می کنند و به خصوص وقتی از تصورشان در مورد این می گویند که چگونه کارتان را به خوبی انجام می دهید.

کارها را انجام دهید

یکی از مهم ترین بخش های شهرت و اعتبار شما این موضوع است: توانایی تان در شروع و تکمیل وظایف مهم ، انجام دادن کارها و شناخته شدن تان به این که چقدر سریع هستید و چقدر می شود به کارتان اطمینان کرد. این موارد، بیش تر از هر جنبه ی دیگری که در مورد کسب اعتبار و شهرت وجود دارد، روی شادی، سلامتی، موفقیت و ثروت تان اثر می گذارند.
هدف اصلی شما در زندگی چیست؟ از نظر ارسطو، در پسِ هر هدفی، هدف دیگری وجود دارد تا این که در نهایت، شما به هدف اصلی که شادی ست، دست پیدا کنید. هر کاری که انجام می دهید، موفقیت آمیز باشد یا نه، در واقع، به نحوی تلاش برای رسیدن به شادی ست. در واقع، شما می توانید سطح موفقیت تان را با این اندازه گیری کنید که چند درصد اوقات، واقعا فرد خوشحالی هستید. این موضوع، خیلی مهم تر از کل پول ها و دستاوردهای موجود در دنیاست.

رسیدن به شادی

چطور شادی به دست می آورید؟ در ساده ترین حالت، شادی، تحقق پیداکردن تدریجی یک هدف ارزشمند یا ایده آل است. این اتفاق فقط وقتی می افتد که احساس کنید قدم به قدم در حال حرکت به سمت انجام کاری هستید که برای تان مهم است و از انجام دادن آن، احساس شادی و به کمال رسیدن می کنید.
هر کسی می خواهد برنده باشد و می خواهد دیگران به عنوان یک برنده به او نگاه کنند و درباره اش به همین صورت فکر کنند. چطور می توانید این را به دست آورید؟ خیلی راحت است؛ بِبَرید!
بُرد یعنی چه؟ در دومیدانی، وقتی خط پایان را قبل از هر دونده ی دیگری رد می کنید، برنده شده اید. در زندگی، وقتی مهم ترین وظایف تان را به موقع و به صورت ایده آل، قبل از هر فرد دیگری انجام می دهید، خط پایان را به عنوان اولین نفر رد کرده اید. در نتیجه، درباره ی خودتان احساس فوق العاده ای پیدا می کنید. مغزتان اندورفین یا داروی شادی طبیعی ترشح می کند که احساس کامل در صلح بودن و رفاه را به وجود می آورد و آن وقت شما احساس پیروزی دارید.

شروع کنید و ادامه دهید

در ساده ترین حالت، توانایی شما برای شروع و ادامه دادن تا وقتی کارهایی را انجام دهید و به سرانجام برسانید که برای خودتان و شرکت تان مهم است؛ کلید اصلی پیروزی، شادی، شهرت، اعتبار زیاد و موفقیت در زندگی ست.
در صفحات بعدی، من یک روش ساده، کاربردی، اثبات شده و هفت قسمتی را با شما به اشتراک می گذارم که دستاوردهای خیلی بیش تری در چند ماه و چند سال آینده در مقایسه با دستاوردهای بسیاری از مردم در کل زندگی شان، برای شما به وجود می آورد.
بیایید شروع کنیم!

تا وقتی توقف نکرده اید، مهم نیست چقدر آهسته حرکت می کنید.

کنفوسیوس

فصل اول : بزرگ ترین مانع موفقیت

اول، ما عادت ها را می سازیم،بعد، عادت ها هستند که ما را می سازند.

جان درایدن

کلا ۹۵ درصد کارهایی که انجام می دهید یا موفق به انجام شان نمی شوید، بر اساس عادت های شماست. کارهای شما به وسیله ی هدف ها یا باور شما (یعنی راهی که شما به عنوان جمع بندی تجربیات تان در طول زندگی، برنامه ریزی کرده اید) و عادت های شخصیتی تان (کارهایی که عادت کرده اید انجام دهید یا ندهید) مشخص می شوند.
بزرگ ترین مانع موفقیت این است که بعضی وقت ها مردم به صورت ناخودآگاه، عادت هایی منفی دارند که آن ها را سال به سال، از درک توانایی کامل شان عقب نگه می دارد. خبر خوب این است که همه ی عادت ها، اول، عادت های فکری و بعد، شخصیتی، یاد گرفته می شوند. به این خاطر که عادت ها یادگرفتنی هستند، می توانند از یاد بروند و با عادت های جدید، مثبت و سازنده ای جایگزین شوند که یاری رسان شما برای شروع، ادامه دادن و به سرانجام رساندن کارهای بزرگی هستند که باعث بالارفتن درآمد و رشد سریع تر می شوند.

عادت های جدید و بهتر بسازید

عادت ها با در نظرگرفتن اطلاعات جدیدی که برای ما مثبت یا منفی هستند و بعد، تکرار کارها بر اساس آن اطلاعات تا وقتی به صورت خودکار دربیایند، ساخته می شوند. وقتی یک عادت نهادینه می شود، شما بدون سوال یا توضیح به خودتان که واقعا دارید چه کاری انجام می دهید، آن کار را به صورت خودکار پیش می برید.
بدترین عادت ها بیش تر از همه به افکار خود-محدودکننده تان ربط پیدا می کنند. این ها حوزه هایی هستند که شما باورتان شده که باید خودتان را به شکلی، محدود کنید؛ محدودیتی که شاید درست هم نباشد. ولی بر اساس آن باور، شما به صورتی عمل می کنید که آن ها برای تان درست به نظر برسند و بعد، آن ها کم کم برای شما تبدیل به واقعیت می شوند. درست همان طور که یک ضرب المثل قدیمی می گوید: «شما آن چه فکر می کنید هستید، نیستید؛ آن چه که به آن اعتقاد دارید، هستید.»

باورهای تان را به چالش بکشید

نقطه ی شروع موفقیت هر چه بیش تر برای شما این است که وقتی بگذارید برای به چالش کشیدن فرضیات خودکاری که برای خودتان می سازید؛ همان فرضیاتی که می توانند شما را از موفقیت دور نگه دارند.
بعضی از مردم باورشان شده است که هوش کمی دارند؛ چون در مدرسه نمره‎های خوبی نگرفته اند. بعد، متوجه می شوند خیلی از آدم های موفق در پیچیده ترین صنایع هم عملکرد ضعیفی در مدرسه داشته اند.
بعضی از مردم موفق نیستند به این خاطر که باور ندارند خلاق، منظم، وقت شناس یا قادر به یادگیری و استفاده از چیزهای جدید هستند. می گویند: «من این مدلی هستم.» در واقع فکر می کنند این دلیلی برای رشدنکردن و پیشرفت نکردن شان است.
واقعیت این است که خیلی از افکار خود-محدودکننده، درست نیستند. آن ها به اطلاعاتی که به دست آورده اید، بستگی دارند. بعضی وقت ها بر اثر نظرها یا انتقادات دیگران به وجود آمده اند؛ بعضی وقت ها هم از چیزی به سادگی خواندن فال روزانه ی خود.

ترمز روی توان شما

بدترین نمونه ی افکار خود-محدودکننده ترس از شکست است. این ترس، ترسِ از دست دادن، فقر، اشتباهات یا نرسیدن به هدفی ست که برای خودتان در نظر گرفته اید. کسانی که دائما درگیر ترس از شکست شده اند، دنبال دلایلی می گردند که چرا بعضی چیزها انجام نمی شوند، چرا ایده ی بدی ست یا چرا ممکن است پول یا زمان شان را از دست بدهند. ترس از شکست، مثل همه ی ترس ها، رفتار را فلج می کند و فکر را هم آشفته؛ و باعث می شود فرد حسی مثل گوزنی داشته باشد که در نور چراغ جلوی اتومبیل گرفتار شده است.

رام کردن فیل ها

در سمینارهایم اغلب می پرسم:«چطور یک فیل هندی را آموزش می دهید؟» زمانی، فیل های هندی «تانک های جنگی» مهاراجه ها یا پادشاهان هند بودند. نه تنها جعبه های کماندارها و نیزه هایی را که پشت شان می انداختند، حمل می کردند؛ که خشن و پرخاشگر هم بودند و به دشمنان حمله می کردند و آن ها را روی عاج های تیزشان به سیخ می کشیدند. آن قدر وحشتناک و نترس بودند که ارتش دشمن موقع روبه روشدن با این فیل ها پا به فرار می گذاشتند.
امروز، این فیل ها همان حیوان های باربر هستند. در نهایت صلح و آرامش، مزارع را شخم می زنند، تنه های درختان را حمل می کنند، هر چه اربابان به آن ها می گویند انجام می دهند و بعد، بی سروصدا گوشه ای در اصطبل های روباز به انتظار روز بعد و کارهای بیش تر می مانند. آن ها به صورت کامل، خوی درنده و توان ترس آوری شان در قلب دشمن را از دست داده اند. چطور این اتفاق افتاد؟

آموزش شروع می شود

وقتی فیل، بچه است، صاحبش او را از مادرش دور می کند و پایش را با یک طناب محکم به تیرچه ای که در عمق زمین قرار داده شده است، گره می زند. بچه فیل تقلا و تلاش می کند که خلاص شود و برگردد پیش مادرش؛ گریه، ناله و اعتراض می کند؛ ولی فایده ای ندارد. طنابِ دور پایش خیلی محکم است و تیرچه تا عمق زیادی فرو رفته است. در نهایت، بچه فیل از تقلا دست می کشد.
هر روز، صاحب فیل ها بچه فیل را می برد و چندین ساعت به تیرچه می بندد. خیلی زود، بچه فیل قبول می کند که وقتی به تیرچه بسته می شود، ناتوان است. بچه فیل، بزرگ ترین ضعف جهان مدرن، مفهومی را که روان شناسان به آن یادگرفتن احساس ناتوانی می گویند، توسعه داده است.

فیل تسلیم می شود

وقتی فیل به اندازه ی یک حیوان پنج تُنی، یعنی بزرگ ترین حیوان روی زمین در جهان، رشد می کند، کل کاری که صاحبش باید انجام دهد، این است که یک طناب به اندازه ی قلاده ی سگ دور پایش ببندد تا او بلافاصله مطیع شود و دست از تقلا بردارد. صاحبش حالا می تواند طناب را به تیرچه ای ببندد که فقط چند اینچ داخل زمین فرو رفته است. فیلی که توان شکستن نرده ها و خراب کردن خانه ها را دارد، خیلی ساده می ایستد و بی سر و صدا منتظر می ماند تا صاحبش برگردد و او را سر کار ببرد.
همین اتفاق برای ما هم می افتد. در کودکی، والدین ما گفتن چیزهایی را شروع می کنند مثل این که «نه» یا «نکن» یا «از آن جا دور شو!» یا «دست نزن!». بعضی وقت ها والدین این کلمات را با انواع تنبیه های بدنی انجام می دهند. کودکی که در حال رشد است، خیلی زود احساس کوچکی، بی کفایتی، ناتوانی و ضعف می کند و از این می ترسد که هر چیز جدید یا متفاوتی را امتحان کند.

نظرات کاربران درباره کتاب فقط این هفت کار را انجام بده و موفق شو

کاشکی اونقدر ثروتمند بودم که کل کتاب های ایشونو میخریدم یکجا آتیش میزدم
در 1 سال پیش توسط rah...983
البته اسم اصلی کتاب این هست : just shut up and do it بخونید و به توصیه هاش عمل کنید و بیشتر از این دهنِ آقای تریسی رو وا نکنید!
در 1 سال پیش توسط soheil
شاید نظر من طولانی باشد ولی اگر بخوانید از وقت گذاشتن برای خوندن صدها صفحه بی کاربرد جلو گیری میکنید بنظر من آقای برایان تریسی فقط وفقط وفقط یک کتاب بیشتر نداره وآن هم کتاب قورباغه ات را قورت بده است و بقیه کتابهای این نویسنده تکرار مطالب همون کتاب است به شیوه های مختلف ،خوندن بقیه کتابهاش غیر ضروری است مثلا تو کتاب قورباغه ات را قورت بده روش تعیین هدف رو توضیح میده و همین روش رو تو ۱۰کتاب دیگر هم میگه مثلا روش الف ب ت و.... که اولویت بندی کارها مربوط میشه و این روش رو تو ۱۰کتاب دیگر گفته این رو منی میگم که کتابهای این آقا را زیر رو کردم به شما قول میدم اگه فقط کتاب قورباغه ات را قورت بده از این نویسنده رو بخوانید دیگه نیازی به وقت گذاشتن و پول گذاشتن برای بقیه کتابهاش رو ندارید تو بقیه کتابهاش همین مطالب رو بهش آب بسته وفقط نوشته که کاغذ پر بشه همین نظر روهم درباره تمام کتابهای آنتی رابینز دارم ایشون کتاب می نویسن ۱۰۰۰صحفه حالا به کسی که خونده میگی بیا از این هزار صفحه ای که خوندی برای ما توضیح بده فقط ۳دقیقه یا بیشتر به ۱۵دقیقه نمی کشه یعنی میخواد یه مطلب نیم خطی رو بگه ۱۰صفحه فقط آب بسته به قول یکی از دوستان برکت آبگوشت به مهموناش نیست به شیر آبه همین نظر رو درباره وین دایر و راند برن هم دارم من که زمان خودم رو صرف خوندن این کتابها صرف نمیکنم و زمان خودم رو می زارم صرف خوندن کتابهایی مثل کتاب اثر مرکب کتاب قدرت حال کتاب برتری خیفیف کتابهای آندره متیوس کتابهای جان سی مکسول جیم ران کتاب هفت عادت مردمان مؤثر و باقی کتابهای این نویسنده ونویسندگانی که در هر خطشون مطالب عمیقی نهفته است نه هر ۱۰خط یک کلمه این نویسنده ها فقط با تبلیغات مشهور شدن مگر نه چیزی برای گفتن ندارن و کلام آخر مهم چگونه انجام دادن کارها نیست اگر چگونه انجام دادن کارها مهم بود شما تاحالا موفق شده بودید مهم چطور انجام دادن این چگونه هاست بخشی از فصل دوم کتاب برتری خفیف امید وارم حقیقت گرا باشید و حقیقت گفته های من رو درک کنید هدف من توهین بعضی از دوستان نیست هدف من اینه که به شما اگه وقت گذاشتی برای کتاب خوندن کتابهایی رو بخوان که ارزش خوندن داشته باشه
در 1 سال پیش توسط سید مهدی قبله
کتاب های تریسی خیلی تکراری به نظر می رسند. ایشان چند تا جمله و ایده دارند که در تمام کتابهایشان دارند تکرار می کنند و کمی هم پر و بال به آنها می دهند.
در 1 سال پیش توسط ras...911
واقعا کتابهای نشر نوین عالی هستش!کتابهای این ناشر کاربردی و دارای موضوعات جذابی هستن!ممنون فیدیبو و لطفا کتابهای دیگر هم از این ناشر منتشر کنید
در 1 سال پیش توسط afs...152
کتاباش خیلی تکراریه و نکات بدیهی داره ، یعنی اگه برنامه ریزی بکنی و سعی کنی بهش عمل کنی ، میتونی نخونی دیگه کتاباشو
در 1 سال پیش توسط محسن
این کتاب عالیه، ارزش چند بار خوندن را داره
در 1 سال پیش توسط rab...ess
من این کتاب رو نخوندم، اما کتاب های دیگه ای که از ایشون خوندم، خوب بودن و فقط باید اهل عمل باشی و به توصیه هاش عمل کنی تا موفق شی
در 1 سال پیش توسط baz...139
من این کتاب رو نخوندم ولی توصیه میکنم بخونید، من ورزشکار نیستم ولی ورزش رو دوست دارم
در 1 سال پیش توسط mil...011
کتاب های زیادی ازین دست خوندم این کتاب عالیه خوندنش بسیار مفید و ارزشمنده
در 1 سال پیش توسط kei...ven