فیدیبو نماینده قانونی نشر پارو و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب شوهریابی پس از ۳۰  سالگی

کتاب شوهریابی پس از ۳۰ سالگی

نسخه الکترونیک کتاب شوهریابی پس از ۳۰ سالگی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۷۸۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب شوهریابی پس از ۳۰ سالگی

اهمیتی ندارد که چرا هنوز مجرد هستید، بلکه پرسش اصلی این است که چه کاری در این رابطه انجام خواهید داد؟ من طرحی عملی، سازنده و نتیجه‌بخش تهیه کرده‌ام و خیلی ساده، نامش را برنامه گذاشته‌ام. این برنامه شیوه‌های قدرتمند بازاریابی است که در دانشگاه‌هاروارد آموخته‌ام،وبه شما کمک می‌کند تا همسر آینده خود را بیابید. با این برنامه خیلی زود، در مسیر آشنایی و ازدواج با مرد روءیاهایتان قرار می‌گیرید. اگر در حال خواندن این کتاب هستید، احتمالاً بین ۳۰ تا ۱۰۵ سال دارید و می‌خواهید برای نخستین‌بار یا چهارمین‌بار ازدواج کنید. ممکن است بارها سرخورده شده باشید و گمان کرده‌اید که هرگز مرد روءیاهایتان را نخواهید یافت. شاید طلاق گرفته‌اید، بیوه هستید و یا به دلیل روابط اشتباه و ناکامی‌ها تصمیم گرفته‌اید که هرگز ازدواج نکنید. شاید از مشکل اضافه‌وزن رنج می‌برید، یا والدین بیماری دارید که به مراقبت نیاز دارند. ممکن است خجالتی باشید یا توانایی روبه‌رو شدن با مردان و آشنایی با آنان را نداشته باشید. اهمیتی ندارد که چگونه و چرا علاقه‌مند به خواندن این کتاب شده‌اید، مهم این است که شما مجرد هستید و حال می‌خواهید تغییری در زندگی خود ایجاد کنید. آنچه در این کتاب نخواهید خواند، تحلیلی از همه اتفاقاتی است که سبب شده در زندگی خود به اینجا برسید؛ چه کسی را باید سرزنش کرد یا چرا جامعه به این شکل است! شما جملات بی‌شماری را از روانشناس‌ها و جامعه‌شناس‌ها درباره گرفتاری و مشکلات زنان مجرد خوانده‌اید.

ادامه...
  • ناشر نشر پارو
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.94 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۶۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب شوهریابی پس از ۳۰ سالگی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

پیشگفتار: چرا هنوز مجرد هستید؟

اهمیتی ندارد که چرا هنوز مجرد هستید، بلکه پرسش اصلی این است که چه کاری در این رابطه انجام خواهید داد؟ من طرحی عملی، سازنده و نتیجه بخش تهیه کرده ام و خیلی ساده، نامش را برنامه گذاشته ام. این برنامه شیوه های قدرتمند بازاریابی است که در دانشگاه هاروارد آموخته ام،وبه شما کمک می کند تا همسر آینده خود را بیابید.
با این برنامه خیلی زود، در مسیر آشنایی و ازدواج با مرد روءیاهایتان قرار می گیرید. اگر در حال خواندن این کتاب هستید، احتمالاً بین ۳۰ تا ۱۰۵ سال دارید و می خواهید برای نخستین بار یا چهارمین بار ازدواج کنید. ممکن است بارها سرخورده شده باشید و گمان کرده اید که هرگز مرد روءیاهایتان را نخواهید یافت.
شاید طلاق گرفته اید، بیوه هستید و یا به دلیل روابط اشتباه و ناکامی ها تصمیم گرفته اید که هرگز ازدواج نکنید. شاید از مشکل اضافه وزن رنج می برید، یا والدین بیماری دارید که به مراقبت نیاز دارند. ممکن است خجالتی باشید یا توانایی روبه رو شدن با مردان و آشنایی با آنان را نداشته باشید. اهمیتی ندارد که چگونه و چرا علاقه مند به خواندن این کتاب شده اید، مهم این است که شما مجرد هستید و حال می خواهید تغییری در زندگی خود ایجاد کنید.
آنچه در این کتاب نخواهید خواند، تحلیلی از همه اتفاقاتی است که سبب شده در زندگی خود به اینجا برسید؛ چه کسی را باید سرزنش کرد یا چرا جامعه به این شکل است! شما جملات بی شماری را از روانشناس ها و جامعه شناس ها درباره گرفتاری و مشکلات زنان مجرد خوانده اید.
زنان مرتب از من می پرسند که چگونه الگوی گذشته خود را تغییر دهند. آنان زمان زیادی را در محل کار خود می گذرانند، جذب مردان اشتباهی می شوند، نمی توانند با احساس از دست دادن عشق گذشته شان کنار بیایند، نامزدشان علاقه ای به رسمی کردن رابطه شان ندارد، و یا هزاران الگوی اشتباه دیگر. این ها مسائلی است که در برنامه جایی نخواهند داشت.
«برنامه» درباره فعالیت، حرکت کردن و پیش رفتن است؛ به شما کمک خواهد کرد تا همسری بیابید. (البته اگر شما دختر مجرد شادی هستید و نمی خواهید مرد روءیاهایتان را پیدا کنید، این کتاب را کنار بگذارید و خواندنش را رها کنید، این کتاب مناسب شما نیست.)
اگر در حال خواندن این کتاب هستید، احتمالاً آمادگی تغییردادن مسیر تمرکز خود را پیدا کرده اید. برخی از شما، به اختیار و میل خود مجرد نمانده اید. احتمالاً مشاورهای زیادی را آزموده اید، کتاب های خودیاری بسیاری را خوانده اید یا دوستان و آشنایانی داشته اید که به شما مشاوره داده اند. خوشبختانه تاکنون آگاه شده اید و آماده تغییردادن الگوی رفتاری خود هستید. شما تصمیم به حرکت گرفته اید و می خواهید در این باره کاری کنید.
البته که نمی خواهید هر شوهری که شد را برگزینید؛ بی شک تاکنون می توانستید این کار را انجام دهید! شما همسری فوق العاده می خواهید که برای شما فردی منحصربه فرد باشد. وقتی می گویم که این شیوه ها به شما کمک می کند تا «همسر خود» را پیدا کنید، بدانید که منظورم «همسر فوق العاده تان» است و همه این همسرهای فوق العاده در بیرون از خانه و محیط پیرامون شما وجود دارند. هربار که به شهری تازه سفر می کنم تا همایش «چگونه پس از سی سالگی همسری فوق العاده پیدا کنیم؟» را برگزار کنم، مسئول همایش زودتر با من تماس می گیرد و می پرسد که «آیا اجازه می دهید مردان هم در کلاستان شرکت کنند؟ تماس های بسیاری از آقایانی داریم که به شرکت در همایش شما علاقه مندند.»
من با خیلی از آنان گفت وگو کرده ام و به شما قول می دهم که آنان در پی آشنایی با زنان مجرد کلاس من نیستند. برخی بسیار خجالتی و برخی به شدت درگیر کارند، شماری نیز به گونه ای درگیر تربیت فرزندان خود هستند؛ و بیشترشان حتی نمی دانند زنان بی نظیر را کجا می توانند پیدا کنند. این مردان هم در محیط پیرامون شما در پی عشق می گردند و شما در این کتاب یاد می گیرید که چگونه آنان را بیابید.
برنامه به شما کمک می کند که رشته امور را در دست بگیرید. این برنامه برای زنانی تهیه شده است که در زندگی با مشکلات گوناگونی چون شمار اندک مردان مناسب یا سبک زندگی انزواگونه دست وپنجه نرم می کنند.
بگذارید با شما روراست باشم. این برنامه برای افرادی که متعهد نیستند طراحی نشده است. کم کم درمی یابید که این برنامه تلاش بسیاری می خواهد و باید خودتان را پایبند نکات بی شماری بکنید، اما خواندن این کتاب مانند تماس گرفتن با مرکز ازدواج است، شاید زمان ساعت زیستی بدن شما سپری می شود و شما بیش از هرچیزی، همسری دوست داشتنی می خواهید. اگر در جست وجوی شغلی بودید؛ بی شک، زمان و تلاش بسیاری را صرف یافتن شغل مورد نظرتان می کردید. بنابراین، یافتن همسری مناسب، بی گمان بسیار مهم تر از یافتن شغل است، چون همسرتان، تا آخرین لحظه زندگی، با شما خواهد ماند. «برنامه» مانند کاهش وزن، نیازمند به پایبندی، فداکاری و رعایت قوانین است.

برنامه چیست؟

در این کتاب، بارها واژه «برنامه» را به کار خواهم برد. برنامه با استفاده از شیوه هایی که در مدرسه کسب وکار هاروارد آموخته ام و از تجربه حرفه ای بازاریابی به دست آورده ام، به شما کمک می کند همسر مناسب خود را بیابید. «برنامه» طرحی راهبردی است که به شما یاری می دهد خود را «در بازار قرار دهید» تا کیفیت و کمیت مردانی را که می بینید افزایش دهید.
به شما اطمینان می دهم که برنامه تجربه ای فوق العاده قوی برای تان خواهد بود و به شما می آموزد که چگونه می توانید کاری هوشمندانه و موءثر برای تغییر دادن زندگی تان انجام دهید.
آنچه در «برنامه» می یابید، ترکیبی از روش های ناب و خلاقانه تازه ای است که این کتاب را برای شما موءثر و مفید می کند. من نمی خواهم شما را تغییر بدهم، بلکه می خواهم کاری را که انجام می دهید دگرگون کنم.
روش های زیادی در این کتاب وجود دارد که فقط حس مشترکی به شما می دهد، اما گمان نمی کنم که این دقیقا همان چیزی است که انجام می داده اید. حس مشترک همیشه تمرین مشترک نیست! افزون بر آن، کاری که تاکنون انجام می داده اید، به هدف نرسیده است، پس چه چیزی برای از دست دادن دارید؟ این کتاب را بخوانید!

چه چیزی خواهید آموخت

شما روش های تازه ای برای آشنایی و پیداکردن همسر آرمانی خود خواهید آموخت. شیوه فکر کردن شما دگرگون می شود و دنیا را از راه دوربین برنامه خواهید دید. شما مشکلات یافتن همسر را از دیدگاه یک بازاریاب خواهید دید؛ مشکلی که می تواند با روش هایی خلاقانه حل شود. متوجه می شوید که چرا باید دیدگاه بهتری برای یافتن همسر مناسب داشته باشید. زمانی که خواندن کتاب را به پایان رساندید، می توانید خود را ارزیابی کنید؛ یاد می گیرید که چگونه از لاک خود بیرون بیایید، چگونه مرد مناسبی را بیابید، چگونه یک رابطه را هدایت کنید و...
بنابراین نگران مجردبودن خود نباشید و تلاش کنید کاری برای آن انجام دهید!
به راستی جست وجوی همسر، پس از ۳۰ سالگی، متفاوت است. مانند این است که گویا کسی شما را تکان داده باشد، قرار نبود اینجا ایستاده باشید. شاید شما هم بخشی از گروه زنانی باشید که من آنان را «نسل گمشده سیندرلا» می نامم. شش تفاوت بزرگ برای ورود به این مرحله تازه وجود دارد:

۱. ضرورت: اگر بیش از ۳۰ سال دارید و می خواهید ازدواج کنید، بی گمان بی نهایت احساس نیاز می کنید. اگر می خواهید صاحب فرزند شوید، ساعت زیستی بدن شما در حال گذر است. دوستان و خانواده، شما را با سوال «چرا هنوز ازدواج نکردی؟» کلافه کرده اند و شما از مجردبودن، در بین زوج های متاهل، خسته شده اید. اگر طلاق گرفته یا بیوه هستید، چه بسا نیازهای دیگری را احساس می کنید، نگرانی مادری تنهابودن یا ترس از تنهایی، پس از سال ها زندگی مشترک. نمی توانید بنشینید و افسوس بخورید و یا صبر کنید تا عاقبت سرنوشت در خانه شما را بزند. لازم است که از روش های اثبات شده برنامه استفاده کنید. روش های این کتاب، بی شک با آنچه در بیست سالگی تجربه کرده اید، بسیار تفاوت دارد.

۲. شمار کمتر مردان مجرد: این یک معادله ریاضی حل نشدنی است. بی گمان باید شمار مردان مجرد بالای ۳۰ سال، با شمار زنان برابر باشد، اما اشتباه می کنید. ۲۸ میلیون زن مجرد بالای ۳۰ سال وجود دارد، درحالی که شمار مردان مجرد بالای ۳۰ سال، فقط ۱۸ میلیون است! (این آمارگیری در ایالت متحده در سال ۲۰۰۰ انجام شده است.) این تفاوت به دلایل گوناگونی است، از جمله اینکه بسیاری از مردان، در سنین جوانی ازدواج می کنند. (شما باید این واقعیت را بپذیرید و راهی برای رویارویی با آن پیدا کنید.) بنابراین، دیگر نباید معیارهای ظریف و ناچیزی در رابطه با مردی که می پسندید داشته باشید. بپذیرید که همسر آینده تان می تواند صفات خوب زیادی داشته باشد، اما احتمال دارد با آن تصویری که در ذهن پرورانده اید متفاوت باشد. ممکن است از همسرش جدا شده یا فرزندی داشته باشد، احتمال دارد قدش از شما کوتاه تر باشد یا حتی ممکن است شغلی کاملاً متفاوت از آنچه شما همیشه تصور می کردید، داشته باشد.

۳. تغییر اندام: حقیقت تلخ دیگر، امکان اینکه پس از ۳۰ سالگی، در برخی نواحی بدنتان عیوبی داشته باشید بسیار است. احتمال دارد که پیش از ۳۰ سالگی هم چنین عیوبی داشته اید، اما اکنون شدت آن ها بیشتر از پیش می شود. چین وچروک و همچنین انواع سلولیت، دشمن اصلی شماست. دوستانتان همواره درباره بوتاکس و جراحی زیبایی گفت وگو می کنند. لزومی ندارد زیبا و لاغر باشید تا همسر مناسب پیدا کنید. مهم ترین راه توفیق در این زمینه، میزان پایبندی شما به جست وجو و بررسی است. باید کمی بررسی کنید تا متوجه شوید که چه تغییراتی را می توانید در ظاهرتان به وجود آورید، زیرا شما فقط یک بار بخت آن را خواهید داشت که در نخستین دیدار تاثیرگذار باشید.

۴. باروبنه، خاطرات و چمدان: زمانی که بیش از ۳۰ سال دارید، بی گمان نسبت به بیست سالگی خود، باروبنه بیشتری را در زندگی تان حمل می کنید. ممکن است سایه همسر پیشین، خاطرات همسر مرحوم یا بدتر از آن، مشاوری که به شدت در پی تایید او هستید، همچنان با شما باشد. شاید فرزندانی دارید که صبرتان را لبریز کرده اند و برای رویارویی با آنان، به نیروی بیشتری نیاز دارید، یا والدین بیماری که به شما نیاز دارند یا حتی حیوان خانگی ای که هیچ گاه شما را تنها نمی گذارد. شاید اضافه وزن دارید، کمرو هستید و یا اعتمادبه نفس ندارید. برنامه به شما نشان می دهد که چگونه بدون وارد کردن این باروبنه قدیمی، فقط روی هدف اصلی خود تمرکز کنید.

۵. عادت ها: هراندازه که سنتان بیشتر باشد، ترک عادت هایتان دشوارتر خواهد بود. شاید همواره، الگوی ثابت گزینش مردان اشتباه را دنبال می کنید، یا خیلی سخت گیر هستید و به مردان فرصت تازه ای برای آشنایی نمی دهید. احتمالاً خیلی سخت گیرتر از پیش شده اید و روش خودتان را دنبال می کنید. ممکن است ساعات زیادی را در محل کار خود می گذرانید یا به برنامه همیشگی خود در خانه خو گرفته اید. برای از بین بردن این عادت ها (که در طول سال های متمادی شکل گرفته و مانع پیداکردن همسر ایده آلتان شده اند) بدهید.استفاده از روش های بازاریابی برنامه، برای روش های آشنایی، بی گمان همان چیزی است که به شما کمک می کند تا خود را دگرگون کنید.

۶. سبک زندگی منزوی: پس از ۳۰ سالگی، زندگی شما منزوی تر سپری خواهد شد. شما دیگر در محیط دانشگاهی نیستیدبی شک همان طور که مقام شغلی شما بالاتر می رود، محیط کاری تان کوچک تر می شود و در فضایی خصوصی تر شکل می گیرد، یا حتی به شهرهای کوچک تری می روید که در آنجا موقعیت آشنایی با مردان مجرد زیادی، وجود ندارد، یا در منزل کار می کنید و به همین دلیل، همکاران خود را کمتر ملاقات می کنید. بیشتر دوستان شما ازدواج کرده اند و بچه دارند، و رفت وآمد با آنان، خیلی برای شما آسان نخواهد بود. برنامه، راهکارهایی است برای ایجاد دگرگونی در زندگی شما.

تنگنا پس از ۳۰ سالگی

مراحل گوناگونی در دوران مجردی در هر سنی وجود دارد که من در طول دوره های کاری ام، آن ها را شناسایی کرده ام.
می خواهم به دورانی از زندگی شما کمک کنم که بسیاری از زنان باور دارند سخت ترین دوره پس از ۳۰ سالگی است. بیشتر زنان به من گفته اند که «جست وجو کردن» دشوارترین کار پس از ۳۰ سالگی است، زیرا به نظر می رسد که شمار مردان و همچنین موقعیت ها، کمتر شده است. آنان می گویند که نمی دانند چگونه همسر مناسبی را برگزینند، توان جست وجو را از دست داده اند و به همین دلیل هم ناامید شده اند. این حرف ها برایتان آشنا نیست؟
روشن است که همه این مراحل مجردی ترسناک است و سختی های خودش را دارد، اما برنامه بیشتر روی سخت ترین تنگنای پس از ۳۰ سالگی تمرکز می کند و به مسائل آشنایی، ملاقات، انتخاب و پایبندی می پردازد.
نه خیلی گرم و دوستانه
هنگام آموزش برنامه، روی پیشنهادات خود، تاکید خواهم کرد و ممکن است موضوعاتی را مطرح کنم که خیلی علاقه ای به شنیدن آن ها نداشته باشید، اما حقیقت را به شما خواهم گفت. بسیاری از کتاب های خودیاری که در کتابخانه شما وجود دارند، راه های لطیفی را به شما پیشنهاد می دهند. این کتاب همانند آن ها نیست. برنامه، شما را به عمل وامی دارد تا با روش هایی خلاقانه همسر آینده خود را پیدا کنید.
چرا این کتاب را نوشتم
من یک کارشناس بازاریابی حرفه ای هستم که از دانشگاه کسب وکار هاروارد مدرک ام.بی.ای(۱) دارم. در شغل پیشین خود، بازاریابی محصولات گوناگون و گسترده ای را (از بطری های آب گرفته تا جواهرات) به عهده داشتم. اصول کلاسیک بازاریابی موءثر را فراگرفته بودم و در فروش محصولات گوناگون آن را به کار می بردم، اما از هنگامی که در رشته روانشناسی مدرک کارشناسی ام را گرفتم، علاقه ام به مردم بیشتر شد. دیدن روابط دوستی از چشم بازاریابی ام، اجتناب ناپذیر بود. آنچه می دیدم خیلی جالب بود و متوجه شدم که به کارگرفتن قواعد اصلی بازاریابی در زمینه ملاقات و آشنایی در یافتن همسر تاثیر بسزایی دارد. همه چیز به استفاده از روش های کلاسیک بازاریابی، مانند بسته بندی، علامت گذاری، تبلیغات و بازاریابی بستگی دارد.
بنابراین، از آموزش های دانشگاه هاروارد و تجربه های واقعی شغلی ام، در زمینه بازاریابی، استفاده کردم و آن ها را در بخشی بزرگ و رو به رشد در بازار به کار گرفتم. علاقه مند بودم که از مهارت و غریزه ام، برای کمک به زنان مجرد در یافتن همسر آینده شان، استفاده کنم.
در ابتدا، این کار به صورت تفریحی شروع شد، از اینکه همسرم را یافته بودم به اندازه ای احساس خوشبختی می کردم که دوست داشتم دوست های مجردم هم چنین تجربه ای را داشته باشند. علاقه مند بودم به آنان شیوه فکری تجاری ام را که سبب شده بود همسر خود را بیابم، تزریق کنم. در آن زمان، فقط برای یکی از دوستانم این کار را انجام دادم و همه وجودم را وقف او کردم. من در جایگاه یک مربی، مُبَلغ و بازاریاب، برای او کار می کردم، تا زمانی که لباس عروسی را بر تن کرد. و از آن پس، این کار عشق و علاقه من شد.
متوجه شدم که اگر به زنان این روش ها را آموزش بدهم تا خودشان آن ها را به کار بگیرند، می توانم تمرکز و تاثیر بیشتری روی سایر زنان داشته باشم. بنابراین، نشستم و گام هایی را که اکنون برنامه را تشکیل داده است نوشتم.
ابتدا، فقط نام گام ها را در دفتر یادداشتم نوشته بودم. گروهی از زنان مجرد (دوستانِ دوستانم) را فراخواندم تا به طور رسمی به برنامه بپیوندند و کار مشاوره «در جست وجوی همسر» من شکل گرفت. این زنان پیشتاز، نخستین افرادی بودند که برنامه را تجربه کردند و خیلی زود متوجه شدند که چنین برنامهای نتیجه بخش است. با افتخار و شادی بسیاری می گویم که در مراسم عروسی تک تک آنان شرکت کردم.
سه سال پیش، به مهمانی ای دعوت شدم که استفانی، یکی از همان زنان پیشتاز، تدارک دیده بود. او در آن زمان، زنی ۴۰ ساله بود که در مرحله «مهمانی بدهید!» حضور داشت. او از پیش به خیلی از دوستانش که به مهمانی دعوت شده بودند، درباره برنامه و اینکه تا چه اندازه برای او موفقیت به همراه داشته، گفته بود. وقتی وارد مهمانی شدم، زنان مجرد مانند یک فرد مشهور، از من استقبال کردند.
داستان استفانی پخش شده بود. زنان مجرد زیادی به سمت من می آمدند و از من درباره برنامه می پرسیدند. آنان همواره با حالتی که گویی رمز و راز عجیبی در میان است، می گفتند: «برنامه چیست؟» همه آنان تحت تاثیر قرار گرفته بودند و قصد داشتند روش تازه ای را بیازمایند. همان لحظه متوجه شدم که در مسیر جالبی قدم گذاشته ام.
مراجعه کنندگانم، روز به روز بیشتر می شدند. آنان در طول ۱۲ تا ۱۸ ماه نخستی که به برنامه می پیوستند، همسر خود را پیدا می کردند. پیام من به گوش دیگران رسید و برگزاری همایش های گوناگون در این زمینه را آغاز کردم و در بسیاری از برنامه های تلویزیونی و رادیویی شرکت کردم. در همان زمان، شخصی پنج واژه جادویی به من گفت که زندگی ام را دگرگون کرد: «تو باید یک کتاب بنویسی.»

آماده شوید

پیش از اینکه برنامه را آغاز کنید، چهار گام اصلی وجود دارد که برای افزایش دادن سرعت و آمادگی شما لازم است، آن ها را اجرا کنید.

۱. ارج نهادن به بهترین مشتری های خود: بی گمان در طول این مسیر، بسیاری از افراد شما را کمک و حمایت می کنند، آنان حتی شما را با افراد تازه ای آشنا خواهند کرد و شما باید در سپاسگزاری از تک تک آنان، خیلی دقیق باشید. درست مانند تجارت، شما هم باید با بهترین مشتری ها و کارمندان خود رفتار بسیار خوبی داشته باشید تا بهتر فروش کنید و هیچ راه بهتری برای اینکه این افراد تشویق شوند و دوباره شما را به دیگران معرفی کنند، وجود ندارد مگر اینکه به بهترین شیوه سپاسگزار آنان باشید. اگر تا به حال، زمینه ساز آشنایی برخی دوستانتان شده اید، شرط می بندم که شاید فقط شمار اندکی از آنان، برای نشان دادن قدردانی از شما تشکر کرده باشند، بخصوص اگر این آشنایی نتیجه خوبی هم نداشته باشد. این درست همان جایی است که سبب می شود شما نسبت به زنان دیگر، متفاوت به نظر برسید. به سادگی هنگامی که کسی شما را با یکی از دوستانش آشنا کرد، یک کارت سپاسگزاری با جملات مهرآمیز برایش بفرستید. حتی اگر نتیجه رضایت بخش هم نبود، با پیامک و تماس تلفنی و یا هر شیوه ای که خود می پسندید، از آنان قدردانی کنید.

۲. افکار منفی را پاکسازی کنید: شما باید پیش از آغاز برنامه، مسائل منفی زندگی خود را پاکسازی کنید. نباید با افرادی که در زمینه جست وجوی همسر، حمایتتان نمی کنند رفت وآمد کنید. افرادی که سبب مجردماندن شما می شوند یا حتی همسر قبلی تان را که به شما انرژی منفی می دهد، از زندگی خود حذف کنید. هر چیزی که یادآور خاطره ای از گذشته است (یادگاری، عکس، نامه و...) را در کمد خود قرار دهید و به سراغش نروید. برای ادامه دادن و رسیدن به هدف اصلی تان به هیچ نکته یا خاطره منفی نیاز ندارید و نباید اجازه دهید، تاثیرات منفی آن ها در زندگی شما باقی بماند.

۳. خاطرات و نقطه ضعف های خود را بسوزانید: شاید یکی از مهم ترین نکات این است که باید خاطرات و نقطه ضعف های خود را بسوزانید. این پیشنهاد معمولاً چیزی نیست که از یک مشاور بشنوید! اما از آنجایی که من حدس می زنم، سال های زیادی درگیر این خاطرات بوده اید، (همه ما چنین درگیری هایی داشته ایم) خیلی جدی می گویم که باید آن ها را بسوزانید! شاید احساس می کنید که به اندازه کافی زیبا یا خوش اندام نیستید که بتوانید یک مرد را جذب کنید، شاید از طردشدن می ترسید، شاید از اعتماد دوباره هراس دارید، شاید معتاد به کارکردن هستید، شاید مشکلات کودکی تان همچنان شما را آزار می دهد، یا همسر سابقتان به شما خیانت کرده است یا گمان می کنید که شایسته دوست داشته شدن نیستید.
مسائل و نقطه ضعف هایتان، هرچیزی که باشد، نمی توانید آن ها را در برنامه به دنبال خود بکشید. باید به شما بگویم که در برنامه، هیچ بهانه ای پذیرفته نیست! فقط و فقط عمل! بنابراین، همه مسائل و نقطه ضعف های خود را بنویسید و آن ها را در جایی دفن کنید. جدی می گویم، به راستی از شما می خواهم که بیلچه کوچکی بردارید، چاله ای کوچک بکنید و آن تکه کاغذ را در آن خاک کنید.
این کار، حرکتی نمادین است که شما را آزاد می کند. «خودِ گذشته» شما مشکلات را تحلیل می کرد، درگیر آن ها بود و مدام گله و شکایت می کرد. «خودِ جدید» شما تمام این خواسته ها و مشکلات را در مدت ۱۲ تا ۱۸ ماه می سوزاند و آمادگی پیشروی به سمت جلو را پیدا می کند. اگر دلتان خواست، پس از اینکه ازدواج کردید، می توانید دوباره به آن ها سری بزنید!

۴. ریخت و پاش: شبی که قرار است از فردای آن، برنامه را آغاز کنید، بروید و کمی ریخت وپاش کنید! یک کار عجیب و خوب انجام دهید. شما در حال واردشدن به یک برنامه منظم هستید و باید مانند یک رژیم سخت به آن نگاه کنید. سال گذشته، من در یک برنامه رژیمی شرکت کردم و ۱۰ کیلو از وزن خود را کاهش دادم. شب پیش از آغاز رژیم خود، با خوردن یک کیک شکلاتی کامل، ریخت وپاش کردم! چیزی راانتخاب کنید که از نظر شما خیلی بزرگ و عالی است، یک جفت کفش گران قیمت بخرید، بعدازظهر را از محل کار خود مرخصی بگیرید و خوراکی را که خیلی چاق کننده است بخورید. این آخرین قدم تفریحی شما، پیش از واردشدن به ماموریت یافتن همسر است.

جزئیات اجرایی برنامه

گام های برنامه ترتیبی است

برنامه طوری طراحی شده است که باید مراحل آن به ترتیب انجام شوند.
هر چند، اگر در زمان انجام هر یک از گام ها، با مردی آشنا شدید و رابطه تان جدی شد، می توانید بقیه گام ها را رها کنید و وارد آخرین گام بشوید. اگر مرد نامناسبی بود، به گام قبلی که پیش از ملاقات با او در آن حضور داشتید، بازگردید.

مدت زمان هر یک از گام ها

احتمال دارد هر یک از گام ها، برای افراد گوناگون، طولانی تر یا کوتاه تر باشد. همه این ها به اندازه پایبندی شما نسبت به انجام برنامه بستگی دارد. بنا به گامی که در آن قرار دارید و میزان سختی آن، می توانید زمان متفاوتی را صرف انجام آن کنید. بعضی گام ها را می توانید فقط در یک روز انجام دهید. (مانند گام نخست) درحالی که گاهی، بعضی دیگر از گام ها ممکن است چندماه طول بکشد (شاید گام آخر). زمان کلی که برای این برنامه در نظر گرفته شده است، ۱۲ تا ۱۸ ماه است.
یک خبر خوب، شما زمان محدودی را صرف برنامه می کنید. فداکاری های شما برای مدت زمان محدودی است و لازم نیست سبک زندگی شما شود.
اگر برای کاهش وزن رژیم بگیرید، لازم است سبک تغذیه خود را تغییر دهید، اما حتی اگر لاغر هم بشوید، برای نگه داشتن اندامتان، مجبور هستید سبک تغذیه سالم را ادامه دهید، چون در غیر این صورت، ممکن است باز هم اضافه وزن پیدا کنید، اما در مورد برنامه، زمانی که به نتیجه رسیدید و همسر خود را پیدا کردید، می توانید استراحت کنید و به طور کامل از برنامه بیرون بروید و هیچ کسی بیشتر از من برای شما خوشحال نخواهد شد!
مقاله ای را در مجله اپرا خواندم که تاثیر بی اندازه ای روی من گذاشت. اپرا گفته بود: «آنچه مطمئن هستم این است که هیچ راه میانبری وجود ندارد.»
از قدیم گفته اند کار و تلاشِ سخت، پاسخ می دهد.
برنامه یک روش ضربتی دیدار و آشنایی است، تلاش و کار بسیار سختی است، اما نتیجه بی نظیری در پی دارد. شما فقط کافی است که ۱۲ تا ۱۸ ماه، تلاش سرسختانه کنید. قرار نیست بهانه بیاورید. قرار است که همسر آینده خود را پیدا کنید. در ذهنتان این هدف را نگه دارید
«ازدواج با مردی بی نظیر.»
لازم نیست ۳۰ سالتان باشد، هرچقدر زودتر برنامه را آغاز کنید بهتر است. معمولاً زنانی که زیر ۳۰ سال دارند، آن قدر احساس ضرورت و پایبندی برای پیداکردن همسر نمی کنند و علاقه ای به این برنامه ندارند، اما شاید شما متفاوت باشید.

هیچ زمانی، بهتر از همین حالا نیست

چه زمانی برای آغاز برنامه بهتر است؟ به محض اینکه خواندن این کتاب را تمام کردید، اقدام کنید. بنابراین، حتی یک روز هم وقت خود را هدر ندهید.

گام اول: ازدواج را نخستین اولویت خود قرار دهید

تمرکز به معنای وقف همه ذهن برروی یک موضوع و بیرون راندن هر فکر دیگری از ذهن است.
هر مدیر بازاریابی ماهر می داند که باید تمام نیرو و منابع خود را صرف پروژه مهم و تازه خود کند. حقیقت این است که انجام چند کار نیمه تمام، آسان تر از انجام یک کار به طور کامل است. اگر بخواهیم یک برنامه بازاریابی، موفقیت آمیز باشد لازم است که صددرصد به آن توجه کنیم و پایبند باشیم.

نخستین اولویت شما

برای اینکه فوری به نتیجه برسید، جست وجوی همسر باید نخستین اولویت شما باشد و این به این معنا است که در طول سال آینده، پیداکردن همسر، از شغل، دوستان، حیوان خانگی، مشاور و هر چیز دیگری که نیرو و وقتتان را تحت تاثیر قرار می دهد، مهم تر است. برای انجام دادن برنامه، باید تمرکز کامل خود را روی هدفتان قرار دهید.
حتی پیش از نخستین دیدار با مراجعه کننده ام، می توانم بگویم که آیا او در طول ۱۲ تا ۱۸ ماه، ازدواج خواهد کرد یا خیر. پاسخ در سرعت تماس او با من نهفته است. زنی که تمرکز زیادی روی پیداکردن همسر داشته باشد، با من تماس می گیرد و قرار ملاقاتی برای ۲۴ ساعت بعد می گذارد. این زن، زمانی که مرا ملاقات می کند، خود را برای آغاز برنامه آماده کرده است. از من نمی پرسد که چرا تا به حال مجرد مانده است، علاقه ای هم به گفت وگو درباره رابطه های پیشین ندارد، در عوض از من می پرسد: «نخستین گام چیست؟» اگر او دیدگاه درستی داشته باشد، می دانم که به زودی یکی از عروس های آینده خواهد بود.
برای مشخص کردن اینکه آیا هم اکنون آمادگی آغاز برنامه را دارید یا خیر، سه سوال اولویت بندی شده وجود دارد که باید به آن ها پاسخ بله را بدهید. با خودتان کاملاً روراست باشید.

۱. آیا هم اکنون پیداکردن همسر، مهم ترین هدف شما در زندگی تان است؟
۲. آیا آماده اید هر کاری برای پیداکردن همسر انجام دهید؟ (البته به جز کارهای غیرقانونی یا غیراخلاقی)
۳. آیا متعهد هستید که زمان، نیرو و هزینه لازم را برای یافتن همسر صرف کنید؟

اگر نمی توانید به سرعت به این سه پرسش پاسخ مثبت بدهید، شاید آغاز برنامه برای شما مناسب نباشد. نمی گویم که کتاب را ببندید، بلکه می توانید به خواندن ادامه بدهید و بعضی از راه هایی را که به کارتان می آید انتخاب کنید، چون به هرحال راهکارها و روش هایی می آموزید که می تواند زندگی مجردی شما را دگرگون کند.
اگر به هر سه سوال، پاسخ بله داده اید، شما در خط سرعت قرار دارید و اگر به طور جدی برنامه را دنبال کنید، می توانید در طول ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده همسر خود را بیابید.

نخستین اولویت به چه معنا است؟

پاسخ مثبت دادن به سه سوال نخست، آغاز خوبی است. اگر نخستین اولویت شما، پیداکردن همسر است، رفتارتان باید با عملتان یکی باشد. بیشتر زنان می گویند که می خواهند ازدواج کنند، اما پس از رویارویی با موانعی بر سر راه و هدف شان، به خود خیانت می کنند. در ادامه متوجه می شوید که آیا به راستی آمادگی آغاز برنامه را دارید و اگر برنامه، نخستین اولویت شماست، چه کاری باید انجام دهید.

بودجه بازاریابی

یافتن همسر، کمی هزینه دارد. هزینه های مستقیمی، مانند تهیه بلیت برای شرکت در برنامه های گوناگون، برگزاری مهمانی و... و نیز هزینه های غیرمستقیمی برای بهبود بخشیدن به ظاهرتان، مانند خرید لباس، تغییر مدل مو، ورزش و برنامه رژیمی. بنا به موقعیت فردی شما، هزینه ها متفاوت هستند. در تجارت همیشه می گویند شما در حال هزینه کردن برای سرمایه گذاری هستید. شما هزینه بیشتری نسبت به آنچه به دست می آورید خرج می کنید به این امید که سرمایه گذاری خوب، مفید و سودآوری انجام داده باشید. همان طور که در شغلی سرمایه گذاری می کنید و پولی را صرف پرینت گرفتن رزومه خود، درست کردن مدارک لازم و خرید لباس تازه برای مصاحبه می کنید. سودی هم که از این هزینه ها می برید، به دست آوردن شغلی مناسب است.
چه چیزی بهتر از هزینه کردن برای یافتن همسری مناسب است تا روزهای خوبی را کنار یکدیگر به خوبی بگذرانید؟

فرصت ها و بخت های خود را بهبود بخشید

این کتاب بیشتر از هرچیزی، درباره استفاده کردن از فرصت هاست. اگر خوب تمرکز کنید، تمام تصمیم گیری هایتان به گونه ای خواهد بود که شما را در بهترین مسیر یافتن همسر قرار دهد. برای مثال، با مرد بسیار جذابی قرار ملاقات دارید. اگر همان نخستین بار که او را می بینید به خانه اش بروید، چند درصد بخت خوش گذرانی وجود دارد؟ شاید نودونه درصد! اما چند درصد بخت این وجود دارد که آن مرد به شما پیشنهاد ازدواج بدهد؟ بی شک کسی نمی تواند به طور قطع پاسخ این سوال را بدهد، اما براساس داستان هایی که زنان پیرامونم برای من تعریف کرده اند، تخمین می زنم که یک درصد چنین امکانی وجود دارد. پس برای افزایش دادن بخت یافتن همسر، نتیجه می گیرید که بهتر است در روز نخست آشنایی با یک مرد، به خانه او نروید. شما تلاش می کنید به آن ۹۹ درصد باقی مانده فکر کنید. به این شیوه تفکر، هوش سرمایه گذاری می گویند.
اگر با مرد متاهلی آشنا شوید، چنددرصد احتمال این وجود دارد که او همسر و فرزندانش را به خاطر شما ترک کند؟ دوباره بر اساس داستان هایی که شنیده ام، به شما می گویم که یک درصد چنین احتمالی وجود دارد. یک بار درباره دوست یکی از مراجعه کنندگانم شنیدم که شخصی را می شناخته که همسرش را به خاطر زنی جوان رها کرده بود، اما به نظرم این مورد یک استثناء بوده است و معمولاً چنین اتفاقی هرگز رخ نمی دهد. بنابراین، اگر باهوش هستید، دور مردان متاهل را خط بکشید. به این کار، بهبود یافتن فرصت ها و بخت هایتان می گویند.
در ادامه، نمونه های بیشتری برای موقعیت هایی در زندگی تان می آورم بهتر بتوانید تصمیماتی بگیرید که بخت و احتمال ازدواج را افزایش دهد.

تصمیمات روزمره

اگر هر روز قهوه تان را در آشپزخانه خانه خود بنوشید، احتمال یافتن همسر چقدر خواهد بود؟ شاید ۱% (ماشین قهوه ساز خراب شود، آتش سوزی بشود و یک آتش نشان خوش قیافه از دیوار خانه تان بالا بیاید تا شما را نجات دهد...) اما اگر قهوه خود را در کافی شاپ نزدیک خانه میل کنید احتمال یافتن همسر چقدر است؟ شاید ۵%، ممکن است هنگامی که در صف ایستاده اید یا هنگام نوشیدن قهوه با همدیگر در آنجا آشنا شوید. لازم نیست سرمایه گذار بانکی باشید، تا متوجه شوید که بخت ۵% از بخت ۱% بهتر است. فقط لازم است زنی اهل برنامه باشید!

وقت آزاد

شما چهارشنبه شب ها هیچ برنامهای ندارید. شاید دلتان بخواهد در یک کلاس نام نویسی کنید. به یک مرکز فرهنگی می روید و فهرست کلاس ها را بررسی می کنید. به این نتیجه می رسید که فقط دو کلاس در روزهای چهارشنبه هنگام غروب برگزار می شود. شاید نخستین کلاس خیلی لذت بخش و جالب به نظر برسد، اما چند درصد احتمال یافتن همسر در چنین کلاسی وجود دارد؟ اگر تمرکز دقیقی داشته باشید، در کلاسی نام نویسی می کنید که احتمال دیدار با آقایان در آن بیشتر باشد. توجه داشته باشید که شیوه متفاوت فکر کردن است. به جای گزینش کلاسی که به آن علاقه دارید، کلاسی را برگزینید که مردان به آن علاقه دارند. به یاد داشته باشید که شما در یک برنامه ۱۲ تا ۱۸ ماهه شرکت کرده اید. می توانید سال دیگر، پس از اینکه همسرتان را پیدا کردید، در کلاس مورد علاقه تان نام نویسی کنید.
می توانید کلاسی را پیدا کنید که هم مورد علاقه شما باشد و هم برای مردان جذابیت داشته باشد. اگر به فیلم علاقه دارید، بهتر است در کلاس هایی نام نویسی کنید که آقایان توجه بیشتری به آن دارند.

روش فکری برنامه

بارها و بارها گفت وگویی همیشگی با مراجعه کنندگان تازه ام داشته ام. آنان به من می گویند که همه راه ها را آزموده اند و هیچ یک پاسخ نداده است و من هم از آنان می خواهم که نمونه هایی از تلاش های بی ثمر خود را برای من نقل کنند.
پس از شنیدن داستان های طولانی، از زنانی که احساس می کردند، همه تلاش خود را به کار گرفته اند، اما موفق نشده اند، روشی به نام «روش فکری برنامه» تهیه کردم که روش ساده ای برای تصمیم گیری بر پایه اولویت ها است.
این روش به شما، دیدگاه تازه ای درباره هرچیزی می دهد و کمک می کند همه تصمیمات خود را با «عینک شکار همسر» نگاه کنید. آنچه در ادامه می خوانید، موقعیت های گوناگونی است که در زندگی روزمره با آن مواجه می شوید و در آن به بررسی تصمیمات شما، با روش فکری پیشین خود و روش تازه ای که برنامه به شما معرفی می کند، پرداخته شده است:

نظرات کاربران درباره کتاب شوهریابی پس از ۳۰ سالگی

شوهر یابی؟ واقعا که خیلی مسخرست!
در 10 ماه پیش توسط narges golshokoh
به نظرم برای افراد مجرد ۲۵ سال به بالا مفید است. نه لزوما ۳۰سال. لازمست کسی که ان را میخواند با دید باز و بدون تعصب مطالعه نماید.
در 1 سال پیش توسط مریم غفار
خوبه یه چیزایی رو یاداوری میکنه،انگیزه میگیرید
در 1 سال پیش توسط نرگس آ
بد نبود
در 2 سال پیش توسط زهرا
حداقل هفتاد درصد محتوای کتاب قابل هماهنگ سازی با شرایط فردی و اجتماعی ما هست، کلیات کتاب درباره راهکارهای افزایش فرصتهای ازدواج هست (بدون اتلاف وقت الکی!) به خانمهای ٢٥ سال به بالا که دغدغه ازدواج دارن پیشنهاد میکنم مطالعه کنن.
در 1 سال پیش توسط آهى
خانم رو برای پیدا کردن همسر روی لاین سرعت میزاره و بعضی مطالبش هم جدیده و اوناییه که ما میدونیم ولی بکارش نمیگیریم رو هم بولد میکنه. در کل من از خوندنش راضیم
در 10 ماه پیش توسط So....adi
عزیزانی که خوندن لطفاً بگن که چطوریه و کلا چی میگه؟؟
در 1 سال پیش توسط bah...i81
نمیدونستم شوهر یابی دغدغه ی خارجی ها هم هس :)))))
در 2 سال پیش توسط Elif Murphy
کلش همون واقعیتی رو میگه که پذیرشش برای بعضی هامون سخته، باید به ظاهرتون برسید و یا اصلاحش کنید، باید هزینه کنید برای پیدا کردن همسر بودجه کنار بگذارید، تو مکان هایی حضور پیدا کنید که احتمال آشنا شدن با مردی بیشتر باشه، قهوه تون رو بیرون بخورین نه تو آشپزخونه تون، ببرون بر نگیرین تو همون مکان بنوشین ، حین نوشیدن روزنامه نخونین! کلاسهایی ثبت نام کنید که مردان هم در اون حضور داشته باشن، باب گفتگو رو باز کنید یا اجازه بدین باز بشه، زنانه باشید حتی موقتا، بعدا فرصت هست که خودتون باشین! مردا موهای بلند بیشتر دوس دارن و این صحبتا😂. کلا کتاب براساس روش های بازاریابی پیش میره شما کالا هستین باید ویترین خوبی از خودتون به نمایش بذارین، بعدها فرصت هست که طرف در گرانبهای درونتون رو دریابه ولی اول باید به چشمش بیاین
در 4 ماه پیش توسط فرزانه وزیری
یک بخشی از راهکارهاش با فرهنگ ما سازگار نیست ولی یه بخشی قابل بومی سازی و اجراست و ارزش یک بار خواندن را دارد.
در 2 هفته پیش توسط ف ک