Loading

چند لحظه ...
کتاب تاثیر فرهنگ ایرانی و ادبیات فارسی بر شعر ابونواس

کتاب تاثیر فرهنگ ایرانی و ادبیات فارسی بر شعر ابونواس

نسخه الکترونیک کتاب تاثیر فرهنگ ایرانی و ادبیات فارسی بر شعر ابونواس به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۴,۵۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب تاثیر فرهنگ ایرانی و ادبیات فارسی بر شعر ابونواس

محتوای کتاب و شیوه ی تنظیم آن: ۱ـ مقدمه: که در آن به عنوان پیش درآمد، مباحث کلی درباره ی تاثیر فرهنگ و ادبیات فارسی(ایرانی) بر شعر ابونواس بیان شده است. ۲ـ متن اصلی پژوهش: که شامل چهار فصل می باشد: فصل اول تاریخچه ای از عصر ابونواس که در آن چگونگی روی کار آمدن عباسیان و خلافت آن ها در ایران بررسی شده است. غالبا پیروزی انقلاب عباسیان را پیروزی ایرانیان بر اعراب دانسته اند و با ورود برمکیان و دبیران و وزیران ایرانی به دربار عباسی سهم ایرانیان در ادبیات عرب و تمدن اسلامی بیشتر شد. ایرانیان در تمام زمینه های زندگی اسلامی مشارکتی فعال داشته اند و طبقه ی موالی که بیشتر آن ها از ایرانیان بودند تاثیر فوق العاده ای در زندگی مسلمانان عرب داشتند. در فصل دوم؛ زندگی ابونواس به صورت مختصر بیان شده است. غبنی بزرگتر از این برای ما که «ابونواس» را در دیار غربت از اروند رود تا جبل الطارق بشناسند و شعرش را بخوانند و ما هموطنانش در زادگاهش از او بی خبر باشیم، که اگر زبان، زبان تازی است اندیشه و خیال، اندیشه و خیال ایرانی است و بدین سبب است که گویند در شعر عرب سبکی نو آورد و مضامینی که از آن پیش معهود نبود. وصف بیابان و خیمه و خرگاه و زندگی در جریان و ناقه و محمل و اطلال و دمن را از شعر زدود و در این جا و آن جا زبان به ستایش شعر فارسی گشود که که عشق ورزیشان چنین است و بزم نشینی شان چنان.و در فصل سوم فرهنگ و آداب و رسوم ایرانیان در شعر ابونواس بررسی شده است. در این فصل به ترتیب ستایش و مدح بزرگان ایرانی(بر مکیان) و ستایش امام رضا (ع) بیان شده است و فرهنگ موسیقی ایران در بعضی از اشعار ابونواس بررسی شده است نیز جشن ها و مراسم ایرانیان در شعر ابونواس از جمله نوروز، مهرگان و... و هم چنین عقاید و مذاهب ایرانیان در این فصل مورد بررسی قرار گرفته است.

ادامه...

مشخصات کتاب تاثیر فرهنگ ایرانی و ادبیات فارسی بر شعر ابونواس

بخشی از کتاب تاثیر فرهنگ ایرانی و ادبیات فارسی بر شعر ابونواس

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب تاثیر فرهنگ ایرانی و ادبیات فارسی بر شعر ابونواس

کتابی ارزشمند وعمیق است که نشان از عمق و گستردگی دانش مولف دارد
در ۲ ماه پیش توسط sol...145 ( | )