پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب حکایت دو شهر

کتاب حکایت دو شهر

نسخه الکترونیک کتاب حکایت دو شهر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب حکایت دو شهر

حکایت دو شهر، به اعتقاد بسیاری، در ردیف‌ِ بهترین آثار‌ِ ادبی چارلز دیکنز است. اثر، نامی شایسته دارد، و شاخص‌ترین معرّف‌ِ اتّصال‌ِ دیکنز با افکار مدنی اروپا است. داستان این کتاب متفاوت از داستان‌های دیگر‌ِ دیکنز است. همۀ آثار دیکنز در یک شهر اتّفاق می‌افتد. حکایت دو شهر، داستان یک خانواده است که در دو شهر پی گرفته می‌شود: لندن که دیکنز آن را دوست داشت و آن را مرکز عالم می‌دانست، و پاریس که درشگفت بود از اینکه چرا آن را قلب اروپا می‌دانستند؛ با یکی از این دو شهر آشنا بود، و دیگری را نمی‌شناخت، و توصیف‌ِ او از شهری که نمی‌شناخت، بهتر از توصیف‌ِ او از شهری است که با آن آشنا بود، و این گواهی است بر نبوغِ بی‌تردید‌ِ او. ساختار‌ِ داستان‌ِ حاضر، همچون همۀ داستان‌های دیگر‌ِ دیکنز، در نگاه اوّل عجیب می‌نماید: نحوۀ معرّفی شخصیت‌ها در هر داستان و ارائۀ چشم‌اندازی از داستان‌های جلوتر در بعضی از داستان‌ها (به‌ویژه داستان‌های دفتر‌ِ اوّل) چنان است که خواننده ممکن است سردرگم شود و با خود بگوید موضوع چیست، از چه سخن به‌میان می‌آید، ولی باید صبور باشد تا در ادامه- شاید بسیار جلوتر - پاسخِ خود را بگیرد. کتاب از سه دفتر تشکیل شده است: حوادث‌ِ دفتر اوّل (بازگشت به زندگی) در سال ۱۷۷۵ اتفاق می‌افتد؛ که درطی آن، جارویس لوری (کارمند بانک ت‍ِ‍لسُن)، به‌همراه‌ِ لوسی منت، دکتر الکساندر منت را که گمان می‌رفت ازدنیا رفته است، به زندگی، و به انگلستان، بازمی‌گرداند. دفتر دوم (رشتۀ طلایی) شرحِ ستم‌ها و بیدادگری‌های حاکمان بر رعیت، و شروع انقلاب، است؛ و در این میان، لوسی منت - دختر دکتر الکساندر منت - همچنان رشتۀ طلایی پیوند‌ِ پدر به زندگی است. و بالأخره، دفتر سوم (در مسیرِ طوفان)بیان‌ِ پیروزی قاطعِ انقلاب، توصیف‌ِ انتقام‌ها، و درنهایت آرامش است.

ادامه...

مشخصات کتاب حکایت دو شهر

بخشی از کتاب حکایت دو شهر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب حکایت دو شهر

از شاهکارهای ادبیات جهان. بی‌تردید از بهترین‌های کلاسیک که هر اهل کتاب و اندیشه ای باید بخواند. انصافا تاریخ انقلاب فرانسهٔ دیکنز است. ترجمه‌اش هم حرف ندارد، بی‌گمان. هرچه بگویم از ارزش این تجربهٔ عالی می‌کاهد، خودتان باید بخوانید. فقط توجه کنید که بخش‌های ابتدایی رمان را با حوصله بخوانید و صبور باشید تا به صحنه‌های ماندگار برسید و یک نفس کتاب را بخوانید. مطمئن‌ام تجربهٔ عاطفی و زیباشناختیِ منحصربه‌فردی خواهیدداشت و غنای بیشتری بر تجربهٔ زیسته‌تان خواهیدداد و این اعجاز رمان است.
در ۲ ماه پیش توسط sam...i.m ( | )
عالی بود، مخصوصا فصل های اخر
در ۴ ماه پیش توسط Atena Falah ( | )
این کتابو تو ده سالگیم خوندم یادمه اونموقع خیلی دوسش داشتم
در ۲ سال پیش توسط هانی ویشته ( | )
از نظر ترجمه نمیتونم مقایسه کنم چون این کتاب رو فقط با همین ترجمه خوندم اما خود داستان رو دوست داشتم و میتونم بگم داستان قطعا ارزش خوندن رو داره
در ۲ سال پیش توسط امیر اروجی تبریزی ( | )