دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب دانشگاه ایرانی

کتاب دانشگاه ایرانی
درآمدی بر جامعه‌شناسی آموزش عالی

نسخه الکترونیک کتاب دانشگاه ایرانی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب دانشگاه ایرانی

مجموعه مقالات حاضر، حاوی یک مسأله‌شناسی وسیع پیرامون جنبه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی «دانشگاه ایرانی» است. نگارنده مقالات که خود مدت هفت سال در ستاد وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری به‌عنوان عضو هیأت علمی مشغول به خدمت بوده و مدت ده سال قبل از آن در دانشگاه‌ها به امر تدریس و پژوهش اشتغال داشته از نزدیک و به تعبیر پژوهشگران به‌صورت «مشاهده همراه با مشارکت» با مسایل آموزش عالی کشور ارتباط و ممارست داشته است. درعین حال این اعتقاد وجود دارد که این مجموعه مقالات که با بضاعت اندک علمی فراهم آمده است نمی‌تواند پوشش‌دهنده نیاز همه‌جانبه به کنکاش در مسایل آموزش عالی ایران باشد. انتخاب نام کتاب به پیشنهاد دوستان همکار و به دو بهانه تعین پیدا کرد. نخست، غلبه و حاکمیت رویکرد اجتماعی در مقالات و دوم، نگاه ویژه به وضعیت و مسایل و آسیب‌شناسی آموزش عالی ایران. از ۱۷ مقاله حاضر تعداد چهار مقاله در سال‌های گذشته در نشریات و سمینارهای داخل کشور ارائه و منتشر شده‌اند که اکنون با افزودن مطالب و اصلاحاتی مجدداً در این مجموعه منتشر می‌شوند که عبارتند از: ۱. توسعه علمی در ایران، مسائل و پیش‌نیازها، ارائه‌شده در چهل و چهارمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز علمی ـ تحقیقاتی، دانشگاه صنعتی شریف، ۱۳۸۰. ۲. ترویج علم، روزنامه ایران، ۱۳۸۰. ۳. مهاجرت نخبگان، وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری، ۱۳۷۹. ۴. بررسی جایگاه و کارکرد انجمن‌های علمی، فصلنامه رهیافت، شماره ۲۳.

ادامه...

مشخصات کتاب دانشگاه ایرانی

  • ناشر انتشارات کویر
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۳۵,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۸۳/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.44 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۱۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب دانشگاه ایرانی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب دانشگاه ایرانی