دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب علویان طبرستان فیدی‌پلاس

کتاب علویان طبرستان

نسخه الکترونیک کتاب علویان طبرستان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب علویان طبرستان

مام نهضت‌های این دوران جنبه‌ی اجتماعی داشتند و هدف آن‌ها تغییر در ساختار اجتماعی جامعه بود، اگر چه از سایر جنبه‌ها نیز خالی نبودند. نهضت علویان در طبرستان فاقد جنبه‌های قومی و نظامی بود ولی در بین اهداف آن‌ها ایجاد تغییر در سیستم و نظام سیاسی و اجتماعی جامعه به چشم می‌خورد. اما جنبه‌ی مذهبی نهضت بر سایر جنبه‌ها برتری داشت، چون هدف اصلی علویان عمل به کتاب خدا و سنّت پیامبر(ص) و تغییر حاکمیت از بنی‌عباس به خاندان علی(ع) بود. در این میان، سرزمین‌های اسلامی مرکز ثقل جنبش‌ها و قیام‌‌ها بودند، زیرا شرط درونی و بیرونی قیام‌ها را یک‌جا در خود داشتند و در تقویت شرط درونی به ویژه بر روی مکتب انقلابی تشیع باید تأکید نمود. لیکن انگیزه‌ی پرداختن به نهضت علویان این است که از این رهگذر به ماهیت دولت عباسی و سیاست مزوّرانه‌ی آن‌ها در برابر شیعیان و علویان می‌توان پی‌بُرد و به این نکته توجه داشت که بعد از ورود اسلام به ایران و مقاومت اهالی شمالی ایران در برابر اعراب، آن‌ها چگونه با روی گشاده از علویان استقبال کردند و از آنان حمایت نمودند. هدف اصلی، مشخص کردن این مسئله و کیفیت برخورد علویان با مردم طبرستان از یک طرف و خلافت عباسی و سایر حکومت‌های محلی ایرانی از طرف دیگر می‌باشد.

ادامه...

مشخصات کتاب علویان طبرستان

بخشی از کتاب علویان طبرستان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب علویان طبرستان