0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
تولد زیست سیاست

معرفی، خرید و دانلود کتاب تولد زیست سیاست

درس گفتار های کلژ دو فرانس ۱۹۷۸ ۱۹۷۹

نویسنده:
میشل فوکو
ناشر:
نشر نی
درباره تولد زیست سیاست
انتشار متنِ فرانسوی درس‌های کُلژ دوفرانس ظاهراً برای نخستین‌بار در سال ۱۹۹۹ از سوی انتشارات گالیمار آغاز شد. انتشار متن انگلیسی آنها نیز چند سال بعد به قلم مترجمان مختلف، ازجمله گراهام برچل و دیوید ماسی، آغاز شد. تبارشناسی یا آنالیتیکسِ قدرتِ به‌کارگرفته‌شده در این درس‌ها، هیچ میدانی را از حفّاری‌های زیر و رو کننده‌اش مستثنا نمی‌کند: امنیت، استعمار، ملیّت، نژاد و عقبه قومی، سکس، تربیت و پایش کودکان، جنون و اختلال روانی، سوبژکتیویته، حقیقت‌مندی، فاشیسم، لیبرالیسم‌های اروپایی و امریکایی، دولت و ترفندهای مراقبت از اتباع، کنترلِ موالید، کُشتن و زنده‌گذاشتن، فرماسیون سرمایه‌داری، تنبیه و کیفر، و جنگ که خود مدل جامعه انسان‌هایی است که روابطی جنگ‌آسا دارند. زیست‌قدرت فوکویی، عبارت است از سیطره‌ی قدرت بر زندگی. مقصود از زیست‌قدرت، دست‌یابی قدرت به انسان به منزله‌ی موجودی زنده است، به‌طوری که امر زیستی زیر کنترلِ دولت قرار گرفته، و دست‌کم، گرایشی به کنترل دولتی امر زیستی به‌وجود آمده است. این یکی از اساسی‌ترین پدیده‌هایی است که فوکو شکل‌هایی از آن را در قرن نوزده، و در میان‌پرده‌های ظُلمانیِ قرن طولانی بیستم، در استالینیسم و فاشیسم، می‌نمایاند. در مورد میزان وفاداری جورجو آگامبن، آنتونیو نگری، مایکل هارت، پل رابینو، دانا هاراوی، پاسکوئاله پاسکوئینو، آلبرتو توسکانو، ویلیام کونولی و طیف وسیعی از اندیشمندان این نسل به میشل فوکو، بر پایه درس‌گفتارهای مربوط به زیست‌قدرت و زیست‌سیاست بهتر می‌توان داوری کرد.

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
3.۵۵ مگابایت
تعداد صفحات
441 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۱۴:۴۲:۰۰
نویسندهمیشل فوکو
مترجم رضا نجف زاده
ناشرنشر نی
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
The Birth of Biopolitics:Lectures at the College de France
تاریخ انتشار
۱۳۹۶/۰۴/۱۲
قیمت ارزی
6 دلار
قیمت چاپی
124,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۳.۵۵ مگابایت
۴۴۱ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.7
از 5
براساس رأی 3 مخاطب
5
ستاره
66 ٪
4
ستاره
33 ٪
3
ستاره
0 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
0 ٪
2 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

چه نمونه کامل و خوبی گذاشتید!! کاملا به چگونگی متن و نگارش کتاب دست پیدا کردم! !!! چی میشد اگه چند صفحه از متن اصلی رو برای نمونه میذاشتید؟ براستی ناامید کننده‌اید!

5

کتاب به شدت مهمیه و برای کسایی که به دنبال سازوکار دولت و و مفهوم نیولیبرالیسم هستن واجبه خوندنش. البته چه باید حواسمون باشه که فوکو سراغ این مفهوم رفته و نگاه خودش رو از جایی دخیل کرده و البته که نگاه قابل بحثیه.

4.7
(3)
140,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
تولد زیست سیاست
تولد زیست سیاست
درس گفتار های کلژ دو فرانس ۱۹۷۸ ۱۹۷۹
نشر نی
4.7
(3)
140,000
تومان