دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب تصویرهای متعارض از سیاست جهان فیدی‌پلاس

کتاب تصویرهای متعارض از سیاست جهان

نسخه الکترونیک کتاب تصویرهای متعارض از سیاست جهان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب تصویرهای متعارض از سیاست جهان

کتاب تصویرهای متعارض از سیاست جهان با هر کتاب دیگری که تاکنون در زمینه روابط بین‌الملل و سیاست جهان دیده یا خوانده‌اید تفاوتی اساسی دارد. برخلاف سایر آثار منتشرشده در این حوزه که بحث را حول رویکردهای اصلی به روابط بین‌الملل سازمان می‌دهند یا با قبول یکی از آن رویکردها سعی در پرداختن نظریه‌ای جامع درباره سیاست جهان به‌عمل می‌آورند کتاب حاضر به سیاست جهان از منظر تصویرهای رقیبی نگریسته است که در متون تخصصی رشته روابط بین‌الملل یا از سوی دست‌اندرکاران سیاست بین‌الملل ارائه شده است، چه تصویرهای پرسابقه‌تری مانند توازن قدرت، چه تصویرهای میان‌سالی چون جامعه بین‌الملل و چه تصویرهای نوپاتری مانند فرجام تاریخ و برخورد تمدن‌ها. تصویرهای بررسی‌شده در کتاب حاضر معرّف گزینه‌های مشخص و برجسته‌ای هستند که در آغاز هزاره جدید میلادی برای شناخت سیاست جهان پیش روی ماست. آن‌ها موضع‌گیری‌های متفاوتی را نشان می‌دهند که درباره واحدها و نیروهای مهم در سیاست جهان، مبنای اخلاقی نظم جهانی، چگونگی نگرش به امنیت و... وجود دارد. به گفته ویراستاران کتاب، محور قرار دادن تصویرهای متعارض از سیاست جهان، ترفندی به قصد علاقه‌مندساختن دانشجویانی بوده است که جذابیتی در روش‌های رایج بررسی و تدریس روابط بین‌الملل نمی‌دیدند. ویژگی برجسته کتاب حاضر این است که تنها به معرفی تصویرهای ارائه‌شده اکتفا نمی‌کند بلکه اساسا برخوردی انتقادی و شکاکانه با تمامی آن‌ها دارد و از همین روست که در عنوان تمامی فصل‌ها پس از نام‌بردن تصویر مورد بحث در آن فصل، علامت پرسش گذاشته شده است. نویسنده هر فصل به بررسی انتقادی فرض‌های نظری بنیادی این تصویرهای برجسته پرداخته است تا ما را قادر سازد به شکلی آگاهانه‌تر درباره موضع‌گیری‌های مطرح درباره شکل و امکانات سیاست جهان در آستانه سده بیست‌ویکم داوری کنیم. از آن‌جا که این تصویرها چنان به بخش بی‌چون‌وچرای سیاست عمومی و گفتمان علمی مبدّل شده‌اند که دیگر کسی آن‌ها را به چشم تصویرهای فرضی از واقعیت نمی‌بیند بلکه آن‌ها را واقعیت‌هایی مسلّم درباره نظام بین‌الملل می‌دانند برخورد انتقادی با این تصویرها نوعی توهم‌زدایی در حوزه دانش و عمل روابط بین‌الملل نیز هست و این خود، ارزش کتاب حاضر را دوچندان می‌سازد.

ادامه...

مشخصات کتاب تصویرهای متعارض از سیاست جهان

  • ناشر نشر نی
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۲۸,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 4.16 مگابایت
  • تعداد صفحات ۵۲۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب تصویرهای متعارض از سیاست جهان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب تصویرهای متعارض از سیاست جهان

خرید این کتاب را نمیشه برای کسی ارسال کنیم وهدیه کنیم وبا واتساپ بفرستیم
در ۱ سال پیش توسط 090...317 ( | )