0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
اصول گرامر

معرفی، خرید و دانلود کتاب اصول گرامر

دامیز
درباره اصول گرامر

بسیاری از زبان آموزان به دنبال بهبود تنها یکی از مهارت‌های زبانی خود هستند. منظور از مهارت‌های زبانی، شنیدن Listening، خواندن Reading، حرف زدن Speaking و نوشتن Writing است. برای آموختن زبان انگلیسی لازم است که شما در همه‌ی این مهارت‌ها تبحر داشته باشید و یادگیری یک مهارت جداگانه هرگز مفید و کارآمد نخواهد. نکته‌ای که در ذات این مهارت‌ها وجود دارد، توانش ساخت دستور زبان و دایره‌ لغات است.

کتاب اصول گرامر برای آموزش ساختارهای زبانی نوشته شده است. شما یعد از خواندن این کتاب به درک خوبی گرامر و دستور زبان انگلیسی می‌رسید و علاوه‌بر جمله‌بندی درست می‌توانید نقش‌های دستوری هر جمله رو مشخص کنید. یکی از نکات مثبت درباره‌ی کتاب توضیح و ترشیح نکات و اصطلاحات جدید است. جرالدین وودز در این‌باره‌ نوشته است: «هرگونه اصطلاح تخصصی یا مفهومی که ممکن است برایتان آشنا نباشد را با حروف مایل یا italic آورده‌ام. سپس آن اصطلاح را بلافاصبه تعریف کرده یا توضیح داده‌ام تا بتوانید به راحتی ادامه‌ی موضوع را مطالعه کنید.»

‌درباره‌ی کتاب اصول گرامر اثر جرالدین وودز

کتاب اصول گرامر نوشته‌ی جرالدین وودز یکی از پنجاه و چند جلد کتابی است که وودز تاکنون نوشته است. جرالدین وودز در این کتاب اصول گرامر زبان انگلیسی را به ساده‌ترین روش ممکن تدریس کرده است. او در این باره می‌گوید: «من روی مواردی متمرکز شده‌ام که معلمان زبان انگلیسی آن‌ها را خطاهای رایج می‌نامند. مجبور نیستید فصل‌ها را به ترتیب بخوانید یا حتی کل کتاب را مطالعه کنید، فقط با مرور فهرست، مطالبی را پیدا کنید که اغلب در آن‌ها مشکل داشتید. همچنین می‌توانید با فصل یک شروع کنید؛ در این موارد کاربردی به صورت فهرست‌وار آورده شده و طبق آمار احتمالا «موفق‌ترین» بخش است، البته در کلافه کردن‌تان. وقتی با مواردی روبه‌رو می‌شوید که همیشه هنگام نوشتن با ‌آن‌ها مشکل دارید، فورا به همان فصل بروید که در مورد آن توضیح داده‌ام.»

یکی از نکات قابل توجه در کتاب اصول گرامر، بخش بندی درست و به‌جا آن است. نویسنده در دوازده فصل این کتاب نکاتی را یادآور می‌شود که هر کدام فارغ از بعدی است. به این معنی که لزومی برای ترتیب خوانش کتاب وجود ندارد و می‌توانید فصول را به ترتیب اولویت شخصی خود بخوانید.

مروری بر فصل‌های کتاب اصول گرامر

فصل یک: درک سریع و آسان دستور زبان

فصل دو: تطابق فاعل و فعل

فصل سه: تبحر در کاربرد ضمیر

فصل چهار: ساختن یک جمله‌ی کامل

فصل پنج: ایجاد توازن (بدون خط)

فصل شش: صفت، قید و مقایسه‌ی آن‌ها

فصل هفت: اصلاح نشانه گذاری

فصل هشت: نحوه‌ی استفاده‌ی صحیح از حروف بزرگ

فصل نه: انتخاب واژه‌های مناسب

فصل ده: بررسی مشکل‌آفرین‌های دیگر

فصل یازده: بهبود مهارت نگارش

فصل دوازده: ده روش برای تقویت روزانه‌ی دستور زبان

‌درباره‌ی جرالدین وودز نویسنده‌ی کتاب اصول گرامر

جرالدین وودز نویسنده و مدرس زبان انگلیسی بیش از چهل سال است که به تدریس زبان انگلیسی و هنر زبان مشغول است. تدریس و نوشتن دو بخش جدانشدنی از زندگی وودز بوده‌اند. او تاکنون بیش از 50 عنوان کتاب نوشته است؛ تعداد زیادی از این کتاب‌ها توسط مجموعه‌ی دامیز منتشر شده‌اند. این مجموعه یکی از طولانی‌ترین مجموعه‌ی کتاب‌های آموزشی است. مجموعه‌ی For Dummies  شامل حدود 2500 عنوان کتاب در موضوعات مختلف است. این مجموعه تاکنون بیش از 200 میلیون کتاب چاپ کرده است و به ده‌ها زبان ترجمه شده است. ایده‌ی اولیه این مجموعه معرفی موضوعاتی تازه و ناآشنا به زبان ساده برای مردم بود. اکنون این مجموعه یکی از مشهورترین مجموعه‌های آموزشی در جهان است و تقریبا درباره‌ی هر موضوعی یک کتاب دارد.

جرالدین وودز در مقدمه‌ی کتاب اصول گرامر نوشته است:« برخی افراد در مقابل من کم‌حرف می‌شوند، چون مطمئن‌اند وقتی صحبت می‌کنند، در مورد نحوه‌ی کاربرد ضمیر‌های موصولی who و whom‌شان قضاوت می‌کنم. البته آن‌ها بی دلیل نگرانند، زیرا وقتی در حال تدریس یا نوشتن نباشم، به خودم مرخصی می‌دهم.»

چرا باید کتاب اصول گرامر را خواند؟

کتاب اصول گرامر با هر کتاب آموزشی دیگری که تاکنون خوانده‌اید متفاوت است. این کتاب از یک روند آموزشی طوطی‌وار پیروی نمی‌کند و روشی کاملا نوین را برای آموزش اصول گرامری پیش گرفته است. انتشارات آوند دانش کتاب اصول گرامر را با ترجمه‌ی فائقه شاه‌حسینی عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرارداده است.

این کتاب برای شما نوشته شده است، اگر می‌خواهید:

  • نمرات بهتری بگیرید.
  • در رساندن معنای مورد نظر خود مهارت پیدا کنید.
  • به نحوی بنویسید یا صحبت کنید که دیگران، شما را فردی باسواد و باهوش تلقی کنند.
  • نمره‌ی بهتری در آزمون SAT بگیرید.
  • مهارت‌هایتان را در زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم بهبود بخشید.

در بخشی از کتاب اصول گرامر می‌خوانیم

در هر جمله، دو عنصر اساسی برای انتقال اطلاعات وجود دارد: یکی عمل و یا پیشامد حاضر و دیگری فردی یا چیزی که آن عمل را انجام می‌دهد یا آن پیشامد، با فعل ابزار می‌شود و فردی یا چیزی که اثر فعل را می‌پذیرد یا آن‌ را تجربه می‌کند، فاعل است.

شاید تجربه‌های بسیاری در یافتن فاعل و فعل جمله داشته باشید. این کار را از دبستان شروع کردید و تا زمانی که دیپلم گرفتید، تکرار می‌کردید. از این رو، به توضیح مختصری در خصوص فعل و فاعل بسنده کردم و فقط خواستم به صورت کوتاه آن را یادآوری کنم.

سپس به مطاقبت میان فاعل و فعل پرداختم. این کار شاید کمی دشوارتر باشد و حضور فعل یا فاعلی اص این کار را پیچیده‌تر نیز می‌کند. در این فصل انواع مطابفت‌های میان فاعل و فعل توضیح داده شده و موارد دشوار آورده شده است. زیرا گمان می‌کنم هدف از خواندن این فصل، پیداکردن مهارت در همین زمینه است.

اگر قبلا نمی‌توانستید میان فاعل و فعل جمله مطابقت ایجاد کنید، نگران نباشید. این فصل کمکتان می‌کند به راحتی بتوانید این کار را انجام دهید.

آشنایی مجدد با فعل‌ها

در همه‌ی جمله‌ها فعل حضور دارد و فعل، انجام عمل یا پیشامدی را بیان می‌کند. فعل‌ها ممکن است به شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی ظاهر شوند. در ادامه، نحوه‌ی تشخیص فعل‌های ربطی Linking Verbs و فعل‌های اصلی Main Verbs  را بیان می‌کنم. همچنین، شما را با فعل‌های مرکب و برخی نکته‌های مربوط به گروه‌های فعلی مانند مصدرها آشنا می‌کنم.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
pdf
حجم
2.۶۹ مگابایت
تعداد صفحات
196 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۶:۳۲:۰۰
نویسندهجرالدین وودز
مترجم فائقه شاه حسینی
ناشرانتشارات آوند دانش
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۳۹۶/۰۳/۲۲
قیمت ارزی
4 دلار
قیمت چاپی
25,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
pdf
۲.۶۹ مگابایت
۱۹۶ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.1
از 5
براساس رأی 214 مخاطب
آموزنده 🦉 (1)
5
ستاره
57 ٪
4
ستاره
19 ٪
3
ستاره
8 ٪
2
ستاره
2 ٪
1
ستاره
11 ٪
44 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
4

لطفا از این قبیل کتابها ک بیشتر آموزشی هستن هم توی طرح رایگانتون قرار بدید

2

این کتاب برای انگلیسی زبان ها نوشته شده و توجه کمی به افرادی داره که انگلیسی زبان دوم آن هاست و حتی در فرهنگ و جغرافی دیگه ای زندگی میکنند. در کل اگر دانش خوبی از گرامر دارید میتونه مفید باشه ولی برای شروع و یا یادگیری اولیه توصیه نمیشه

4

نمونه رو که خوندم خیلی خوشم اومد به نظر میاد مفید باشه، در خصوص آزمون آیلتس هم کتاب بگذارید. ممنون

1

خیلی مسخرس حیف پول انقدر گنگ و پیچیدس هیچی ازش نمیشه فهمید حتی جملات انگلیسی که توش هست هم ترجمه نداره باید ذکر بشه برای چه سطحی هستش ولی منم که سطح زبانم پایین نیست بدردم نخورد کاش میشد پسش میدادم

4

به نظر کتاب خوبیست هرچند مترجم در زمینه عدم ترجمه مثال های کتاب، آنقدر کم لطفی کرده که شاید این حجم از بی مسئولیتی ایشان در قبال خواننده کتابشان را باید پای کم سوادی ایشان بگذاریم.

3

نمونه رو مطالعه کردم و به نظرم بد نیومد میتونه برای کسایی که تو گرامر اولیه مشکل دارند خیلی مفید باشه و فصل ۱۱ جذاب ترین بخش کتاب به حساب میاد

4

اگه برای یاد گرفتن ه گرامر به صورت موقت و سر سری میخوان خوبه وگرنه انتظار متد و روش خاصی نداشته باشین از این کتاب

5

به نظرم کتاب جالبی میاد قطعا ما باید کمک کنیم به نشر اینجور کتابها و اون هارو بخریم نه اینکه دانلود رایگان انجام بدیم

5

سری کتاب های دامیز واقعا عالین و متناسب با همه سنینن. فقط باید متناسب با سلیقه مخاطب باشن.

5

نویسنده به مشکل آگاهه و بر این اساس لحن کتاب و راه حل های ارائه شده، کاربردی و متناسب با آن است.

نمایش 34 نقد دیگر
4.1
(214)
آموزنده 🦉 (1)
28,500
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
اصول گرامر
اصول گرامر
دامیز
انتشارات آوند دانش
4.1
(214)
آموزنده 🦉 (1)
28,500
تومان