فیدیبو نماینده قانونی انتشارات آوین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب افزایش هوش مالی شاهراه ثروت

کتاب افزایش هوش مالی شاهراه ثروت
پولتان را هوشمندانه مدیریت کنید

نسخه الکترونیک کتاب افزایش هوش مالی شاهراه ثروت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱۳,۲۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب افزایش هوش مالی شاهراه ثروت

هر آموزشی دارای ارزش است ـ و هر آموزشی می‌تواند مفید باشد، مشروط بر این‌که شما استعدادهای خدادادی خود را کشف و توسعه دهید. من به عنوان طرفدار سرمایه‌داری دموکراتیک، بر این باورم که آموزش، نقشی حیاتی در سعادت اقتصادی کشور ما دارد، اگر قرار باشد مردم به ظرفیت کامل خود پی‌ببرند، آموزش امری حیاتی است، و قطعاً چنانچه قرار باشد افراد مسؤولیت شرایط خودشان را به عهده بگیرند و در این مهلکه‌ی اقتصادی که ما در آن به سر می‌بریم، رشد کنند، آموزش امری واجب است. به همین دلیل است که تلاش‌های رابرت کیوساکی را تحسین می‌کنم. او کسی است که امکانات آموزش مالی را برای کسانی که می‌خواهند زندگیشان را تغییر دهند، امنیت مالی و نیز منابعی برای تحقق بخشیدن به رؤیاهایشان داشته باشند، فراهم آورده است. این‌که شما این کتاب ارزنده را می‌خوانید، به این معناست که در مسیری درست برای بهسازی خود و کشورتان گام برمی‌دارید.

ادامه...

بخشی از کتاب افزایش هوش مالی شاهراه ثروت

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:
یادداشت مولف

پول اهریمن نیست

یکی از ناکامی های عمده ی ما در ساختار آموزشی، عدم توانایی ما برای ارائه آموزش مالی به دانش آموزان است. به نظر می رسد مدرسین، پول را موضوعی ناپاک می دانند و بر این باورند که دوست داشتن پول، ریشه تمام بدی هاست.
همان طور که اغلب ما می دانیم، این دوست داشتن پول نیست که پلید است ـ بلکه نداشتن پول است که سبب بدی می شود. این که کاری را انجام دهیم که از آن متنفریم، بد است. این که سخت کار کنیم و پول کافی برای تامین خانواده نداشته باشیم، بد است. برای برخی از افراد، تا خرخره زیر قرض بودن، بد است. درافتادن با عزیزانمان به خاطر پول بد است. حریص بودن بد است. دست زدن به جنایت یا کارهای غیراخلاقی برای بدست آوردن پول، بد است. پول به خودی خود بد نیست. پول فقط پول است.

خانه شما یک دارایی نیست

فقدان آموزش مالی موجب شده تا مردم دست به کارهای احمقانه بزنند یا توسط افراد احمق گمراه گردند. به عنوان مثال، در سال ۱۹۹۷، وقتی برای نخستین بار کتاب پدر پولدار، پدر بی پول(۷) را منتشر کردم و گفتم «خانه شما یک دارایی نیست... خانه شما یک بدهی است.» فریادهای اعتراض برخاست. در آن زمان من و کتابم به شدت مورد نقد قرار گرفتیم. بسیاری از کسانی که مدعی بودند کارشناس مالی هستند، در رسانه ها به من حمله کردند. ده سال بعد در سال ۲۰۰۷، وقتی بازارهای اعتباری در هم شکستند و میلیون ها نفر در سراشیبی سقوط مالی قرار گرفتند ـ بسیاری خانه های شان را از دست دادند، بسیاری اعلام ورشکستگی کردند، و سایرین متوجه شدند که با افت ارزش املاک، پولی که بابت خانه های شان داده بودند، بیش از ارزش آنها بود ـ این افراد در کمال ناراحتی دریافتند که خانه هایشان در حقیقت، بدهی هستند، نه دارایی.

دو مرد، یک پیام

در سال ۲۰۰۶، من و دوستم دونالد ترامپ کتابی نوشتیم تحت عنوان، چرا از شما می خواهیم ثروتمند شوید. در این کتاب شرح دادیم که چرا طبقه متوسط عقب می افتند و به نظر ما دلایل این سقوط کدامند. ما گفتیم که بسیاری از این دلایل از وضعیت جهان، دولت و بازارهای مالی نشات می گیرند. این کتاب نیز از سوی رسانه ی مالی مورد حمله قرار گرفت. اما در سال ۲۰۰۷، بیشتر مطالبی که در این کتاب به آنها اشاره کرده بودیم، به حقیقت پیوستند.

توصیه منسوخ شده

امروزه، بسیاری از کارشناسان مالی همچنان به مردم توصیه می کنند: «سخت کار کنید، پول پس انداز کنید، در سطحی پایین تر از امکانات تان زندگی کنید، و در صندوق های مشترک، سرمایه گذاری کنید.» مشکل این توصیه این است که توصیه بدی است ـ صرفاً به این دلیل که منسوخ شده است. قوانین پول تغییر کرده اند. این قوانین در سال ۱۹۷۱ تغییر کردند. امروز با یک نظام سرمایه داری جدید روبرو هستیم. روش مبتنی بر پول پس انداز کردن، بدهی خود را تسویه کردن و داشتن سرمایه گذاری های متنوع، در دوران سرمایه داری قدیم کارآیی داشت. کسانی که به شعار سرمایه داری قدیم «سخت کار کنید و پول پس انداز کنید» عمل می کنند، در عصر سرمایه داری جدید با مشکل مالی روبرو خواهند شد.

اطلاعات در مقابل آموزش

این نظر مولف است که فقدان آموزش مالی در نظام مدارس ما موجب خجلت و شرمساری است. در دنیای امروز، فارغ از این که ثروتمند باشیم یا فقیر، باهوش باشیم یا کم استعداد، آموزش مالی به طور قطع عاملی حیاتی برای بقاست.
همان طور که اغلب ما می دانیم: ما اکنون در عصر اطلاعات زندگی می کنیم. مشکل عصر اطلاعات، حجم بالای اطلاعات است. امروز، اطلاعات بسیاری موجود است. معادله زیر نشان می دهد چرا آموزش مالی تا این حد مهم است.

اطلاعات + آموزش = دانش

بدون آموزش مالی، مردم نمی توانند اطلاعات را به دانش مفید تبدیل کنند. بدون دانش مالی، مردم دچار مشکل مالی می شوند. بدون دانش مالی، مردم کاری انجام می دهند، مثل خرید خانه، و فکر می کنند خانه آنها یک دارایی است. یا این که پول پس انداز می کنند، و نمی دانند که از سال ۱۹۷۱، پول آنها دیگر پول نیست بلکه یک ارز است. یا این که فرق بین بدهی خوب و بدهی بد را نمی دانند. یا این که چرا ثروتمندان پول بیشتری کسب می کنند و در عین حال مالیات کمتری می دهند. یا این که چرا وارن بافت(۸)، ثروتمندترین سرمایه گذار در دنیا، دست به سرمایه گذاری های متنوع نمی زند.

موش صحرایی های جهنده

وقتی مردم دانش مالی نداشته باشند، به دنبال کسی می گردند که به آنها بگوید چه کنند. و آن چه اغلب کارشناسان مالی توصیه می کنند، این است که سخت کار کنید، پول پس انداز کنید، بدهی تان را بدهید، در سطحی پایین تر از امکانات تان زندگی کنید، در سهام های سودآور سرمایه گذاری کنید. همان طور که موش های صحرایی رهبر خود را دنبال می کنند، آنها نیز با سرعت به سمت پرتگاه می روند و درون اقیانوس عدم اطمینان مالی شیرجه می زنند، با این امید که بتوانند با شنا کردن، به سمت دیگر اقیانوس برسند.

این کتاب درباره ی توصیه مالی نیست

این کتاب به شما نخواهد گفت چه کنید. این کتاب درباره ی توصیه مالی نیست. این کتاب درباره ی این نیست که شما به لحاظ مالی باهوش تر شوید، تا بتوانید اطلاعات مالی خود را تجزیه تحلیل کنید و مسیر خود را به سوی سعادت مالی بیابید.
به طور خلاصه، در این کتاب می خوانید که با هوشمندتر شدن، ثروتمندتر می شوید. این کتاب به افزایش هوش مالی شما کمک می کند.

پیشگفتار

نخستین بار رابرت کیوساکی را در سال ۲۰۰۴ ملاقات کردم. در سال ۲۰۰۶ به طور اشتراکی، کتاب پرفروشی را به رشته ی تحریر درآوردیم. اکنون که به سال ۲۰۰۸ نزدیک می شویم، این امر حتی برای من روشن تر است که مقوله هایی که رابرت مورد بحث قرار داده و آموزش می دهد، بیش از همیشه حائز اهمیت هستند. آموزش مالی در مقطع زمانی کنونی برای مردمان این مرز و بوم امری حیاتی است و هوش و فراست رابرت دراین زمینه غیرقابل بحث است.
فقط کافیست به موضوع مورد بحث ما در این کتاب توجه کنید، چرا از شما می خواهیم که ثروتمند شوید(۶)، و سپس ببینید از آن زمان به بعد چه اتفاقی افتاده است. باید بگویم ما می دانستیم در چه خصوص صحبت می کنیم. رابرت با نگارش کتاب حاضر «افزایش هوش مالی»، شما را یک گام فراتر می برد، و من بنا به دلایل بسیار بر این باورم که پیشگویی او هم چون کتاب مشترک ما در سال ۲۰۰۶، به حقیقت خواهد پیوست. به شما توصیه می کنم به مضمون مباحث او توجه کنید.
من و رابرت نگرانی های مشترکی داریم و در جایگاه معلم و تاجر، مسیرهای مشابهی را طی کرده ایم. هر دوی ما پدران پولداری داشتیم که به ما کمک کردند، زندگی، روحیه و موفقیت های بسیارمان را به شکلی که امروز هست درآوریم. هر دوی ما کارآفرین و سرمایه گذار املاک هستیم و در کارهای مان موفقیم چون از آموزش مالی برخوردار بودیم. وقتی صحبت از سواد مالی در میان باشد، از میزان اهمیت آن آگاهیم و نسبت به آن رویکردی جدی داریم. رابرت می گوید: «این آموزش مالی است که مردم را قادر می سازد اطلاعات مالی را تجزیه و تحلیل، و به دانش مالی تبدیل نمایند... و اغلب مردم فاقد آموزش مالی مورد نیاز برای به عهده گرفتن مسوولیت زندگی شان هستند.» من کاملاً با این نگرش موافقم.
یکی از نکاتی که بلافاصله در خصوص رابرت فهمیدم، این است که او فردی از خود راضی نیست. او هم اکنون بسیار موفق است ـ زیرا عاشق کارش است. این هم نقطه ی مشترک دیگر ماست. این از خوش شانسی شماست، چون او نصایح ارزنده ی خیلی زیادی دارد. همان طور که در کتاب چرا از شما می خواهیم ثروتمند شوید، از شما سووال کردم،«چگونه می توان دانش بسیار داشت و برای خود حفظ کرد؟» رابرت با هر کتابی که می نویسد، پاسخ این پرسش را می دهد، و این از خوش شانسی شماست که اودانسته هایش را در اختیارتان می گذارد.
یکی از نخستین گام ها برای ثروتمندتر شدن از طریق مدیریت هوشمندانه تر پول تان، بهره گیری از فرصت هایی است که پیش روی تان قرار می گیرند.هم اکنون فرصت بسیار شگفت انگیزی پیش رویتان قرار گرفته است. توصیه من به شما این است که کتاب «هوش مالی تان را افزایش دهید» را بخوانید و به آن توجه کنید. به این ترتیب، در مسیر درست استقلال مالی و موفقیت عظیم قرار می گیرید. راستی، فراموش نکنید که بزرگ بیندیشید. با امید این که شما را در جرگه ی برندگان ببینیم.

دونالد جی ترامپ

نظرات کاربران درباره کتاب افزایش هوش مالی شاهراه ثروت

کتاب بی نظیر است. به عنوان یک متدولوژی کامل می توان برای ثروتمند شدن و برخورد با مشکلات مالی از این کتاب ارزشمند کیوساکی استفاده کرد. بسیار جامع و کامل و در عین حال ساده به توانمندی های مالی مورد نیاز برای کسب ثروت اشاره کرده است.
در 4 ماه پیش توسط mos...ian
کتاب خوبیه مقدمه ای برای افزایش بیشتر هوش مالیه.
در 4 ماه پیش توسط ناصر باحجب
عالی بود ممنون
در 2 ماه پیش توسط محمد مهدی سلمانیان
نمی تونم دانلوود کنم پشتیبانی تون هم پاسخگو نیست راهنمایی لطفا
در 1 سال پیش توسط rez...jad
اقا نسخه جدیدش نمیشه دانلود کرد
در 1 سال پیش توسط سعید تقوی
نمیتونم دانلود کنم مشکل چیه؟
در 6 ماه پیش توسط sia...385