فیدیبو نماینده قانونی انتشارات آوین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب فریب‌های پدر پولدار

کتاب فریب‌های پدر پولدار

نسخه الکترونیک کتاب فریب‌های پدر پولدار به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۷,۲۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب فریب‌های پدر پولدار

تنها عده اندکی به این واقفند که باید باورهای خود را عوض کنند. اما به علت نبود یک آموزش مالی صحیح، آنان نمی‌دانند چه باید بکنند یا چگونه تغییر کنند. آرمان پدر پولدار، همیشه فراهم کردن یک آموزش مالی همه‌جانبه و باکیفیت و در اختیار گذاشتن منابع رایگان به هر تعداد از مردم در هر زمان که مقدور باشد بوده است. رسالت کتاب فریب‌های پدر پولدار این است که طرز تفکر غالب و تثبیت‌شده در ذهن شما در خصوص پول را به سوی یک طرز فکر روشن و تعلیم‌دیده که گلوله‌ای در ذهن نصایح مالیِ بد خالی می‌کند، تغییر جهت داده و به شما امکان دهد مسئولیت آیندۀ مالی خود را در دست گیرید. آموزش همه‌جانبۀ مالی هنوز یکی از مطمئن‌ترین شیوه‌ها برای دستیابی به آزادی مالی است، چه برای فرد و چه کل جامعه. ما با کمک هم است که می‌توانیم تغییر ایجاد کنیم.

ادامه...

بخشی از کتاب فریب‌های پدر پولدار

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:فریب شماره ۱ پدر پولدار: تحصیلات عالیه

فریبِ "مدرسه = موفقیت"

وقتی من بچه بودم پدر بی پولم همیشه می گفت بهترین راه برای دستیابی به موفقیت، رفتن به مدرسه است. او فکر می کرد این بهترین راه برای دستیابی به یک شغل خوب است. مشکل اینجا بود که پدر بی پولم یکی از تحصیلکرده ترین افرادی بود که من در زندگی می شناختم. اما او همیشه در خصوص پول شکایت می کرد و چقدر از شغلش ناخشنود بود.
از سوی دیگر، پدر پولدارم تحصیلات عالیه نداشت. با این وجود، بسیار ثروتمند و موفق بود. پدر پولدار می گفت: «دانشگاه به شما یاد می دهد چگونه کارمند باشید. اگر می خواهید ثروتمند شوید، روی مدرسه حساب باز نکنید.»
به همین دلیل من از سنین بسیار کم یاد گرفتم که قول موفقیت در ازای تحصیلات عالیه یکی از بزرگترین فریب های دور و برم است. به همین دلیل اولین فریب پدر پولدار را به این عنوان یعنی "تحصیلات عالیه" نامگذاری می کنم.
***
رفتن به دانشگاه الزاماً شما را دارای هوش مالی نمی کند.
***
از آنجایی که من در خصوص سیستم آموزشی رک و راست صحبت می کنم همیشه متهم می شوم که آدمی ضد درس و مدرسه هستم. این یک اشتباه محض است. اما "رفتن به دانشگاه" یکی از آن چیزهایی است که مردم به آن به عنوان شیوه ای برای موفقیت نگاه می کند بدون اینکه حتی لحظه ای به صحت و سقم آن بیندیشند.
این فریب پدر پولدار که دانشگاه می تواند برای شما موفقیت بیافریند مرتباً در همه جا شنیده می شود. آنچه موجب موفقیت شما می شود نه رفتن به دانشگاه بلکه کسب دانش مالی است. اینکه چگونگی عملکرد پول را فرا گیرید و بیاموزید چگونه می توانید کاری کنید که پول برای شما کار کند. این آن چیزی است که به موفقیت شما منجر می شود؛ و متاسفانه دانشگاه این را به شما نمی آموزد.
وقتی موضوع پول در میان است، رفتن به دانشگاه شما را باهوش نمی کند.

ارزش درک کردن

این به معنی آن نیست که تحصیلات ارزش ندارد. ۱۲ سال تحصیلات ابتدایی و متوسطه برای تمام چیزهایی که به دنبالش می آیند اهمیت دارد، و اگر شما مایل باشید معلم، وکیل یا دکتر شوید، در این صورت بدیهی است که باید وارد دانشگاه شوید. اما چیزی که در مدرسه فرا نخواهید گرفت شیوه عملکرد پول است. تحصیلات عالیه بویژه در امریکا به دانشجویان یاد نخواهد داد چگونه زندگی کنند و چگونه خودکفا باشند. در عوض، به آنان یاد می دهد چگونه کارمند باشند، به عوض اینکه رئیس خودشان باشند. او آنان را کارمند بار می آورد نه نوآور و مبتکر. به این دلیل بزرگ است که ما دانشگاه را یکی از فریب های پدر پولدار می نامیم. در حقیقت، ثروتمندان از دانشگاه استفاده می کنند تا فقرا را فقیر نگاه دارند.

اشکال مختلف هوش

یکی از بدترین چیزها در خصوص دانشگاه این است که فقط یک نوع هوش می شناسد: هوش کتابی. اگر شما هوش کتابی داشته یا نداشته باشید خیلی سریع برچسب باهوش یا کودن به شما می خورد. من به عنوان یک بچه، هوش کتابی نداشتم و به همین دلیل کودن لقب گرفتم. اما من کودن نبودم. فقط به چیزهای دیگری علاقه داشتم؛ به همین دلیل از مدرسه کسل می شدم. به عنوان نمونه، هیچ وقت هیچ کس نتوانست به من بگوید که کاربرد حسابان در زندگی واقعی ام چه وقت خواهد بود! با این وجود به من گفته می شد که باید اطاعت کنم و آن را یاد بگیرم. داشتند مرا برای کارمند شدن تربیت می کردند.
پدر پولدار من هم هیچگاه هوش کتابی نداشت. اما بی اندازه باهوش بود. او هوش خیابانی داشت، که از آن برای ثروتمند شدن استفاده کرد. دانشگاه به شما هوش خیابانی را آموزش نمی دهد. من مجبور بودم آن را از پدر پولدارم یاد بگیرم. پدر بی پولم تصور می کرد دانشگاه بی اندازه مهم است، و خودش هوش کتابی بسیاری داشت. اما این هوش چه چیزی به او داد؟ بیشتر عمر خود را در مشکلات مالی دست و پا زد.
این دلیل دیگری است که ما تحصیلات عالیه را یکی از فریب های پدر پولدار می نامیم. همان چیزی که آدم های به اصطلاح متخصص به شما می گویند که به آن نیاز دارید. آنها می گویند که تحصیلات عالیه خیلی مهم است اما به واقع، این امر هیچ کاری برای شما نمی کند جز اینکه کارمندان خوبی بارتان می آورد.

آنها می گویند: «اما من در دانشگاه در باره پول آموختم!»

تام ویل رایت، مشاور پدر پولدارم در امور مالیاتی به دانشگاه رفته بود تا حسابدار شود و تمام نمره هایش A شده بود. او با کمال خوشوقتی به شما خواهد گفت که هیچگونه آموزش های مالی عملی در زندگی ندیده است. او همه آنچه را که برای انجام این شغل نیاز است در دانشگاه آموخت، اما هرگز نیاموخت که چگونه زندگی مالی شخصی خود را با موفقیت مدیریت کند؛ و نکته جالب اینجاست که او به دانشگاه رفته بود تا در خصوص پول بیاموزد!

نظرات کاربران درباره کتاب فریب‌های پدر پولدار

پیشنهاد می کنم بخونید، من همیشه دنبال کننده ی این نویسنده هستم.
در 2 سال پیش توسط negar
کتاب کم حجم و خوبی هست و آدم رو به فکر کردن وا می داره, لپ کلامش این هست که برای پولدار شدن باید از جلد یه کارمند زاده بیایی بیرون و دنبال بیزینس باشی
در 2 سال پیش توسط dav...esh
یکم غلط املایی داشت،قیمتش هم یکم زیاده اما در کل کتاب مختصر و مفیدی بود. ممنون فیدیبو. بقیه کتابهای رابرت کیوساکی هم بیارید. ما استقبال میکنیم.
در 2 سال پیش توسط امین دهقانی
خلاصه ی بسیار خوبی بود برای تغییر تفکر جامعه در مورد مسائل اقتصادی
در 4 ماه پیش توسط علیرضا تاجیک
کتاب بسیار عالی است
در 2 ماه پیش توسط امیر حسین
با وجود علاقه بسیار به آقای کیوساکی ولی نمیدانم چرا کتابهایی با حرفای تکراری می نویسد که این کتاب نیز یکی از آنهاست
در 2 سال پیش توسط احمد حسین پور
کتاب خوبیست ممنون
در 2 سال پیش توسط اکبر زیدی