فیدیبو نماینده قانونی ذهن‌آویز و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب فلسفه‌ی زندگی موفق

کتاب فلسفه‌ی زندگی موفق

نسخه الکترونیک کتاب فلسفه‌ی زندگی موفق به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب فلسفه‌ی زندگی موفق

تا کنون کتاب‌های بسیاری درباره‌ی موفقیت و کامیابی به رشته تحریر در آمده‌اند که تلاش کرده‌اند چگونگی رسیدن به موفقیت را تحلیل و بررسی کنند. اما شاید سوالِ اصلی این باشد که مهمترین قطعه‌ی پازلِ موفقیت چیست؟ در واقع هیچ فرمول و نسخه جهان‌شمولی برای موفقیت وجود ندارد. هر کسی به شیوه‌ی منحصربه‌فردی می‌تواند کامیابی را تجربه کند. البته شاید استفاده از تاکتیک‌ها و تکنیک‌ها به صورت مقطعی و موردی کارساز باشد. جیم ران در این کتاب سعی دارد با کمک خِرَد باستانی، شالوده و پایه‌های اصلی موفقیت را بیان کند. از دیدگاه نویسنده‌ی کتاب اصلی‌ترین عامل موثر در موفقیت، داشتن بینش و فلسفه‌ی شخصی درست است.

ادامه...
  • ناشر ذهن‌آویز
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.72 مگابایت
  • تعداد صفحات ۹۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب فلسفه‌ی زندگی موفق

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:درباره ی جیم ران

شاید به قولِ خودِ جیم ران، او فقط بچه کشاورزی اهلِ آیداهو بوده است. اما او توانست در طولِ نزدیک به پنج دهه، انسان های بسیاری را با فلسفه ها و درس های متنوعِ خود تحتِ تاثیر قرار دهد. او با سخنرانی ها، گزین گویه ها، سمینارها و محصولاتِ رسانه ایِ متفاوت، تاثیرِ عمیقی بر زندگیِ بسیاری از افراد، از جمله مترجمانِ این کتاب گذاشته است.
زندگی نامه
اِمانوئِل جِیمز ران یا به اختصار جیم ران در تاریخِ ۲۶ شهریور ۱۳۰۹ در شهرِ یاکیما ایالتِ واشینگتُن به دنیا آمد. وی تنها فرزند اِمانوئِل و کلارا بود. دورانِ کودکی اش در مزرعه ی خانوادگی در کالدوِلِ آیداهو سپری شد. او پس از به پایان رساندنِ دبیرستان، یک سال هم به کالِجِ بران (Brown) واقع در ایالتِ مینِسوتا رفت، ولی در نهایت از ادامه ی تحصیل انصراف داد. او چند سال بعد در این باره در سخنرانی هایش عنوان می کرد که «یک سال به کالِج رفتم و فکر می کردم که علامه ی دهر شده ام.» سپس به این نتیجه رسید که بهتر است به جای ادامه ی تحصیل، شغلی برای امرار معاش پیدا کند.
تا چندین سال پس از انصراف از تحصیل، انباردارِ شرکتِ سییِرز (Sears) بود و هدف مشخصی را در کار دنبال نمی کرد. جیم در ۲۵سالگی فهمید که هیچ وقت چنین زندگی ای را نمی خواسته است. در آن سال ها جیم ران، مقروض و بی پول بود. در همین موقع بود که جیم ران ازدواج کرد و بچه دار شد و به سختی کار می کرد ولی با دشواری، گذرانِ زندگی می کرد. او غمگین و نااُمید بود چون حس می کرد که نمی تواند قول و قرارهایی را که برای زندگی بهتر با خود و خانواده اش گذاشته است مُحقق سازد. همین جا بود که یکی از دوستانِ جیم ران او را برای گوش دادن به سخنرانیِ شخصِ کارآفرینی به نام جان اِرل شُف دعوت کرد. جان اِرل شُف، سخنرانی انگیزشی و فروشنده ای چیره دست بود به طوری که جیم ران آناً از او الهام گرفت و خواست تا شبیهِ او باشد. از آن پس، به مدتِ پنج سال، شُف، ران را آموزش داد تا برخی از فلسفه های ساده ولی در عینِ حال مهم و کلیدی را در زندگی خود به کار بندد و به دیگران نیز یاد دهد تا برای آن ها هم مفید واقع شوند.
از فرش به عرش
شُف به او یاد داد که «سود بُردن بهتر از مُزد گرفتن است» و همین باعث شد که جیم شروع به ساختنِ کسب وکاری کند تا بتواند جایگزینِ درآمدِ اندکِ او به عنوانِ کارمندِ ناخشنودِ فروشگاهِ زنجیره ای شود. چنین شد که شُف، جیم رانِ جوان را برای میلیونر شدن به چالش کشید.
تنها پنج سال پس از نخستین دیدارشان، شُف در ۴۹ سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد. ولی تنها یک سال پس از مرگِ شُف، جیم ران از چالشِ استادش سربلند بیرون آمد و در ۳۱ سالگی میلیونر شد. از آن پس، جیم ران مُکرراً از آموزه ها و فلسفه های استادِ خود به عنوانِ عنصرِ کلیدی در دگرگونیِ زندگی اش نام برده است.
میراثِ جیم ران
در ابتدای دهه ی شصت میلادی، جیم ران فرد ثروتمندی بود و تصمیم گرفت تا از خانه ی پدری اش در آیداهو به محله ی ثروتمندنشینِ بِوِرلی هیلزِ کالیفُرنیا نقلِ مکان کند. در این جا بود که دوستی از او دعوت کرد تا در یک کلوپِ روتاریِ محلی حضور یابد و داستانِ زندگی خود را برای دیگران بازگو کند. او این دعوت را پذیرفت و بنا به درخواست، در ضیافت ها و مناسبت های مختلف شروع به سخنرانی نمود و این سرآغازِ راهی بود که به میراث جیم ران منجر شد.
در ۱۹۶۳م.، در هتل بوِرلی هیلز، جیم ران نخستین سمینارِ عمومی خود را برگزار کرد. پس از این رویداد او سمینارهایی در سراسرِ آمریکا برگزار کرد تا داستانِ زندگیِ خویش را بیان کند و درس هایی را که در طول زندگی آموخته بود آموزش دهد.
در دهه ی هفتاد میلادی، او سمینارهایی را برای شرکتِ استاندارد اُیل برگزار کرد و نام آن را «ماجراهای موفقیت» نهاد که شاملِ سمینار و کارگاهِ آموزشی بود، چیزی بسیار شبیه به سمینارها و کارگاه های امروزِ آنتونی رابینز.
اِرین ک.کیسی، نویسنده ی مجله ی ساکسس (Success) می گوید: «جیم ران به ما یاد داد که موفق شدن ساده است و موفقیت نتیجه ی پیروی کردن از اصولی بنیادین است. اصولِ بنیادینی که اغلب مورد غفلت قرار گرفته اند. درس هایی که او به ما یاد داد از دوهزار سال پیش، نتیجه بخش بوده اند و تا دویست سالِ دیگر هم چنین خواهند بود.»
جیم ران در طول حیات خویش سمینارهای آموزشی بسیاری در اقصی نقاط دنیا برگزار کرد و کتاب های ماندگاری را به رشته ی تحریر در آورد. از جمله ی آثار مکتوبِ او می توان به فصل های زندگی، فلسفه ی زندگی موفق، هفت کلیدِ دست یابی به ثروت و شادکامی، پنج قطعه ی پازل زندگی، دوازده ستون موفقیت و کتاب های صوتیِ جادوی کارِ پاره وقت، چالشِ موفقیت و هنرِ زندگیِ استثنایی اشاره کرد. او همانندِ استادش اِرل شُف انسانی تاثیرگذار و الهام بخش برای دیگران بود و افرادِ مشهوری چون آنتونی رابینز، مارک ر.هیوز(مدیرِ شرکتِ هِربالایف اینتِرنَشنال) از شاگردان او بوده اند. او همچنین تاثیرِ عمیقی بر زندگی افرادِ سرشناسی از جمله برایان تریسی، کریس وایدِنِر و ت. هارو اِکِر، داشته است این تاثیرگذاری به حدی بوده است که به او لقب استادِ استادان(Mentor of Masters) داده اند. برایان تریسی درباره ی جیم ران می گوید:«جیم ران انسان برجسته ای است. وی سلیس ترین بیان را دارد و حرفه ای ترین سخنرانِ آمریکا است. حرف های او برای هر کسی پیامی دارد که آن فرد باید بشنود.»
در سال ۱۹۸۵م.، جیم ران نایل به دریافت جایزه ی CPAE انجمنِ سخنرانانِ ملی به عنوان «برترین سخنران» شد. او سپس جایزه ی «استاد تَفوُق و تاثیرگذاری» را در سال ۲۰۰۴م. دریافت کرد. در مراسمِ اهدای این جایزه، کریس وایدِنِرِ نویسنده و سخنران که در مراسم شرکت کرده بود، آن لحظه را این گونه توصیف می کند: «درست پیش از این که مارک جایزه را به جیم بدهد، از حُضار پرسید: «چند نفر از شما اذعان می کنید که جیم ران نقشِ مهمی و یا تاثیرِ مهمی در زندگی شما داشته است؟» من نگاهی به حُضار انداختم که حدوداً شاملِ ۲۵۰۰ سخنران می شدند و دیدم که تقریباً دو سومِ آن ها یعنی ۱۸۰۰ نفر دستِ خود را بالا بردند.»
پایانِ زندگی و مرگ
جیم ران به عنوانِ مربی و استادی چیره دست در زمینه ی رشدِ شخصی، شناخته می شود به طوری که در طولِ حیاتش بیش از ۵ میلیون نفر در سراسرِ دنیا در سمینارهای او شرکت کرده بودند و میلیون ها نفر نیز آموزه های او را از طریق کتاب ها و محصولات صوتی و تصویریِ جیم ران، مطالعه کرده اند و همچنان مطالعه می کنند.
جیم ران به علتِ تَصَلُبِ بافت های ریوی در ۱۴ آذرماه ۱۳۸۸ درگذشت و هم اکنون در آرامگاهِ فارِست لاون در گِلِندِیلِ لوس آنجلس، کالیفرنیا مدفون است. پس از مرگش، هزاران نفر سوگواری کردند و زندگیِ گران مایه و پُربارِ او را ارج نهادند. در وب سایتی که اختصاصاً به منظورِ تکریم از جیم ران ایجاد شده بود، ویدیوهای تکریم از او تنها در نخستین روزها بیش از یکصدهزار بار دیده شدند. نظراتی که در این سایت گذاشته شدند، نشان از تاثیرِ ژرفی است که جیم ران بر زندگیِ افراد بی شماری در سراسرِ دنیا داشته است. برخی از این نظرات بدین ترتیب هستند: «من می دانم که تنها کسی نیستم که امروز یک دوست، آموزگار و مربی را از دست داده ام. جیم ران بر زندگیِ میلیون ها نفر در سراسرِ دنیا تاثیرِ مثبت داشت.»؛ «جیم ران همواره سخنرانِ موردِ علاقه ی من بود. او قادر بود با دل و جانِ آدمی چنان ساده سخن گوید تا شخصی مثلِ من هم بفهمد.»
میراثِ جیم ران همواره در دل و جان و زبانِ دوستدارانش باقی خواهد ماند. او کسی بود که با فروش، کارِ خود را آغاز کرد و موفق شد، و پس از موفقیت فلسفه ها و تجربه هایش را با دیگران در میان گذاشت. او از معدود افرادی بود که آموزه ها و فلسفه هایش را خود به تمامی زندگی کرده است، از این رو است که روحِ کلامِ جیم ران به جانِ شنوندگان و خوانندگان می نشیند.ای. جِیمز ران
۲۶ شهریور ۱۳۰۹ – ۱۴ آذر ۱۳۸۸
پدر و پدربزرگی دوست داشتنی
دوست و الهام بخشِ بسیاری از افراد

اگر تمایل دارید تا با آموزه های جیم ران در زمینه ی کسب وکار و رشدِ شخصی بیش تر آشنا شوید، می توانید به آدرس های زیر در فضای مَجازی مراجعه کنید به طوری که اسمِ این آدرس ها را در اَپلیکِیشنِ مربوطه جست وجو کنید و یا از طریقِ اِسکنِ «کیو آر کُدِ» (QR Code) هر آدرس به وسیله ی دوربینِ گوشیِ هوشمندِ خود به آن ها دسترسی پیدا کنید:پیش گفتار مترجمان

تا کنون کتاب های بسیاری درباره ی موفقیت و کامیابی به رشته تحریر در آمده اند که تلاش کرده اند چگونگی رسیدن به موفقیت را تحلیل و بررسی کنند. اما شاید سوالِ اصلی این باشد که مهمترین قطعه ی پازلِ موفقیت چیست؟
در واقع هیچ فرمول و نسخه جهان شمولی برای موفقیت وجود ندارد. هر کسی به شیوه ی منحصربه فردی می تواند کامیابی را تجربه کند. البته شاید استفاده از تاکتیک ها و تکنیک ها به صورت مقطعی و موردی کارساز باشد.
جیم ران در این کتاب سعی دارد با کمک خِرَد باستانی، شالوده و پایه های اصلی موفقیت را بیان کند. از دیدگاه نویسنده ی کتاب اصلی ترین عامل موثر در موفقیت، داشتن بینش و فلسفه ی شخصی درست است.
در پایان امیدواریم خوانندگانِ این کتاب از بیانِ ساده و سَلیسِ آن لذت ببرند و آموزه های این اثر در حرکتِ آن ها به بالا رفتن از پله های تَرَقی و پیشرفت کمک کند.

توحید فریدونی - امیررضا هاشمی
تهران، پاییز ۱۳۹۵

نظرات کاربران درباره کتاب فلسفه‌ی زندگی موفق

به نظرم این کتاب خیلی عالی بود. بسیار آسون و سریع به فلسفه ی زندگی افراد موفق در کوتاهترین زمان میتونی پی ببری و این واقعاَ با ارزشه :)
در 2 سال پیش توسط nou...i.r
کتابی فوق العاده برای همه جویندگان شادکامی و موفقیت
در 2 سال پیش توسط a.m...our
جیم ران واقعا انسان برجسته ایه.الگوی من در تجارته.همه کتاب هاش عالین.سپاس
در 1 سال پیش توسط moh...912
با این پیش نمایشی که از کتاب ارائه دادید فقط میشه فهمید جیم ران کی بوده. از محتوای کتاب هیچ چیزی ننوشته.دقیقا ما باید از چیه این پیش نمایش خوشمون بیاد ک ترغیب بشیم کتابو خریداری کنیم؟
در 2 سال پیش توسط m.h..._b7
استاد جیم ران همه کتاباش خوندنیه
در 2 سال پیش توسط pro...olt
جیم ران بهترینه! فقط همین رو میشه گفت. حتما کتاب پازل زندگی رو هم مطالعه کنید، خیلی درس های آموزنده ای داره.
در 6 ماه پیش توسط sin...cie
کتاب تاثیر گذاری هستش
در 2 ماه پیش توسط بهروز
این کتاب خیلی عالی بوده
در 3 ماه پیش توسط nas...747
کتابی فوق العاده حتما بخونید.
در 3 هفته پیش توسط dma...heh