0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
نیروی حال
٪20

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی نیروی حال

نویسنده:
اکهارت تول
درباره نیروی حال

بسیاری از ما بیشتر عمرمان را در زندان افکار محدود‌کننده خود می‌گذرانیم. ما هرگز قدم از محدوده تنگ و تاریکی که توسط ذهن خود ساخته‌ایم بیرون نمی‌گذاریم و اسیر شخصیتی خود‌ساخته که از گذشته‌ها تأثیر می‌گیرد هستیم. شخصیتی که آن را به اشتباه «من» می‌نامیم. در تو هم مانند تمام افراد بشر، بُـعدی از آگاهی وجود دارد که بسیار ژرف‌تر از افکارت است. بُـعدی که خودِ واقعی تو است و می‌توان آن را حضور، آگاهی یا شعور مطلق نامید. بعضی از تعالیم باستانی آن را مسیحِ درون یا ذاتِ بودایی تو نامیده‌اند. اگر این بُـعد را در خود پیدا کنی خود را و جهان را از رنجی که بر خود و دیگران وارد می‌کنی رهایی می‌بخشی، رنجی که محصولِ آن منِ کوچکی است که توسط ذهن تو ساخته شده است و تو تنها او را می‌شناسی و خود را او می‌دانی و اوست که زندگی تو را اداره می‌کند. تنها راه ورود عشق، شادی، خلاقیت و صلح و آرامش پایدار درونی به زندگی، دست یافتن به بُـعدِ آگاهی است. این جملات تمام ذهنیت اکهارت تول را به سادگی در تالیف کتاب نیروی حال پیش روی ما قرار می‌دهد.

‌درباره‌ی کتاب صوتی نیروی حال اثر اکهارت تول

کتاب صوتی نیروی حال نوشته‌ی اکهارت تول برای نخستین بار در سال 1997 منتشر شد. اکهارت تول این کتاب را تنها با یک هدف نوشت و آن‌هم آموزش زندگی در زمان حال و فراموش کردن گذشته و دور شدن از اضطراب آینده را به خوانندگان بود. این کتاب تاکنون توسط افراد مشهوری مانند اوپرا وینفری پیشنهاد شده است. نسخه‌ی صوتی کتاب نیروی حال را انتشارات نوین کتاب گویا با صدای مسیحا برزگر منتشر کرده است. نوین کتاب گویا دربار‌ه‌ی کتاب نیروی حال می‌نویسد: « این کتاب یک متن صرف نیست. نیروی حال را می‌توان کتابی کاربردی و عملیاتی دانست. کتابی که به سادگی اسلوب‌ها و شیوه‌هایی برای تمرین و ساختن مفاهیم خود پیش روی مخاطبانش می‌گذارد تا هر مخاطبی در هر موقعیتی بتواند از دریچه درون خود به لحظات حال شورانگیزی دست پیدا کند...»

مروری بر فصل‌های کتاب صوتی نیروی حال  

کتاب صوتی نیروی حال در هفت فص اصلی نوشته شده است که این هفت فصل در دسته بندی کتاب صوتی به سی بخش بیست دقیقه‌ای تقسیم شده‌اند تا شنیدن آن‌ها برای شنوندگان آسان‌تر باشد.

فصل اول: تو ذهن خود نیستی

فصل دوم: آگاهی: راه رهایی از درد و رنج

فصل سوم: سفر به ژرفای لحظه‌ی حال

فصل چهارم: ساخت حضور

فصل پنجم: ساحتِ حضور

فصل ششم: دره‌هایی گشوده به ذات عیر متجلی

فصل هفتم: دا آسودگی: فراسوی غم و شادی

فصل هشتم: معنای تسلیم

‌درباره‌ی اکهارت تول نویسنده‌ی کتاب صوتی نیروی حال

اکهارت تول (Eckhart Tolle) نویسنده و استاد معنوی در 16 فوریه سال 1948 در آلمان به دنیا آمد. نام این نویسنده به سبب تلفظ سختی که دارد در ایران به روش‌های مختلف نوشته و خوانده می‌شود؛ اکهارت تُله، اکهارت تُل و اکهارت تُلی تعدادی از این نگارش‌ها هستند.

اکهارت تول در شهر دورتموند آلمان به دنیا آمدو او دوران کودکی خود را در آلمان گذراند، آلمانی که اکهارت در آن متولد شد و دوران کودکی خودش را سپری کرد بسیار متفاوت تر از آلمانی است که امروز می‌شناسیم. تاریخ تولد تول دقیقا سه سال بعد از جنگ جهانی دوم است. این دوران دقیقا مصادف با جدا شدن آلمان شرقی و غربی از هم بود و تنش‌های بسیاری را برای افراد متولد در آن‌جا ایجاد می‌کرد. در همان سال‌ها بود که والدین اکهارت از یکدیگر طلاق گرفتند و در نتیجه‌ی این جدایی فشار عصبی زیادی بود که به اکهارت وارد می‌شد. او در مدرسه به شدت منزوی و گوشه‌گیر بود و هنگامی که تنها سیزده سال داشت تصمیم گرفت به اسپانیا برود و در آنجا کنار پدرش زندگی کند.

اکهارت تول در سال 1977 یعنی زمانی که تنها بیست و نه سال داشت و در مرز خودکشی قرار داشت، ناگهان به شهودی رسید که زندگی خود را برای همیشه تغییر داد. او این شهود را به این شکل توضیح می‌دهد: «یک شب از خواب پریدم. فضای اتاقم چنان مبهم و ناراحت کننده بود، که آرزوی مرگ می‌کردم. آن شب دائم به خود می‌گفتم که چرا باید این زندگی نکبت بار را تحمل کنم؟ در این تفکرات بودم که جرقه‌ای در ذهنم ایجاد شد. با خود گفتم این زندگی نکبت بار حاصل تفکرات من است! کافی است تا دیدگاهم را نسبت به زندگی عوض کنم.»

زندگی اکهارت تول از آن روز به بعد برای همیشه تغییر کرد و او را تبدیل به یکی از مشهورترین افراد دوران ما تبدیل کرده است. این نویسنده در سال 2011 به عنوان تاثیرگذارترین استاد معنوی جهان انتخاب شد.

ترجمه‌ی کتاب صوتی نیروی حال  به فارسی

انتشارات نوین کتاب گویا کتاب صوتی نیروی حال  را با ترجمه‌ی مسیحا برزگر عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرارداده است. مسیحا بزرگر نویسنده، مترجم و دوبلور ایرانی متولد تهران است. دیدگاه معنوی او سبب شده است، جهان را به زیبایی و سادگی ببیند و خواندن کتاب‌های معنوی و ادبی مانند شازده‌ کوچولو لذت می‌برد. او دائما به فکر بهتر زندگی کردن است و لحظه‌ای را برای یادگیری از دست نمی‌دهد.

مسیحا برزگر یکی از پرکارترین نویسندگان ایرانی است؛، او تاکنون بیش از پنجاه عنوان کتاب نوشته است. قمار عاشقانه، عشق هرگز نمی‌میرد، زندگی را به رقص‌آور و پرنده‌ می‌میرد، پرواز می‌ماند از جمله کتاب‌های مسیحا برزگر هستند که نسخه‌ی الکترونیکی و صوتی‌ آن‌ها در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و داونلود موجود است. نسخه‌ی صوتی دیگری از این کتاب به نام تمرین نیروی حال نوشته‌ی اکهارت تول با صدای نیما رئیسی توسط انتشارات نوین کتاب گویا منتشر شده است.

  • کتاب صوتی نیروی حال  در دسته‌ی کتاب‌های معنوی قرار دارد.
  • کتاب صوتی نیروی حال  مناسب برای گروه سنی بزرگسال است.
  • تعداد صفحات نسخه‌ی چاپی کتاب 264 صفحه است که با مطالعه‌ی روزانه 20 دقیقه می‌توانید این کتاب را در 13 روز بخوانید.
  • کتاب صوتی نیروی حال  حجم اندکی دارد و برای افرادی که وقت کافی برای خواندن کتاب‌های طولانی را ندارند و قصد دارند کتابی مختصر با موضوع معنویت را بخوانند مفید خواهد بود.

در بخشی از کتاب صوتی نیروی حال می‌خوانیم

من کار چندانی با گذشته ندارم و به ندرت به آن می اندیشم. با این همه به طور مختصر برای شما شرح می دهم که چگونه آموزگار معنوی شدم و این کتاب به نگارش درآمد. 

تا سی امین سال زندگی ام پیوسته در حالت نگرانی و گذراندن دوره های پراکنده ای از افسردگی همراه با تمایل به خودکشی به سر می بردم. اکنون در این باره چنین احساسی دارم که گویی در مورد زندگی کسی دیگر یا زندگی پیش از زندگی کنونی ام صحبت می کنم. 

چند شب پس از تولد بیست و نه سالگی ام، نیمه شبی با حس وحشتی مطلق از خواب بیدار شدم. چندین بار پیش از این نیز با چنین احساسی از خواب پریده بودم، اما این بار شدت وحشت بیش از دفعات گذشته بود. سکوت شب، خطوط نامشخص لوازم منزل در اتاق تاریک، آوای دوردست قطاری در حال گذر، همه بیگانه، خصمانه و کاملاً بی معنا می نمود، تا اندازه ای که نفرت عمیقی را نسبت به جهان در من برمی انگیخت و با این وجود، نفرت انگیزترین چیز، زندگی خودم بود. فایده ادامه زندگی با این بارِ بدبختی چه بود؟ چرا باید به این تلاش بی وقفه ادامه می دادم؟ می توانستم میل عمیق به نابودی و وجود نداشتن را که اکنون نیرومندتر از میل غریزی به ادامه زندگی بود، احساس کنم.

« دیگر نمی توانم با خودم زندگی کنم! » این فکری بود که پیوسته در ذهنم تکرار می شد. سپس ناگهان به غیرعادی بودن این فکر آگاه شدم. « من یکی هستم یا دو تا؟ » اگر نمی توانم با خودم زندگی کنم، پس ما باید دو تا باشیم. « من » و « خودی » که « من » نمی توانست با او زندگی کند. فکر کردم: « شاید تنها یکی از این دو واقعی‌ست‌.» 

چنان از این ادراک عجیب، غرق در حیرت شدم که ذهنم متوقف شد. کاملاً آگاه بودم، اما دیگر فکری نبود. سپس احساس کردم که به درون چیزی مانند یک گردابِ انرژی فرومی روم. ابتدا حرکتی آرام بود که سپس شتاب گرفت. ترس شدیدی مرا در برگرفته بود و بدنم شروع به لرزیدن کرد. صدایی شنیدم که می گفت: « مقاومت نکن! » گویی این صدا از درون سینه ام برمی خاست. می توانستم احساس کنم که به درون خلایی مکیده می شوم. احساس می کردم خلا درون من است، نه در بیرون. ناگاه دیگر ترسی نبود و گذاشتم که به درون آن خلا فروروم. بعد از آن را اصلاً به یاد ندارم.

 

آن‌چه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب صوتی نیروی حال  اثر اکهارت تول بود.خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی معنویت می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
807.۶۱ مگابایت
مدت زمان
۱۰:۳۲:۲۵
نویسندهاکهارت تول
مترجممسیحا برزگر
راویمسیحا برزگر
ناشرذهن‌آویز
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۳۹۶/۰۳/۰۷
قیمت ارزی
4 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۸۰۷.۶۱ مگابایت
۱۰:۳۲:۲۵

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.2
از 5
براساس رأی 507 مخاطب
آرامش‌بخش 🌱 (9)
پربار 🌳 (9)
5
ستاره
59 ٪
4
ستاره
22 ٪
3
ستاره
5 ٪
2
ستاره
3 ٪
1
ستاره
8 ٪
337 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

در ابتدا به خاطر اینکه صدای گوینده شبیه آرتیست های خوش صدامون نبود ناراضی بودم، اما کمی که گذشت متوجه شدم عجب موهبتی نصیبم شده که خود مترجمِ کتاب، کتابو میخونه، چون کامل به مساله واقفه و میدونه که چی میخونه و حسی که منتقل میکنه واقعی هستش و با هنر صدا و اینجور بحثا اینکار رو انجام نمیده ، به قول معروف کار دلی هستش❤ مرسی جناب برزگر بزرگوار

4

کتابش واقعا عالیه ، صدای آقای برزگر هم خیلی خوبه ، اما پیشنهاد دیگه اینه که میتونید برای بهتر شدن کیفیت کتابهای صوتی از صداهای ماندگار استفاده کنید ، واقعا عالی میشه ، بخصوص تو سئوال و جوابهای کتاب از دو صدا استفاده بشه دیگه حرف نداره ، باعث توجه و تمرکز بهتر میشه

4

ترجمۀ بسیار شیوا، صدای نافذ و گوش‌نواز، بهره‌گیری مکرر از آموزه‌ها و تعابیر متون دینی و سنت‌های مختلف عرفانی و بسط کامل زیرشاخه‌ها و ابعاد متعدد موضوع اصلی با بیان‌های متفاوت و متنوع، از امتیازات این کتاب صوتی است. با این حال، نباید از یاد برد که کتاب از استدلال و برهان، بهرۀ چندانی نمی‌گیرد. نویسنده به‌جای توسل به استدلال، با تکرار مکرر و گاه ملال‌آور ادعای اصلی خود، قصد دارد ذهن خواننده را تحت تأثیر مدعای خود قرار دهد. البته شاید چاره‌ای جز این هم نداشته است، چرا که او از عرصه‌ای سخن می‌گوید که پای استدلال در آن ساحت، لنگ و چوبین و شکننده است. در کل، خواندن و گوش سپردن به این کتاب، دست‌کم حال خوشی را برای خواننده و شونده به ارمغان می‌آورد و چه‌بسا در تسکین نگرانی‌ها و درد و رنج‌های آدمی مؤثر واقع شود.

5

من زمانی این کتاب رو گوش دادم که از لحاظ عاطفی و روانی بسیار بهم‌ ریخته بودم و کنترلی روی اتفاقات اطرافم نداشتم، شنیدن این کتاب یه معجزه بود برای من، هر سوالی که پسره میپرسید قبلش در من شکل میگرفت و بلافاصله جوابش رو دریافت میکردم. بهتون توصیه میکنم اگر مغزتون خیلی آشفته‌س یا وسواس فکری پیدا کردین حتما به این کتاب گوش بدین و بهش عمل کنین، شاید بعضی ها فکر کنن سطحش بالاس و زیاد متوجه نمیشن، بنظر من حقایق کتاب باید در زمان خودش به دل انسان بشینه تا اون اتفاقی که باید در شما بیفته رو حس کنین. اگر دیدین جذبتون نمیکنه شاید لازم باشه اول یه سری کتابهای دیگه ای مثل کیمیاگر و ملت عشق رو گوش بدین بعد بیاین سراغ این کتاب.

5

نکات مثبت: -کتابی به شدت بنیادی جهت درک مفاهیم بنیادی. -کتابی بینهایت مفید برای خود شناسی. -کتابی لازم برای هر تغییر بزرگ. -صدای راوی خوب و تسلط روی مطالب کتاب. نکات منفی: - ایرانیزیشن و اسلامیزیشن کردن برخی مطالب، توسط مترجم. البته به اصالت مفاهیم آسیب زیادی نمی‌زند. - موزیک های اضافه و بی دلیل، در فایل صوتی. نظر نهایی: امروزه انسانها مجبور هستند روی این مفاهیم کار کنند. مطالعه ی و تمرین روی این کتاب، یک نیاز و ضرورت است. و نه یک انتخاب! مفاهیم این کتاب فقط برای مطالعه نیستد. این مفاهیم، روش ساختن پادزهر است. شک نکنید....

4

ترجمه ی ضعیف!!! این همه دخل و تصرف توی ترجمه؟!!! این همه ایرانیزه کردن و اسلامیزه کردن؟!!! بهتر هست نگیم ترجمه و بگیم نوشته ی اقای برزگر برگرفته از کتاب نیروی حال اینجوری سطح توقع آدم تغییر میکنه و توی ذوقش نمیخوره وگرنه خود کتاب میتونه خیلی مفید باشه

4

به نظر من این کتاب برای هر کسی لازمه،میخوام چنتا از تاثیراتی که روم گذاشت رو بازگو کنم: اولا که خیلی مفیده برای درک کردن بعضی حقایق معنوی،دوم اینکه عزت نفس منو خیلی بالا برده و خیلی از مشکلاتم که مربوط به کمبود عزت نفس بود خیلی بهتر شدن،باعث شده تو هر کار استرس زایی با آرامش بیشتر اون کار رو انجامش بدم و تمرکز بیشتری داشته باشم،و در کل باعث شده لذت بیشتری از زندگی ببرم ممنون از اینکه وقت گذاشتین

3

من کتاب اصلی رو خوندم و دوبار هم نسخه صوتی اصلی رو با صدای خود آقای تولی شنیدم. تو یوتوب هم فکر کنم پیدا بشه. می‌خوام بگم خیلی تو کتاب دخل و تصرف شده که اصلا جالب نیست و کاری بسیار غیر حرفه‌ای هستش. مثلاً چه دلیلی داره هر جا گوینده از انجیل و عیسی مسیح صحبت میکنه شما بیای سعدی و حافظ و مولانا و ... استفاده کنی؟! مگه ما تو ایران مسیحی نداریم؟! در کل من این سه ستاره رو به خاطر گویندگی دادم نه خود کتاب. امیدوارم این دخل و تصرف‌ها تموم بشه چون کیفیت کتاب به شدت میاد پایین.

4

با درود این‌طور به نظر میاد که دست بردن در محتوای کتاب صرفا در ترجمه کتاب اتفاق نمیوفته بلکه در تهیه فایل صوتی کتاب هم با این پدیده روبرو هستیم. کتاب بسیار عالی است. روشنگر است. جناب مسیحا صدای بسبار خوبی دارند. ترجیح میدم کتاب‌هایی که مسیحا راوی ان است رو تهیه کنم. اما، سوال این است که اکهارت با سعدی، مولانا هم آشناست. عجب آدم عجیبیه. خوبه که با خواندن کتاب انگلیسی آشنا هستم. باید انگلیسی کتاب the power of now رو بخونم. احتمالا کتاب زمینی نو هم در سطح ترجمه و صوای آن دستکاری و تحریف شده

4

کتاب بسیار مفیدی است ولی بسیاری از مفاهیم برای کسی که آشنایی مقدماتی با عرفان ندارد ثقیل و نامفهوم است. از طرف دیگر حرف حقی است که در عرفان کیهانی و گنج حضور نیز تکرار میشود.

نمایش 327 نقد دیگر
4.2
(508)
آرامش‌بخش 🌱 (9)
28,000
٪20
22,400
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو
نیروی حال
نیروی حال
راهنمای بیماری معنوی

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
نیروی حال
٪20
نیروی حال
اکهارت تول
ذهن‌آویز
4.2
(508)
آرامش‌بخش 🌱 (9)
28,000
٪20
22,400
تومان