فیدیبو نماینده قانونی ذهن‌آویز و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب بهترین کارکنان را انتخاب کنید و در حفظ آنها ‌بکوشید

کتاب بهترین کارکنان را انتخاب کنید و در حفظ آنها ‌بکوشید

نسخه الکترونیک کتاب بهترین کارکنان را انتخاب کنید و در حفظ آنها ‌بکوشید به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب بهترین کارکنان را انتخاب کنید و در حفظ آنها ‌بکوشید

این کتاب برای همه مدیران، سرپرستان، کارفرمایان و یا مدیران اجرایی نگارش یافته که به نوعی با استخدام نیروی کار روبه‌رو هستند. در هر یک از فصلهای این کتاب با نقطه‌نظرها، روشها و فنونی آشنا می‌شوید که می‌توانید برای استخدام کارکنانی بهتر و بهبود عملکرد آنها بعد از استخدام شدن، بلافاصله از آنها استفاده کنید. در این کتاب به رمز و رازی برخورد نمی‌کنید. هیچ سیستم پیچیده یا نظریه‌های انتزاعی و مجردی وجود خارجی ندارد. آنچه شما می‌آموزید، اصولی عملی هستند که ساده‌اند و می‌توانید به سرعت از آنها استفاده کنید. این راهکارها شما را تجهیز می‌کنند تا از همان دقیقه نخستی که آنها را به کار می‌گیرید نتایج بهتری بگیرید.

ادامه...
  • ناشر ذهن‌آویز
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.41 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۰۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب بهترین کارکنان را انتخاب کنید و در حفظ آنها ‌بکوشید

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

این کتاب ترجمه ای است از:
Hire and Keep the Best People
21 practical and proven techniques
you can use immediately
by
BRIAN TRACY
Berrett-kochler Publishers,Inc.,2001

مقدمه:مهارت سرنوشت ساز

یکی از موانع و مشکلات بر سر راه رشد و بالندگی تجارت شما یا هر تجارت دیگر توانایی جذب کردن نیروی کار خوب و حفظ این اشخاص است. همه منابع دیگر به وفور یافت می شوند و می توانید به راحتی آنها را در خدمت بگیرید. می توانید سرمایه، ملک، مبلمان، وسایل کار و تجهیزات مربوط به تولید و توزیع را به سرعت در خدمت خود بگیرید. اما شرط استفاده درست از این منابع، وجود نیروی انسانی کارآمد است و هرگز به اندازه امروز با این اندازه کمبود روبه رو نبوده ایم.
کارفرمایان در قرن بیست و یکم باید در الگوهای خود تغییر عمده بدهند. باید فکر سالهای قبل را از ذهنشان بیرون کنند. در گذشته افراد توانمند شمارشان بسیار بود اما امروزه شمار افراد لایق و توانمند کم و محدود است. در این تغییر نگرش، کارفرمایان باید به استخدام اشخاص و حفظ کردن کارکنان خوب بهای بیشتری بدهند. این شاید مهمترین مسئولیتی باشد که آنها بر عهده دارند.
در جریان کار سی ساله ام، شخصا ۲۲ تجارت را راه اندازی کرده ام. من مشاور بیش از پانصد شرکت بوده ام، هزاران مدیر را آموزش داده ام تا برای استخدام کارکنان جدید و حفظ و نگهداری آنها به مهارتهای لازم تجهیز شوند.
من به این نتیجه رسیده ام که جذب نمودن اشخاص مناسب و حفظ کردن آنها مهارتی کلیدی و مهم است. اما خبر خوش این است که مانند همه مهارتهای تجاری این مهارت نیز یادگرفتنی است. همه می توانند با تمرین و تکرار این مهارت را بیاموزند. شمار کثیری از مدیران این مهارت را در سطح بالا آموخته اند و می توانند همه ساله کارکنان واجد شرایط استخدام کنند.
اما بسیاری از مدیران هم از این مهارت بی بهره اند و در نتیجه در جریان مصاحبه استخدامی با توسل به حدس و گمان و شم و شهود نیروی کار مورد نیازشان را انتخاب می کنند و بعد وقتی ۷۰ درصد نیروی کار استخدام شده در حد مطلوب ظاهر نمی شوند، حیرت زده می شوند. و بعد گناه را بر گردن استخدام شده ها می اندازند. اینگونه هرگز نمی توانند از اشتباهات و تجربیات خود درس بگیرند.
اما واقعیت این است که اگر اشخاص غیر واجد صلاحیت یا نامناسب استخدام شوند، این مدیر است که واجد صلاحیت کاری نیست، نه کسی که استخدام شده است. واقعیت این است که استخدام کردن یک مهارت کلیدی و مهم است. اگر کسی پیوسته اشخاصی را استخدام می کند که نمی توانند کارشان را به خوبی انجام دهند، آن مدیر قبل از اینکه آسیبهای جدی به شرکت بزند باید برکنار شود. بسیاری از شرکتها به سبب نداشتن یک مدیر واجد شرایط در تجارت خود زیان می بینند.
در صفحات بعدی کتاب با شما از ۲۱ نظریه و راهکار مفید برای استخدام کردن نیروی انسانی بهتر سخن می گویم. با رعایت این اصول می توانید به یکی از بهترین مدیران نسل خود تبدیل شوید و به سازمان خود خدمت کنید.

پیشگفتار

این کتاب برای همه مدیران، سرپرستان، کارفرمایان و یا مدیران اجرایی نگارش یافته که به نوعی با استخدام نیروی کار روبه رو هستند. در هر یک از فصلهای این کتاب با نقطه نظرها، روشها و فنونی آشنا می شوید که می توانید برای استخدام کارکنانی بهتر و بهبود عملکرد آنها بعد از استخدام شدن، بلافاصله از آنها استفاده کنید.
اغلب اشخاص بر حسب تصادف مدیر می شوند. این اشخاص به حکم وظیفه ای که دارند مسئول کار دیگران به حساب می آیند. آنها باید کسانی را پیدا کنند که مناسب تصدی شغلشان هستند، با آنها مصاحبه نمایند و استخدامشان کنند. حقوق و دستمزد و شرایط ارتقاء کارکنان استخدام شده بستگی به کیفیت کار آنها دارد.
هیچ کدام از ما از پیش آموزشی ندیده ایم که چگونه افراد مستعد را استخدام کنیم. این مهارت و هنری است که آن را با تجربه اندوزی می توانیم فرا بگیریم. مسلما در این رهگذر اشتباهات فراوان می کنیم. گاه به یک مکان خالی شغلی به گونه ای نگاه می کنیم که باید هرچه سریع تر آن جای خالی را با استخدام کردن یک نیروی جدید پر کنیم و بعد بلافاصله به کارهای دیگران برسیم. ما به این واقعیت توجه نداریم که انتخاب کارکنان یکی از اصلی ترین وظایف ماست.
بسیاری از مدیران پس از آنکه درست یا غلط کسی را استخدام کردند، نمی دانند چه می توانند بکنند یا چه حرفی بزنند تا استخدامی جدید برای کار کردن در شرکت از وفاداری و اشتیاق فراوان برخوردار باشد. در نتیجه بسیاری از مدیران با حرفها و اعمال و رفتارشان به بهره وری و عملکرد لطمه می زنند و آنرا افزایش نمی دهند.
اگر احساس می کنید این توصیف مشمول حال شما هم هست، این کتاب برای شما نوشته شده است. این کتاب راهکارهای امتحان شده ای را با شما در میان می گذارد که عملکرد شما را در استخدام کردن اشخاص مناسب و بهره برداری درست از آنها را پس از استخدام شدن به سرعت بهتر می کند.
در این کتاب به رمز و رازی برخورد نمی کنید. هیچ سیستم پیچیده یا نظریه های انتزاعی و مجردی وجود خارجی ندارد. آنچه شما می آموزید، اصولی عملی هستند که ساده اند و می توانید به سرعت از آنها استفاده کنید. این راهکارها شما را تجهیز می کنند تا از همان دقیقه نخستی که آنها را به کار می گیرید نتایج بهتری بگیرید.
اغلب مدیران، بدون توجه به تجاربی که دارند، از این راهکارها استفاده نمی کنند. آنها به صورت اتفاقی و تصادفی اقدام به استخدام می کنند، به شم خود متکی هستند و به سرنخهای سطحی داوطلبان استخدامی توجه دارند.
پس از آنکه کسی را استخدام کردند، به طرزی نامشخص و بر حسب اتفاق و تصادف به کارمند خود انگیزه می دهند. بسیاری از مدیران استخدام کارکنان جدید را وقفه ای در کارهای اصلی خود می دانند و معتقدند که این مهم باید به سرعت انجام شود تا بتوانند به سر کار خود بازگردند.
با خواندن این کتاب نگرش شما نسبت به استخدام اشخاص به طرزی مثبت تغییر می کند. با خواندن این کتاب می آموزید که در این زمینه مهم به عملکرد سطح بالا برسید و در کارتان به عنوان یک مدیر، موفق گردید. می توانید با یک ساعت مطالعه این کتاب در ردیف بهترین و کارآمدترین مدیران فعال در این بخش قرار بگیرید.
با مراجعه وفادارانه به این کتاب و با به کار گرفتن اصولی که می آموزید، تبدیل به یکی از کارآمدترین مدیران در صنعت خود می شوید. خدمات و اهتمام شما برای شرکتی که در آن کار می کنید افزایش می یابد. احساس رضایت و صلاحیت بیشتری می کنید و راحت تر می توانید از طریق دیگران کار کنید. آینده شما به عنوان یک مدیر، یک سرپرست، یک کارفرما و یا یک مدیر اجرایی نامحدود خواهد شد.

برایان تریسی
سولانابیچ، کالیفرنیا
ژوئیه ۲۰۰۱

نظرات کاربران درباره کتاب بهترین کارکنان را انتخاب کنید و در حفظ آنها ‌بکوشید

کتاب خیلی کاربردی هست برای همه مدیران که کارآفرین هستند
در 2 سال پیش توسط محمد برومندفر