فیدیبو نماینده قانونی انتشارات جادوی قلم و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب مدیریت تغییر

کتاب مدیریت تغییر

نسخه الکترونیک کتاب مدیریت تغییر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱,۸۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب مدیریت تغییر

آیا از خود پرسیده‌اید معروف‌ترین رهبران و مدیران از هر گوشه این کره خاکی چگونه از عهده سخت‌ترین چالش‌های خود برآمده‌اند؟ اکنون می‌توانید پاسخ این سؤال را با مرور این درس‌های آموزنده بیابید این مجموعه جدید به طور مختصر و جذاب تجربیات ارزشمند برترین مدیران دنیای تجارت، رسانه‌ها و دانشگاه‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد. آنان تجربیات شخصی خود را با ما در میان می‌گذارند و پیشنهادهای مؤثر و توصیه‌های عملی را که حاصل سال‌ها تجربه است ارائه می‌دهند. این مجموعه برای مدیران گرفتار و پرمشغله امروزی منبع بسیار خوبی است تا به توصیه‌ها، نظرها و تجارب توانمندترین مدیران دنیا دسترسی فوری داشته باشند.

ادامه...

بخشی از کتاب مدیریت تغییر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

سخنی از ناشر

رشد و بالندگی هر جامعه در گروی دانایی و خرد اعضای آن می باشد و به تعبیری دیگر، یکی از خواسته های درونی هر فرد و جامعه ای تعالی و تقویت توان و ظرفیت فکری و ذهنی است. تحقیق این مهم به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از مهم ترین آن ها وجود کتب تاثیرگذار می باشد. روند تغییرات اساسی در محیط عصر حاضر و شتاب فراوان تغییر، بزرگ ترین مشخصه آن است، جهان و محیط اطرافمان در حال تغییر است و در چنین شرایط هیچ چیز خطرناک تر از دل بستن به کامیابی های دیروز نیست و آینده به روی افراد و جوامع بسته خواهد بود که یارای گریز از جاذبه ی گذشته را ندارند. اگر تنها یک سرانجام غیرقابل فرار وجود داشته باشد این است که همه انسان های امروزه ناچارند که خود را از نو تعریف کنند، البته تغییر را نمی توان مهار کرد ولی می توان از آن پیش افتاد و امروز انسان ها باید به پیشواز تغییرات بروند، نه اینکه در برابر آن ها بایستند.
اگر می خواهیم برنده واقعی باشیم باید یاد بگیریم که غیرممکن ها را ممکن سازیم. تحولات امروز به گونه ای که اگر کسی بگوید فلان کار شدنی نیست به زودی توسط کسی که آن کار را انجام می دهد از گردونه رقابت حذف می شود.
آلبرت اینشتین می گوید:
شما نمی توانید مشکلات جاری را با تفکر جاری حل کنید. مشکلات جاری زاییده تفکر جاری شما هستند.
مردم از افکار جدید، عادت های جدید، محیط جدید و روش های جدید می ترسند غافل از آن که اساس زندگی تغییر و تحول است و زندگی بدون آن قابل دوام نیست.
تنها راه زندگی بهتر و طولانی تر، آمادگی ما برای قبول تغییر و عملی کردن تحول های بزرگ است. پس خودمان را عوض کنیم.
انتشارات جادوی قلم در راستای تحقق این تغییر مفتخر به چاپ کتب تاثیرگذاری است که باعث ارتقای سطح دانش خوانندگان خواهد شد.

درس اول: تغییر را به تعویق نیندازید

پیتر برچ

Peter Birch
Former Chairman,Land Securities Group
من به سِمت مدیریت بخش غیراداری شرکت Argos منصوب شده بودم، در بخش فروش کاتالوگ، این اولین شغل غیراداری من بود. از آنجایی که شرکت آرگوس تعدادی – در واقع چند درصد – واحد خرده فروشی دارد، من این شغل را پذیرفتم و این برای من موفقیت بزرگی بود. در ابتدا من تنها مدیر غیراداری آنجا بودم. اما بعدها شخص دیگری را نیز استخدام کردیم.
اعضای هیئت مدیره، در تمامِ مدتِ زندگیِ کاری شان، در آن شرکت بودند. هیچ تغییری در کار یا سمتشان ایجاد نشده بود. رئیس هیئت مدیره، دکتر Mike Smith، شخص موفقی بود. او در مرکز اقتصادی لندن مورد احترام همگان بود و نمی توانست قدمی اشتباه بردارد. همه چیز در شرکت آرگوس خوب پیش می رفت تا اینکه آقای اسمیت فعالیت های خودش را کاهش داد. او خیلی سیگار می کشید و هیچ کس در آن شرکت متوجه مریضی او نشد. خیلی سعی کرد به فعالیت هایش ادامه دهد. متاسفانه سرطان داشت، سرطان کنترلش را از دستش گرفته بود و قادر به تصمیم گیری نبود. مدت دو سال با این شرایط سپری شد. هیچ تصمیمی اتخاذ نشد. شرکت دیگر آن گونه که سابقاً پیشرفت داشت، نبود.
مدیران زیادی زیردست دکتر اسمیت مشغول به کار بودند. مشخص شد، تیم مدیریتی که از آغاز فعالیت شرکت در خدمت و فرمانبردار دکتر اسمیت بودند، هیچ جلسه ای در هیئت مدیره برگزار نمی کردند و هیچ علاقه ای به تغییر نداشتند.
من در سمت مدیر یک بخش غیراداری به طرز چشمگیری سعی کردم تغییر ایجاد کنم، حرف های من در جلسه ی هیئت مدیره غیرمنتظره بود. نقشه ای داشتم، سعی کردم آن ها را قانع کنم و راضی شان کنم که برخی امور را تغییر دهند. اما دکتر اسمیت اصلاً موافق نبود. او خیلی کم در جلسات هیئت مدیره – به خاطر مریضی اش – شرکت می کرد.
نمی خواست بپذیرد که سرطان دارد. اگرچه همه ی ما می دانستیم و سرانجام مجبور شد برای مدتی با کار خداحافظی کند. در همان زمان مدیر امور مالی مریض شد، اما زمام همه ی امور هنوز در دست او و دکتر اسمیت بود. مرکز اقتصادی لندن هنوز حامی آن ها بود. اما، برای همگان مشهود بود که کار شرکت خوب پیش نمی رود. در زمان افت شرکت جی.یو.اس (Great Universal Stores) یک پیشنهاد کاری ارائه شد. به طور تقریبی، در همان زمان دکتر اسمیت چشم از جهان فرو بست. بیماری، مدیر امور مالی را از پای درآورد و بازنشست کرد. من به طور موقت به سمت مدیرت شرکت منصوب شدم و آقای Stuart Rose را استخدام کردم که سرانجام او به سمت رئیس هیئت مدیره ی شرکت Arcadia منصوب شد.
ما شرکت Schroders را به سمتِ مشاور، در خدمت گرفتیم و به طور تقریبی سه ماه سخت کار کردیم، تا تغییرات کوچکی پدیدار شود. در روز آخر، شرکت ما چهل و پنج درصد آرا، جی.یو.اس چهل و پنج درصد آرا و اسکرودرز تنها ده درصد آرای مرکز اقتصاد لندن را به دست آورده بود. فکر می کردیم چون اسکرودرز با ما کار می کند، پس آرای به دست آورده را به ما اختصاص می دهد و به شرکت ما می پیوندد. اما مدیر امور مالی شان، شرکت را نیازمند سرمایه دید. بنابراین، به جی.یو.اس پیوستند و ما نبرد را باختیم.
چه نتیجه ای می توان گرفت؟ نتیجه می گیریم که اگر فرصتی برای تغییر پیش آمد، نیاز است خود را آماده ی تغییر کنیم. تمام ایده های هوشمندانه ی دکتر مایک اسمیت توسط شرکت جی.یو.اس دزدیده و عملی شد. حدود چهار یا پنج سال پیش، هنگامی که ایده ها را عملی کردند، گفته شد که هزینه ی بالایی را به ما پرداخت کردند. در حقیقت، ما آن ها را مجبور کردیم چیزی بیش از آن چه انتظار داشتند، بپردازند. اما موقعی بود که آن ها داشتند روزبه روز موفق تر می شدند. آن ها تصمیماتی که ما در هیئت مدیره گرفتیم و کارهایی که نیاز می دیدیم انجام شود را به خوبی عملی کردند.
اگر نیاز است که تغییرات انجام شوند و لازمه ی تجارت هستند، نیاز است بدون توجه به ناخوشایندی آن ها و این که چه اثری بر کارکنان دارد، عملی شوند. به طور مسلم، تغییر در نوع خودش سخت است و برای آن هایی که تغییر را نفهمند و ندانند کجا قرار دارند، خیلی سخت تر است، تا اینکه راحت باشد و اجازه دهد موقعیتی بد، بدتر شود.

چکیده مطالب

* اگر لازم است تغییرات به سود تجارت انجام شوند، باید اقدام کنید، بدون توجه به اینکه چقدر ناخوشایند است یا چه تاثیراتی روی کارکنان دارد.
* تغییر به طور مسلم، در نوع خودش، سخت است تا اینکه راحت باشد و بگذارد موقعیتی بدتر شود. شما باید از ارتباط آزاد بین واحدهای اداری حمایت کنید و با آگاهی از مشکلات هرچه سریع تر خطر کنید.
* همواره طرح های احتیاطی آماده داشته باشید، تا به شما این اجازه را بدهد که سریع و موثر بر مشکلات احتمالی تغییر فائق آیید.

مجموعه کتاب های ۵۰ درس

آیا از خود پرسیده اید معروف ترین رهبران و مدیران از هر گوشه این کره خاکی چگونه از عهده سخت ترین چالش های خود برآمده اند؟
اکنون می توانید پاسخ این سوال را با مرور این درس های آموزنده بیابید این مجموعه جدید به طور مختصر و جذاب تجربیات ارزشمند برترین مدیران دنیای تجارت، رسانه ها و دانشگاه ها را در اختیار شما قرار می دهد.
آنان تجربیات شخصی خود را با ما در میان می گذارند و پیشنهادهای موثر و توصیه های عملی را که حاصل سال ها تجربه است ارائه می دهند.
این مجموعه برای مدیران گرفتار و پرمشغله امروزی منبع بسیار خوبی است تا به توصیه ها، نظرها و تجارب توانمندترین مدیران دنیا دسترسی فوری داشته باشند.
برخی از کتاب های دیگر این مجموعه عبارتند از:
* شروعِ کسب و کار
* یادگیری را متوقف نکنید
* ترفندهای فروش
* تاثیرات تکنولوژی
* کارتان را دوست بدارید
* جهانی تجارت کنید
* اخلاق در کسب و کار
* مسیر سبز
* فرصت بروز استعدادها
* تبدیل بحران به فرصت
* برانگیختن مردم
* جرقه ی نوآوری
* غلبه بر موانع
* موفقیت در چین
* مدیریت حرفه ای کار
* رهبری با ارائه ی الگو
* مدیریت نتیجه گرا
* اخراج و استخدام

نظرات کاربران درباره کتاب مدیریت تغییر