Loading

چند لحظه ...
کتاب ماجرای معنویت در دوران جدید «از گالیله تا فروید»

کتاب ماجرای معنویت در دوران جدید «از گالیله تا فروید»

نسخه الکترونیک کتاب ماجرای معنویت در دوران جدید «از گالیله تا فروید» به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب ماجرای معنویت در دوران جدید «از گالیله تا فروید»

با تطور تمدن غرب، صحت دوراندیشی فیلسوفانی چون روسو تأیید شد؛ و هر چه از عمر این تمدن با هیمنه گذشت، شکاف ایجاد شده میان انسان و خداوند عمیق‌تر شد؛ و انسان محروم از افاضات قدسی، سرگردان و بی‌پناه در زمین خاکی، اسیر یک زندگی بدون فراز و نشیب، یکنواخت و تهی از معنا شد. این اتفاق دردناک، محصول اهتمام و جدیت معماران تمدن غرب در اجابت خواسته‌ها و نیازهای مادی، و غفلت از دغدغه‌های درونی و روح پرسشگر انسان بود. ماجرای معنویت در تمدن غرب در یک مرحله و توسط یک شخص خاص رقم نخورده است، بلکه ماجرای معنویت هم زمان با شکوفایی علم مکانیک به راه افتاد و در گذر از مراحلی چندگانه، سیر تکوینی‌اش را انجام داد. منظور از مراحل چندگانه، چهار جریان تأثیرگذار علمی و فلسفی است که در فصول آتی، تحت عناوین ضربۀ کیهانی، ضربۀ فلسفی، ضربۀ زیست‌شناسی و ضربۀ روان‌شناسی به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. هر یک از جریان‌ها یا مراحل چهارگانه، بر اساس فرضیه‌ها و تئوری‌های قوام‌یافته است که مرتبط با حوزه‌های تخصصی و علمی خاص همان علم است و این بخش از نظریه‌ها با موضوع کتاب بی‌ارتباط است.

ادامه...

مشخصات کتاب ماجرای معنویت در دوران جدید «از گالیله تا فروید»

بخشی از کتاب ماجرای معنویت در دوران جدید «از گالیله تا فروید»

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب ماجرای معنویت در دوران جدید «از گالیله تا فروید»

مرجع نوشته رو زیر نویس یاداشت می شد عالی بود
در ۳ سال پیش توسط محمدحسن هلالی ( | )