فیدیبو نماینده قانونی صدرا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب آشنایی با قرآن

کتاب آشنایی با قرآن
تفسیر سوره حمد و قسمتی از بقره

نسخه الکترونیک کتاب آشنایی با قرآن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب آشنایی با قرآن

کتاب حاضر تنظیم شده بحثهای شهید آیت‌اللّه‌ مطهری در تفسیر سوره حمد و آیاتی از سوره بقره است که در جلسات هفتگی موسوم به «جلسه یزدیها» در سالهای ۱۳۵۶ و ۱۳۵۷ در نقاط مختلفی از تهران ایراد شده است.

  • ناشر صدرا
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.2 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۹۴ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب آشنایی با قرآن

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه چاپ شانزدهم

بسم اللّه الرحمن الرحیم

کتاب حاضر تنظیم شده بحثهای شهید آیت اللّه مطهری در تفسیر سوره حمد و آیاتی از سوره بقره است که در جلسات هفتگی موسوم به «جلسه یزدیها» در سالهای ۱۳۵۶ و ۱۳۵۷ در نقاط مختلفی از تهران ایراد شده است. روشن است که بنا بوده این تفسیر قرآن ادامه داشته باشد ولی منافقان فرصت این کار را به آن اسلام شناس عظیم الشان ندادند و خدا را شکر که تفاسیر دیگری از بحثهای دیگر قرآن خصوصا جزء سی ام از ایشان باقی است که مجلدات بعدی مجموعه «آشنایی با قرآن» را تشکیل می دهد.
در این مباحث، به تناسب وضع فکری و اجتماعی آن زمان، به برخی مسائل مانند مسئله نفاق، بیشتر و به طور مستوفی پرداخته شده است.
در اثر اصرار علاقه مندان بر چاپ این مباحث، استاد شهید متن این تفاسیر را در اختیار یکی از شاگردان خود قرار دادند تا با تنظیم آن و بازبینی خودشان آماده چاپ گردد. ظاهرا صفحاتی از متن تنظیم شده را نیز استاد ملاحظه نمودند. اما در این اثنا شهادت ایشان رخ داد و پس از تشکیل «شورای نظارت بر نشر آثار استاد» این شورا بهتر آن دید که آن شاگرد استاد کار خود را به اتمام برساند. گرچه متن تنظیم شده چندان مورد رضایت شورا نبود و نه به قلم استاد شباهت داشت و نه به سخنرانی ایشان، بلکه تنظیم کننده مطالب را به قلم خود درآورده بود (در حالی که روش این شورا آن است که سخنرانیهای استاد عینا و تنها با یک نظم بخشی به عبارات، منتشر شده و امانت حفظ گردد) ولی نظر به اینکه شخص تنظیم کننده توسط خود ایشان انتخاب شده بود، متن تنظیمی پس از یک بازبینی به دست چاپ سپرده شد و البته روشن است که اگر آن حکیم فرزانه حضور می داشت و متن را ملاحظه می فرمود اکنون کتابی به مراتب غنی تر پیش روی خواننده محترم بود. اما با تقدیر نمی توان مبارزه کرد و خدا را شکر که کتاب حاضر که پرتوی از فکر توانای آن شهید عزیز است از محتوایی غنی و متنی رسا برخوردار است و برای عارف و عامی سودمند و فرحزاست.
نظر به اینکه چاپهای قبلی این کتاب از حروفچینی خوبی برخوردار نبود، پس از یک بازبینی از نظر علامت گذاری و امور مربوط به زیبایی کتاب، کتاب حاضر بار دیگر حروفچینی شد و فهرستهای مختلف آخر کتاب نیز افزوده و به دست چاپ سپرده شد و طبعا این چاپ از مزایای بیشتری برخوردار است. امید است رضایت خاطر علاقه مندان آثار استاد شهید را فراهم آورد. از خدای متعال توفیق بیشتر مسئلت می کنیم.

۱۶ مهرماه ۱۳۸۱
برابر با اول شعبان ۱۴۲۳
انتشارات صدرا

نظرات کاربران درباره کتاب آشنایی با قرآن

با سلام از نظر من برای افرادی که به دنبال شناخت روان و راحت قرآن هستند کتاب بسیار جذابی است.
در 9 ماه پیش توسط آتنا باقرزاده یزدی