فیدیبو نماینده قانونی انشارات یاقوت سپاهان و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب به رنگ عشق

کتاب به رنگ عشق
جملات ناب از عشق

نسخه الکترونیک کتاب به رنگ عشق به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب به رنگ عشق

روز عشق ما و روز عاشقی ما روزی است که از غیبت کبرای نفس‌مان بیرون بیاییم. او را ببینیم و قبول‌مان کند. روز عشق ما روزی است‌که گناهان‌مان، نامهربانی‌مان، نارفیقی‌مان، بی‌‌مرامی‌مان و بی‌وفایی‌مان را بر عاشقی‌مان و بر بی‌کسی‌مان ببخشاید. آقا جان: در ازدحام و شلوغی دنیا گم شده‌ایم و جز سیاهی نمی‌بینیم و جز طنین صدای خودمان نمی‌شنویم. چشم‌مان، گوش‌مان و قلب‌مان را رنگ ده تا وقتی صدای‌مان می‌کنی و از کنارمان می‌گذری بشناسیم و حست کنیم. آن روز روز عشق ماست و آن حس، حس عاشقی ما... حسی به رنگ عشق....

ادامه...
  • ناشر انشارات یاقوت سپاهان
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.77 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۹۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب به رنگ عشق

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:
مقدمه

«به نام حقّ»

خداوند عشق است.....
با این جمله و با اعتقاد قلبی به آن مقدمه کتاب(به رنگ عشق) را شروع می کنیم.
مامسلمانان اعتقاد داریم که در مراحل شکل گیری انسان خداوند از روح خود در کالبد انسان دمیده و همواره نیمی از غرایز و رفتارهای آدمی از همان ابتدا خدایی و الهی است.
انسان از همان ابتدا از طریق حس غریبی عاشق خالق خود است ولی توان و طریقه ابراز را به خوبی بلد نیست. چون انسان ظرفیت و درک شناخت خدا را نداشت به همین جهت خداوند ۱۴ نور مقدس از بین مردم انتخاب کرد تا با آنها به زبان خودشان سخن بگویند و نقشه و راهنمای راه را هم کتاب مرجعی(قرآن) قرار داده است.
(خداوند عشق است) و کلمه ابراز دوست داشتن به خداوند لا اله الا الله است یعنی جز تو کسی را ندارم. فقط تو در دل ما بوده ای، هستی و خواهی بود. ولی بایددانست انگیزه خلقت ما چه بوده و نقش این عشق و عاشقی در زندگی ما چیست؟
خداوند عشق است و راه های رسیدن به خدا عشق به فرستادگان، عاشقی با ائمه و حرکت در مسیر زندگی با استفاده از رهنمود گرفتن از پیام های قرآنی است. بزرگ ترین انگیزه خلقت، آغاز آدمی زادی و برترین انگیزه قرار دادن عشق در وجود انسان، ادامه آدمی زادی است.
(عشق نیرویی غریزی است که از وسوسه های خواستن و سایه های خیال برخواسته)
همان طور که در ابتدای مقدمه گفتیم و در جمله بالا آمده است عشق از جمله نیرو و نعمت هایی هست که خداوند به دلیل ضرورت و نیاز اصلی بشر آن را به صورت غریزه در وجود آدمی قرار داده است. عشق می تواند در همه چیز و همه جا باشد. مهم آن است که اگر عشق مان خدایی باشد شروعش، ادامه اش و آخرش در جهت ادامه زندگی و دریچه و راه ورود به عالم آسمان و الهی باشد. البته اگر در این عشق های دنیایی غرق شویم، ممکن است از خداوند فاصله بگیریم و هر چه وابستگی و نیازمان را به عشق های پوچ و زمینی شدت بخشیم کلمه مقدس عشق را فدای هوس رانی کرده و از مسیر اصلی عاشقی خارج شده ایم. البته با شنیدن کلمه عشق و عاشقی ناخودآگاه در ذهن انسان تصویری از دو دل داده نقش می بندد که در حال عشق بازی هستند. غریزه قوی عشق بازی در حساس ترین و مهم ترین دوران زندگی آدم ها فعال شده و نسبت به فطرت آنها مسیر خود را انتخاب و گام در مسیر عشق می گذارد. عشق خصوصی ترین احساس بشر و دلیل بودن ماست و یک رابطه عاشقانه نمودار تلطیف دو روح است. هر یک از انسان ها نیمه گمشده ای دارند که با کمک عشق می توانند نیمه گمشده خود را پیدا کنند و حاصل پیدا کردن نیمه گمشده، ندای درونی مشترک و روحی آرام و الهی است. پس با هم همراه می شوند و در مسیر عشق گام برمی دارند با حوادث و خطرات و چند راهی ها برخورد می کنند. داشتن راهنماهایی در طول مسیر باعث آرامش خواهند شد و باعث می شوند تا با حفظ بصیرت و آگاهی بر اهداف خود تمرکز کنند.
برای عاشق و معشوق هر روز روزعشق است. از خواب که بیدار می شویم با عشق آسمانیمان راز و نیاز می کنیم و با عشق زمینی مان به رازهای زندگی پی می بریم. از فرط دلتنگی در نیمه روز با عشق آسمانی مان تجدید پیمان می کنیم. با عشق زمینی مان نعمت آسمانی می خوریم و شبانگاه به سمت عشق آسمانی مان می ایستیم تا آرامش بگیریم و با عشق زمینی مان عشق بازی می کنیم. با عشق از انگیزه زندگی پر عشق مان عشقی نو پدید می آید و این است مراحل زندگی که تا به خدایی می رسد. هر چه مسیر روشن تر و راهنماهایش معتبرتر باشد راه کوتاه تر، شیرین تر بی حادثه تر و آرام بخش تر است.
با استفاده از سخن حضرت علی(ع) که فرمودند: «نبین کی می گه ببین چی می گه» سخنان و نظرات بزرگان ادبی و صاحبان قلم را درباره عشق جمع آوری کرده ایم البته بسیاری از آنها خود طعم عشق را چشیده اند و نظرات و نوشته های شان مبتنی بر اتفاقات و تجربیات شخصی است. سعی کرده ایم نظرات مختلفی را برای شما گردآوری کنیم تا شما نسبت به موقعیت و درک خود از عشق از آنها استفاده کنید. نظرات آنهابا موضوعاتی همچون(عشق و خدا)(عشق و زندگی)(عاشق ومعشوق)(عشق و ازدواج) (عشق های مثبت)(عشق های منفی) و تعاریفی متفرقه از عشق به ترتیبی که بالا آمده در کتاب آورده شده است. امیدوارم جسارت بنده را در گردآوری این مجموعه پذیرا باشید. و مطالب و سخنان این نسخه مورد استفاده و پسند شما قرار گرفته باشد. در آخر از همکاری خانم میرحاج همراه همیشگی زندگی ام در گردآوری و آقای مرتضی قاسم پور در به ثمرنشاندن و چاپ این مجموعه تشکر می نمایم.

والسلام
مجتبی قاسم پور
۲۸ /۳/ ۹۳

خداوند عشق است.
***
عشق وسیله رسیدن به خداست.
میکل آنژ
***
عشق می تواند دریچه و راه ورود تو به عالم آسمانی و الهی باشد.
باربارادی آنجلس
***
عشق، آغاز آدمی زادی است.
هوشنگ ابتهاج
***
عشق انسان به خداوند، با عشق او به سایر ابنای بشر اثبات می شود.
دالایی لاما
***
عشقی که در آن شور آفرینندگی نباشد، همواره در حال مردن است.
جبران خلیل جبران
***
همه ما برای عشق ورزیدن آفریده شده ایم... عشق ورزیدن دلیل اصلی وجود ما و تنها هدف آن است.
***
روح زندگی تماماً در عشق خلاصه شده
دچ لی
***
عشق تنها پاسخ معقول و قانع کننده به مساله وجود انسان است.
***
عشق الهی تنها برای کسانی میسر می شود که آماده اند آنچه را که دارند با کسانی که هیچ ندارند یا بهره کمی از زندگی دارند، به اشتراک بگذارند و این امر شامل عشق هم می شود. پس هر چه حس عشق در ما قوی تر باشد، می توانیم میزان بیشتری از این عشق را با دیگران تقسیم کنیم.
***
عشق الهی مختص کسانی است که راه خود را کج می کنند تا بتوانند با تلاش خود، دیگران را خشنود کنند.
***
عشق جوهر وجود خداوند است.
***
وحشت از عشق، وحشت از زندگی است.
***
عشق راز زندگی است.
***
تنها انگیزه زندگی عشق است.
***
عشق و محبت به فرزند با عشق و محبت به دیگران فرق می کند.
***
عشق، قوی ترین نیروی روح افزای زندگی است.
پابلوپیکاسو(نقاش اسپانیایی)
***
عشق مراحلی دارد که در زندگی تا به خدایی می رسد.

نظرات کاربران درباره کتاب به رنگ عشق