فیدیبو نماینده قانونی انتشارات آوین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب اسراری در باب وفاداری مردان

کتاب اسراری در باب وفاداری مردان

نسخه الکترونیک کتاب اسراری در باب وفاداری مردان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب اسراری در باب وفاداری مردان

موضوع خیانت در هر ازدواجی از مهم‌ترین موارد است، چرا یکی از اساسی‌ترین عناصر ازدواج یعنی اعتماد را به چالش می‌کشد و از آن‌جا که بار عاطفی موضوع بسیار سنگین است، بحث در خصوص چگونگی از آن چندان مطرح نشده‌ است. همین‌جا بود که فکرکردم زمان آن رسیده‌است پاسخی جامع و تحقیق‌شده به آن داده شود. این کتاب شما را به ذهن پیچیده یک مرد متاهل وارد ساخته و به ارائه‌ پاسخ‌هایی واقعی در خصوص دلایل خیانت می‌پردازد. آیا موضوع تنها رابطه‌ جنسی است؟ کدام علائم نشان می‌دهند که مردی در حال خیانت کردن بوده یا به این سمت پیش می‌رود؟ آیا آنها در مورد رابطه خود به شما چیزی خواهند گرفت؟ آیا از اعمال خود احساس گناه می‌کنند؟ آنها از نبود چه چیزی در ازدواج خود ناراضی هستند و زن و شوهر چه می‌توانستند بکنند تا از این نارضایتی جلوگیری شود؟ معشوقه به آنها چه می‌دهد که همسرانشان نمی‌دهند؟

ادامه...

بخشی از کتاب اسراری در باب وفاداری مردان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:فصل اول: چرا مردان وفادار نمی مانند و چگونه؟

بخش اول

این کتاب زندگی مشترک شما را تغییر خواهد داد

این کتاب متعلق به زنانی است که می خواهند بدانند چگونه ازدواجی موفق و تثبیت شده داشته باشند. تحقیقات من، بُعد دیگری از درون شوهران را برای شما آشکار می سازد، چه شوهرانی که خیانت می کنند و چه آن هایی که وفادارند. به این ترتیب به شما نشان خواهم داد اغلب مردان چه ابزارهایی را برای ابراز وجود و اعلام نیازهایشان استفاده می کنند.
با توجه به فعالیتم به عنوان یک مشاور ازدواج، در طول بیش از دو دهه گذشته شاهد فروپاشی ازدواج های بسیاری بوده ام. اما آن چه مرا به نگارش این کتاب ترغیب کرد از موردی استثنایی نشات می گیرد؛ در حین یکی از برنامه های(۴)Opera که من به آن دعوت شده بودم، با زنانی صحبت می کردم که شوهرانشان به آنها خیانت کرده و رهایشان کرده بودند. این شوهران خود به زنان دیگری که همسرانشان را در جنگ ها از دست داده و بیوه شده بودند کمک می کردند تا به زندگی عادی برگردند. ولی در نهایت و بدون هیچ برنامه ریزی قبلی به ایجاد رابطه جنسی با آنها پرداخته بودند. در آن برنامه متوجه شدم که خیانت می تواند در غیر قابل انتظارترین موقعیت ها و در شرایطی که در ابتدا خیرخواهانه بوده اند نیز اتفاق بیفتد.

حقایقی در مورد خیانت

چه تعداد از مردان واقعاً خیانت می کنند؟ آیا ممکن است همسر شما نیز در حال خیانت به شما باشد؟ یا در حال حرکت به این سمت باشد؟ نتایج تحقیقات مختلف انجام شده در این زمینه پراکندگی بالایی را در یافته ها نشان می دهد و حاکی از آن است که بین ۲۲ تا ۷۰ درصد شوهران به همسران خود خیانت می کنند. بسیاری از تحقیقات جدیدتر نشان می دهند که نیمی از شوهران مورد تحقیق آنان، قبلاً خیانت کرده اند. روث هاوستون(۵)، بنیان گذار یکی از وب سایت های مربوط به مشاوره در امر خیانت ابراز می داد که از هر سه زوج، یک مورد با این موضوع به نحوی درگیر است. ممکن است شما نیز شک داشته باشید و یا در زمره افرادی باشید که کاملاً مطمئن هستند این اتفاق هرگز برای آنها رخ نخواهد داد. اما من مطمئن نیستم که این اطمینان شما تا چه حد می تواند به واقعیت نزدیک باشد. بر اساس تحقیقات ما، ۶۹ درصد از شوهرانی که خیانت کردند هرگز گمان نمی کردند روزی مبادرت به این کار کنند. سایرین ابراز کرده بودند ممکن است روزی خیانت کنند، یا این که به همسرانشان گفته بودند هرگز مرتکب این امر نشده و موضوع صحبت را ماهرانه عوض کرده بودند.
احتمال این که همسرتان به خودی خود اعتراف کند که به شما خیانت کرده یا می کند تقریباً غیرممکن است. چنین مردانی بسیار به ندرت عمل خود را تایید می کنند. بدون این که از آنان پرسیده شود، تنها ۷ درصد مردان به رفتار خود اقرار نمودند و متاسفانه تنها تعداد کمی، حتی بعد از چندین بار مورد پرسش قرار گرفتن به این موضوع اعتراف نموده اند. در کمال ناباوری، ۶۸% مردان هرگز به عمل خود اعتراف نمی کنند و یا این که تنها بعد ارائه شواهد محکم از سوی همسرانشان به کرده خود اعتراف می نمایند.
ممکن است شنیده باشید استفاده از اینترنت میزان خیانت مردان را افزایش داده است؛ من به این موضوع اعتقادی ندارم. در۱۹۵۳ آلفرد کینزی متوجه شد که ۵۰% شوهران تا قبل ۴۰ سالگی حداقل یک رابطه خارج از ازدواج داشته اند. البته این واضح است اینترنت با کمک به مردان برای پیدا کردن زنانی که خواهان برقراری ارتباط هستند کمک کرده است. هیچ مردی دیگری لازم نیست ادعا کند که مجرد یا در حال جدا شدن است تا با زنی همبستر شود.
وب سایت های متعددی برای افرادی که دنبال روابط خارج از ازدواج خود می باشند وجود دارند که تعداد اعضای برخی از آنان از مرز ۱۵ میلیون نفر تجاوز می کند. یکی از این وب سایت ها ادعا کرده است که تعداد اعضای آن هر سال دو برابر می شود. همچنین یک شرکت آلمانی می گوید هر ماه برای ۳۵۰ نفری که عضو آن هستند با ارائه ماجراها و داستان ها، آنها را با روش هایی چون دعوت به سمینارهای کاری ساختگی آخر هفته برای روابط خارج از ازدواج آموزش داده است.

داستان ویلیام: سفرهای کاری قلابی

ویلیام مدیر یک شرکت بین المللی است. او در طول چندین سال پی درپی هر ماه به مکان های مختلف سفر می کرد، درحالی که این سفرها هیچ ارتباطی با مسائل کاری وی نداشت.
«من از یکی از دوستانم یاد گرفتم سفرهایی را طراحی کنم که به نظر کاری برسند. می دانستم اگر می گفتم پروازهای متعددی دارم موضوع لو می رفت، بنابراین می گفتم باید به دفاتر شرکت در شهرهای مختلف بروم که سه الی چهار ساعت رانندگی است. ولی فقط یک ساعت رانندگی می کردم تا نزد زنی بروم که چندین سال با او ارتباط داشتم. همسرم هیچ گاه مشکوک نشد و چون همیشه با موبایل با من تماس می گرفت نگران نبودم که از طریق محل کارم متوجه چیزی شود. علاوه بر این، برای شرکتی که در آن کار می کردم تا زمانی که همه کارها به موقع تحویل داده می شد مهم نبود من در کدام دفتر یا شعبه باشم.»
علی رغم این موضوع، ویلیام از رفتارهای خود احساس ناراحتی می کرد. «حالا که در مورد آن فکر می کنم می بینم خصوصاً زمانی که بر می گشتم و همسرم گمان می کرد سفر سختی داشته ام و با من محبت آمیز رفتار می کرد، احساس بدی به من دست می داد. به طرز غریبی تنها در این مواقع بود که ما واقعاً باهم ارتباط برقرار می کردیم و این ارتباط خوب با همسرم در سطوح مختلف درونی بر من اثر می گذاشت.»
ویلیام هرگز در مورد روابط این چنینی خود با همسرش گفتگو نکرد. فقط به دلیل یک برگه اجاره نامه اتومبیل بود که به دلیل این که در آن مسافت پیموده شده توسط ماشین قید گردیده بود، همسرش متوجه موضوع شد. زمانی که همسر وی شواهد و استدلالات خود را بیان می کرد نیز ویلیام اظهار بی گناهی می کرد.
پیام این داستان واضح است، امروز بیش از گذشته ارزش آن را دارد که بیاموزیم چگونه ازدواج هایی را پایه ریزی نماییم تا در مقابل خیانت بیمه شده باشند؛ من در طی بیش از ۲۰ سال مشاوره در امر ازدواج و طلاق و نوشتن کتاب های متعدد در این زمینه راه آن را پیدا کرده ام. زمانی تصمیم گرفتم کتابی بنویسم که مشکل خیانت را برای همیشه حل کند. که از برنامه ای تلویزیونی با من تماس گرفتند تا در مورد کتابی نظر بدهم که در باره موضوع خیانت مردان بود؛ کتابی که در آن از زنان سوالات متعددی در مورد شوهرانی که به آنها خیانت کرده بودند پرسیده شده بود، از نشانه های خیانت تا دلایل آن. بنابراین فکرکردم که چرا تنها از زنان در مورد خیانت شوهرانشان پرسیده می شود. آیا منطقی تر نیست که از شوهران در این مورد سوال شود؟ حین تحقیق برای پیدا کردن پاسخ های مناسب برای پرسشنامه هایم متوجه شدم این بُعد بسیار کم مورد توجه قرارگرفته است.
موضوع خیانت در هر ازدواجی از مهم ترین موارد است، چرا یکی از اساسی ترین عناصر ازدواج یعنی اعتماد را به چالش می کشد و از آن جا که بار عاطفی موضوع بسیار سنگین است، بحث در خصوص چگونگی از آن چندان مطرح نشده است. همین جا بود که فکرکردم زمان آن رسیده است پاسخی جامع و تحقیق شده به آن داده شود.

پیدا کردن پاسخ برای پرسش های حیاتی

این کتاب شما را به ذهن پیچیده یک مرد متاهل وارد ساخته و به ارائه پاسخ هایی واقعی در خصوص دلایل خیانت می پردازد. آیا موضوع تنها رابطه جنسی است؟ کدام علائم نشان می دهند که مردی در حال خیانت کردن بوده یا به این سمت پیش می رود؟ آیا آنها در مورد رابطه خود به شما چیزی خواهند گرفت؟ آیا از اعمال خود احساس گناه می کنند؟ آنها از نبود چه چیزی در ازدواج خود ناراضی هستند و زن و شوهر چه می توانستند بکنند تا از این نارضایتی جلوگیری شود؟ معشوقه به آنها چه می دهد که همسرانشان نمی دهند؟
یک قلب شکسته را تنها می توان با جواب های واقعی و صحیح ترمیم کرد. من در طول بیست سال به مردم کمک کردم تا برای خود راه حل های مناسب خودشان را پیدا کنند. مشاورین ازدواج این توانایی را دارند آن چه را نامفهوم و ناشناخته است تا حدود زیادی قابل درک و شناخته شده سازند. ما «باید» این گونه باشیم، ما شنوندگان خوبی هستیم و پس از گوش دادن کافی می توانیم آرام آرام متوجه شویم چه چیزی به افراد کمک خواهدکرد و چه چیزی فایده ای نخواهد داشت و آن گاه این راه حل ها را در غالب تکنیک ها، راهنمایی ها و تئوری های خود بیان کرده و در اختیار کلیه افرادی قرار می دهیم که برای کمک به ما مراجعه می کنند.
من می خواستم به روشنی بدانم دلایل خیانت مردان چیست، چرا که همه ما با مسائل مختلفی در خارج از ازدواج خود مواجه و درگیر هستیم که به اندازه کافی فرصت ما را می گیرند و تا ابد نیز فرصت نداریم در مورد زندگی زناشویی خود فکر کنیم و آن را اصلاح کنیم.
در این کتاب، شما حوزه های محدود ولی و موثری را ملاحظه خواهیدکرد که یک زن می تواند به آنها توجه کند. پس از این که همه چیز گفته و شنیده شد، شما این کتاب را با درکی واضح و روشن نسبت به آن چه می بایست برای داشتن ازدواجی مستحکم و خلل ناپذیر داشته باشید به پایان خواهید رساند. آن گاه است که قادر خواهید بود به تنهایی مسیرتان را ادامه دهید. نگران نیز نباشید، از شما خواسته نمی شود هر کاری را انجام دهید و در تمام زمینه ها بی عیب و نقص باشید تا ازدواجتان دوام داشته باشد.

چگونگی انجام این تحقیق

من با یک دوست که استاد دانشگاه بود تماس گرفتم و از او خواستم که مرا در انجام دادن یک کار تحقیقی کمک کند. به کمک تعداد زیادی از مردان و زنان و با ملاحظات شخصی خودم، یک پرسش نامه ۴۲ سوالی تهیه کردم. دوستم این پرسش نامه را اصلاح کرد و نهایتاً وسیله ای ناب از آب درآمد که در باره ناشناخته های بزرگ خیانت، پاسخ های مختلفی در اختیار ما می گذاشت.
ممکن است برایتان این پرسش مطرح باشد که چطور به مردان خیانت کننده ای که درعین حال صادقانه پاسخ سوالات را بدهند دسترسی پیدا کردم. درعین حال تمایل داشتم تا پاسخ دهندگان از بخش های مختلف جامعه باشند تا بدین ترتیب مطالعه ای جامع داشته باشم.
به این منظور دو منبع اصلی برای جلب و انتخاب شرکت کنندگان در این تحقیق را در اختیار داشتم. در میامی، والدین طلاق گرفته ملزم به شرکت در کلاس هایی هستند که خوش بختانه این شانس را داشته ام تا سال ها پیش در ایجاد و توسعه این کلاس ها کمک کرده باشم و لذا همراه یک مشاور دیگر از تیم تحقیقاتی ام از این فرصت استفاده کرده و با مردان شرکت کننده در این کلاس ها به طور خصوصی مصاحبه کردیم. در نتیجه به تعداد بسیار زیادی از مردان دسترسی داشتم، مردانی که هم می خواستند و هم می توانستند نظرات متنوع و ماجراهای بسیاری را با من در میان بگذارند.
هر مصاحبه به مثابه یک تجربه آموزنده بود. لحظات عجیبی را نیز تجربه کردیم. به عنوان مثال یک بار داشتم سوالی در مورد دروغ گویی برای مردی می خواندم که ناگهان از من خواست صدایم را پایین بیاورم: «همسر من آنجا نشسته و هنوز نمی داند.»
این مردان با «من» حرف زدند، یک مرد دیگر، چرا؟ به این خاطر که دیگر هرگز مرا نمی دیدند و من اسامی آنها را نمی دانستم.
به تدریج متوجه شدم با گروه متفاوتی از مردان مواجه شده ام که می توانند به من و دیگران چیزهای بسیاری بیاموزند. به منظور جامع تر ساختن مطالعه، از یک شرکت بین المللی نظرسنجی اینترنتی نیز کمک گرفتم که در زمینه انجام مطالعات گسترده در حوزه های پزشکی و روان شناسی دارای تخصص بودند. مردانی از ۴۸ ایالت مختلف آمریکا به این پرسشنامه ها پاسخ دادند. هم چنین تحقیقات متنوع دیگری نیز توسط سایر اعضای تیم من جمع آوری شدند.
از میان دو پرسش نامه طراحی شده، هر مرد شرکت کننده تنها یکی را انتخاب می کرد. یکی تحت عنوان «در صورتی که تا کنون رابطه فیزیکی خارج از ازدواج با زن دیگری داشته اید یا هم اکنون دارید.» و دیگری تحت عنوان «تاکنون هیچ گونه رابطه فیزیکی خارج از ازدواج با زن دیگری نداشته اید.» برای دریافت پاسخ های واقعی، می بایست از مردان خیانت کننده فراتر می رفت. می خواستم شاخص های واقعی دلایل خیانت مردان را پیدا کنم، و به همین منظور می بایست آنها را با مردانی مقایسه می کردم که خیانت نمی کردند.
درصد مردان در هر دو گروه متناسب با درصد تنوع فرهنگی، قومی و نژادی مردم ایالات متحده آمریکا بود. در طول کتاب، به پاسخ های مردانی که هرگز خیانت نکرده اند، هر جا مرتبط با راه حل های مورد بحث مان بوده اشاره خواهم کرد تا به روشن شدن موضوع کمک کند.
در کل، تحقیق من متشکل از ۲۰۰ مرد شد؛ ۱۰۰ مرد که مرتکب خیانت شده و یا هم اکنون خیانت می کردند، و ۱۰۰ مرد دیگر که هرگز خیانت نکرده بودند. اینان کسانی بودند که علاوه بر پاسخ کامل به پرسشنامه ها، مورد مصاحبه نیز قرار گرفتند. در عین حال، در مجموع تعداد ۲۵۵۰۰ پاسخ نامه جداگانه جمع آوری گردید.

مقدمه مترجم

من ساره حاجی پور، دارای لیسانس اقتصاد از دانشگاه تهران و فوق لیسانس MBA از دانشگاه کارلتون کانادا هستم. این اولین و تنها کتابی است که تاکنون ترجمه کرده ام و دلیل ترجمه آن تجربه تکان دهنده ام از پشت کردن مردی بود به همسرش، همسری میان سال که او را در جوانی با عشق و شوق بسیار انتخاب کرده بود. برای من که آن روزها بیشتر به درس و دانشگاه مشغول بودم و این اتفاقات را متعلق به فیلم ها و داستان های خیالی می دانستم و نه واقعیت، این اتفاق بسیار بعید و دور از ذهن بود.
مجالی برای بازگو کردن این داستان مفصل نیست، اما تاثیر آن همین بس که پس از آن گوشم به صحبت های زنان متاهل میان سال و مسنی که به تدریج زیبایی ظاهرشان را از دست می دادند، و حتی زنان جوان تری که با آن زنان مسن هم عقیده بودند تیزتر شده بود. اکثریت قریب به اتفاق این زنان معتقد بودند که تمامی مردان دیر یا زود دل از زن زندگی خود می شویند. غالب آنان تمامی مردان را موجوداتی بدون احساس و سطحی می نامیدند، و بسیاری حتی پا را فراتر نهاده، مردان را موجوداتی می دانستند که "ذاتا" و بر اساس "خلقت" خود "مجبور" به دل نبستن به یک زن هستند، و زنان می بایست در هر صورت این حقیقت را پذیرفته و خود را برای مواجهه با آن آماده سازند!
چندین سال گذشت و با این که این موضوع دیگر مقوله اصلی افکارم نبود، گاهی برای آنچه در حول موضوع خیانت مرد به زن می دیدم و می شنیدم به دنبال دلیل می گشتم تا این که در فرصتی چند ساعته میان دو پرواز در بازگشت از سفری طولانی، در کتابفروشی دلنشین فرودگاهی پرهیاهو و زیبا، چشمم به کتابی افتاد به نام "چرا مردان خیانت می کنند؟"(۱) از گری نیومن(۲). من همیشه باور داشتم برای هر چیز یک کتاب وجود دارد، ولی برای این موضوع خاص هرگز به دنبال کتابی نگشته بودم. هر چه باشد من در کشوری زندگی می کنم که صحبت از چنین موضوعاتی متعلق به محافل زنان متاهل و غالباً میان سال است و هیچ گاه به بیرون از آن درز نمی کند. و هر چه بود، چند سالی بود که از آن ماجرا می گذشت، و گوش من به شنیدن حرف های تکراری عادت کرده و ذهنم کم کم تیره و تار می شد. با این حال واقعاً دلم می خواست بدانم چرا؟ مگر می شود این همه شوهران فداکاری که دیده ام همه شان مستعد ترک عاطفی و پشت کردن به همسری باشند که انتخاب کرده اند؟ مگر می شود این مردان به یک زندگی غیر واقعی، و بدتر از آن، به ابراز علاقه های دروغین علاقه مند، و جویای آن باشند؟
با کنجکاوی ولی نه چندان امیدوار به این که مطلب جدیدی به من اضافه کند، کتاب را ورق زدم. پیش خودم می گفتم، احتمالاً می خواهد بگوید این واقعیت غریزی و بیولوژیک مردان است. این زنان هستند که مقصرند. این زنان هستند که می بایست خود را با این واقعیت تطبیق دهند. آنان هستند که می بایست همواره در بند زیبایی و ظاهر خود باشند و این قبیل. چیزهایی که همواره با غرور زنانه و باورم به زیبایی عشق حقیقی در تضاد بود.
اما باز به خودم می گفتم، نویسنده این کتاب یکی از بهترین مشاوران ازدواج در آمریکاست، او یک مرد است، و روی کتاب نوشته شده است که از پرفروش ترین کتاب های آمریکا بوده است. علاوه بر این، مجری تلویزیونی محبوبم، اوپرا وینفری(۳)، نیز با نویسنده اش مصاحبه کرده است. هر چه باشد اوپرا کم آدمی نیست، او فقط با مشهورترین و موثرترین شخصیت های جهان مصاحبه می کند.
کتاب را باز کردم. در ابتدای این کتاب پرسشنامه ای قرار داده شده بود و من شروع کردم به مرور آن در ذهنم. پس از آن هم با اطمینان از صحت پاسخ ها، پاسخ نامه را پیدا کردم و..! بنگ! پاسخ هایم تقریباً همه غلط بودند! پاسخ به سوالاتی در مورد خیانت و وفاداری مردان که اتفاقاً غالب زنانی که ذکر کردم از یکدیگر می پرسیدند و نقل محافل ایشان بود. واقعیت این بود که همواره امیدوار بودم آن زنان اشتباه کنند، امیدوار بودم خودم هم اشتباه کنم، امیدوار بودم کسی مرا از فرو افتادن به دام باورهای سنتی که مردان را مغرور و بدون عاطفه و سطحی می داند نجات دهد. به نظر می رسید این کتاب حرف های متفاوتی داشته باشد. حال کتابی را در دست داشتم که تلاش داشت از دید یک مرد به موضوعی نگاه کند که زنان از بسیاری را در طول قرن ها ترسانده است. کتابی که از دید مردان متعهد و غیر متعهد بسیاری پرده از دلایل حقیقی، پنهان و ناگفته رفتارهای نا خوشایند و غیرمتعهدانه برخی از آنان برمی دارد، و نیازهای حقیقی ایشان را از زبان خودشان بیان می کند. این کتاب مخاطب را به این نتیجه می رساند که غالب مردان همانند زنان خواهان عاطفه و عشق حقیقی اند و نه مانند باورهای ریشه دار سنتی، که زنان به طور ناخودآگاه نسل اندر نسل به تکرار آن و ساختن مصداق های آن مشغول، و در عین حال از آن ناراضی و گریزانند، سطحی و بدون احساس، و این نقطه شروع خوبی بود.
هر چه باشد کتابی که با تحقیق و بررسی متمرکز چندین هزار مرد و تجربه چند دهه کار حرفه ای با مخاطب خود سخن می گوید، ارزش اعتماد بیشتری را دارد تا ظن و گمان ها و ماجراهای تکراری چند دوست و خویشاوند که از زندگی مشترک خود ناراضی اند یا این گونه می نمایانند. راهکارهایی که این کتاب پیشنهاد می دهد، بسیار منطقی تر و راحت تر از تحمل اتفاقات بدی است که بسیاری از زنان انتظار می کشند تا روزی به آن دچار شوند.
بنابراین تصمیم گرفتم این کتاب را ترجمه کنم؛ امیدوار بودم زنانی که دوستشان دارم با خواندن این کتاب بتوانند در عین تقویت اعتماد به نفس خود و بررسی موارد عینی اتفاق افتاده در زندگی سایر مردمان این کره خاکی و کشف اشتباهات مرسوم زنان و مردان دیگر، که کم و بیش در تمامی فرهنگ ها نیز مشابه است، با آرامش و اطمینان منطقی بیشتری به زندگی مشترکشان بپردازند و مهم تر از همه این که تمام برگ های برنده خود را جوانی، زیبایی و رابطه جنسی ندانند.
شاید این کتاب پاسخ تمام پرسش ها نباشد، نباید هم باشد، یا شاید بگویند فرهنگ آمریکایی با ایرانی فرق دارد. اما هر چه باشد، من باور دارم که تمام شعرهای عاشقانه و غزل های پرشور فارسی را مردان نوشته اند، مردان ایرانی. شاعران غزل پردازی که شعرهایشان شهره جهان شده است، غالباً اگر نه همه شان مرد بوده اند، و نه زن!
در آخر باید تاکید کنم که این کتاب قطعاً تمام ناراحتی های زنان را به "راحتی" تبدیل نخواهد کرد و تمام باورهای تکراری ایشان را از بین نخواهد برد. ما در دنیایی نسبی زندگی می کنیم و این کتاب نیز قصد ندارد چیزی را به طور مطلق تفهیم و اثبات کند. این کتابی است که مرد و زن را به یک اندازه در "حق" و "وظیفه" خوشبخت بودن سهیم می داند. با این تفاوت که بدون پیش قضاوت و بر مبنای مطالعات گسترده و با دادن ابزارها و روش های عملی به زنان، آنان را فعالانه در تاثیرگذاری و جهت دهی به زندگی زناشویی خودشان وارد نموده و نشان می دهد برای آنانی که می خواهند خوشحال باشند، راه دیگری جز شک و ظن و گمان دائمی و منتظر اتفاقات ناخوشایند بودن، و یا چشم بستن بر واقعیت ها و اشتباهات دانسته نادانسته و خودخواهی ها و ترس ها وجود دارد.
این کتاب به بسیاری از زنان این نوید را می دهد که آنان "می توانند" و "می بایست" با کشف ارتباط حقیقی قلبی با مردی که انتخاب خواهند کرد یا کرده اند، با کشف رمز از "دوست داشتن واقعی" و جاری کردن آن بر تمامی روزهای زندگیشان، با همت برای درک خود و مردی که انتخاب می کنند تا دوستش داشته باشند یا هم اکنون انتخاب کرده اند، با مهربان تر بودن با "خودشان" و با " او" و با بخشیدن "عشق" به او که قرار است عزیزترین فرد زندگیشان باشد، زندگی مطمئن تر و شادتری داشته باشند، و این همه حقیقتاً این کتاب را خواندنی و این مسیر را رفتنی می نماید.
در آخر، هر چه باشد اگر ما به فکر جبران بدفرهنگی هایمان، و کمک به یکدیگر برای تسهیم آنچه صحیح دیده ایم، نباشیم، و اگر ما دست یکدیگر را بدون بغض و کینه و انکار نگیریم، چه کسی "به جای ما" چنین خواهد کرد؟ هیچکس!
همیشه نقطه شروع ما هستیم، خواست و اراده خود ما.

با آرزوی آرامش، راستی و اعتماد
ساره حاجی پور

نظرات کاربران درباره کتاب اسراری در باب وفاداری مردان

بى نظیره این کتاب
در 2 سال پیش توسط Bookworm
این کتاب همان کتاب علل خیانت مردان است و فقط و فقط با ترجمه فرد دیگری منتشر شده. اگر می دانستم متقبل هزینه بیش از دو برابر آن نمی شدم. (هرچند اصل کتاب عالی است)
در 2 سال پیش توسط سارا زمانی
این کتاب همون کتاب"علل خیانت مردان ونقش زنان درپایبندی مردان"هست منتها اون کتاب با ترجمه ی فرد دیگست. به نظرم ترجمه ی فائزه عسکری یکم روان تره البته که فیدیبواین کتابو با هردوتا ترجمه رو داره درکل کتابیه که نکته های مفید فرااوونی داره که عالیه وشاید خیلیامون ندونیم اما ترجمه ی ساره حاجی پور یه جاهاییش یکم گیج کنندست به نظرم.کلا کتاب خیلی خوبیه و کمک کنندست
در 1 سال پیش توسط دخترآفتاب