فیدیبو نماینده قانونی ذهن‌آویز و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب انگیزه

کتاب انگیزه

نسخه الکترونیک کتاب انگیزه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب انگیزه

در هر سازمانی، بزرگترین و ارزشمندترین منبع نیروی انسانی است. بیشترین و بزرگترین عامل رشد، بهره‌وری، عملکرد، موفقیت و سوددهی را باید در محدوده مهارتها و توانمندیهای کارکنان یک سازمان جستجو نمود. در این کتاب با یکی از مهمترین عملکردهای مدیریت آشنا می‌شوید و آن توانایی انگیزه دادن به دیگران است تا در حد اعلای عملکرد خود ظاهر شوند. در این کتاب با برخی از بهترین و پیشرفته‌ترین عقاید و نظراتی آشنا می‌شوید که طی ۵۰ سال گذشته به کارکنان سازمان شما امکان داده تا حداکثر توانمندی خود را صرف شرکت و سازمان شما بکنند. یکی از نکاتی که می‌دانیم این است که نمی‌توانید به دیگران انگیزه بدهید اما می‌توانید موانعی را که سبب می‌شود کارکنانتان نتوانند به خود انگیزه بدهند، از میان بردارید. همه انگیزه، در انگیزه دادن به خود خلاصه می‌شود. شما به عنوان یک مدیر می‌توانید فضایی ایجاد کنید که توانمندی انگیزه دادن به خود به‌طور طبیعی و خود به خود آزاد شود.

ادامه...
  • ناشر ذهن‌آویز
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.57 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۵۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب انگیزه

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه

در هر سازمانی، بزرگترین و ارزشمندترین منبع نیروی انسانی است. بیشترین و بزرگترین عامل رشد، بهره وری، عملکرد، موفقیت و سوددهی را باید در محدوده مهارتها و توانمندیهای کارکنان یک سازمان جستجو نمود. در این کتاب با یکی از مهمترین عملکردهای مدیریت آشنا می شوید و آن توانایی انگیزه دادن به دیگران است تا در حد اعلای عملکرد خود ظاهر شوند. در این کتاب با برخی از بهترین و پیشرفته ترین عقاید و نظراتی آشنا می شوید که طی ۵۰ سال گذشته به کارکنان سازمان شما امکان داده تا حداکثر توانمندی خود را صرف شرکت و سازمان شما بکنند.
یکی از نکاتی که می دانیم این است که نمی توانید به دیگران انگیزه بدهید اما می توانید موانعی را که سبب می شود کارکنانتان نتوانند به خود انگیزه بدهند، از میان بردارید. همه انگیزه، در انگیزه دادن به خود خلاصه می شود. شما به عنوان یک مدیر می توانید فضایی ایجاد کنید که توانمندی انگیزه دادن به خود به طور طبیعی و خود به خود آزاد شود.
به گفته رابرت هاف و همکاران او، اشخاص به طور متوسط از ۵۰ درصد توانمندی خود استفاده می کنند. ۵۰ درصد دیگر در طی روز به شکل صحبت با همکاران، وقت گذرانی با اینترنت، دیر آمدن به محل کار، زود ترک کردن محل کار، صرف قهوه به مدت طولانی، صرف ناهار وقت گیر و رسیدگی به کارهای شخصی تلف می شود.
یکی از دلایل این اتلاف وقت که یکی از خسارت زننده های عمده در همه سازمانهاست، این است که کارکنان انگیزه کافی ندارند و روی کارشان متمرکز نمی شوند. آنها احساس اضطرار نمی کنند تا قبل از هر چیز دیگر کارشان را انجام دهند. این چالشی است که یک مدیر خوب می تواند از پس آن برآید.

از ۵۰ درصد فرصتی که از آن استفاده نمی کنید بهره بگیرید

کار شما باید این باشد که از آن ۵۰ درصد اوقاتی که بهره برداری نمی شود، بهره برداری کنید. باید کاری کنید که از این ۵۰ درصد وقت برای تولید بیشتر شرکت و خدمت بیشتر به شرکت استفاده گردد. باید کاری کنید که کیفیت کار بالا برود.
هدف تجارت رسیدن به بیشترین بازدهی روی سرمایه است. هدف مدیریت بیشترین بهره برداری و بازدهی از انرژی موجود در شرکت است. سرمایه مالی به دلار محاسبه می شود. سرمایه انسانی شامل انرژی های ذهنی، احساسی و فیزیکی افراد شرکت است. وظیفه شما به عنوان یک مدیر این است که این سرمایه انسانی را به حداکثر برسانید و به دنبال حداکثر نتایج ممکنه برای سازمان باشید.

عوامل ضد انگیزه را از میان بردارید

دو نوع عامل ضد انگیزه در زندگی و کار وجود دارند. اینها هر دو عواملی هستند که در اوایل دوران کودکی شروع می شوند و تا دوران بلوغ زندگی امتداد پیدا می کنند. به اینها معمولاً انگاره های عادتهای منفی یا پاسخهای شرطی شده نسبت به محرک می گویند.
اولین عامل ضد انگیزه ترس از شکست است. این بزرگترین مانع بر سر راه موفقیت در زندگی دوران بلوغ است. به خاطر انتقادهای مخرب در دوران کودکی، بالغ ها و کسانی که به سنین بلوغ و بزرگی می رسند از اشتباه کردن می ترسند. می ترسند در کارشان شکست بخورند. این ترس زندگی آنها را فلج می کند و مانع از آن می شود که دست به ریسک بزنند، مسئولیتهای جدید بپذیرند و یا به استقبال خطر بروند. ترس از شکست پیوسته دلیل یا بهانه ای برای اقدام نکردن به دست می دهد.
دومین عاملی که انگیزه ها را از بین می برد ترس از رد شدن است. این مانع در دوران کودکی شکل می گیرد و این زمانی است که والدین از عشق مشروط در مورد فرزندانشان استفاده می کنند. پدر و مادر برای دوست داشتن فرزندانشان معیارهای سطح بالا در نظر می گیرند. در این شرایط کودک در حالی رشد می کند که نسبت به نظرات و عقاید دیگران به شدت حساس می شود و بعد نسبت به نظرات رئیسش در محل کار، حساسیت خاص پیدا می کند.
این ترس از رد شدن در ضمن ترس از انتقاد، ترس از اشتباه کردن و مجازات شدن به خاطر آن است. مدیران عالی کسانی هستند که پذیرش بی چون و چرا در مورد کارکنان خود را اعمال می کنند. کاری می کنند که کارکنانشان احساس امنیت خاطر و ایمنی کنند.

ترس را رها کنید

دلایل بسیار دیگری برای بی انگیزه شدن و عملکرد ضعیف وجود دارد. اما اینها دو هراس اصلی هستند که مانع از آن می شوند اشخاص از همه توان خود استفاده کنند. سازمان ها و مدیران موفق آنهایی هستند که آگاهانه و به عمد و قصد این موانع را از سر راه خود برمی دارند. آنها به این نتیجه می رسند که شکست خوردن و ناکام ماندن اشکالی ندارد. می توانند اشتباه کنند. آنها روشن می کنند و توضیح می دهند که کسی رد نمی شود، مورد انتقاد قرار نمی گیرد و کسی به خاطر اشتباهی که کرده است اقدام تلافی جویانه انجام نمی دهد. بهترین مدیران شرایطی خلق می کنند که در آن اشخاص می توانند در بهترین شرایط خود ظاهر شوند.
دبلیو ادواردز دمینگ پدر مدیریت کیفیت می گوید یکی از چهارده رکن ایجاد یک سازمان با عملکرد بالا بیرون راندن هراس است. در غیاب ترس اشخاص می توانند در سطحی بالاتر از گذشته ظاهر شوند و بر تولید خود بیفزایند.
در این کتاب با یک سری روش های عملی آشنا می شوید که حقانیتشان به اثبات رسیده است و می توان از آنها برای کاهش دادن ترس از شکست خوردن و رد شدن و افزایش میل دست به اقدامات جدید زدن استفاده نمود. تنها وقتی کارکنان احساسی خوب نسبت به خودشان داشته باشند، انگیزه پیدا می کنند و به موفقیت می رسند.
هر یک از این ایده ها و نظرها مبتنی بر سال ها تحقیق و بررسی هستند. گاه تنها با استفاده از یکی از این نظرات می توانید یک شبه از یک محیط کاری متوسط، یک محیط کاری عالی بسازید.

نظرات کاربران درباره کتاب انگیزه

محتوای این کتاب مربوط به انگیزه دادن به کارمندان یه شرکته، به نظر من در نام این کتاب باید تجدید نظر بشه. اصطلاحات تخصصی این کتاب هم اونو از مزه میندازه.
در 2 سال پیش توسط سید علوی
سلام.این کتاب بیشتر راهکار های انگیزشی در زمینه های مدیریتی سازمان ها را ارائه می دهد تا راهکار های افزایش انگیزه فردی.بیشتر بدرد کسانی می خورد که در رشته ی مدیریت بازرگانی فعالیت دارند یا مدیر یا مسئول جایی هستند.در کل من نمره ی ۷۵ از ۱۰۰ به این کتاب میدم.
در 11 ماه پیش توسط Navid etm