فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کیاراد و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب قورباغه‌ات را قورت بده!
۲۱ روش برای غلبه بر تنبلی و انجام دادن کار بيش‌تر در زمان کمتر

نسخه الکترونیک کتاب قورباغه‌ات را قورت بده! به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب قورباغه‌ات را قورت بده!

یک فرد با توانایی‌های متوسط که عادت مشخص کردن اولویت‌های خویش و هر چه سریعتر به انجام رساندن مهم‌ترین آن‌ها را در خود ایجاد می‌کند، از نابغه‌ای که زیاد حرف می‌زند و ایده‌های عالی مطرح می‌کند اما کم عمل می‌کند، به سرعت پیشی خواهد گرفت. ضرب‌المثلی قدیمی می‌گوید: اگر اولین کاری که هر روز صبح باید انجام دهید، خوردن یک قورباغه زنده است، می‌توانید باقی روز را با این آسایش خاطر سپری کنید که بدترین چیزی که ممکن بود به سرتان بیاید، از سر گذرانده‌اید. قورباغه شما، همان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین کار شماست، آن کاری که اگر همین حالا انجامش ندهید، همین طور انجام آن را به تعویق می‌اندازید و به قول معروف دست‌تان به آن کار نمی‌رود. این کار هم چنین کاری است که احتمالاً بزرگ‌ترین تأثیر مثبت را بر زندگی شما خواهد داشت.

ادامه...

بخشی از کتاب قورباغه‌ات را قورت بده!

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمه

عصر ما زمان فوق العاده ای برای زندگی کردن است. در گذشته هرگز به اندازه امروز فرصت و امکانات بی شمار در دسترس نبوده تا بتوانید به اهداف خود برسید، چرا که می توان گفت در گذشته انسان با چنین تعددی در انتخاب ها و گزینه های مختلف مواجه نبوده است. در واقع آن قدر کارهای خوب برای انجام دادن وجود دارد، که توانایی شما برای انتخاب برخی از آن ها، می تواند عامل تعیین کننده ای برای رسیدن به خواسته هایتان در زندگی باشد.
اگر شما هم مانند مردم امروزه باشید، پس در انبوه چیزهای زیادی که باید انجام دهید غرق شده اید. در حالی که وقت بسیار کمی هم دارید. همین طور که مشغول انجام امور موجود هستید، کارها و مسئولیت های تازه ای هم مانند موج های پی در پی مدام به سمت شما هجوم می آورند. به همین خاطر، هرگز قادر نخواهید بود هر آن چه را که باید انجام دهید، انجام دهید و همیشه در بعضی از کار ها و مسئولیت ها یا بسیاری از آن ها، از برنامه عقب هستید.
به همین دلیل، شاید بیشتر از همیشه، توانایی شما برای انتخاب مهم ترین کار در هر لحظه و بعد شروع کردن آن و به اتمام رساندنش بگونه ای سریع و مناسب، تاثیر بیش تری از هر توانایی یا مهارت دیگری در موفقیت شما خواهد داشت.
یک فرد با توانایی های متوسط که عادت مشخص کردن اولویت های خویش و هر چه سریعتر به انجام رساندن مهم ترین آن ها را در خود ایجاد می کند، از نابغه ای که زیاد حرف می زند و ایده های عالی مطرح می کند اما کم عمل می کند، به سرعت پیشی خواهد گرفت.
ضرب المثلی قدیمی می گوید: اگر اولین کاری که هر روز صبح باید انجام دهید، خوردن یک قورباغه زنده است، می توانید باقی روز را با این آسایش خاطر سپری کنید که بدترین چیزی که ممکن بود به سرتان بیاید، از سر گذرانده اید.
قورباغه شما، همان بزرگ ترین و مهم ترین کار شماست، آن کاری که اگر همین حالا انجامش ندهید، همین طور انجام آن را به تعویق می اندازید و به قول معروف دست تان به آن کار نمی رود. این کار هم چنین کاری است که احتمالاً بزرگ ترین تاثیر مثبت را بر زندگی شما خواهد داشت.
همین طور از قدیم گفته اند: "اگر قرار است دو قورباغه را بخورید، اول زشت ترین آن ها را بخورید." این جمله در واقع شکل دیگری از این استراتژی است که اگر دو کار مهم پیش رو دارید، ابتدا از سخت ترین، بزرگ ترین و مهم ترین آن ها شروع کنید. خود را مقید کنید که کار را بلافاصله شروع کرده و بعد هم تا به اتمام رساندنش، پافشاری و ایستادگی کنید و سراغ کار دیگری هم نروید. این کار را نوعی آزمون برای اراده خود محسوب کرده و با آن مانند یک چالش شخصی برخورد کنید. در برابر وسوسه شروع کردن کار آسان تر مقاومت کنید و مدام به خود یادآوری کنید یکی از مهم ترین تصمیماتی که هر روز اتخاذ می کنید، این انتخاب شماست که چه کارهایی را فوراً انجام خواهید داد و چه کارهایی را بعداً، البته به شرطی که کار نخست را، به پایان رسانده باشید.
و اما نکته ی آخر:
"اگر مجبورید یک قورباغه زنده را بخورید، این که برای مدتی زیاد بنشینید و به آن زل بزنید هیچ تاثیری در اصل قضیه نخواهد داشت."
نکته کلیدی برای شما به منظور دستیابی به سطح بالایی از عملکرد و بهره وری، ایجاد عادتی همیشگی برای درافتادن با مهم ترین وظیفه تان در هر روز صبح است. شما باید عادت "خوردن قورباغه تان" بدون زمان گذاشتن برای فکر کردن به آن و انجام هر چیز دیگری را در خود ایجاد کنید.
در تحقیقات بی شماری که روی مردان و زنانی انجام شده است که به درآمد بیش تری دست یافته اند و سریع تر از سایرین ترفیع مقام گرفته اند، قابلیت "عمل گرایی" به عنوان برجسته ترین و پایدارترین ویژگی آن ها در هر کاری که انجام داده اند، خودنمایی می کند.
افراد موفق و موثر کسانی هستند که مستقیماً سراغ مهم ترین و اصلی ترین کارهای خود می روند و سپس خود را موظف می کنند به طور منظم و با اراده تلاش کنند تا کار را به پایان برسانند.
در دنیای ما، و مخصوصاً در دنیای کاری ما، شما برای به دست دادن خروجی ها و نتایج خاص و قابل اندازه گیری، برای ارایه ی خدمات ارزشمند و مخصوصاً آن خدماتی که از شما انتظار می رود، حقوق دریافت می کنید.
امروزه "شکست در اجرا" یکی از بزرگ ترین مشکلات در موسسات و سازمان ها می باشد. بسیاری از افراد، مشغله داشتن را با اتمام کار و موفقیت اشتباه می گیرند. این افراد مدام حرف می زنند، جلسات بی شمار برگزار می کنند و برنامه های عالی طرح می کنند اما در نهایت هیچ یک کارشان را انجام نمی دهند و به نتایج مورد انتظار هم نمی رسند.
بیش از ۹۵ درصد موفقیت شما در کار و در زندگی، به عادات مختلفی که در طول زمان، در خودتان ایجاد می کنید، بستگی دارد. عادت تعیین اولویت ها، غلبه بر به تعویق اندازی کارها و ادامه دادن و چسبیدن به مهم ترین وظیفه تان، یک مهارت فیزیکی و ذهنی است. اگر این عادت، مهارت است پس، از طریق تمرین و تکرار تا زمانی که در ضمیر ناخودآگاه شما قرار گیرد و قسمتی دایمی از رفتار شما شود، می توانید آن را بیاموزید. زمانی که این مهارت تبدیل به عادت شد، هم اتوماتیک و خود به خودی انجام می شود و هم به آسانی.
شما از نظر ذهنی و عاطفی به گونه ای طراحی شده اید که اتمام کارها، حسی مثبت و خوب در وجودتان ایجاد می کند. این حس باعث خوشحالی شما می شود و باعث می شود احساس یک شخص پیروز را داشته باشید.
هرگاه که کار یا وظیفه ای با هر اهمیت و اندازه ای را به اتمام می رسانید، موجی از انرژی، اشتیاق و عزت نفس و اعتماد به نفس در خود حس می کنید. هر چه کار یا وظیفه انجام شده مهم تر و بزرگ تر باشد، احساس شما در مورد خودتان و دنیای اطرافتان، شادتر، مطمئن تر و قدرتمندتر خواهد بود.
تکمیل یک کار مهم باعث آزاد سازی و تولید اندورفین در مغز می شود. این ماده باعث می شود که حسی از برتری داشته باشید. هم چنین آزاد سازی اندورفین که در نتیجه تکمیل کارهای مهم رخ می دهد، باعث می شود احساس خلاقیت و اعتماد به نفس بیش تری داشته باشید.
در این جا یکی از بهترین اصطلاح رازهای موفقیت معرفی می شود، راز ما این است که شما می توانید واقعاً یک "اعتیاد مثبت" به اندورفین و اعتماد به نفس و توانشی که از آن حاصل می شود در وجود خود ایجاد کنید. وقتی این "اعتیاد" را ایجاد کنید، تقریباً بدون فکر کردن، شروع به سازمان دهی زندگی تان می کنید تا تمام وظایف و کارهای مهم را شروع کرده و به اتمام برسانید. شما کاملاً به مفهومی مثبت، به موفقیت و خدمت رسانی به خودتان و دیگران معتاد می شوید.
یکی از نکات کلیدی برای داشتن زندگی عالی، حرفه و تجارت موفق و احساس رضایت از خودتان، این است که عادت آغاز کردن و به اتمام رساندن کارهای مهم را در خود ایجاد کنید. در چنین مرحله ای، این رفتار و عادت چنان قدرتی در خودش دارد که شما به اتمام رساندن کارهای مهم را آسان تر از نیمه کاره رها کردن آن ها خواهید یافت.
آیا داستان مردی که در نیویورک جلوی موسیقی دانی را گرفت و از او پرسید چگونه می تواند به سالن کارنگی هال (از سالن هایی که معتبرترین کنسرت ها آن جا برگزار می شود) برسد را شنیده اید؟
موسیقی دان پاسخ داد: "با تمرین و تمرین و باز هم تمرین!"
تمرین کلید تسلط بر هر مهارتی است. خوشبختانه، ذهن شما مانند یک ماهیچه است، و با استفاده ی بیش تر، قوی تر و تواناتر می شود.
با تمرین، می توانید هر رفتاری را یاد بگیرید یا هر عادتی را که مطلوب یا ضروری می دانید، رشد دهید.
برای رشد و ایجاد عادت تمرکز و توجه بر مهم ترین کارها که آموختنی هم هست، به سه ویژگی کلیدی نیازمندید: تصمیم گیری، انضباط و اراده.
ابتدا، تصمیم بگیرید که عادت تکمیل کارها را در خود ایجاد کنید. دوم، خود را موظف کنید اصولی که باید بیاموزید را دوباره و دوباره تمرین کنید تا بر آن ها مسلط شوید. و سوم، هر کاری را که انجام می دهید، تا زمانی که این عادت به عنوان قسمتی دایمی و درونی در شخصیت شما شکل بگیرد، اراده خود را به عنوان نیروی محرکه پشت آن قرار دهید.
روش ویژه ای وجود دارد که با استفاده از آن پیشرفت خود به سمت موثرتر، مولّدتر و خودکفاتر شدن را می توانید با شتاب بیش تری پی بگیرید. در این روش شما مدام به فواید عمل گرا بودن، سرعت عمل داشتن و تمرکز کردن، فکر می کنید و خود را به عنوان فردی می بینید که همیشه کارهای مهم را با سرعت بالا و بگونه ای مناسب انجام می دهد.
تصویر ذهنی شما از خودتان تاثیر شگرفی بر رفتار شما دارد. خود را به عنوان شخصی تصور کنید که دوست دارید در آینده باشید. تصویری که شما از خود دارید یا به عبارت دیگر دیدی که از درون به خود دارید تا حد زیادی عملکرد شما را در جهان بیرون معین می کند.
جیم کاتکارت که سخنرانی مشهور و خبره است می گوید:
"شما همان شخصی که تصور می کنید، خواهید شد!"
شما قابلیت حقیقی نامحدودی برای یادگیری و ایجاد مهارت ها، عادات و توانایی های جدید دارید. زمانی که از طریق تمرین و تکرار، خود را تربیت می کنید و آموزش می دهید تا بتوانید بر به تعویق انداختن و موکول کردن کار ها غلبه کنید و مهم ترین کارهایتان را به سرعت به انجام برسانید، خود را در مسیری پر سرعت در کار و زندگی قرار داده اید و در واقع پایتان روی پدال گاز است.
***
پس قورباغه را قورت بدهید، همین!
***

نظرات کاربران درباره کتاب قورباغه‌ات را قورت بده!

واقعاکاربردی وعالیست درصورتی که به ان عمل کنیدوتکرارکنیدتاعادت شود.انوقت است که معجزه فردی نمایش داده خواهدشد.
در 2 سال پیش توسط حسین دیدارپور
کتاب خوبیه و چکیده ی کتابای روانشناسی البته به شرط عمل کردن
در 2 سال پیش توسط مبین
تو سایت رایگانش هست بریم بخونیم به امید عمل
در 8 ماه پیش توسط m fatemeh
واقعا کتاب عالی هست، من خیلی وقت پیش دنبال یه جایی میگشتم که هم ارزون باشه هم بتونم همه جا بخونمش. که این فرصت برام پیش اومد. از دست ندین
در 2 ماه پیش توسط وحید میرزائی
خوبه ولی اثر مرکب و بهترین سال زندگی دارن هاردی از این خیلی بهتره
در 9 ماه پیش توسط moh...i18
برای کسی که تا حالا چیز زیادی راجع به برنامه ریزی نخونده میتونه خیلی مفید باشه... ولی برای کسی که اطلاعات متوسطی داره بااینکه چند نکته مهم و خوب براش داره اما اکثر کتاب حرف های تکراری هست که همه راجع به برنامه ریزی میگن...
در 4 ماه پیش توسط محمدحسن
کتاب خیلیییییی خوبه درصورتی ک واقعا بهش عمل کنی
در 2 ماه پیش توسط مهران فلاحی
کتاب خوبیه به شرط اینکه به تکنیک های گفته عمل بشه اونوقته که میتونید معجزه این کتاب رو توی زندگیتون ببینید.با تشکر از فیدیبو.
در 2 ماه پیش توسط t.s...072
کتاب خیلی خوبیه برای کسانی که میخوان فرد موثر و موفقی باشن در اینده، به نظر میرسه اگر راهکارهارو کاملا انجام بدی، میتونی ایندتو کاملا عوض کنی.
در 7 ماه پیش توسط saf...deh
باعث شد علت تنبلیامو بفهمم و بتونم غلبه کنم بهشون
در 2 ماه پیش توسط mey...igo