فیدیبو نماینده قانونی انتشارات لیوسا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب متقاعدسازی

کتاب متقاعدسازی
۱۰ درس و ۳۸ سلاح برای نفوذ و ترغیب دیگران و تجربیات متعددی از دنیای واقعی

نسخه الکترونیک کتاب متقاعدسازی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب متقاعدسازی

کتاب حاضر، نوشتاری پیرامون مهارت‌های ارتباطی نیست. تفاوت زیادی وجود دارد بین کسی که ارتباط مناسب برقرار و اطلاعات را به‌درستی به دیگران منتقل می‌کند، کلامی دلنشین دارد و به سؤالات دیگران به‌درستی پاسخ می‌دهد، با کسی که ترغیب‌کننده است، وجود دارد. این کتاب، پیرامون اقناع و نفوذ در لایه‌های غیرآگاه انسان‌ها به رشته‌ی تحریر درآمده و مهم‌ترین سلاح‌های ایجاد تغییر در ذهن و رفتار انسان‌ها را که محصول سال‌ها تجربه و پژوهش است، با شما در میان می‌گذارد.

ادامه...
  • ناشر انتشارات لیوسا
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.58 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۲۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب متقاعدسازی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:سخنی کوتاه با خواننده

کتاب حاضر، نوشتاری پیرامون مهارت های ارتباطی نیست. تفاوت زیادی وجود دارد بین کسی که ارتباط مناسب برقرار و اطلاعات را به درستی به دیگران منتقل می کند، کلامی دلنشین دارد و به سوالات دیگران به درستی پاسخ می دهد، با کسی که ترغیب کننده است، وجود دارد.
این کتاب، پیرامون اقناع و نفوذ در لایه های غیرآگاه انسان ها به رشته ی تحریر درآمده و مهم ترین سلاح های ایجاد تغییر در ذهن و رفتار انسان ها را که محصول سال ها تجربه و پژوهش است، با شما در میان می گذارد.
درخواست من این است که مباحث را یک به یک و با دقت و تمرکز مطالعه و به تک تک جملات توجه کنید. چرا که این کتاب چکیده ی چکیده ی چکیده هاست! به همین دلیل، ظرایف و دقایق فراوانی در آن نهفته است و بسیاری از حاشیه ها و سخنان کم اثر و کم ارزش از آن زدوده شده است. از طرفی آنچه پیش روی شما است، مجموعه ای از فنون کاملاً کاربردی متقاعدسازی است و زمانی که از این تکنیک ها استفاده می کنید، تاثیر مستقیم آن را بر عملکرد خود در تعاملات اجتماعی مشاهده می نمایید.

معرفی نویسنده

جمال قمری مدرس برجسته مذاکره و فروش در شرکت های داخلی و بین المللی و تنها عضو ایرانی مجموعه جهانی The New Management Network کانادا است، آزمون هایی از قبیل هوش مذاکره، هوش متقاعدسازی، هوش چانه زنی و هوش فروش را طی سال های گذشته طراحی و اجرا نموده است.
او مولف چندین کتاب و مقاله می باشد، سخنران حرفه ای در همایش های متعددی بوده و با اتکا به سال ها تجربه مدیریت، فروش و حضور در صدها جلسه مذاکره، ابزارهایی کاربردی و تاثیرگذار را به دیگران منتقل نموده است.
***
خواهشمندم، ملاحظات، دیدگاه ها و مشکلاتی که در حین مذاکره تجربه کرده اید را برایم بنویسید تا راهکارهای مرتبط با این موارد را در آثار بعدی که در دست تالیف دارم، بیان کنم.

info@jamalghamari.com
***

بخش یک: درس ها

۱. فن متقاعدسازی

خودتان را در شرایط زیر فرض کنید:

• دوست شما تصمیم گرفته وارد یک فعالیت غیرقانونی شود و از نظر شما نباید این کار را بکند.
• مدیر یک شرکت در حال مصاحبه با شما است و مایل هستید شما را بپسندد و استخدامتان کند.
• در حال معرفی شرکت خود در یک جمع دانشگاهی هستید که با شرکت هایی نظیر شما مخالفند.
• یکی از همکارانتان در زمینه IT تخصص بالایی دارد و به شدت تمایل دارید در یکی از پروژه های درون سازمانی تان، وی را با خود همراه سازید.
• فرزند شما تصمیم گرفته دیگر به مدرسه نرود و می خواهید از این تصمیم منصرفش کنید.
• یکی از کارمندان شرکت شما، استراتژی های سازمان را به رسمیت نمی شناسد و با آنها در تضاد است؛ قصد دارید نظر وی را عوض کنید.
• یکی از دوستان صمیمی تان تصمیم به خودکشی گرفته و می خواهید از این اقدام منصرفش کنید.
• یکی از مشتریان قدیمی شرکت شما، نسبت به محصولات تان دیدگاه منفی پیدا کرده. این اصلاً مورد پذیرش شما نیست و مصر هستید که مشتری خود را حفظ کنید.

یک نکته در میان تمام موارد و موقعیت های مزبور یکسان است: شما تمایل دارید نگرش یا رفتار یک یا چند نفر را تغییر دهید؛ به عبارت دیگر، یک یا چند نفر را متقاعد کنید.
متقاعدسازی، ترغیب(۱) یا اثرگذاری(۲)، ایجاد یک تغییر مثبت در ذهنیت یا عمل دیگری از طریق ایجاد یک نیروی درونی برای پذیرش است.

۲. نیروی درونی

برای تغییر رفتار دیگران، می توانید رفتار مطلوبتان را تبدیل به قانون کنید، مثلاً یک قانون سازمانی: از این به بعد همه کارکنان باید ساعت هشت صبح در محل کار حاضر باشند.
این رویکرد، معمولاً ایجاد هزینه می کند و به دلیل تولید محدودیت پیرامون افراد، در وجود آنها نوعی مقاومت می سازد.
همچنین برای تغییر رفتار دیگران این امکان را دارید که از پاداش و تنبیه بهره ببرید، مثلاً: به ازای هر دقیقه تاخیر، درصدی از دستمزد ماهانه ی افراد کاسته می شود.
مسیر پاداش و تنبیه مستلزم هزینه است و صرفا با شرطی سازی امور را پیش می برد و همواره متکی بر وجود عوامل مشوق و مولفه های بازدارنده ی بیرونی است.
در کنار اینها می توانید از اجبار، تهدید یا ارعاب و روش های نظیر اینها استفاده کنید.
ممکن است برای تغییر رفتار دیگران، کاری کنید که خود افراد در درونشان به این نتیجه برسند که حاضر شدن به موقع در محل کار، رفتار مطلوب تری است و بهتر است این کار را انجام بدهند. اگر این مسیر و این سازوکار را در پیش بگیرید، در حقیقت تلاش کرده اید تا افراد را متقاعد کنید. زیرا در جستجوی ایجاد نیروی درونی برای پذیرش در وجود افراد هستید؛ نیرویی که با میل خود فرد، کارمند را به سمت حضور به موقع، مشتری را به سمت خرید، مدیر را به سمت افزایش حقوق و... هدایت می کند.

نظرات کاربران درباره کتاب متقاعدسازی

آقای جمال قمری ۳۸ تکنیک متقاعد سازی رو به صورت لقمه آماده کرده، کافیه شما تنها دهانتون رو باز کنید...
در 2 سال پیش توسط مهدی منازاده
بسیار عالی
در 2 سال پیش توسط وحید ترکاشوند
وای خدای من چقدر این کتاب عالی و کاربردیه شک نکنید در خریدش
در 2 سال پیش توسط نگار منصوری
کتاب خوبیست ممنون
در 2 سال پیش توسط علی زیدی
این کتاب بینظیره؛ قطعا کاربردی ترین کتابیه که تا الان برای مذاکره و فروش خوندم
در 2 سال پیش توسط ero...jim
عالی هست
در 2 سال پیش توسط fah...377
فوق العاده هدفمند ، موثر،کاربردی وعالی....
در 1 سال پیش توسط a.a...375
واقعا فوق العاده است.دو بار خوندم.بسیار تاثیر گذار و حرفه ای
در 2 هفته پیش توسط احسان همتی
بسیار عالی
در 1 هفته پیش توسط مرتضی حسینی
خلاصه و مفید، خیلی کاربردی
در 1 سال پیش توسط ک آ