Loading

چند لحظه ...
کتاب فلسفه سیاسی (نسخه PDF)

کتاب فلسفه سیاسی (نسخه PDF)
دامیز

نسخه الکترونیک کتاب فلسفه سیاسی (نسخه PDF) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۷,۵۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

نقد و بررسی کتاب فلسفه سیاسی (نسخه PDF)

«فلسفه‌ی سیاسی که به آن نظریه‌ی سیاسی هم می‌گویند، عبارت است از پژوهش در باب جستارهایی نظیر ماهیت سیاست، آزادی، عدالت، مالکیت، حقوق اساسی، قانون و اعمال قوانین مدون از جانب نظام حاکم بر هر جامعه‌ای.» این جمله از کتاب فلسفه سیاسی را می‌توان دری برای آشنایی با اندیشه‌های سیاسی بشر و نظریه‌های بزرگ سیاسی دانست. کتاب فلسفه سیاسی اثر مارتین کوهن این امکان را به خواننده خواهد داد که با تکوین تاریخی اندیشه‌ی سیاسی در تمدن‌ها مانوس شود.

 درباره کتاب فلسفه سیاسی

کتاب فلسفه سیاسی نوشته‌ی مارتین کوهن است که اولین بار در سال 2010 در مجموعه کتاب‌های دامیز منتشر شد. این کتاب یکی از کتاب‌های پر مخاطب در زمینه‌ی فلسفه است که به زبان ساده فلسفه‌ی سیاسی و تحولات تاریخی جهان را بررسی و مطالعه می‌کند. کتاب فلسفه سیاسی در سال 1391 با ترجمه‌ی مهدی شفقی از سوی انتشارات آوند دانش منتشر شد. از همان بدو انتشار این کتاب مورد استقبال دانشجویان، اساتید و پژوهندگان و اهل قلم قرار گرفت. خرید و دانلود کتاب فلسفه سیاسی از سایت و اپلیکیشن فیدیبو امکان‌پذیر است.

کتاب فلسفه سیاسی مناسب چه کسانی است؟

کتاب فلسفه‌ی سیاسی برای افرادی که به حوزه‌ی علوم انسانی علاقه دارند و می‌خواهند در دنیای شورانگیز فلسفه قدم بگذارند و با تحولات ژرف و سرنوشت‌ساز سیاسی آشنا شوند گزینه‌ای بسیار مناسب است. این کتاب به مخاطبان خود کمک می‌کند تا از طریق نظریه‌های سیاسی، ارتباط تنگاتنگی با حوزه‌های اندیشه‌ی اجتماعی مثل جامعه‌شناسی، ادبیات و مدیریت برقرار کنند. کتاب حاضر به دانش آموزان و دانشجویان فلسفه که به دنبال ادامه تحصیل در این رشته هستند این امکان را می‌دهد تا در مورد گرایش خود در حوزه‌ی فلسفه و یا سایر حوزه‌های دانش اجتماعی تصمیم‌های عالمانه‌تر و هوشمندانه‌تر بگیرند.

کتاب فلسفه سیاسی کتابی کامل و مفید برای تمام افرادی است که مشتاق به فراگیری و کشف روابط میان سنت‌ها و آرای گوناگون فلسفی هستند.

مروری بر فصل‌های کتاب فلسفه سیاسی

کتاب فلسفه سیاسی دارای دو بخش است که بخش اول آن با عنوان واکاوی فلسفه‌ی سیاسی دارای دو فصل است. فصل اول با عنوان فلسفه‌ی سیاسی به تعریف کلاسیک واژه‌ی فلسفه سیاسی می‌پردازد. نویسنده در این بخش، بزرگان و نظریه‌پردازان سیاسی تاریخ فلسفه‌ی غرب را معرفی می‌کند و نظریه‌های مطرح‌شده‌ای که موجب بروز تحول تاریخی شده‌اند را بیان می‌کند. همچنین فلسفه‌ی شرق و تصویر کلی از محتوای فلسفه‌ی سیاسی کل جهان در ادامه‌ی این بخش ترسیم می‌شود.

فصل دوم با عنوان در جست‌وجوی آزادی، به رابطه‌ی مستقیم فلسفه‌ی سیاسی با تحولات تاریخ‌ساز در حیات جوامع مدنی به ویژه در دنیای غرب می‌پردازد.

بخش دوم کتاب، بخش ده‌تایی‌هاست که در تمام کتاب‌های دامیز وجود دارد. این بخش نیز شامل دو بخش با عناوین مراجع ده‌گانه‌ی فلسفه‌ی سیاسی برای مطالعه‌ی بیشتر و ده «ایسم» فاجعه‌آفرین در تاریخ است. در این بخش جستارهایی در زمینه‌ی فلسفه سیاسی از زمان طرح نخستین نظریه‌ها در دنیای باستان تا دنیای مدرن امروز، برای مطالعه‌ی بیشتر وجود دارد. همچنین 10 ایسم سیاسی تاریخ که جهان را به کشتار و ویرانی و تبعیض کشاند در فصل چهارم معرفی می‌شوند.

درباره‌ی مارتین کوهن نویسنده‌ی کتاب فلسفه سیاسی

مارتین کوهن نویسنده، مدرس و ویراستار حوزه‌ی فلسفه است. کوهن در کتاب‌های خود به شیوه‌ی جدیدی از تدریس فلسفه که به نام شیوه‌ی پیمانه‌ای شناخته‌شده، پرداخته است. شیوه‌ای که در آن مسائل پیچیده و بزرگ فلسفه مانند کتاب حاضر، به بخش‌های کوچک تقسیم می‌شوند و هر بخش به صورت مستقل بیان می‌شود. از کتاب‌های کوهن میتوان به 101 مسئله در فلسفه، 101 دوراهی اخلاقی، فلسفه‌ی سیاسی، افسانه‌های فلسفی و بازی‌های ذهن اشاره کرد.

در بخشی از کتاب فلسفه سیاسی می‌خوانیم

ورود به جمهوری افلاطونی به باور افلاطون، اجتماعات بشری نظیر دولت‌شهرهای یونان در عصر خود او یا کشورهای رسمی که در دوره‌های بعدی تاریخ تمدن تأسیس شدند بنا بر دلایل عینی و اقتصادی، تولد می‌یابند. دلیل این امر آن است که هیچ انسانی خودکفا نیست و نیازهای متنوعی دارد اعم از نیاز به غذا و سرپناه، نیاز به گرما و ابزار، نیاز به جاده و راه مواصلاتی و نیاز به دفاع در برابر تهاجم بیگانه، بنابراین، عقل حکم می‌کند انسان‌ها به شکل گروهی زندگی کنند تا بتوانند از یکدیگر کمک بگیرند. افلاطون می‌گوید هنگامی که افراد در یک جا جمع می‌شوند تا در کنار هم زندگی کنند و به یکدیگر یاری رسانند، آن جمع بشری را یک جامعه می‌نامیم؛ بنابراین، نقطه‌ی آغاز در فلسفه‌ی سیاسی افلاطون مبادله‌ی آزاد کالا و خدمات بین مردم است، به این ترتیب، ریشه‌های جامعه‌ی بشری در نیاز اقتصادی و تعقیب منافع فردی نهفته است (که مارکسیست‌ها ۲۰۰۰ سال پس از افلاطون نسبت به موضوع «بینش» یافته و برخلاف ادعایشان، چندان هم رادیکال و بی‌سابقه نبود!). در جمهور افلاطون آمده است:

بیایید جامعه‌ی مفروض خویش را اتر آغاز بسازیم. از قرار معلوم جامعه‌ی ما وجودش را به نیازهای ما مدیون خواهد بود. نخستین و بزرگ‌ترین این نیازها نیز تهیه‌ی غذا برای حفظ بقاست. در وهله‌ی بعدی به مسکن احتیاج داریم و در مرحله‌ی سوم به چیزهایی مثل پوشاک و امثال آن پس اگر اقتصاد نقطه‌ی آغاز جامعه است، جامعه به چه شیوه‌های دیگری می‌تواند مایحتاج اعضای خود را تأمین کند؟ افلاطون بر این باور است که از طریق تقسیم کار، اجتماعات انسانی شکوفا می‌شوند و پیشرفت می‌کنند؛ وظایف گوناگونی بین اعضای جامعه تقسیم می‌شود و هر کس پرکاری یا حرفه‌ای متمرکز می‌شود که در آن مهارت با استعداد بیشتر دارد. او می‌گوید:

نیازمند آن هستیم که دست کم یک نفر کشاورز بشود، یک نفر معمار و نفر سوم پارچه‌باف بنا بر روایت افلاطون، سقراط و مخاطبش آنگاه و از قرار معلوم پی به این نکته می‌برند که دست کم دو شغل دیگر نیز برای جامعه مفید خواهند بود: یکی کفاش و دیگری، کسی که نیازهای شخصی افراد را تأمین می‌کند که برای شغل اخير مثالی نمی‌زند این کشور حداقلی زمانی بهترین عملکرد را دارد که هر یک از اعضای آن تنها به کاری مشغول می‌شود که بیشترین استعداد را در آن کار دارد (افلاطون بسیار برابری خواه است و به زنان فرصت‌های شغلی برابر با مردان اعطا می کند زیرا گذشته از هر چیز، تنها بخش حائز اهمیت از وجود هر انسان، روح اوست و روح نیز فاقد جنسیت است، نه مرد است و نه زن).

آن‌چه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب فلسفه سیاسی بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی فلسفه می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب فلسفه سیاسی (نسخه PDF)

نظرات کاربران درباره کتاب فلسفه سیاسی (نسخه PDF)

چرا اینکه چند صفحه هست مشخص نیست؟ در ضمن به طرز اسفناکی تو فیدیبو عادت شده امه تو قسمت نمونه فقط مقدمه رو میزارن. که خب تو خیلی از کتابا اصلا کار مقدمه تعریف‌کردن از کتاب هست و شما همین الآن برین کتابای کنکور رو ببینین همه شون تو مقدمه میگن ما خیلی شاخیم و ما بهترینیم. اما اونچیزی که توی کتابه مهمه. بهتره علاوه بر مقدمه یه فصل از کتاب رو هم تو نمونه بذارین
در ۳ سال پیش توسط ذبیح الله ولایی ( | )
اگر پی دی اف نبود خیلی بهتر بود
در ۳ سال پیش توسط نادر مقدم نژاد ( | )
خوب و جمع‌وجور! :)
در ۴ سال پیش توسط مهسا ( | )
بیش از حد خلاصه ست
در ۲ سال پیش توسط 937...931 ( | )
کتاب مختصر و مفیدی است. متشکرم
در ۴ سال پیش توسط مهرک هنرمند ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • بعدی ›
  • آخرین ››