فیدیبو نماینده قانونی تسنیم و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب درسهایی از امام

کتاب درسهایی از امام
ره، تبلیغات

نسخه الکترونیک کتاب درسهایی از امام به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب درسهایی از امام

قدرتهای بزرگ و مسلط جهان که روزگاری ابزار سلطه خود بر منابع جهان را منحصراً در قدرت نظامی و کشتی‌های توپدار می‌دیدند، امروزه توجه‌شان به شبکه‌های گسترده تبلیغاتی معطوف گردیده و بوسیله انواع قالبها از جمله قالب فریبنده اطلاع‌رسانی، سلطه خود را عمیق‌تر از گذشته نه تنها بر سرزمینها و منابع مادی که بر مغزها و فرهنگها تحمیل می‌کنند، که این خود خطرناکتر از اشغال نظامی مستقیم است چه اینکه اشغال نظامی به لحاظ ویژگیهای خاص خود سریعاً موجب تحریک ملتهای زیر سلطه می‌گردد و به همین جهت برای مدت زیادی قابل دوام نیست امّا ایجاد وابستگی فکری و فرهنگی که مهمترین هدف تبلیغاتی قدرتهای جهانی می‌باشد باعث سلطه پایدار قدرتهای سلطه‌گر بر ملتها و منابع آنان خواهد بود. امام خمینی (ره) با درک هوشمندانه و عمیق خود به این نکته واقف بودند و با این جمله کوتاه و بسیار رسا (سلاح تبلیغات برنده‌تر از کاربرد سلاح در میدان جنگ است) اهمیت و تأثیر تعیین‌کننده تبلیغات را برای همه مردم و مسؤولان امور تبلیغی کشور بیان فرمودند.

ادامه...
  • ناشر تسنیم
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.66 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۲۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب درسهایی از امام

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:فصل اول: ا همیّت و نقش تبلیغا ت

تبلیغات از اصول بسیار مهم اسلام عزیز

تبلیغات، که همان شناساندن خوبیها و تشویق به انجام آن و ترسیم بدیها و نشان دادن راه گریز و منع از آن است، از اصول بسیار مهم اسلام عزیز است.
ان شاءالله در محدوده توانتان نقاط کور و مجهول را برای مردم شریف ایران و جهان اسلام باز و روشن نمایید؛ و چهارچوب اسلام ناب محمدی، که ترسیم قهر و خشم و کینه مقدس و انقلابی علیه سرمایه داری غرب و کمونیسم متجاوز شرق است، و نیز راه مبارزه علیه ریا و حیله و خدعه را به مردم و بخصوص جوانان سلحشورمان نشان دهید.
این مسئله که نظام در اهداف خود جدی است و با هیچ کس شوخی ندارد و در صورت به خطر افتادن ارزشهای اسلامی با هرکس در هر موقعیت قاطعانه برخورد می نماید، باید به عنوان یک اصل خدشه ناپذیر برای تمامی دست اندرکاران و مردم تبلیغ گردد.(۱)

برای خدا تبلیغات کنید

برای خدا تبلیغات کنید که تبلیغات امر مهمی است. به همان اندازه که تبلیغات برای مستکبرین و زورگویان مضر است، به همان اندازه و یا بیشتر، برای مستضعفین مفید است.(۲)

دنیا بر دوش تبلیغات است

مسئله تبلیغات یک امر مهمی است که می شود گفت که در دنیا در راس همه امور قرار گرفته است می توان گفت که دنیا بر دوش تبلیغات است. ومع الاسف ما در این دوره کوتاه نتوانستیم به این امر، درست قیام کنیم. البته مشکلاتی که از اول در داخل کشور داشتیم و مشکلاتی که از خارج برای ما پیش آوردند، مانع شد؛ و یک مقدار هم اهمال هایی در این امر شد. دیگران مشغول تبلیغ شدند ـ چه قدرت های بزرگ و چه وابستگان به آنها ـ تبلیغات بر ضد ما کردند، و تا آن مقدار که می توانستند و می خواستند این جمهوری اسلامی را بر غیر آن جهتی که دارد معرفی کردند.(۳)

دنیا با تبلیغات حرکت می کند

تبلیغات مسئله ای است پراهمیت و حساس، یعنی دنیا با تبلیغات حرکت می کند. آن قدری که دشمنان ما از حربه تبلیغات استفاده می کنند از طریق دیگری نمی کنند. و ما هم باید به مسئله تبلیغات بسیار اهمیت دهیم و از همه چیزهایی که هست، بیشتر به آن توجه کنیم. باید تبلیغات فرهنگی ما خصوصاً در رادیو و تلویزیون بیشتر باشد.(۴)

سلاح تبلیغات، برنده ترین سلاح ها

می دانید که سلاح تبلیغات، برنده تر از کاربرد سلاح در میدان های جنگ است؛ باید از اسلحه تبلیغات آنها بیشتر ترسید و متاسفانه ما در این زمینه ضعیف هستیم. ما باید روحیه خود را تقویت کرده و با تمام وجود این را بپذیریم که می توانیم روی پای خودمان بایستیم. این خیلی مهم است که متخصصین ما اتکا به تخصص خود کرده اند. شما ببینید که محمدرضا چه ضربه ای به روحیه پزشکان ما زده، او با طبیبان به گونه ای برخورد کرده بود که ـ مثلاً ـ برای یک عمل جزئی باید روانه خارج شد. این خود نقشه ای بود برای تضعیف روحیه متخصصین ما تا خیال کنند در تمام زمینه ها عقب افتاده هستند. ما امروز باید مصمم باشیم تا در تمام رشته ها جلو بیفتیم.
شما که قسمتی از تبلیغات دستتان است، باید در این زمینه کوشش کنید تا مردم باور کنند چیزی از سایرین کم ندارند. هرچند رادیوهای بیگانه در دست دشمن است، ولی مردم می دانند که آنها دروغ می گویند. شما با اتکا به خداوند قوی باشید. هر موضوعی را باید از نو ساخت و آنقدر دنبال کرد تا تداوم پیدا کند. درست است که شما تازه روی کار آمده اید، ولی این معنا را در نظر بگیرید که می خواهید برای خدا کار کنید، نه مقام و منصب، ما می خواهیم کشورمان از هر جهت مستقل باشد، پس باید برای رضای خدا دنبال این کار را بگیریم تا نه تنها کشورمان، بلکه تمام مردم جهان را مستقل کنیم. امیدوارم با هماهنگی و نظم در تبلیغات تمام دسیسه های دشمن خنثی شود. دشمن حمله نظامی نمی کند، زیرا می داند از حمله نظامی کاری ساخته نیست. آنها می خواستند از داخل خود ما ضربه ای بزنند، ولی دیدند نشد و نمی توانند، با این وجود دست از تبلیغات برنداشتند، می خواهند به وسیله تبلیغات سوء، اتحاد ما را از بین ببرند. پس شما هرچه می توانید بیشتر هماهنگ شوید؛ همه یک هدف را دنبال کنید. امیدوارم در کارهایتان موفق باشید و بتوانید به مردم خدمت کنید.(۵)

معرفی اسلام با تبلیغات صحیح

مسئله دیگر صدور انقلاب است که بارها گفته ام: ما با کسی جنگی نداریم. امروز انقلاب ما صادر شده است. در همه جا اسم اسلام است و مستضعفین به اسلام چشم دوخته اند. باید با تبلیغات صحیح، اسلام را آنگونه که هست، به دنیا معرفی نمایید. وقتی ملت ها اسلام را شناختند، قهراً به آن روی می آورند و ما چیزی جز پیاده شدن احکام اسلام در جهان نمی خواهیم.(۶)

شکست مکاتب با عرضه صحیح اسلام

در سالهای طولانی کوشش کردند برای اینکه اسلام را مخفی نگه دارند؛ نگذارند اسلام آن طور که هست در خارج عرضه بشود. اگر اسلام به آن طوری که هست عرضه بشود، مکتب های دیگر عقب می نشینند، مکتب های دیگر شکست می خورند. لکن آنهایی که می خواستند مملکت ما را هرچه دارد ببرند و همه چیزهای ما را غارت کنند، مخازن ما را ببرند، آنها در سالهای طولانی نقشه کشیدند و اسلام را به آن طوری که بود مخفی کردند حتی از خود مسلمین. حتی جوان های ما بی اطلاعند از اسلام، و جز صورتی اطلاع ندارند. اگر ان شاءالله ما توفیق پیدا بکنیم و جمهوری اسلامی را با همه احکامی که دارد، با همه احکام نورانی که از طرف خداوند تعالی برای سعادت بشر آمده است، ما بتوانیم پیاده بکنیم و با همت همه اقشار ملت و شما جوان های برومند بتوانیم پیاده بکنیم سعادتمند خواهیم شد.(۷)

عرضه غلط اسلام، شکست اسلام

اگر ما اسلام را برخلاف آن طوری که هست نمایش بدهیم به خارج، عرضه کنیم به خارج، این شکست اسلام است، نه یک معصیت، قضیه معصیت نیست، این آنی است که انبیا سرش کشته شدند، آنی است که اولیا سرش کشته شدند. دین حق، دینی است که انبیا و اولیا کشته شدند سرش؛ اگر کسی یکی از انبیا را بکشد، یا اسلام را کاری بکند، این گناهش بالاتر از او هست. انبیا برای اسلام کشته شدند؛ این از نبی کشی بالاتر است! این از سیدالشهدا کشتن بدتر است! سیدالشهدا برای اسلام خودش را به کشتن داد. همان اسلامی که حالا دست ما افتاده، و مع الاسف بعضی از ما بازی می کنند با او!(۸)

نظرات کاربران درباره کتاب درسهایی از امام