فیدیبو نماینده قانونی موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب کلمه چهارم

کتاب کلمه چهارم
امام علی(ع) و پویایی رهبری

نسخه الکترونیک کتاب کلمه چهارم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب کلمه چهارم

دین ما دانش‌مدار و واقع‌گرایانه است. پیامبر می‌توانست آنان را تأیید کند یا ساکت بماند و بگذارد مردم این مسئله را تصدیق کنند و از این راه، در مردم شور و هیجان ایجاد کند و آنان را به سوی دعوت و رسالت خود جذب کند و به حرکت درآورد، ولی پیامبر جز تشویق و انگیزش علمی و واقعی را نمی‌خواهد. نمی‌خواهد از رخدادهای تصادفی و خیالات سوءاستفاده کند، حتی در راه حق و در راه دین. این مسئله روشن است، برادران؟ این نکته بسیار مهم است. گاه انسان می‌تواند با سوءاستفاده از احساسات یا حوادث یا سخنان یا عقاید باطل و مبالغه‌آمیز، هدفی اساسی را به پیش ببرد، ولی اسلام این شیوه را نمی‌پذیرد، زیرا اسلام به دنبال مؤمن بیدار و هوشیار است، نه مؤمن پرشور و پر هیجان که در تفکر خود بر اوهام تکیه می‌کند.

ادامه...

بخشی از کتاب کلمه چهارم

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

بسم الله الرحمن الرحیم

امروز، روز میلاد امیر مومنان، امام علی بن ابی طالب(ع) است. امام علی به راستی پیشوای مسلمانان مومن و در عین حال، رهبر محرومان به پاخاسته ای است که تسلیم نمی شوند؛ زیرا انسان محروم، یا در برابر محرومیت خود سر فرود می آورد و یا اقدام می کند. بی گمان امام علی بن ابی طالب پیشوا و الگوی محرومان پویا و استوار است.
از این رو، دوست دارم چند تصمیم تشکیلاتی را به اطلاع برادران برسانم:
...یکی از دوستان و همکاران ما و یکی از رهبران اندیشه اسلامی، دکتر شریعتی بود که چندی پیش از دنیا رفت. در نشریه امل و رساله که ان شاءالله، دو یا سه روز دیگر چاپ خواهد شد، عکس و خبر درگذشت او درج شده است و شماره آینده این نشریه، به یاری خدا، به ایشان اختصاص خواهد یافت. دوست دارم تصویری از شخصیت این مرد برای برادران ترسیم کنم و از این رهگذر، جنبه جهانی جنبشمان را برایتان روشن کنم.
پدرِ دکتر شریعتی، شیخ محمدتقی شریعتی، روحانی غیرمعمم و مردی فاضل و فرهیخته بود که در خراسان، موسسه ای به نام «کانون نشر حقایق اسلامی»(۱) پایه گذاری کرد و من تقریباً ده سال پیش در آنجا سخنرانی هایی کردم.

نظرات کاربران درباره کتاب کلمه چهارم