فیدیبو نماینده قانونی موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب کلمه یکم

کتاب کلمه یکم
الله؛ اسم علم

نسخه الکترونیک کتاب کلمه یکم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب کلمه یکم

همۀ مردم و همۀ طبقات و همۀ گروه‌ها و افراد، چه سفید، چه سیاه، چه سرخ، چه بلند قد و چه کوتاه قامت، چه فرزندان اغنیا، چه اشراف‌زادگان، چه روحانیان و چه غیر آنان، در برابر خداوند مساوی‌اند. این مفهومی است تربیتی که به هر کس امکان می‌دهد تا به مقتضای عمل و تلاش و تقوا و وجهاد و دانش خود به سوی خدا گام بردارد. از سوی دیگر، مکان‌ها نیز با هم مساوی‌اند، مگر مکانی که خداوند به سبب کار یا عبادت یا حرکت خاصی دربارۀ آن چیزی گفته باشد. پس مکان دور و نزدیک یا زمان بهتر و برتر از دیگر ایام و روزهای شوم یا فرخنده در کار نیست. این‌ها تصوراتی بود که در میان مردم رواج داشت و در برخی روزها مانع از فعالیت می‌شد.

ادامه...

بخشی از کتاب کلمه یکم

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحِیمِ
قُل هُوَ اللهُ اَحَدٌ. اللهُ الصَّمَدُ. لَم یَلِد وَ لَم یُولَد. وَ لَم یَکُن لَهُ کُفُواً اَحَدٌ.
به نام خداوند بخشاینده مهربان
بگو: اوست خدای یکتا،. خدایی که در حاجت به او رو کنند. نه زاده است و نه زاده شده. و نه هیچ کس همتای اوست.

این سوره مبارک که اخلاص نام دارد، یکی از مهم ترین سوره های قرآن است، تا جایی که در بسیاری از روایات معادل ثلث قرآن خوانده شده است. علت این مسئله، معانی عقایدی و فرهنگی و علمی و اخلاقی ای است که در این سوره آمده است و آن را یکی از ارکان یا بازگوکننده بخش مهمی از ارکان اسلام قرار داده است. تفسیر خود را با جمله ای آغاز می کنیم که در هر سوره تکرار می شود و بسیار پراهمیت است، یعنی «بِسمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ». ملاحظه می کنیم که هر سوره از قرآن با این جمله آغاز می شود، و بنابر روایاتی از پیامبر(ص) و ائمه(ع) جزئی از هر سوره است. معنای این جمله در دو واژه «بسم الله» خلاصه شده است. می دانیم که «بسم الله» جار و مجرور و ظرف(۱) است، و جار و مجرور هم متعلق می خواهد.

نظرات کاربران درباره کتاب کلمه یکم

در باب سوره توحید، بسیار زیبا بیان شده؛ کتاب های امام موسی صدر جای تامل بسیار دارند، از دست ندهید. کتاب سفرشهادت ایشون هم بسیار زیبا از عاشورا سخن گفتند.
در 2 ماه پیش توسط مریم ...