0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
برتری خفیف

معرفی، خرید و دانلود کتاب برتری خفیف

نویسنده:
جف اولسون
درباره برتری خفیف

بسیاری از افراد به دنبال روشی هستند تا با کمک آن بتوانند به موفقیت‌های مالی دست یابند. منابع فراوانی از جمله سخنرانی‌ها و کتاب‌ها وجود دارند که ممکن است ما را در انتخاب  مسیر درست دچار سردرگمی و اشتباه کنند. اما خواندن تجربیات یک مدیر موفق از زبان خودش می‌تواند بسیار سودمند باشد. کتاب برتری خفیف به قلم جف اولسون نوشته شده است که از رازهای موفقیت خود در این کتاب پرده برداشته است.

about book image

معرفی جف اولسون؛ نویسنده و مدیر موفق

جف اولسون در شهر آلبوکرکی در ایالت نیومکزیکو به دنیا آمد. تحصیلات خود در رشته‌ی بازاریابی را با کسب بالاترین رتبه در مقطع کارشناسی به سرانجام رساند. او رشته‌ی تحصیلی خود را دنبال کرد و هم‌زمان با تحصیل، در فرودگاه آلبوکرکی مشغول به کار شد. او از همان ابتدا توانست توانایی مدیریتی خود را نشان دهد و به سرعت به شرکت‌های بزرگ از جمله شرکت تگزاس اینسترومنتس-که در زمینه‌ی کامپیوتر فعالیت دارد - راه یابد. او به دنبال موفقیت‌هایش در شرکت‌های مختلف، تصمیم گرفت شرکت خودش را تاسیس کند.

جف اولسون شرکت سان ایر را در زمینه‌ی انرژی خورشیدی راه انداخت. او در شرکت سان ایر بسیار موفق عمل کرد و تمام مسیر طراحی، تولید، بازاریابی و فروش را تجربه کرد. شرکت او بعد از چهار سال توانست خود را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های انرژی خورشیدی آمریکا مطرح کند. اولسون در مدت زمانی که به مدیریت مشغول بود توانست تجربه‌های زیادی درباره‌ی کسب‌ و کار و تجارت کسب کند و به عنوان یک فرد موفق شناخته شود. او از تجربه‌های خود در زمینه‌ی فروش استفاده کرد و در سال 2012 شرکت دیگری در زمینه‌ی فروش مستقیم کالا تاسیس کرد. موفقیت این شرکت آن‌چنان زیاد بود که ارزش آن طی یک سال از صفر به صد میلیون دلار رشد پیدا کرد و به یکی از مهم‌ترین شرکت‌های فروش آمریکا تبدیل شد.

جف اولسون همواره در تلاش بود تا بتواند تجربیات خود را با مردم به اشتراک بگذارد و آن‌ها را در مسیر موفقیت و فروش راهنمایی کند. او یک برنامه‌ی آموزش ملی تدوین کرد و براساس آن «شبکه‌ی مردم» را تاسیس کرد. «شبکه‌ی مردم» یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های آموزش پیشرفت شخصی بود. سپس، او با «برایان ترسی»، «جیم ران» و «لس براون» شروع به همکاری کرد و برنامه‌های تلویزیونی بسیاری در زمینه‌‌های مختلف روان‌شناسی تولید کرد.

جف اولسون به یکی از محبوب‌ترین سخنران‌های انگیزشی تبدیل شد و سمینارهای زیادی درباره‌ی موفقیت در فروش، بازاریابی و خوش‌بختی نامحدود برگزار کرد. پس از آن، جف اولسون تصمیم گرفت تجربیات خودش را به نگارش دربیاورد تا افراد بیشتری در سراسر جهان از آموزه‌های او استفاده کنند. جف کتاب برتری خفیف را در سال 2005 منتشر کرد که با استقبال زیادی روبرو شد. پس از انتشار این کتاب، جف اولسون تصمیم گرفت تجربیات خودش را و مطالب کتاب برتری خفیف را برای نوجوانان در قالب کتاب دیگری بنویسد. از این‌رو در سال 2008 کتاب «موفقیت برای نوجوان‌ها: نوجوان‌های واقعی از برتری خفیف می‌گویند» را منتشر کرد. در این کتاب علاوه بر رعایت زبان ساده و قابل فهم برای نوجوانان، اولسون چندین داستان از موفقیت نوجوانان را به کتاب پیوست کرده است.

برتری خفیف؛ تبدیل اقدامات ساده به موفقیت نامحدود

کتاب برتری خفیف نوشته‎‌ی جف اولسون در زمینه‌ی اصول موفقیت مالی نوشته شده است. این کتاب توانست در مدت زمان کوتاهی به فروش بالایی در ایالات متحده دست پیدا کند و به زبان‌های مختلف ترجمه شود. برایان تریسی -نویسنده کتاب‌های خودیاری- در مورد کتاب برتری خفیف می‌گوید: «این کتاب یکی از قدرت‌مندترین، کاربردی‌ترین و مهم‌ترین اصول موفقیت را به شما یاد می‌دهد، این کتاب زندگی شما را متحول می‌کند.»

کتاب برتری خفیف در دو بخش نگاشته شده است. بخش اول آن تحت عنوان «نحوه عملکرد برتری خفیف» است که در این بخش نویسنده داستان زندگی خودش را بازگو می‌کند و از شکست‌ها و موفقیت‌هایش می‌گوید. اولسون معتقد است تنها چیزی که او را به یک مدیر موفق تبدیل کرده، پشت‌کار و سخت‌کوشی بوده است. او از تجربه‌ی خودش به هنگام سقوط سهام شرکت‌اش می‌گوید و نحوه‌ی عملکردش به هنگام مواجهه با این مشکل بزرگ را بازگو می‌کند.

اولسون در این بخش از کتاب برتری خفیف معتقد است مجموعه‌ کارهایی که ما را از شکست دور می‌کنند و به سوی بقا و موفقیت رهنمون می‌کنند، ساده‌اند ولی ما با سهل‌انگاری در انجام آن‌ها از راه موفقیت گمراه می‌شویم. کارهایی مانند پس‌انداز کردن فقط چند دلار، یا چند دقیقه ورزش و یا مطالعه‌ی روزانه‌ی کتاب به طور مستمر می‌تواند نتایج بسیار بزرگی را برای ما به ارمغان آورد. او در واقع معتقد است با یک عادت کوچک درست در مدت زمان طولانی می‌توانیم در آینده موفقیت‌های بزرگی را خلق کنیم.

بخش دوم کتاب «زندگی کردن با برتری خفیف» نام دارد. در این فصل جف اولسون بیشتر از اهمیت انجام کارهای کوچک و تاثیرگذار به صورت مستمر در زندگی می‌گوید. او معتقد است لحظه‌های خصوصی و پنهانی شخصیت هر فرد تعیین‌کننده‌ی مسیر زندگی است. انتخاب‌های کوچک مشخص می‌کنند که ما ساعت‌های‌مان را در طول روز چگونه می‌گذرانیم. مجموعه انتخاب‌های کوچک و نادرست روزمره شاید به ظاهر کم‌اهمیت و بی‌تاثیر باشند ولی آینده را تحت شعاع قرار می‌دهند و ما را از مسیر موفقیت دور می‌کنند. جف اولسون بارها در کتاب برتری خفیف بیان می‌کند که تنها خود شما هستید که می‌توانید سبب موفقیت خودتان شوید و باید خودتان را از روزمرگی نجات دهید. عبارت روی جلد کتاب «تبدیل اقدامات منظم ساده به موفقیت و خوشبختی نامحدود» نیز به توصیه‌های نویسنده کتاب صحه می‌گذارد؛ زیرا جف اولسون معتقد است با قدم‌های کوچک و با انجام عادات درست و پرهیز از رفتارهای نادرست گذشته، حتما می‌توان به موفقیت دست پیدا کرد.

این کتاب برای چه کسانی مفید است؟

کتاب برتری خفیف برای افرادی که قصد دارند کسب و کاری را راهاندازی کنند بسیار سودمند خواهد بود. همچنین کتاب می‌تواند منبعی ارزشمند برای معرفی و آموزش راه‌های رسیدن به موفقیت جهت استفاده همگان باشد.

ترجمه و نشر کتاب برتری خفیف در ایران

«لطیف احمدپور» یکی از مترجمان کتاب است که علاقه‌مند به حوزه‌ی روان‌شناسی و موفقیت است و دیگر آثار ترجمه شده از او نیز در همین زمینه‌اند. از جمله آثار دیگر او که در فیدیبو موجود است می‌توان به کتاب «صبح جادویی» از «هال الرود» و کتاب «بازاریابی انگیزشی» اثر «رابرت ایمبرایل» اشاره کرد. هم‌چنین «لطیف احمد‌پور» و «میلاد حیدری» علاوه بر همکاری در ترجمه‌ی کتاب برتری خفیف همکاری‌های دیگری نیز با هم داشته‌اند و کتاب «اثر مرکب» از «دارن هاردی» و کتاب «چرا دانش‌آموزان ممتاز برای دانش‌آموزان ضعیف کار می‌کنند؟» از«رابرت کیوساکی» را به فارسی برگردانده‌اند.

کتاب برتری خفیف با ترجمه‌ی «لطیف احمد پور» و «میلاد حیدری» به فارسی برگردانده شده است. این نسخه را گروه انتشاراتی ققنوس برای اولین بار در سال 1395 منتشر کرد و تا امروز به چاپ دوازدهم رسیده است. نسخه‌ی الکترونیک (پی دی اف) این اثر برای دانلود در سایت و اپلیکیشن فیدیبو موجود است. همچنین نسخه‌ی صوتی کتاب با روایت «تایماز رضوانی» نیز منتشر شده است.

about book image

در بخشی از کتاب برتری خفیف می‌خوانیم

بیشتر مردم وقتی با مشکلات و مسائلی مواجه می‌شوند که بزرگ‌تر یا متفاوت با چیزهایی است که تاکنون با آن‌ها سروکار داشته‌اند فورا احساس شکست می‌کنند و از تلاش کردن دست می‌کشند. بسیاری از مردم این گونه‌اند که مشکلات بزرگ‌تر یا متفاوت را بد و منفی می‌بینند و زندگی‌هایشان را با منفی‌گرایی آلوده می‌کنند. چیزی که آن‌ها درک نمی‌کنند این فلسفه است که: اندازه مشکلات اندازه شخص را تعیین می‌کند. شما می‌توانید با توجه به اندازه مشکلاتی که هر نفر را افسرده و غمگین می‌کند محدودیت‌های زندگی او را تخمین بزنید. همچنین می‌توانید با توجه به اندازه مشکلاتی که هر شخص حل می‌کند میزان موثر بودن زندگی او را اندازه‌گیری کنید. هر چه بتوانید مشکلات بزرگ‌تری را حل کنید، دستمزد بیشتری به شما پرداخت می‌شود؛ زیرا اندازه درآمد شما با اندازه مشکلاتی که حل می‌کنید تعیین می‌شود. چیزی که بسیاری از مردم به آن می‌گویند «مشکل» در واقع یک فاصله و شکاف بین نقطه الف و نقطه ب است. و اگر ذهنتان را باز نگه دارید، می‌توانید روی آن شکاف پل بزنید. دلیل این که وقتم را صرف توضیح و توصیف این فاصله می‌کنم این است که بدانید این فاصله می‌تواند علیه شما یا به نفع شما عمل کند. فاصله بین نقاط الف و ب همیشگی نیست و باید رفع شود؛ و البته رفع خواهد شد؛ حالا یا به نفع شما یا علیه شما. این قانون طبیعت است و شما نمی‌توانید جلو آن را بگیرید. اما انتخاب نحوه رفع این فاصله به عهده شماست. اولین راه برای رفع این کشش این است که نقطه الف را به طور پیوسته به نقطه ب نزدیک و نزدیک‌تر کنید. اجازه دهید که آهنربای تصوراتتان شما را به سوی خودش و به سوی آینده بکشد. آیا یادتان هست اشخاص ساکن منحنی شکست با چه چیزی کشیده می‌شدند؟ با نیروی گذشته. و چه چیزی افراد ساکن منحنی موفقیت را به سوی خود می‌کشید؟ نیروی آینده.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
گوینده هوشمند (AI)
راوی
حجم
2.۴۲ مگابایت
تعداد صفحات
391 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۱۳:۰۲:۰۰
نویسندهجف اولسون
مترجم لطیف احمد پور
مترجم دوممیلاد حیدری
ناشرگروه انتشاراتی ققنوس
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
The slight edge
تاریخ انتشار
۱۳۹۵/۰۲/۱۲
قیمت ارزی
5.۵ دلار
قیمت چاپی
75,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
راوی
۲.۴۲ مگابایت
۳۹۱ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.5
از 5
براساس رأی 838 مخاطب
انگیزه‌بخش 🚀 (7)
پربار 🌳 (6)
5
ستاره
77 ٪
4
ستاره
9 ٪
3
ستاره
5 ٪
2
ستاره
2 ٪
1
ستاره
5 ٪
450 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

امشب به دلیل جراحی پدرم ناچارا باید تا صبح بر بالینشان در بیمارستان بیدار بمانم. ولی تنها نیستم، چون فیدیبو هم همراهم است. مرسی که هستی!

5

نسخه صوتی کتاب برتری خفیف: https://www.navaar.ir/audiobook/۷۹۵

5

کتابی است فوق العاده مفید واثر گذار که شما را به برخاستن وعمل کردن تشویق،ترغیب و مشتاق میکند خواندنش را به همه کسانی که مایلند زندگی خود را تغییر داده و از اکثریت ۹۵درصدی جدا شده و به جمع ۵درصدی موفق ها بپیوندند و علاوه بر خود بر زندگی عزیزانشان هم تاثیر بگذارند توصیه میکنم. سعید پورشاهمیر

5

یکی از بهترین کتابایی است که در زمینه موفقیت خوندم و اتفاقا به همه حرفاش بیشتر عمل می کنم چون بهت امید میده همین کارهای ده دقیقه ای که هر روز انجام میدی اثرشو می بینی و حتی پی میبری خیلی از موفقیتهای الانت مرهون همین کارهای کوچکی بوده که هرروز انجام میدادی ولی خودت ندیدی چیکار کردی نمیدونستی چه اثری داره شاید حتی با هدف موفقیت نبوده شاید برنامه خاصی نداشتی فقط دوست داشتی انجامش بدی ولی بعد می بینی چقدر کمکت کرده ادمی برای خودت بشی و قشنگیش به اینه که وقتی این کتاب را میخونی و به این رازبزرگ پی میبری بیشتر دوست داری به کارهای خوب چند وقیقه ای روزانه عمل کنی کارهای خوبی که بذات عادت شده کلی نتیجه اش در اینده شگفت انگیره من نسخه کاغذیشو دارم میخونم و هرروز یک فصلش را دقیق میخونم زیر نکات مهمش خط میکشم که دوباره بتونم مرورش کنم به نظرم همه ادما مخصوصا اونا که برا موفقیت هیچی تو دستشون نیست سرمایه ندارند کار ندارند حمایت کننده و .... ندارند باید این کتاب را بخونند به بچه هاشون یاد بدن از بچگی بچه ها را عادت بدن به انجام کارهای خوب چند دقیقه ای ولی مداوم. خیلی موثره خیلی. واقعا عمل به گفته های این کتاب زندگی ادم را در بلندمدت دگرگون میکنه الهی نویسنده اش و مترجمان خوبش هرجا هستند نوفق باشند واقعا ترجمه عالیه زبان کتاب ساده و روانه و متوجه میشی ادمای همه دنیا مثل خودمون هستند حتما بخرید بخونید بهش عمل کنید تا اثرش را ببینید. کتاب اثر مرکب را هم خوندم قبلا ولی این ی چیز دیگه است صدبرابر اون مهم شیرین و اثرگذاره. اصلا خسته کننده نیست

5

سلام کتابخونای عزیز من به عنوان یک طلبه برای منظم کردن و پیشرفت در کارام به شدت از این کتاب استفاده کردم ، مدتها بود کتاب به این به درد بوخوری نخونده بودم . اگه می تونید بخونید ، کم نذارید

5

واقعا خیلی خوشحال و شکرگزارم که کتابهایی از این دست نوشته شده و در اختیار ما قرار می‌گیره. همیشه وقتی در مورد اصولی، کتاب می‌خوندم که سعی دارن بگن تمام امور دلخواه ما از راه تجسم خلاق و احساس به دست میان و پشت بندش مثالهایی رو عنوان می‌کنن که مثلا فردی با تجسم تونست یک بلیط مجانی هواپیما برای تعطیلات به دست بیاره یا مبلغی رو در یک قرعه کشی برنده شده، همیشه از خودم می‌پرسیدم چرا همه به فکر کسب آرزوها از جیب این و آن هستن؟ کسانی که هزینه اون بلیط رایگان یا اون خانه رایگان یا هزاران آرزوی اینچنینی رو تامین می‌کنن، چه راهکارهایی دارن که واقعا موفق هستن. این کتاب به ما نشون می‌ده راهکارهای زرد رو که جز ناامیدی، ثمری ندارن کنار بذاریم و با ایجاد عادتهای درست، شخصیتی خلق کنیم که بتونه موفقیت رو خواه سلامت، خواه ثروت، خواه رابطه هماهنگ و خواه هر میل و درخواستی رو از راهی واقعی و عینی که برای همه و تاکید دارم برای همه امکان پذیر هست برامون به ثمر برسونه. کارهایی که کتاب پیشنهاد می‌ده، قطعا با دنبال کردن به بار میشینه. پس لطفا دور کتابهای زرد رو خط بکشید، وقتتون رو پای روشهای الکی هدر ندید و با خوندن و عمل کردن به این کتاب زندگی دلخواه رو در واقعیت و نه در وهم و خیال به خودتون هدیه کنید.

4

لغت اصلی Slight Edge است که نادرست به برتری خفیف ترجمه شده و این کلمه کلا تصور مثبت و موفقیت آمیزی میدهد، در صورتی که کل کتاب در تبیین این است که حرکت های کوچک مداوم چه در مسیر بد و چه در مسیر خوب چه تحولات شگرفی خوب یا بدی در طول زمان ایجاد میکند یعنی ذاتا باید کلمه خنثی باشد اما ترجمه این لغت حس کاملا مثبتی میدهد! ترجمه های بهتر می توانست : لغزش خفیف! خزش (خزیدن) جزئی ! شیب ناچیز! و ... باشد!

5

به نظرم باید اول این کتاب رو خوند بعد اثر مرکب. تا حالا هیچ کتابی رو ۵ ستاره ندادم اما این کتاب لایق بیشترین هاست. ایده ها و نکات و جملاتی رو که میگه و حتی تمرین ها واقعا اثر بخشه به شرطی که به خود باور داشته باشیم و انجامشان دهیم دقیقا فراتر از همانی میشود که می خواهیم. کتاب اثر مرکب هم یه سری نکات رو که در این کتاب بیان شده بود رو بصورت بازتر و با معانی مختلف و البته با فن بیان دیگری به شما نشون میده تمریناش متفاوت اما برگرفته از همین کتابه و فکر کنم دوره ۶ ماه یکبار این کتاب بصورت ۱۰۰ درصدی لازم و ضرور باشه تمریناتی که داد فوق العاده اثر بخشه و کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید که در این کتاب معرفی شده بود و کتاب های دیگر اونا هم اگر بهتر از این کتاب نباشند بدتر هم نیستن اونا رو هم بگیرید و بخونید. لایک

5

کتاب را خوندم واقعا عالی بود. کسامی که میگن توی کتاب تکرار هست. به نظر من نویسنده میخواد با همین تکرار مداوم از طریق برتری خفیف این مفهوم را در ذهن خواننده جا بندازه. اگر توی یک صفحه میگفتش میشد مثل همون حرفهایی که قبلا شنیدیم و گوش ندادیم و عمل نکردیم مثل مثالهی خودمان نظیر نابرده رنج یا اهسته و پیوسته و .... پس تکرارها به نظر من با هدف انجام شدن.

5

از امروز صبح دانلودش کردم، مدام سر این کتابم، از قشنگ ترین فیلم سینمایی که دیدم هیجان انگیز تره، مهم تر این که فیلم نیس واقعییته که سالها دنبالش بودیم. فقط میتونم بگم برای نویسنده ی کتاب ارزوی بهترینارو دارم از صمیم قلب، چون تمام چیزیو که داشته بی کم و کاست مثل یه گنج در اختیار همه گذاشته ، کاش زودتر میخوندم، ممنون از اپلیکیشن تحت ایپد

نمایش 440 نقد دیگر
4.5
(837)
انگیزه‌بخش 🚀 (7)
95,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو
٪30
برتری خفیف
برتری خفیف
جف اولسون

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
برتری خفیف
برتری خفیف
جف اولسون
گروه انتشاراتی ققنوس
4.5
(837)
انگیزه‌بخش 🚀 (7)
95,000
تومان