فیدیبو نماینده قانونی انتشارات بازاریابی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب چهل گفتار پیرامون مدیریت و رهبری در کسب‌و‌کار

کتاب چهل گفتار پیرامون مدیریت و رهبری در کسب‌و‌کار

نسخه الکترونیک کتاب چهل گفتار پیرامون مدیریت و رهبری در کسب‌و‌کار به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب چهل گفتار پیرامون مدیریت و رهبری در کسب‌و‌کار

چهل‌گفتار پیرامون مدیریت و رهبری در کسب‌وکار"، حاوی چهار فصل و ۴۰ گفتار است. این چهار فصل عبارتند از: چالشهای کنونی مدیران سندرم اختلالات سازمانی بینشهای مدیریتی ابزارهایی برای توانمندسازی مدیران می‌توانید مطالعه را از هر کجای کتاب آغاز کنید. ضرورتی ندارد که از آغاز بخوانید، و یا کتاب را از پایان بخوانید. می‌توانید بنا به پرسشهایی که در ذهن دارید، به فصل مربوطه مراجعه کنید. با وجود این، ترتیب فصلها قرار است شما را در مسیری مشخص از آغاز تا پایان، راهیابی کند.‌ چالشهای کنونی که مدیران با آن روبه‌رویند، چیست؟ پاسخ این پرسش را در فصل نخست این کتاب بخوانید.‌

ادامه...

بخشی از کتاب چهل گفتار پیرامون مدیریت و رهبری در کسب‌و‌کار

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

تقدیم به:
اساتید بزرگ منابع انسانی در سازمان مدیریت صنعتی:
دکتر بهزاد ابوالعلایی
دکتر خدایار ابیلی
دکتر شهیندخت خوارزمی

فصل اول: چالشهای کنونی مدیران

نخستین پاسخ آن است که باید تغییر یابید و متحول شوید. بدون تردید تغییر و تحول در کسب و کار ترسناک است، اما شما از پس آن برمی آیید. راههای نیل به آن نیز آمده است. متعاقب آن، بزرگترین چالشهای پیش روی رهبران در ۱۰ سال آینده ترسیم شده تا برای آینده خود را آماده سازید.
جالب است بدانید "افول امپراتوری مدیران عامل" آغاز شده و به این ترتیب، رفتار شما تغییرات جدی خواهد کرد. به گفته ی اندیشمند و متفکر بزرگ روسی، میخائیل باختین، مدیران، رهبران کنسرتهای سازمانی هستند.
در نهایت در این فصل درمی یابیم که کسب و کارهای کنونی دنیا به رهبران سه بخشی نیاز دارند؛ رهبرانی که بتوانند در هر سه بخش کسب و کار، جامعه، و دولت، بخوبی ایفای نقش کنند. هرگونه تسامح یا غفلت ورزی از این نوع رهبری سه بخشی، بنگاههای اقتصادی را ناتوان می سازد.
برای آرامش خاطر مدیران، ویژگیهای رهبران سه بخشی فهرست وار آمده است تا با توجه به این معیارها و پارامترهای دقیق، خود را دیگر بار پرورش دهند.

فصل دوم: سندرم اختلالات سازمانی

آسیبهای سازمانهای کنونی چیست؟ فصل دوم کتاب برای پاسخگویی به این پرسش تدوین شده است. "سندرم اختلالات سازمانی" عنوان اصلی این فصل است. سندرم نیز واژه ای است که از دانش پزشکی برگرفته شده تا بتوان به ارزیابی دقیق سازمان پرداخت.
هدف از این فصل آن است که مدیران هم به "نشانه ها" به عنوان علائم هشداردهنده توجه کنند، و هم بدانند با دیدن این علائم و نشانه ها، قرار است در آینده ی نزدیک شاهد چه رویدادهایی در سازمان باشند.
فصل نخست و این فصل یعنی فصل دوم، قدرت تشخیص مدیران را افزایش می دهد. اما مدیران، انتظار دارند که راه حلها و اظهارنظرهای کارشناسی شده ی دقیق داشته باشند. فصلهای بعدی این وظیفه را بر عهده دارد.

فصل سوم: بینشهای مدیریتی

استادان مدیریت به کرّات می گویند کافی است بتوانید بینش مدیران را افزایش دهید. به این ترتیب، مدیران می توانند در رویارویی با بسیاری از پرسشهای تازه، قدرت ابتکار عمل برای پاسخگویی داشته باشند.
فصل سوم با چنین هدفی تدوین شده یعنی نخست داناییهایی از جنس بینشی در اختیار مدیران قرار می دهد تا در پرتو آن، مدیران خود گره گشایی کنند.
درس آموزی از برگ درخت، آگاهی نسبت به بیوریتم و مدیریت آن، موضوعاتی است که بینش را از لایه های پایین یعنی زیستی و بیولوژیک آغاز می کند. اما به مرور و بتدریج با بینش بنیان برانداز شورشیانی در دانش مدیریت آشنا می شوید که باور راسخ دارند بزرگانی نظیر پیتر دراکر، عامل و مانع اصلی مدیریت و رهبری هستند! مدیریت یکصد سال است درجا می زند و با تئوریهای "نخ نما" و "پوسیده" کار می کند! فراتر از آن درمی یابید این شورشیان، هنگی را از سال ۲۰۰۸ در جهان تشکیل داده اند که هم برجستگان دانشگاه هاروارد و سایر دانشگاههای معتبر دنیا، و هم مدیران با نفوذ و سرآمد در کنار هم و یکصدا قرار است نقشه ی جهانی را در عرصه های گوناگون تغییر دهند.
این شورشیان می گویند سازمانهایی بدون مدیر تشکیل دهید، چک شرکت باید نزد تمامی کارکنان باشد تا هر وقت اراده کردند، وسایل و تجهیزات مورد نیاز را خریداری کنند، هر زمان علاقه مند بودند کارکنانی را استخدام کنند، حقوقشان را تعیین کنند، و یا کارکنان و مدیران را اخراج کنند!
خواهید گفت چگونه؟ نحست فصل سوم را بخوانید. سپس خود را آماده سازید تا به ابزارهایی مجهز شوید. این ابزارها در فصل چهارم پیش روی شما است.

فصل چهارم: ابزارهایی برای توانمندسازی مدیران

مدیران همواره فراتر از بینش، به دنبال ابزارند. به فهرستهای بازبینی (چک لیست) وابسته اند، ضمن آنکه علاقه مندند ظرایف و ریزه کاریها را بدون حاشیه پردازی، در اختیار داشته باشند.
دوست دارند بدانند با هر یک از رده های مختلف سازمان چگونه ارتباط برقرار کنند، و چه مقدار وقت خود را به آنان اختصاص دهند، چگونه به سرعت تصمیم گیری کنند، چگونه تیم خود را بسازند تا در میدانها پرچالش، بهترین نتایج را بگیرند، چگونه قدرت اقناع و ترغیب خود را افزایش دهند تا دیگران، تصمیمات آنها را به اجرا درآورند، و در نهایت، چگونه با خلاقیت و نوآوری در سازمان، سازمانی بالنده پدید آورند.
برای هر یک از این ابزارها، فصل پنجم با جزئیات تدوین شده است.
گفتنی آنکه علاقه مندان در صورت تمایل می توانند، به برخی از فیلمهای هاروارد که از سوی همکارانم در انتشارات بازاریابی تهیه و تدوین شده مراجعه کنند. این فیلمها که در آن هر یک از صاحبنظران برجسته، آرا و نظرات خود را در فرصتهای کوتاه ۱۰ تا ۱۲ دقیقه ای عنوان می کنند، شما را به پهنه ای از دانش و بینش مدیریتی رهنمون می کند که به سرعت می توانید بیاموزید و متناسب با اقتضائات شرکت و بنگاه خودتان، دانسته ها را عملیاتی کنید.
لازم می بینم از همراهان عزیزم که همیشه یار و یاور من در انجام وظایف خدمت رسانی به اهالی باپتانسیل بازاریابی ایران بوده اند، صمیمانه تشکر کنم.
مرتضی امیرعباسی زحمات ارزشمندی را در گردآوری این کتاب متحمل شد، ضمن آنکه محمدرضا حسن زاده جوانیان هم کمکهای شایانی کردند.
احمد آخوندی، مدیر توانای انتشارات بازاریابی، و محسن جاویدموید، سردبیر دانای مجله ی "توسعه مهندسی بازار" نیز در ساماندهی مطالب و ویراستاری این کتاب تلاشهای ارزنده ای داشتند.
از تمام این عزیزان و سایر همراهان خوبم در گروه TMBA که هر یک ستاره ای درخشان و گوهری گرانبها هستند، صمیمانه تشکر می کنم.
آرزومندم با مطالعه ی کتاب "چهل گفتار پیرامون مدیریت و رهبری در کسب و کار"، نگاه نقادانه پرورش یابد و با اظهارنظرهای خود و ارسال آن، نگاهی نو به "مدیریت و رهبری کسب وکارها" پدید آید و شاهد سازمانهای پرتوان در عرصه های گوناگون کشورمان باشیم.
لطفاً از طرق زیر دستورات و نظرات ارزشمندتان را به ما برسانید:
* سایت شخصی پرویز درگی: www.dargi.ir
* نشانی اینترنتی: info@TMBA.ir
* سایت انتشارات بازاریابی: www.marketingPublisher.ir
* نشانی اینترنتی: info@marketingPublisher.ir
* نشانی انتشارات بازاریابی: تهران، خیابان آزادی (شرق به غرب)، بعد از خوش شمالی، کوچه نمایندگی، پلاک ۱، واحد ۱۰
* با شماره ی تلفکس: ۶۶۴۳۱۴۶۱(۰۲۱)
* با شماره ی تلفنهای: ۶۶۴۲۳۶۶۷(۰۲۱) و ۶۶۴۳۴۰۵۵(۰۲۱)
* با شماره ی تلفن همراه شخصی ام: ۰۹۱۲۱۹۹۴۲۸۱

گر بخواهید در این یک دم عمر
نیک جویای حقایق باشید

و به چشم همه نیکان جهان
بس برازنده و لایق باشید

هدفی ناب بیابید و در راه وصال
عالم عامل عاشق باشید

سبز باشید
پرویز درگی

پیشگفتار

"چهل گفتار" نام تازه ای برای سری جدید از کتابهایم است. قبلاً تعدادی کتاب با عنوان "دل گفته ها و دل نوشته های معلم بازاریابی" چاپ و منتشر می شد که شاید ادامه یابد.
"دل گفته ها و دل نوشته های معلم بازاریابی" که تاکنون سه جلد آن به نامهای ۱) دل گفته ها و دل نوشته های معلم بازاریابی، ۲) یادداشتهای معلم بازاریابی، و ۳) دل نکته های معلم بازاریابی، چاپ و توزیع شده، افزون بر دانش افزایی، در برخی مطالب ضرباهنگی عاطفی و هیجانی داشت. اما سری "چهل گفتار"، عمدتاً دارای بار دانشی است. گو آنکه به گفته ی ژان پیاژه، روانشناس سوئیسی و شناخت شناس پرآوازه ی جهانی، تفکیک شناخت و عواطف از همدیگر بسیار دشوار است.

نحوه ی شکل گیری مجموعه کتابهای "چهل گفتار"

من "معلم بازاریابی ام" و دانشجوی همیشگی بازار. زندگی و حرفه ام نوشتن، تدریس، مشاوره، و تحقیقات بازاریابی است.
از این رو در سر کلاس درس دانشجویانم، یا نزد مدیران به هنگام مشاوره، و یا به هنگام نوشتن پروپوزال تا جلسه ی پایانی ارائه ی گزارش نهایی، همواره در معرض "پرسشهای بازاریابی" قرار دارم. به برکت این گنجینه ی پرارزش که به رایگان از دانشجویان، مدیران، و علاقه مندان به بازاریابی دریافت می کنم، به رایگان نیز پاسخ پرسشها را در سایت اینترنتی شخصی ام قرار می دهم که قابل مطالعه و در معرض دید است به نشانی.www.dargi.ir
به تجربه دریافتم هم دانشجویان، و هم مدیران به هنگام داشتن پرسشی، کمتر تمایل دارند کتابی را از آغاز تا پایان بخوانند، یا پرحوصله به صاحبنظرانی مجرب مراجعه کنند تا با دریافت تجربه ی آنان، کوششی تازه را با مرارت آغاز کنند که به پاسخ پرسش خودشان بینجامد.
مدیران می گویند وقتی کارتابل پر از نامه و چک است، چگونه می توانیم با خاطری آسوده، کتاب ۲۰۰ صفحه ای بخوانیم؟! یا به سراغ صاحبنظر پرتجربه ای برویم که نمی دانیم تجربه هایش برای پاسخگویی به پرسش ما مناسب باشد؟!
این مجموعه ی کتابها - چهل گفتار - قرار است در پرتو "دانشگاه علم و دانشگاه بازار" به سرعت پاسخگوی نیاز مدیران و علاقه مندانی باشد که اظهار می کنند فرصت کافی برای مطالعه ی عمیق در انبوه اشتغالات فراوان ندارند، اما انتظار دارند که یک کتاب ۲۰۰ صفحه ای به تعداد زیادی از پرسشهای کسب و کاری آنان پاسخ دهد. با وجود این، مدیران خردورز و فکور می دانند در زمانهایی که هنوز کارتابل پر از نامه و چک نیست، آموزش را باید توشه ی راه کرد. زمانی که اندک مجالی در کسب وکار مهیا می شود، از تجربه ی صاحبنظران بهره مند شد تا به هنگام رویارویی با مسائل و معضلات کسب و کارها، از این پشتوانه ی غنی حداکثر استفاده را برد.
آنچه می خوانید، پیش از این در سایت شخصی ام قرار داشت که با نظمی تازه، تقدیم تمامی علاقه مندان بویژه مدیران، و دانشجویان بازاریابی می شود.

محتوای کتاب "چهل گفتار پیرامون مدیریت و رهبری در کسب وکار"

"چهل گفتار پیرامون مدیریت و رهبری در کسب وکار"، حاوی چهار فصل و ۴۰ گفتار است. این چهار فصل عبارتند از:
  • چالشهای کنونی مدیران
  • سندرم اختلالات سازمانی
  • بینشهای مدیریتی
  • ابزارهایی برای توانمندسازی مدیران
می توانید مطالعه را از هر کجای کتاب آغاز کنید. ضرورتی ندارد که از آغاز بخوانید، و یا کتاب را از پایان بخوانید. می توانید بنا به پرسشهایی که در ذهن دارید، به فصل مربوطه مراجعه کنید. با وجود این، ترتیب فصلها
قرار است شما را در مسیری مشخص از آغاز تا پایان، راهیابی کند.
چالشهای کنونی که مدیران با آن روبه رویند، چیست؟ پاسخ این پرسش را در فصل نخست این کتاب بخوانید.

نظرات کاربران درباره کتاب چهل گفتار پیرامون مدیریت و رهبری در کسب‌و‌کار