دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۳۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب این خانه پلاک ندارد فیدی‌پلاس

کتاب این خانه پلاک ندارد

نسخه الکترونیک کتاب این خانه پلاک ندارد به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب این خانه پلاک ندارد

باد گرمی می‌زند به صورتم، به شاخه‌های درهم و برهم درخت چنار و برگ‌های کوچک‌تر را می‌رقصاند. هوا یک‌مرتبه گرم شده. انگار نه انگار که هنوز نیمه اردیبهشت است و هوا باید بوی بهار بدهد. اگر شهسوار بودم این ساعت‌ها می‌رفتم در ساحل می‌نشستم و دور از جنجال‌های خانه فقط به صدای دریا گوش می‌دادم. سی‌دی صدای شاملو را در دستگاه می‌گذارم و دکمه پخش را می‌زنم. چه خوب رباعیات خیام را با شیوه خواندنش معنی می‌کند! جوری که شنونده راحت از حفظ شود؛ صدای شاملو همراه جهان خیام برود در مسیر گردش خون، پخش شود در همه سلول‌ها. خانه نسرین برام کوچک شده. همه وسیله‌هام در یک اتاق جا نمی‌شود. انباری‌اش را پر کرده‌ام و روی تاقچه‌ها خرت و پرت‌هام پخش و پلایند. بی‌چاره صداش درنمی‌آید. عادت دارد به مهمان‌داری. همه شمالی‌ها مهمان را عضو خانواده می‌دانند. بدون مهمان ذهنشان سر و سامان نمی‌گیرد. همین شد که تصمیم گرفتم آگهی بدهم توی روزنامه و بنویسم به یک خانم جهت همخانه شدن نیازمندم. ترجیحاً حدود سی‌ساله و تحصیلکرده. بعد هم شماره تماس و خلاص. این‌جوری نسرین هم یک نفس راحت می‌کشد. من هم اجاره‌خانه‌ام نصف می‌شود. هم خرج خورد و خوراک ماهانه پایین می‌آید هم زحمت خرید و آشپزی. وقت کافی پیدا می‌کنم دنبال یک شریک خوب برای کافی‌شاپ بگردم. یک آدم درست و حسابی که دستش به دهنش برسد. به مشتری‌های پول‌دارم سپرده‌ام دنبال یک سرمایه‌گذار خوب بگردند.

ادامه...

مشخصات کتاب این خانه پلاک ندارد

نظرات کاربران درباره کتاب این خانه پلاک ندارد

نثر کتاب گیرا بود ولی داستانش را دوست نداشتم. محتوا بیشتر از اینکه اجتماعی باشد جنایی است. ولی در عین حال انگیزه، تجربه ها و وجوه شخصیتی که باعث تصمیم گیری های افراد و رسیدن هر کدام به موقعیت فعلی شان شده، شرح داده نشده است. به عبارت دیگر به راحتی نمیتوان خود را جای شخصیت ها گذاشت، از نظر من این منطق وقایع را زیر سوال میبرد.
در ۶ سال پیش توسط راضیه اکرامی ( | )
واقعا داستان صعیفی داشت
در ۲ سال پیش توسط neg...rfa ( | )
زندگی دختران تنها و مشکلاتشون از نظر اجتماعی خیلی خوب شرح داده شده ولی کل داستان رنگمایه ی جنایی و وحشت داره. خواننده در آخر کاملا تلخکام میشه.
در ۵ سال پیش توسط افشین همایونفر ( | )
زن جوانی تصمیم می‌گیرد برای اینکه از هزینه‌های زندگی‌اش بکاهد برای یافتن همخانه در روزنامه یک آگهی چاپ کند. او آرزوهای بزرگی در سر دارد و بالاخره هم‌خانه خود را پیدا می‌کند و همراه او در خانه‌ای مرموز مستقر می‌شوند. در اولین روز زندگی در این خانه آن‌ها هشدارها و نشانه‌هایی می‌بینند که همه علایمی است برای نجات از خطری که در کمین آن‌هاست. ماجراها و اتفاق‌هایی که رخ می‌دهد همه حکایت از آن دارد که نشان دهد به راستی چرا این خانه پلاک ندارد؟
در ۵ سال پیش توسط امیرحسین آل عوض ( | )
وای خدای من! چقدر دلم این کتاب رو میخواست.. تبلیغشو خیلی وقت پیش توی روزنامه دیده بودم. امیدوارم خوب باشه.
در ۶ سال پیش توسط پروین خواجه دهی ( | )